TSW - jízdní řády

Pokořil jsem formace, pokořil jsem konfigurace vlaků, pokořil jsem nastavení scénářů a pokořil jsem částečně jízdní řády. Když to vezmu postupně tak formace byly jen takové zahřívací kolo s tím, že změna je opravdu jednoduchá. Důležité bylo dodržet stejnou délku formace, protože ty jsou uloženy právě v jízdním řádu. Konfigurační soubory lokomotiv a vagónů byl již jiný level, ale i zde se vše vyřešilo bez problémů. Ano, nemodifikoval jsem zde úplně všechno na rozdíl od formací, ale i tak je to na dobré cestě (v přípravě mám novější modifikaci US, UK a DE - zabere to ještě nějaký čas, protože v souborech formací i v souborech loko či vagónů jsou nové věci, které je potřeba prozkoumat).
Dalším krokem byly scénáře, které ještě nefungují korektně. Zatím se mi daří nahrát soupravu do hry, ale nezobrazují se úkoly. Ty jsou řešeny přes další řídicí soubor, který jsem ještě nepokořil (jednou to ale přijde :).
Zatím posledním kouskem, co se mi povedl, jsou jízdní řády. Ty jsou využívány jak ve scénářích tak i v režimu Timetable (Service), což je onen 24 hodinový režim. No a právě tady se trochu pozastavím. Díky pitvě jízdních řádů jsem totiž zjistil (kdo nechce mít zkažený sen o skvěle fungujícím dispečerovi tak raději ať dál nečte), že je jízdní řád kompletně nascriptovaný. Každý pohyb vlaku, každá světelná signalizace či výhybka je předem nastavená a předem se v určitý čas sama přepne i přestože tam třeba nic nejede. Hra má nascriptované všechny polohy vlaků v jízdním řádu včetně infa na které koleji bude v jaký okamžik. Zkoušel jsem si totiž nejdříve modifikovat servis na mé spojené trati RRO RSN - servis se takhle zobrazí - ale při detailnějším zobrazení je všude červená a trať v podstatě není vůbec nastavená, protože jsem nemodifikoval kompletní cestu soupravy. Mimochodem můj servis začíná na v RRO nevyužité vlečce, kde se jen tak nedostanete. Bohužel právě díky nenastavení cesty souprava skončí na vedlejší koleji a na hlavní tah se prostě nedostane (přes editor by to bylo samozřejmě mnohem snadnější, protože ten to všechno vytrasuje sám a vše nastaví - nascriptuje - pro správnou funkčnost). S tím si budu muset ještě trochu pohrát. Naivně jsem si totiž myslel, že zadám A a B a hra samotná (tedy inteligentní dispečer) mi vytvoří volnou cestu, nečekal jsem, že si cestu budu muset vytvořit celou sám - v podstatě nahradím dispečera.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [5]

xtechtrainsim | | 26. května 2020 | 22:40 |

hi pampalin can you make a mod to disable spad?

pampaliny | 16. března 2020 | 09:04 |

to Highlander: přesně tak, všechny data jak se má AI i dispečer chovat jsou uloženy v souboru s jízdním řádem. Ostatně pokud jsi sledoval někdy jejich editor stream tak tam jde vidět jak tvoří jízdní řád. No a ve finále kliká na políčko simulate (což není nic jiného než simulace chování a vlastně ukládání veškerého chování do daného souboru). Vlaky se tak chovají pořád stejně a dispečer taky a to včetně signalizací. Ve výsledku je to pak všechno pouze nascriptované a to je jeden z hlavních důvodů, proč se multiplayeru tak brzo nedočkáme. Celé to je od začátku navrženo špatně. Očekával jsem totiž, že hra má skutečně AI a dispečer bude reagovat na danou situaci... jenže tomu tak není. Pokud jedna souprava selže, potom je konec s jízdním řádem a celé se to rozbije. Z tohoto důvodu ani jízdní řád po půlnoci nefunguje - kdyby měl fungovat 365 dní, potom by onen soubor s jízdním řádem byl 365x větší.
U samotných scénářů si nejsem zatím úplně jist (jízdní řád je stejný, prostě pevně daný datový soubor), protože scénáře používají i scenariomanager BP soubor.

Highlander | 14. března 2020 | 14:23 |

Dotaz: Máme to chápat, jakože AI vlaků (jako to bylo v TRZ či RW/TS) vlastně neexistuje, a vše ve firemních scénářích pro TSW je dopředu nějak předskriptováno?? To by byl ale velký krok nazpět!

pampaliny | 14. března 2020 | 10:56 |

to Callum: merging route is working fine if you have all other hacks which i have. Otherwise its not usable as second part of the route is empty and of course services on the right part failed too as they dont have their final destination and their right starting points. There is no way right now to use two timetables for that. And last think is ... red signals everywhere. So until i figure out how to do right services from RRO to RSN its not usefull and im not gonna waste time to write long instruction how to merge RRO and RSN if there is no service for that right now... when DTG release their tools it will be possible to create services from RRO to RSN (in that time i will write instructions or release tool which will merge this two routes).

Callum | 14. března 2020 | 01:16 |

Hello! I apologise for tangenting from your post. So you are the one who was fabled to have merged RRO and RSN! Do you think you could make a tutorial for how we could do it ourselves? What kind of bugs does it bring and is it even usable as a route?

Thanks, friend