15. března 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 demo již brzy

Nadpis článku se Vám nezdá a ani neobsahuje chybu. Autoři SimRail 2021 simulátoru opravdu finišují připravy na hratelném demu, které by měli vypustit snad během měsíce dubna. Finální hra bude k dispozici ve třetím kvartálu tohoto roku. Zatím není známo, které herní režimy si budete moci v demu vyzkoušet, ale odvaha se autorům musí nechat. Přeci jen pokud demo hráče nezaujme, potom to bude mít celkový dopad i na finální prodeje hry. Mimochodem na jejich facebookovém profilu je možné najít spoustu dalších zajímavých obrázků a to včetně jednoho z editoru tratí.
Jinak se hodí připomenout, že SimRail tvoří studio, které má na svědomí simulátory na kterých cvičí a probíhají zkoušky pro reálné strojvedoucí. Hra by měla obsahovat možnost hraní za strojvedoucího, dispečera a to navíc vše v singlu nebo multiplayeru. Tešít se můžeme na proměnlivé počasí získávané přímo z reálného počasí. Nebudou chybět všechny druhy lokomotiv (tedy co se rozdělení na elektrické, dieselové a parní týče). Já jsem osobně na tento simulátor zvědav, protože se může jednat o dobrého konkurenta pro TSW 2 a věřím, že to pár desítek hráčů z TSW 2 odebere.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. listopadu 2020 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 - nové info + obrázky

I když se nový projekt SimRail 2021 tváří jako kompletně nový, opak je pravdou. Studio SimKol, které tuto hru připravuje, má za sebou bohaté zkušenosti právě s tvorbou simulátorů. Že jste o nich neslyšeli ? To bude tím, že zatím vše směřovali do profesionální sféry. Na jejich simulátorech trénují strojvedoucí. Studio se jen rozhodl převést jejich simulátor i mezi amatéry. I když je doba vydání naplánovaná na podzim příštího roku, už teď jsou k dispozici další obrázky. Mimochodem součástí simulátoru nemají být jen Polské věci jak to ze začátku vypadalo. Autoři se chystají postupně zveřejňovat lokomotivy i tratě, které budou k dispozici při vydání. Mimochodem i nefunčkní informační tabule pro cestující, které jsou v jejich prvním traileru, budou ve finální verzi funkční. A teď ještě krátké video o jejich simulátoru, které vypadá velice zajímavě:

Diskuse k článku [1 komentářů]

24. září 2020 Novinka - SimRail 2021

SimRail 2021 - The Railway Simulator

Z Polska přicházejí velmi zajímavé vlakové simulátory. Existují minimálně 2 kvalitní zdarma (Maszyna, Train Driver 2) a to nepočítám ještě starou DOS éru. Teď je tady jeden komerční simulátor v příprave pod názvem SimRail 2021. Simulátor je poháněn Unity enginem a ze samotného výpisu toho alespoň pro mě nabízí více než Train Sim World. Ano, pořád schází editor, ale zhruba 500 km tratí, reálné počasí, které čerpá z reálných meteo dat, multiplayer, co-op režim (režim signalisty - dispečera), sníh, déšť, vítr to všechno vynahrazuje. K tomu všemu jště cestující, náhodně generované mise a hlavně i parní loko. To je myslím slušná dávka na první verzi této hry. Je jasné, že s editorem to nebude až tak snadné, protože Unity pracuje na jiném principu než UE4. Ale kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme nějakého DEV kitu. Autorům fandím a doufám, že tento simulátor dotáhnou do zdárného konce. Datum ani cena zatím není známa. Na Steamu je mimichodem i trailer..

Diskuse k článku [0 komentářů]