TSW - vagón s auty

Když vyšla BETA TSW tak obsahovala pouze kousek tratě. Jenže součástí bety je i vagón pojmenovaný jako Autorack. Jedná se o uzavřený vůz, který se dá otevřít z obou stran, kde se nachází spřáhla. Vůz je kompletně průjezdný a rozdělený na dvě patra. Kouzlem bety bylo osazení daného vozu automobily. Jenže pak došlo na optimalizace, update na novou verzi enginu (beta byla 4.13, update šel na verzi 4.16.3) a vůz je najednou prázdný.
Dlouho jsem hledal zda byla auta ve voze i ve finální verzi hry při vydání (jak si většinou všechny verze před každou aktualizací schovávám tak tuhle verzi jsem ve svém archivu bohužel nenašel).
Nejdříve mě Matt z DTG ujistil, že auta bude možné vrátit pomocí editoru v podobě zaškrtnutí jednoho políčka, že je vůz plně naložen. Jenže jak se ukázalo při jeho lednovém streamu, chyba je jinde a né v zaškrtnutí políčka, že vůz obsahuje náklad.
Jenže tím, jak DTG brzdí neustále vydání editoru, my dodávají chuť se ve hře vrtat a zkoušet co vše je v současné době možné. Co vše rozbité se dá alespoň částečně opravit. Teď když už vím jak hra funguje (samozřejmě ještě u některých věcí pokulhávám) není nic nemožné :) Asi chápete kam tím mířím - ano podařilo se mi dostat vůz opravit, obsahuje skutečně auta. Operace zatím není 100%, napadalo mi pár klacků pod nohy a někdy to byly opravdu haluze. Jenže kromě klacků spadl i celý kmen, který bude potřeba ještě odklidit. Model je sice funkční, ale barevné provedení pokulhává - použil jsem model z bety. Tohle je ale zatím to nejmenší k opravě - znovu přetexturovat a nastavit správné materiály. Horším oříškem jsou animované části vozu. Kola se točí, páčky reagují... pokazila se ruční brzda (řetěz není animovaný) a dveře (místo klasického otevření se rozletí jak po nějaké detonaci, proletí boční stěnou a zůstanou zaseknuté u předek prvního auta v prvním patře). Celé to ve finále vypadá celkem vtipně :)
Co je tedy potřeba pro správnou funkčnost dokončit ? Animace dveří, animace řetězu a opravit materiály. Po kompletní rekonstrukci daného modelu jej dám rád k dispozici v opravené verzi.
Momentální verze modelu:

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [1]

Dall | | 27. září 2019 | 12:53 |

Ahoj Pampaliny. Když tak krásně rozebíráš všechny případné možnosti a "tuníš", nenarazil jsi někde na ptáky? Screeny od DTG se jimi jen hemží, ale zatím jsem viděl jen jediného ptáka kroužit nad základní tratí. Mrtvá obloha, tedy až na nějaké to letadlo co se občas někde vyskytne, je stejně smutná a depresivní, jako prázdné silnice ve většině tratí...