24. června 2020 Novinka - Boso View Express

BVE 6 RC2

Pro mnohé asi překvapení (musím uznat, že mě to také překvapilo :), ale pracuje se již na nové verzi Japonského freeware simulátoru BVE. V současné době je venku již druhý Release Candidate. Na stránce má napsanou podporu Win 8.1 a Win10, ale bez problémů funguje i na Win 7. Aktuální RC2 si můžete stáhnout na homepage projektu. K dispozici je zatím jedna trať. Mimochodem na jeho blogu je i verze 5.8, která zatím na oficiální domovské stránce není k dispozici.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. srpna 2017 Novinka - Boso View Express

BVE 5.7

Po dvou letech jsme se opět dočkali freewarového vlakového simulátoru BVE s označením 5.7. Původně se jednalo pouze o japonský simulátor, který si našel ve světě u několika hráčů místo a autor tak začal vydávat i anglickou verzi. Novinek v poslední verzi není mnoho, ale byla přidána AI doprava, bylo přidáno pohupování kabiny a pohyb hlavy. Byl vylepšen i formát pro tvorbu tratí a souprav. Novou verzi si jako vždy můžete stáhnout přímo z homepage projektu. Hra vyžaduje Windows Vista a novější.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2015 Novinka - Boso View Express

BVE 5.6

I přestože jsem o tomto simulátoru nepsal minimálně rok tak věřte, že je stále v kurzu a pořád se aktualizuje. Současná verze nese označení 5.6 a stáhnout si ji můžete na domovské stránce. BVE je japonský freeware vlakový simulátor, který byl více méně zaměřený na japonské linky metra. Součástí základní instalace je i jedna trať. Spousta dalších zajímavých tratí včetně souprav se dá najít třeba v tomhle seznamu. Existuje i česká stránka se seznamem tratí od Vince Blacka. BVE 5 má jiný formát než předchozí verze, takže pro převod starších tratí je dobré stáhnout si z domovské tránky i Data Converter.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. srpna 2013 Novinka - Boso View Express

BVE 5.4.4966

Freeware simulátor BVE, označován podle autora i jako BVE Trainsim, se dočkal nové verze vypuštěné 8.8.2013. Seznam novinek či oprav autor na download stránce neuvádí. Informace o změnách nenajdete ani v samotné hře. Hádám, že k nějaké opravě muselo dojít, když se verze nepohnula na 5.5, ale zůstala stále na 5.4. K dispozici je japonská i anglická verze. Hra vyžaduje pro správnou funkčnost Microsoft .NET Framework 3.5 Client Profile a DirectX End-User Runtime. Odkazy na potřebný software najdete přímo na homepage.

Diskuse k článku [1 komentářů]

11. července 2013 Novinka - Boso View Express

BVE 5.4

Autor Japonského freeware simulátoru BVE po více jak půl roce vydal novou verzi tohoto simulátoru s označením 5.4. Co všechno je nového bohužel autor neuvádí. Novou verzi můžete stahovat přímo z homepage projektu. K dispozici je jak japonská tak i anglická verze. Pro správnou funkčnost autor přidává i popis instalace, kdy je potřeba nejdříve všechno stáhnout, otevřít a spustit BveTs5-4 pro instalaci samotného jádra hry. Pokud si chcete nainstalovat i scénáře tak je potřeba spustit ještě Keisei5-4.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. října 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.3.4

Japonský freeware simulátor BVE se dočkal další verze, které opravuje několik chyb z předchozích verzí, ale hlavně přidává nové, reálnější věci pro simulátor. Novou verzi tohoto simulátoru si můžete stáhnout přímo na homepage projektu. K dispozici je kromě japonské verze i anglická. Balíček tohoto simulátoru obsahuje i zkušební trať (dříve se musela stahovat zvlášť, ale teď už několik verzí je obsažena přímo v instalátoru). Popis instalace najdete na homepage (je to tam vždycky psáno japonsky i anglicky).

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. května 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.2

Autor freeware japonského simulátoru BVE vypustil novou verzi. Tentokrát na jeho stránkách projektu najdete verze dvě. Jedna japonská a druhá anglická, který by měla mít opraveny některé chyby (jako například ty desetinné čárky, ale to jen odhaduji... nemám odzkoušeno). Balíček se hrou obsahuje i trať včetně scénáře takže odpadá, stejně jako v předchozím updatu, zdlouhavé laborování kam co patří. Aktuální verzi tohoto simulátoru si můžete stáhnout z homepage projektu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

4. března 2012 Novinka - Boso View Express

BVE 5.1

Na domovské stránce japonského freeware simulátoru BVE je k dispozici nová verze s označením 5.1. Bylo přidáno pár novinek a opraveno několik chyb z předchozí verze. Kromě nové verze BVE 5.1 si můžete stáhnout i novou verzi převaděče z BVE 4 na BVE 5. Nezapomeňte si stáhnout i Scenario Data pro tuto novou verzi, protože bez té Vám to nepojede.

Diskuse k článku [6 komentářů]

5. září 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 oprava

Rozdíly ve verzích Windows jsou patrné. Někteří používají desetinnou čárku jako tečky, někteří jako čárky. V konfiguračních souborech BVE 5 jsou desetinná čísla řešena tečkou, ale mnozí z Vás budou mít ve Windows nastavenou čárku. Je proto nutné se podívat do Ovládacích panelů a tam najít lokální nastavení (v angličtině je to Region and Languages). Tam najdete hodnotu pro desetinnou čárku. Tu bude potřeba v tomto případě přepsat na tečku a všechno je potom v normálu. Po dohrání doporučuji přehodit zpátky, protože tahle změna může mít vliv zase na jiné programy.
Nezkoušejte přepisovat přímo samotné txt soubory. Ono to přepsat jde, hra s takovou úpravou naběhne, ale cabview se vznáší pár desítek metrů nad samotnou tratí což není asi to pravé ořechové.

Diskuse k článku [8 komentářů]

5. září 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 venku

Tak jsme se konečně dočkali. Venku je finální verze BVE 5, na které autor už nějaký ten rok pracoval. K dispozici bylo několik preview verzí, které nám daly ochutnat, jak bude asi finální verze vypadat a teď již namlsaní a natěšení se můžeme všichni pustit do downloadu finální verze. Ta je k mání na nově zřízené domovské stránce v sekci download. Nezapomeňte si k této verzi stáhnout i zkušební trať popřípadě i program na konverzi tratí z BVE 4. Tak co, líbí se Vám tato nová verze ?

Diskuse k článku [9 komentářů]