24. srpna 2017 Novinka - Boso View Express

BVE 5.7

Po dvou letech jsme se opět dočkali freewarového vlakového simulátoru BVE s označením 5.7. Původně se jednalo pouze o japonský simulátor, který si našel ve světě u několika hráčů místo a autor tak začal vydávat i anglickou verzi. Novinek v poslední verzi není mnoho, ale byla přidána AI doprava, bylo přidáno pohupování kabiny a pohyb hlavy. Byl vylepšen i formát pro tvorbu tratí a souprav. Novou verzi si jako vždy můžete stáhnout přímo z homepage projektu. Hra vyžaduje Windows Vista a novější.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2015 Novinka - Boso View Express

BVE 5.6

I přestože jsem o tomto simulátoru nepsal minimálně rok tak věřte, že je stále v kurzu a pořád se aktualizuje. Současná verze nese označení 5.6 a stáhnout si ji můžete na domovské stránce. BVE je japonský freeware vlakový simulátor, který byl více méně zaměřený na japonské linky metra. Součástí základní instalace je i jedna trať. Spousta dalších zajímavých tratí včetně souprav se dá najít třeba v tomhle seznamu. Existuje i česká stránka se seznamem tratí od Vince Blacka. BVE 5 má jiný formát než předchozí verze, takže pro převod starších tratí je dobré stáhnout si z domovské tránky i Data Converter.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. srpna 2013 Novinka - Boso View Express

BVE 5.4.4966

Freeware simulátor BVE, označován podle autora i jako BVE Trainsim, se dočkal nové verze vypuštěné 8.8.2013. Seznam novinek či oprav autor na download stránce neuvádí. Informace o změnách nenajdete ani v samotné hře. Hádám, že k nějaké opravě muselo dojít, když se verze nepohnula na 5.5, ale zůstala stále na 5.4. K dispozici je japonská i anglická verze. Hra vyžaduje pro správnou funkčnost Microsoft .NET Framework 3.5 Client Profile a DirectX End-User Runtime. Odkazy na potřebný software najdete přímo na homepage.

Diskuse k článku [1 komentářů]

11. července 2013 Novinka - Boso View Express

BVE 5.4

Autor Japonského freeware simulátoru BVE po více jak půl roce vydal novou verzi tohoto simulátoru s označením 5.4. Co všechno je nového bohužel autor neuvádí. Novou verzi můžete stahovat přímo z homepage projektu. K dispozici je jak japonská tak i anglická verze. Pro správnou funkčnost autor přidává i popis instalace, kdy je potřeba nejdříve všechno stáhnout, otevřít a spustit BveTs5-4 pro instalaci samotného jádra hry. Pokud si chcete nainstalovat i scénáře tak je potřeba spustit ještě Keisei5-4.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. října 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.3.4

Japonský freeware simulátor BVE se dočkal další verze, které opravuje několik chyb z předchozích verzí, ale hlavně přidává nové, reálnější věci pro simulátor. Novou verzi tohoto simulátoru si můžete stáhnout přímo na homepage projektu. K dispozici je kromě japonské verze i anglická. Balíček tohoto simulátoru obsahuje i zkušební trať (dříve se musela stahovat zvlášť, ale teď už několik verzí je obsažena přímo v instalátoru). Popis instalace najdete na homepage (je to tam vždycky psáno japonsky i anglicky).

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. května 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.2

Autor freeware japonského simulátoru BVE vypustil novou verzi. Tentokrát na jeho stránkách projektu najdete verze dvě. Jedna japonská a druhá anglická, který by měla mít opraveny některé chyby (jako například ty desetinné čárky, ale to jen odhaduji... nemám odzkoušeno). Balíček se hrou obsahuje i trať včetně scénáře takže odpadá, stejně jako v předchozím updatu, zdlouhavé laborování kam co patří. Aktuální verzi tohoto simulátoru si můžete stáhnout z homepage projektu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

4. března 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.1

Na domovské stránce japonského freeware simulátoru BVE je k dispozici nová verze s označením 5.1. Bylo přidáno pár novinek a opraveno několik chyb z předchozí verze. Kromě nové verze BVE 5.1 si můžete stáhnout i novou verzi převaděče z BVE 4 na BVE 5. Nezapomeňte si stáhnout i Scenario Data pro tuto novou verzi, protože bez té Vám to nepojede.

Diskuse k článku [6 komentářů]

5. září 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 oprava

Rozdíly ve verzích Windows jsou patrné. Někteří používají desetinnou čárku jako tečky, někteří jako čárky. V konfiguračních souborech BVE 5 jsou desetinná čísla řešena tečkou, ale mnozí z Vás budou mít ve Windows nastavenou čárku. Je proto nutné se podívat do Ovládacích panelů a tam najít lokální nastavení (v angličtině je to Region and Languages). Tam najdete hodnotu pro desetinnou čárku. Tu bude potřeba v tomto případě přepsat na tečku a všechno je potom v normálu. Po dohrání doporučuji přehodit zpátky, protože tahle změna může mít vliv zase na jiné programy.
Nezkoušejte přepisovat přímo samotné txt soubory. Ono to přepsat jde, hra s takovou úpravou naběhne, ale cabview se vznáší pár desítek metrů nad samotnou tratí což není asi to pravé ořechové.

Diskuse k článku [8 komentářů]

5. září 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 venku

Tak jsme se konečně dočkali. Venku je finální verze BVE 5, na které autor už nějaký ten rok pracoval. K dispozici bylo několik preview verzí, které nám daly ochutnat, jak bude asi finální verze vypadat a teď již namlsaní a natěšení se můžeme všichni pustit do downloadu finální verze. Ta je k mání na nově zřízené domovské stránce v sekci download. Nezapomeňte si k této verzi stáhnout i zkušební trať popřípadě i program na konverzi tratí z BVE 4. Tak co, líbí se Vám tato nová verze ?

Diskuse k článku [9 komentářů]

30. srpna 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 - ještě týden

Připravovaný freeware simulátor BVE 5 se blíží k finální verzi. Podle dřívějších informací jej chtěl autor uveřejnit do konce prázdnin což jak se zdá už nestihne. Nové plánované datum je stanoveno na 4. září, které už zřejmě dodrží. Pro nás to bude znamenat, že finální verzi si budeme moci vyzkoušet už brzy. Novinek a rozdílů o proti poslední verzi 0.8 IM nebude prý mnoho, takže by se dala i verze 0.8 IM považovat za takový Release Candidate. Osobně jsem zvědav na nové tratě, které budou využívat technologií této nové verze. Je jasné, že se nejdříve budou množit konverze z verzí předešlých (ostatně sám autor na to zveřejnil i program).

Diskuse k článku [0 komentářů]