9. září 2022 Novinka - SimRail 2021

Datum vydání za 2 měsíce

Dnešní vyčerpávající stream je za námi a jak se dalo čekat, sice nebylo zveřejněno přesné datum, ale alespoň přibližně cca 2 - 3 měsíce (takže listopad a nebo prosinec tohoto roku). Na pozadí streamu běželo hezky vypadající video přímo ze hry, které ukazovalo některé zajímavé lokace a to včetně práce dispečera. Ve streamu bylo prozrazeno, že hra bude obsahovat něco přes 10 scénářů o délce v rozmezí od 30 minut až do 4 hodin jízdy. Dále bylo prozrazeno, že první vydání hry bude v předběžném přístupu a finální verze bude tvořena za pomocí hráčů (tedy připomínek). Kromě zajímavě vypadajícího simulátoru se můžeme těšit na hlášení ve stanicích. Co se multiplayeru týče, jedna session má pojmout až 100 hráčů (na úseku 500 km je to pěkná várka). Hra nebude obsahovat dedikovaný server, ale jen oficiální servery, kde budou i jiné časové pásma. Zajímavostí je live počasí pro multiplayer a 24h reálný jízdní řád. Na výběr bude jízda cestujícího, dispečer a nebo strojvedoucí. Jako dispečer budete moci ovládat 3 různé systémy a to od manuálního až po práci na PC. Hra by měla být k dispozici i na konzole. Co se editorů týče, bylo prozrazeno, že budou 3 (scénáře, soupravy a tratě). Každý z editorů vyjde v jinou dobu, ale ani jeden z nich nevyjde dříve jak finální verze hry. Předpokládaná cena by měla být $29. Finální verze hry bude obsahovat i slibovanou parní loko (ta se do předběžného přístupu nedostane). Hra by měla v předběžném přístupu vydržet jen po nutně potřebnou dobu na dolazení hry a popřípadě na přidání nějakých vlastností. Autoři nepředpokládají, že by tam hra zůstala rok.
Za mě to byl vyčerpávající stream a už se těším na další. Pro opozdilce je samozřejmě k dispozici záznam.

Diskuse k článku [1 komentářů]

8. září 2022 Novinka - SimRail 2021

Stream již zítra (9.9. v 19h)

Zatím co autoři poctivě zveřejňují na svém facebookovém profilu dech beroucí screeny tak jejich první stream se pomaličku blíží. Jak jsem již avizoval minule, bude se jednat o 9.9. a dočkáme se ho v 19h. Osobně musím říct, že poslední várka screenů, kde jsou záběry na informační tabule na soupravách (a to včetně těch nedigitálních přidělaných na dveřích) mě dostala. Stejně tak záběry z noci a nočního osvětlení. Teď už jen doufat, že zítra (tedy 9.9.) autoři prozradí datum vydání, spustí předprodej a my se budeme už jen natěšeně koukat než se čas odsune k danému dni D :) Upřímě by mě ani nepřekvapilo, kdyby autoři třeba po streamu vypustili i finální demo, které nový vizuál včetně optimalizace předvede v plné parádě. No nechme se překvapit... osobně budu stream sledovat.

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. září 2022 Novinka - SimRail 2021

Opět nové screeny

Se zřejmě blížícím se datem vydání, nebo minimálně s blížícím se streamem, vypouštějí autoři opět obrázek za obrázkem. Někdy to jsou opravdu pěkné kolekce. Ostatně můžete se na ně podívat na jejich facebook stránce. Dokonce je k vidění screen, který ukazuje dokončení nějaké jízdy. Čas a délka dané jízdy je úžasná... 300 km a něco přes 3 hodiny. Osobně se těším až si něco takového konečně zase zajedu. Bude to značný rozdíl od 30 minutových tras z TSW :D Ce se jízdních řádů týče, autoři potvrdili, že i multiplayer bude obsahovat 24h jízdní řád. Začínám se na tento simulátor víc a víc těšit. Jen doufám, že to není pouze falešný hype jak dělá většínou DTG.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. září 2022 Novinka - SimRail 2021

První živý stream

Autoři připravovaného SimRail připravují první stream, který by měl být plný otázek a odpovědí. Teoretické datum streamu je nastaveno na 9.9. (autoři ale neuvedli rok, budeme tedy předpokládat, že je to 2022). Stream by Vám měl odpovědět na určité dotazy ohledně hry, ale je možné, že se dozvíme i datum vydání, které zřejmě nebude tento měsíc a podle PlayWay videa by se tak nemělo stát ani do 19.10. (alespoň jejich video ukazovalo hry, které budou vydané do 19.10 a SimRail tam nebyl.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. srpna 2022 Novinka - SimRail 2021

Dispečer v noci

Autoři připravovaného SimRail začali opět pomalu komunikovat a zveřejňují teď fotky zejména z pozice dispečera. Na posledním zveřejněném screenu je možné vidět stanoviště večer. Za sebe musím říct, že to nevypadá vůbec zle. Datum vydání zatím stále není oznámeno, takže se musíme stále spokojit jen s "Coming soon". Co se samotného simulátoru týče, už nám byl představen na screenech dispečer, různé soupravy, nějaké vlakové stanice, ale zatím nebyla k vidění žádná parní loko i když původní trailer ze hry na parní loko lákal. Je dost možné, že si autoři nějaké věci šetří až na vydání a nebo se jich dočkáme po vydání hry. Jen pevně doufám, že to s propagací nedopadne jako u DTG. Co se ceny týče, ta byla několikrát diskutována... pokud si dobře pamatuji, tak by neměla překročit 40 euro... Bylo to něco kolem 30.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. srpna 2022 Novinka - SimRail 2021

SimRail ještě letos ?

Po delší odmlce začali autoři opět reagovat a začínají opět zveřejňovat nové informace. Nedávno tak na jejich FB profilu vyskočil další obrázek po téměř 2-3 měsíční odmlce. A aby toho nebylo málo tak další den zveřejnili i video, které nevypadá vůbec špatně.

Ano, je pravda, že ve videu jsou patrné menší lagy, ale to může být dáno také grabovacím programem. Ostatně i DTG má lagy při live streamech. K těmto všem informacím autoři i dodávají, že hra vyjde již brzy. Otázkou je, co je pro autory ono brzy :) Bylo by to milé překvapení, kdyby autoři dokázali hru vypustit dříve než TSW 3. Pro mě by to byla jasná volba, který z těch simulátorů si zvolit a autory podpořit. Pokud hru vydají až po TSW 3, tak se může stát, že většinová základna skočí na TSW 3 a o SimRail bude menší zájem.

Diskuse k článku [3 komentářů]

26. července 2022 Novinka - SimRail 2021

Pohyb na SteamDB

Určitě nejsem sám, kdo s velkou nedočkavostí očekává polský simulátor SimRail. I přestože autoři někdy v červnu napsali, že čekají jen na zelenou od publishera tak z mého pohledu to až tak nevypadá (můžu se samozřejmě plést, ale kdyby bylo vše připraveno, tak by minimálně nějaká verze byla nahrána na Steamu, ale podle SteamDB se tam nenachází žádný release). Pojďme se tedy na pohyb mrknout.... Datum vydání této hry bylo několikrát posunuto a než se na Steamu zjevilo datum Q2/2022, tak autoři kolaborovali s datem Q1/2023, které v zápětí změnili. Mohla to být samozřejmě chyba, ale může se taktéž nabízet varianta, že při okamžitém zveřejnění data Q1/2023 by to asi naštvalo né jednoho čekajícího. Přeci jen to bude vypadat lépe, když z Q1/2022 půjdeme na Q2/2022 než Q1/2023 :) Ostatně je jasné, že termín Q2/2022 je již pasé. No a aby autoři nebyli kritizováni za zveřejněné termíny, tak teď nasadili laťku hodně vysoko... Včera totiž došlo opět ke změně data vydání a teď místo Qx/202X jsme se dočkali "Coming soon". Jenže co tohle skutečně znamená ? Opravdu soon bude třeba srpen nebo září ? A nebo je to jen univerzální datum k umlčení nespokojených hráčů, kteří neustále bombardují vývojáře, že opět nestihli termín vydání. Ze stavem vydání Coming soon mimochodem na Steamu od PlayWay najdete pěknou hromadu her na které se čeká i několik let :) Nu což, pojďme věřit, že se skutečně jedná o soon a hra opravdu přijde v průběhu srpna či září. Mimochodem v srpnu má PlayWay nějaký event, kde představuje hry před vydáním.

Diskuse k článku [1 komentářů]

12. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue již tento týden

Ano, datum vydání druhého dema, které nese označení Prologue bylo konečně upřesněno. Stane se tak již 16.12.2021 (tedy tento čtvrtek). Demo bude obsahovat 2 scénáře, jeden již znáte z prvního dema. Druhý scénář je zaměřen na nákladní vlak. V současné době dostali již někteří šťastlivci možnost si dané demo vyzkoušet a tak se dají na youtube najít první videa z hraní. Zde přikládám i jednu hodinovou ukázku. Osobně si raději počkám na samotný Prologue ať jsem překvapen. Plná verze hry potom zřejmě vyjde až příští rok, protože rok 2021 byl ze steamu odebrán a nahrazen zkratkou TBA (bude oznámeno).

Diskuse k článku [2 komentářů]

2. prosince 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail Prologue bude i v češtině

Připravovaný Prologue k SimRail 2021 od Polského studia SimKol bude komunikovat i česky. Dokládá to jedna z posledních aktualizací na Steamu, kde je v podpoře jazyků i čeština. Pokud má tedy někdo problém s angličtinou, tak ho jistě přítomnost češtiny potěší. Zda se čeština promítne i do finální verze hry není známo, protože Steam stránka se hrou sice hlásá podporu 8 jazyků, ale čeština tam momentálně není. Všechno se samozřejmě do vydání plné verze může změnit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. listopadu 2021 Novinka - SimRail 2021

SimRail - Nový trailer pro Prologue

Vypadá to, že se blíží vydání druhého dema tohoto očekávaného simulátoru. Druhé DEMO si budete muset na Steamu znovu přidat do knihovny, protože původní DEMO neprojde aktualizací. Autoři totiž druhé demo vydávají jako SimRail - The Railway Simulator Prologue. Datum vydání není stanoveno, ale podle všeho by se tak mělo stát během několika dní (tento nebo snad příští týden). Finální verze je stále plánovaná na konec tohoto roku... Zda to tak dopadne je ale ve hvězdách :) No a teď už se můžete podívat alespoň na slibně vypadající trailer pro Prologue.

Diskuse k článku [0 komentářů]