29. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover 1.0.2

Nelíbí se Vám omezení pohybu v novém DLC pro TSW 4 ? Chcete mít větší volnost ? Pokud ano, potom je pro Vás určena nová verze modifikace, která odstraní neviditelné stěny i na novém DLC. Je důležité vědět, že neviditelné stěny se odstraní z prostranství, ale neodstraní to kolizní stěny, které jsou součástí různých modelů. Dalo by se říct, že pokud máte editor a otevřete právě danou trať, potom ty modré stěny, které můžete vidět podél tratě a které vlastně dělají onen koridor, je to co je díky této modifikaci ve hře odstraněno. Takže pokud vede neviditelné stěna zrovna přes křoví nebo přes plot, potom tam sice není, ale protože má plot či keř i svou kolizní zónu tak přes něj prostě neprojdete. Hledejte tedy čistě volná místa bez překážek. Modifikace nevyžaduje nic extra, funguje jen na Vámi vlastněných tratích. Pro správnou funkčnost ještě doporučuji vlastnit Out of bounds remover, který odstraní triger portujícího Vás do menu, pokud jste opustili předem definovanou zónu. Myslel jsem, že bude dobré jej dát zvlášť, ale zřejmě jej v budoucnu znovu umístím do jednoho balíčku.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.5 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

29. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.5

Venku je nové DLC pro TSW 4 a jak již bylo dříve tradicí, vždy po novém DLC vycházel i nový Mastery Unlocker. Teď tomu není jinak. Nová verze odemkne Scenery Overlay pro poslední DLC. Každopádně modifikace nic extra nevyžaduje. Mastery bude fungovat jen na tratích, které skutečně vlastníte. Součástí balíčku jsou i všechny původní Mastery. Pokud nevlastníte nové DLC, potom není potřeba tuhle verzi vyloženě stahovat, protože decals pro livery editor jsem odemkl již ve v erzi 1.1.4.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [86.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

28. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.4

Díky práci na BML jízdním řádu jsem neměl čas dokončit své původní a mezi hráči celkem oblíbené modifikace. Invisible wall a out of bounds jsem již vypustil do světa, ale pořád scházel Mastery Unlocker. No a ten je teď konečně taky venku :) Byla přidána podpora pro TSW 4 a samozřejmě podpora pro nové TSW 4 addony. Bohužel exe soubor, který jsem před časem vytvořil pro Mastery již s TSW 4 nefunguje a tak je potřeba se vrátit k pravidelné aktualizaci tohoto balíku. Balíček nevyžaduje nic extra, zobrazí se Vám mastery jen u tratí, které skutečně vlastníte. Jako vždy balíček obsahuje Overlay a Decals (pro livery editor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [86.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

20. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 a TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.041

Update 20.11.
Nahodil jsem opravenou verzi s označením 1.041. Verze 1.041 nic extra nepřináší, jen jsem opravil jméno Themeslink na správné Thameslink. Pokud Vás tedy trápí, že je uveden špatný dopravce, potom doporučuji stáhnout si nový pak (stará verze byla odstraněna. Verze 1.05 je zatím stále v procesu... máte se na co těšit :)

Bouchejte šampaňské, kompletně přepracovaný jízdní řád pro BML je konečně tady :) Po nefunkční verzi 1.03 jsem verzi 1.04 kompletně přesimuloval a vše by mělo konečně fungovat jak má. Testoval jsem nějakou dobu a zatím vše fungovalo. Kdyby se ale přeci jen našla nějaká chyba (nějaký servis se nenačte dobře), potom nevájte a pište do diskuse. Součástí nového jízdního řádu je i Journey režim, který přidává podporu pro tento jízdní řád. No a co vlastně jízdní řád obsahuje ? Kromě existujících originálních servisů jsem přidal skoro 100 nových. V přidávání budu ještě pokračovat, ale chtěl jsem se alespoň podělit s verzí, která zde byla jako v1.03 a kterou jsem byl nucen ze serveru smazat, protože přinesla více problémů než zážitků z hraní. Verze 1.04 tedy vše napravuje. A pozor... modifikace funguje jak pro TSW 4 tak i pro starší TSW 3!!

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [26.2 MB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

15. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover 1.0.1

Včera se dostala ven nová trať pro TSW 4 a dneska je zde již k dispozici odstraňovač neviditelných stěn v nové verzi, který přidává podporu právě pro toto nové DLC. Pokud nevíte o co vlastně jde, potom věřte, že DTG na trati vyznačilo koridor pomocí neviditelných stěn (v editoru jdou vidět), které mají hráči zamezit procházení po celé mapě a mají jej udržet jen v definovaném koridoru. Na některých místech to řeší pomocí plotů, keřů a jiných překážek. Bohužel na volných prostranstvích to řeší právě neviditelnou stěnou no a právě v těchto volných prostranstvích můžete díky tomuto módu opustit koridor. Ke své funkčnosti nevyžaduje nic extra, funguje jen na tratích které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover

Dlouho očekávaná modifikace, která odebere neviditelné stěny pro TSW 4 je konečně tady :) Omlouvám se za menší opoždění, ale snažil jsem se nejdříve dokončit BML jízdní řád, kde jsou přidány Class700 servisy. Invisible wall remover funguje na zatím všech dostupných tratích pro TSW 4. Ke správné funkčnosti nepotřebujete nic extra, bude fungovat jen na tratích, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.2 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

10. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds remover v1.0

BML jízdní řád je hotov (už jen testuju) a tak je potřeba aktualizovat i ostatní modifikace. Zde je tedy jeden z populárních módů a to Out of Bounds remover, který odstraňuje přepínač teleportující Vás přímo do menu hry. Pro TSW 3 a 2 balíček obsahoval i odstraňovač neviditelných stěn. Bohužel TSW 4 nemá rádo, když se kombinují Pluginy a Core věci. Proto je nutné vydat Out of Bounds kompletně zvlášť. Zde je tedy první a myslím že i poslední verze pro TSW 4, protože tohle nebude potřeba do vydání TSW 5 aktualizovat :) Jedině, že by DTG něco hodně změnilo.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

25. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Formation Editor unlocker

Součástí TSW 4 měl být i editor formací. Na něm se zatím neustále pracuje. Jenže při prozkoumávání souborů jsem narazil na soubory, které právě tomuto editoru patří. Je to tak... Formation editor je již obsažen ve hře. Není úplně bez chyb, jedná se stále o verzi na které se pracuje. Každopádně i tak si jej už teď můžete vyzkoušet. Jen dodám, že celkem často padá a to díky Addon manageru, který je implementován do TSW 4. Pak nahrejte klasicky do DLC složky jako ostatní modifikace. Po spuštění hry je nutné spustit nějakou trať (doporučuji training centrum, protože se načítá nejrychleji). Po načtení se vraťte do menu a běžte do sekce Creators club. Zde by se měl objevit Formation Editor. Takže jej můžete spustit a užívat si tvorbu nových formací. Pamatujte, že se nejedná o finální verzi, protože se na něm neustále pracuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [10.9 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

23. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Logo pack v1.6

K downloadu je připraven oblíbený balíček různých log pro livery editor. Verze 1.6 nepřináší nic nového pro TSW 2 a TSW 3. Radovat se můžou majitelé TSW 4 (taktéž sice nic nového v balíčku), protože verze 1.6 dostala podporu i pro TSW 4. Do balíčku nebylo od minulé verze přidáno nic nového. Hráči TSW 2 a TSW 3 jej tedy můžou momentálně vesele ignorovat :) Kromě log balíček obsahuje i nějaké grafity, které můžete na své soupravy přilepit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [919.7 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

19. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.03

Update
I přestože jsem modifikaci testoval, tak to vypadá, že při přípravě finální verze pro vydání se něco pokazilo a spousta věcí nefunguje správně. Byl jsem nucen soubor odebrat. Pro Vás to znamená znovu čekání a pro mě opět nekonečná práce při opravě chyb.

Po nekonečné práci na tomto jízdním řádu je zde konečně nová verze, která do hry přináší více jak dalších 50 servisů a to s označením 9JXX. Jako bonus jsem k jízdnímu řádu přihodil i upravený Journey mode, který taktéž obsahuje tento jízdní řád. No a aby toho nebylo málo, připravil jsem i takovou jednoduchou kapitolu s Class 700 přímo v Journey režimu. Třešničkou na dortu může být jeden úkol, kde budete mít možnost řídit soupravu Class 700/1 FLU (chtěl jsem ji dát i do jízdního řádu, ale ještě nemám přidané ty správné servisy). Class 700/1 FLU je mimochodem jen modifikované verze klasické 700/0 a to jen prodloužením o další 4 vozy. Nejedná se o plnohodnotnou 700/1. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [0 komentářů]