8. dubna 2024 Novinka - SimRail 2021

SimRail stream novinek

Pokud Vás zajímá jak bude hra vypadat po aktualizaci a nebo co vlastně přinese do hry první DLC, potom nesmíte vynechat naplánovaný stream, který se uskuteční 21.4.2024 v 19 hodin (tedy den před vydáním updatu a DLC). Ono prezentace samotného updatu bude sice zajímavá - možná to nakopne nerozhodnuté uživatele si pořídit SimRail, každopádně update je zdarma a obdrží jej všichni bez ohledu na to zda se mrknete na stream nebo ne :) Jen stream pravděpodobně odpoví na spousty otázek. Co bude zajímavější sledovat je první připravované DLC. Protože na streamu se dozvíme co od toho DLC můžeme čekat. Je možné, že se na streamu dozvíme i nějaké plány do budoucna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Novinka - SimRail 2021

SimRail update + DLC

Ač se to zdá být u SimRailu vždy nekonečné čekání, tak autoři i tak dokáží překvapit a pevně stanovili datum vydání další aktualizace včetně prvního nákladního DLC. Tím magickým datem je 22. dubna (což je za pár týdnů). No a co vlastně tato aktualizace přinese ?
- ETCS levels 1 a 2 budou implementovány pro CMK
- nová testovací trať v Żmigród, kde si můžete vyzkoušel všechny vlaky, vlastnosti a funkce (zda bude součástí i multiplayeru se mi zatím nepodařilo z autorů vypáčit... jisté je, že nebude obsahovat právě stanici Żmigród
- něokolik nových dispečerských stanovišť včetně tratě 62 (trať přes Tunel do Sosnowiec Główny).
- no a samozřejmě spoustu oprav
Druhá část aktualizace nás měla posunout z předběžného přístupu do finální verze hry... bohužel v textu se o tom momentálně moc nepíše. Stejně tak mnozí očekávali i posunovací funkce (taktéž zatím ticho po pěšině). No a v neposlední řadě měl být vypuštěn i editor scénářů... - opět nic nepotvrzeného pro tuto aktualizaci.

Co se prvního DLC týče... to už má i svou Steam stránku, kde se bohužel to nejdůležitější - cenu - nedozvíte. Co ale bude tenhle Cargo pack obsahovat ?
- lokomotivu ET-22, kterou bude možné řídit
- lokomotiva bude mít funkční technickou místnost
- "Falns 441V" hopper vozy, které budou převážet 64 tun různého materiálu jako například uhlí
- "Zaes" tanker s kapacitou 83,000 litrů může převážet benzín, diesel... Simulace nákladu je samozřejmostí - pohyb 83,000 litrů tekutiny v tankeru bude mít vliv na chování soupravy a samozřejmě na brždění.
- několik misí pro single player - spousta hráčů dá přednost multiplayeru - vadou na kráse je zatím chybějící režim posunovačů.

22. dubna si tedy zakroužkujeme v kalendáři.

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. ledna 2024 Novinka - SimRail 2021

SimRail slaví 1 rok

Včera to bylo přesně 1 rok, kdy se oficiálně dočkalo vydání SimRail v předběžném přístupu. A i přestože měl předběžný přístup trvat půl roku, tak ani teď ještě nejsme venku. Ostatně může za to ochota autorů přidávat do hry požadavky od hráčů. Podle jejich nové road mapy to vypadá, že k ukončení předběžného přístupu dojde do 3 měsíců. Během těchto tří mesíců se mimo jiné dočkáme LUA editoru pro scénáře, posunovacích operací, možnost ukládání hry (checkpointy - předpokládám, že to bude zaměřeno na singl player), spojení Tunel - Krakow Glowny, parní loko, ETCS zabezpečovací systém, DLC Lodz - Warsava a Cargo DLC. Spousty věcí se dočkáme i po ukončení předběžného přístupu... tedy po těch 3 měsících. To vyjde US DLC, DE DLC, RailDriver podpora, mechanické dispečerské stanoviště, editor lokomotiv, konzolová verze, a spoustu dalšího. Každopádně u položky do 3 měsíců je hvězdička, která značí, že to může být i déle :) Všechno to zní hezky, ale do vydání je to jen text na papíře.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. prosince 2023 Novinka - SimRail 2021

Český přirůstek pro SimRail

Již víme, že je v přípravě několik zajímavých věcí pro SimRail, ale teď autoři představili i jedno a pro české fanoušky velmi potěšující překvapení. Do hry je v přípravě česká lokomotiva CD 163 od Škody. Je tak zcela možné, že se brzy dočkáme i dalšího oznámení a to třeba prodloužení tratě směrem na Bohumín či Ostravu. Bude velmi zajímavé sledovat, kde tvůrci tuhle lokomotivu nasadí. Zda se bude jednat o volně dostupnou lokomotivu, kterou dostaneme v nějaké z dalších aktualizací a nebo o plně hodnotné placené DLC zatím autoři neprozradili. Navíc nejásejme předčasně, protože doba od prvního oznámení a finálního produktu je zatím cca. 6 a více měsíců.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. listopadu 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update venku

Dlouho očekávaná aktualizace se včera dostala konečně ven. Jak již bylo dříve oznámeno, aktualizace je rozdělena do dvou částí a právě včera se ven dostala první část. Novinek je mnoho, ale asi nejzásadnější je přechod na novou verzi Unity 2023.1. Kromě nové verze Unity přinesla aktualizace konečně i zimu, slibované depo a jednotku EN57 (Kibel), novou flóru. K dispozici jsou i nové dispečerské stanoviště. Pro jednotku EN57 jsou přidány i nějaké nové scénáře v single playeru. Osobně mě potěšilo depo, kde je možné zobrazit i parní loko (ta zatím není ve hře přímo hratelná, ale dá se samozřejmě nasadit do scénářů přes modifikace json a xml souborů :) Mimochodem vydání této aktualizace se značně podepsalo na počtu hráčů, které dosahovalo včera v maximech přes 2200 hráčů. Druhá část aktualizace bude snad k dispozici v průběhu prosince nebo ledna. Ta by měla hru přesunout z předběžné verze na finální. Každopádně pokud stále váháte zda si SimRail pořídit, tak momentálně je na Steamu ve 30% slevě. Asi nemusím připomínat, že Prolog verze a vydaná verze jsou jak 2 rozdílné hry. Proto klidně doporučím zakoupit a když Vám nebude vyhovovat, tak není nic lehčího než hru vrátit a požádat o refund (nesmí se ovšem překročit 2 hodiny hraní a nebo 14 dní od zakoupení).

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. října 2023 Novinka - SimRail 2021

Update až v listopadu

Dlouho očekávaný update pro SimRail, který měl přijít v průběhu října se bohužel odkládá o jeden měsíc. Ve finále se onen velký update navíc rozdělí na dvě aktualizace. Autoři hlásí, že aktualizace na novější verzi Unity proběhla bez problémů, hra dostane novou oblohu, světla, nové počasí (dokonce i podzim a zimu :) Můžeme se těšit na polskou jednotku EN57, reálný jízdní řád, který je brán ze skutečných tabulek. Autoři slibují i podporu různých herních ovladačů a spoustu dalšího. Všechno to vypadá velice zajímavě. První aktualizace by měla být k dispozici již 21.11.2023. Kdy se dočkáme druhé části není známo, ale snad to bude do konce roku :) Mimochodem autoři zároveň zapracovali i na vylepšení systému pro tvorbu a všechno by teď mělo být pro ně rychlejší. Zda tomu tak skutečně bude se ukáže podle toho, jak dlouho budeme čekat na první DLC :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. září 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail se blíží do finále

Podle posledních informací od samotných autorů se SimRail blíží do velkého finále a z hry, která je momentálně stále označena jako předběžný přístup se konečně stane plnohodnotná finální verze (to neznamená, že vývoj nepůjde dál). I po vydání finální verze můžeme očekávat spoustu dalších věcí, které chtějí autoři do hry přidat - parní lokomotivy, možnost posunování, mechanické stavědla na dispečerském stanovišti, single player mise, trasa do Krakova, apod. Přechodem na finální verzi hry jen autoři splní svůj TODO list, který měli při vydání EA verze. Aktualizace, která vlastně změní stav hry a přinese do hry spoustu zajímavých věcí, můžeme očekávat v nejbližších dnech. No a co vlastně onen dlouho očekávaný update přinese ?
Jednotku EN57, kompletní roční období (jaro, léto, podzim a zimu), nové dispečerská stanoviště, ETCS, nový systém počasí, osvěženou vegetaci, podporu gamepadu a spoustu dalších vylepšení. Každopádně tenhle update posune SimRail zase o několik levelů dále. Nezapomínejme, že ve výrobě jsou dále minimálně 2 DLC (tedy o těch zatím víme) a to Německé a US.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. srpna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Může se zdát, že SimRail po častějších aktualizacích trošku upadl a studio si dává menší pauzu. Ostatně přes léto se dá vždy očekávat slabší sezóna. Autoři každopádně na hře pořád pracují a již brzy by měly být k dispozici nové verze lokomotiv i jednotek v barvách dopravce Silesian Railways. Stejně tak bude k dispozici i další lokomotiva EU07 s předělanou kabinou. Autoři během toho aktualizují jádro samotného enginu na novější verzi a během toho i optimalizují hru. Do hry se snaží přidávat neustále další vlastnosti, které si hráči přáli. Jen je škoda, že zahlcené studio, které přidává jednu vlastnost za druhou tak muselo odsunout vydání finální verze hry snad až ke konci roku. Ono by to nebylo na škodu, kdyby se s tím neposunul i editor, který má být k dispozici až po vydání finální verze hry. Za mě škoda, protože hra měla dobře našlápnuto a nedostatek jiných DLC či editačních nástrojů ji pomalu sráží. Samozřejmě TSW taktéž při vydání měl pouze jednu trať, 24h jízdní řád a snad 6 scénářů. Jenže tam trvalo 5 měsíců a bylo k dispozici první DLC. SimRail sice od vydání trať o něco rozšířil, ale scénáře bez AI souprav nejsou zábavné. Věřím, že po letních prázdninách se vše opět v plné parádě rozjede... do hry přijede dlouho očekávaná parní loko + spoustu dalších věcí.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. července 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail update

Před pár dny se dočkal SimRail menší aktualizace o velikosti cca 300 kb. Na dotaz co vlastně aktualizace udělala tvůrci odpověděli, že pouze aktualizace překladu. Nebylo tedy nic lehčího než si soubory s překladem projít a opravdu... Jednalo se o další texty pro hru a podle všeho to vypadá, že parní loko se blíží, protože aktualizace textů obsahuje právě věci pro parní loko. Vypadá to i na nějaké mise, kde v jedné budete mašinfíra a ve druhé misi budete hrát topiče :) Kdy vyjde aktualizace přímo s parní loko tvůrci zatím neprozradili, osobně odhaduji v průběhu srpna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. července 2023 Novinka - SimRail 2021

Nový screen parní loko

Autoři simulátoru SimRail zveřejnili nový screen z připravované parní loko. Tentokrát je obrázek zaměřen na interiér a tedy i pohled otevřené dvířka pro zatopení. Obrázek vypadá zatím čistě, ale pořád je to verze work in progress (tedy zatím stále v pracovním vývojovém procesu). Za mě to nevypadá vůbec špatně, jen schází ještě různé stínování. Jsem zvědav zda přinese parní loko režim spolupráce, kdy zde bude topič a strojvedoucí a nebo vše bude zvládat jeden hráč. Pro dokonalost simulátoru potom bude scházet ještě dieselová lokomotiva, protože zatím jsou ve hře samé elektrické. Kromě parní loko autoři zapracovali i na aktualizaci samotného enginu a proto jsou teď aktualizace samotného simulátoru o něco pozdrženy. Nový screen z parní loko si můžete prohlédnout zde.

Diskuse k článku [0 komentářů]