Train Station Simulator - první dojmy

V prosinci loňského roku se na trh dostala hra Train Station Simulátor v předběžném přístupu. Tento článek tedy nebude recenzí na finální hru, ale jedná se stejně jako u Mashynek pouze o takové první dojmy. Než se pořádně rozepíšu tak Vás předem upozorním, že se nejedná o žádný vlakový simulátor, ale jedná se o takový celkem zajímavě provedený simulátor vlakového nádraží. Pokud Vás tedy zajímá co od této hry očekávat a zatím váháte s její koupí, potom by Vám tento článek mohl pomoci v rozhodování...

Již delší dobu jsem na Steamu pozoroval hry, které simulují letiště a letištní haly, apod... Říkal jsem si, že by někdo mohl udělat něco v podobném stylu k vlakové tématice. Netrvalo to dlouho a na Steamu jsem zaregistroval hru stejného typu, ale tentokrát opravdu s vlakovou tématikou. Je mi jasné, že letiště nemůže svou náročností a komplexností konkurovat vlakovému nádraží, ale i tak jsem do toho šel a hru si hned po vydání pořídil. Od samotného vydání se hra zatím jen zlepšuje. Každopádně se pojďme na celou hru podívat.

Při spuštění hry se toho moc neodehrává. Z ptačího pohledu ála Transport Tycoon vidíte své rozpracované nádraží s jednou kolejí. V první řadě se jedná o otevřené nádraží, které je dobré obestavět do uzavřenější plochy (ta se přeci jen snadněji hlídá). Do nádražní haly potom můžete umístit spoustu zajímavých věcí od toalet, přes automaty na lístky, telefonní automaty, bufety, novinové stránky, restaurace a spoustu dalšího... Samozřejmostí jsou odpadkové koše, lavičky, informační cedule a květinová výzdoba. Věcí je tam daleko více, ale je zbytečné je zde podrobně vypisovat. Vašim hlavním úkolem je z toho mála co máte, vybudovat funkční a prosperující vlakové nádraží.

Mám nádraží, ale těch pár lidí co tam zabloudí mě moc nevytrhne... tohle jsem si říkal při začátku hry než jsem pochopil celý problém. Nádraží má nějaký jízdní řád a nabídku vlaků, která na dané nádraží může dorazit. Bohužel na jednu kolej se toho moc nevleze a tak některé spoje je z jizdního řádu potřeba vyhodit. K vlakovým spojům se potom váže i autobusová a trolejbusová doprava, která Vám ty hromady cestujících na nádraží přiveze. I zde je potřeba nastavovat jízdní řády. Mimochodem jízdní řády je možné nastavovat pouze při zavřeném nádraží a to je v době od půl noci do 5ti do rána. Potom se jízdní řád blokne a začnou na nádraží proudit sjednané vlakové spoje.

Již během několika dní a nocí se Vám začne dařit lépe a bude nutné nádraží trošku rozšiřovat... do nádraží proto můžete začít přivádět další koleje. Čím více kolejí tím více vlakových souprav odpravíte. Idea velice jednoduchá a zatím hezky funkční. Krom toho aby se jízdní řád moc neokoukal tak se pro jistotu mění co 3 dny a Vy si musíte znovu vybrat soupravy, které zvládnete odbavit.

Ke správnému fungování nádraží je potřeba ještě nějaký dozor či opraváři. Né jednou se Vám totiž nádraží zaplní vandalama co Vám začnou demolovat okolní stánky, automaty, apod... Na pořádek tedy dohlíží hládač, o opravy se starají opraváři, o čistotu a pořádek uklízeči a neschází i první pomoc. Mimochodem Vaše pracanty nestačí pouze najmout, ale musíte jim přesně zadat kdy mají chodit do práce. Pro bezpečnost na nádraží je dobré vytvořit 3 směnný provoz po 8mi hodinách.

Hru hraju již nějaký ten pátek a zatím mě neomrzela. Krom toho se nejedná o finální verzy a tak se ještě spousta věcí změní. Pokud si tedy chcete vyzkoušet jaké to je řídit nádraží v zábavnější formě, potom můžu za sebe tuhle hru doporučit. Pokud nevíte co od toho očekávat, potom zkuste Youtube. Osobně nákupu nelituju, jako odreágovačka dobrá i když k tomu usednete a najednou zjistíte, že u toho sedíte 3 hodiny :)

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [0]

Diskuse k tomuto článku nebyla započata.