31. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - všechny dioramas a scenery

Už dlouho jsem nezveřejnil nějaký zajímavý mód no a tak to dneska napravím. Někteří si o to psali a tak Vám splním toto přání. Připravil jsem pro Vás odemčené Mastery (všechny dostupné dioramata a scenery). Důležité je vědět, že mastery není pro všechny tratě, takže pokud zrovna vlastníte pouze tratě, kde tyhle funkce nejsou, potom se Vám stejně nic nového nezobrazí. Pokud ale máte určité tratě, potom stačí kouknout do Change diorama a Change overlays (nebo tak nějak to je :)) a můžete si aktivovat, které budete chtít. Pro instalaci stačí .pak soubor z archivu uložit do Vaší TSW DLC složky (cesta je popsána v přiloženém readme.first souboru). Enjoy :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [6.9 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

5. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - 10x4400+300 SFJ naložených vozů

Chcete si otestovat co Váš počítač zvládne ? :) Přiravil jsem jízdní řád i scénář (opět jen volná jízda) s celkem dlouhou soupravou 10x diesel 4400 a k tomu 300 naložených vozů ze SFJ addonu. Celé se to odehrává na základní trati SPG (použil jsem SFJ vozy, protože ty umějí simulovat právě hmotnost). Ještě dodám, že každý vůz je naložen 120 tuny + samotná hmotnost prázdného vozu vám dá ve výsledku celkem slušný kolos. Osobně jsem při testování (sice mi běžel v pozadí ještě program pro živé vysílání) dosáhl neuvěřitelných 10 FPS :) Jinak pro správnou funkčnost budete právě potřebovat SFJ addon.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [801.9 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

3. března 2020 Download - Train Sim World

TSW - Scénář 90 vagónů

Mnozí z Vás zřejmě nedočkavě vyhlížejí aktualizovaný balík US modifikací. Na ty ještě samozřejmě dojde, ale poslední dny jsem se zaměřil na scénáře. Vzhledem k tomu, že scénáře vyžadují pro správnou funkčnost jízdní řád, bylo nutné použít nějaký existující, ale ve hře nepoužívaný. DTG jej používalo na testování chování hry. Řeč je o jízdním řádu, který obsahuje vlakovou soupravu o délce 90 vozů + 2 lokomotivy (běžné SPG formace ve hře mají maximálně 50 vozů). No a aby toho nebylo málo, rozhodl jsem se modifikovat i samou formaci a zařadil do ní težké vozy z DLC SFJ. Pokud tedy vlastníte SFJ a chcete vyzkoušet tuhle težkou soupravu, potom stačí stáhnout zip, extrahovat jej do složky uvedené v readme.first a potom spustit hru. Scénář by měl být hned jako první (volba tratě SPG, scénáře). Jinak scénář neobsahuje okolní dopravu a není časově omezen.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [795.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - US mod v 1.0

Po delší době čekání Vám přináším slibovanou US modifikaci, která přináší všechny diesel loco na všechny tratě (kromě LIRR). Vzhledem k tomu, že elektrifikovaná trať je momentálně jen jedna tak nebylo možné zařadit na seznam i ACS-64 (i když jako nefunkční loko bych ji klidně mohl do nějaké formace nákladního vlaku hodit, nebo klidně i osobního s tím, že hlavní loko by byl nějaký diesel).
Kompletně bez modifikace je LIRR a M7 (i když né tak úplně, protože jsem přeci jen přenastavil konfigurační soubory M7 pro budoucí DLC :)
I když jsem modifikaci několikrát testoval a díky tomu došlo k menšímu zdržení tak se i tak může ukázat nějaká chyba. Zatím vím pouze o chybě na SFJ, kde různé formace celkem čarují s hlavní lokomotivou. Výsledkem je, že se místo vybrané lokomotivy z menu nahraje lokomotiva kompletně jiná. Celé to může být způsobeno tím, jak se zachází s formacemi v daném jízdním řádu. Např. ráno je hlavní loko jiná než potom během dne, kdy dojde k prohození. Autoři tak využívají danou formaci třeba celý den. Vaše loko se tak sice nahraje, ale je úplně někde jinde a pro Vaši soupravu hra vybrala něco jiného. Řešením je samozřejmě nastavit lokomotivu pevně, ale ta by se pak nestřídala s jinou lokomotivou a byl by celkem problém obsadit všechny diesel loko.
Instalace je jako vždy jednoduchá, stačí zkopírovat .pak soubor do složky DLC - více rozepsáno v přiloženém readme.first.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [50.1 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

18. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.1

I když zřejmě netrpělivě čekáte na US modifikaci tak já jsem trošku zamakal na DE opravách. US modifikace bude k dispozici do neděle. Ale teď už pojďme na info o opravách.
- verze 1.0 krásně pracovala s formacemi a nahrazování lokomotiv a vagónů fungovalo parádně... tedy až moc :) Omylem jsem totiž nastavil nahradit vždy a tak základní lokomotivy a vagóny definované ve formaci byly automaticky nahrazeny něčím jiným. Takto se sice lokomotiva zobrazovala v menu, ale nebylo možné ji na trati potkat (jen při výběru dané loko v menu ji bylo možné řídit). Verze 1.1 již tenhle problém nemá a nahrazování je nastaveno na né úplně vždy :) Na trati tak potkáte všechny lokomotivy i nákladní vozy.
Ve verzi 1.1 jsem opravil i duplicitní jednotky 422 a Talent 2. Určitě jste si všimli, že v menu Vám u těchto jednotek svítila možnost switch livery. No a určitě jste si i všimli, že bylo možné jezdit trať pouze jedním směrem. Pokud jste chtěli zkusit i druhý směr, potom bylo nutné právě provést přepnutí jednotky z jedné na druhou. Teď je vše hezky schované a vše se zobrazí pod jednou jednotkou.
Verze 1.1 nepřináší nahrazování souprav jako tomu je u UK modifikace. Zde jsou trošku větší komplikace, ale věřím že vše protlačím do verze 1.2.
Verzi 1.1 si můžete stáhnout při kliku na download. Při rozbalování do složky DLC jen přepište původní soubor. Při testování jsem nezaznamenal žádnou chybu či pád hry, ale kdyby jen přeci něco nastalo, klidně se o to podělte v diskusi a já se problém pokusím co nejdříve vyřešit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [67.1 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

4. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.0

A je to venku. Po několika hodinách testování jsem se rozhodl vypustit UK modifikaci (všechny UK loko na všech UK tratích). Zaměřil jsem se i na MU jednotky (nejsou sice úplně všude, ale jsou na většině tratích). Při tvorbě této modifikace jsem zjistil další věc, kterou můžu používat a tak jsem ji hned využil (v podstatě to je zatím nevyužitá funkce, kterou ani DTG nikde nepoužilo). Hodlám tak upravit i DE modifikaci, kde bych díky této funkci mohl dostat některé MU jednotky i na jiná místa.
UK modifikace, stejně jako DE modifikace, obsahuje kompletní předělání souprav a vozů. Zatím jsem se nezaměřil na náhodné generování nákladních souprav (dost času mi zabralo zkoumání nahrazování formací). Pokud UK modifikaci nahrajete k DE modifikaci, potom se Vám i na německých tratích zobrazí Class 66 loco na nákladních soupravách. Pro správnou funkčnost bude dobré odebrat ostatní UK modifikace z této stránky co máte ve hře. A ještě další věc... nepřejmenovávejte .pak soubor, nechte jej s !, protože jsem zjistil, že celkem záleží na pořadí nahrání .pak souborů. Při jiném názvu Leeds Manchester padal.
Modifikaci jsem dlouho testoval, měla by fungovat bez problémů, ale i tak se může občas něco najít. Proto neváhejte a klidně každou chybu či připomínku piště do diskuse k downloadu. Jinak dole je ukázka co modifikace přináší.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [59.2 KB] | Diskuse k článku [11 komentářů]

24. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích 1.0

Netrvalo to tak dlouho, od poslední novinky uběhlo 24 hodin a modifikace ve verzi 1.0 je konečně venku.
Co všechno modifikace přináší ?
- všech 6 DE elektrických lokomotiv na všech DE tratích
- Talent2 a BR422 byla taktéž na některé tratě dodána (někdy se zobrazí později v menu)
- aktualizovány všechny formace pro osobní vlaky
- přidány formace nákladních vlaků (některé se náhodně generují)
- oprava suplování lokomotiv (před tím to nefungovalo korektně)
- přidáno suplování osobních i nákladních vagónů
- kompletní přemodifikování klíčových souborů pro lokomotivy a vagóny

Co přijde ještě dodělat (po Vánocích)?
- přidání nákladního vozu Laaers na RSN (do RRO jsem již přidal)
- přidání nákladního vozu z RRO do MSB a RSN
V obou případech se jedná o nákladní vozy, které se skládají ze dvou části a proto se nepřidávají do hry automaticky jako ostatní nákladní i osobní vozy.

Pro správnou funkčnost budete potřebovat všechny DE addony pro TSW (včetně lokomotivy 182 - tuším že se jedná o nákladní balíček). Pro instalaci přepište původní DE modifikaci. Ostatní mé DE modifikace ze složky DLC odstraňte!. Může se stát, že nastanou opět potíže s jinou neoficiální modifikací - způsobeno špatnou adresářovou strukturou jiných modifikací, které nerespektují pevně danou strukturu z TSW. Vše jsem několikrát testoval a během testování mi hra ani jednou nespadla. Pokud Vám tedy hra spadne a máte jiné modifikace (skiny, zvuky, apod...) tak je bude potřeba někam přesunout a potom je postupně nahrávat zpátky... vždy u toho zapnout hru a čekat co se stane dokud nenarazíte na špatnou modifikaci. Co je třeba vědět... načítání tratě se o něco prodloužilo, protože hra načítá vagóny i lokomotivy z několika .pak souborů a k tomu ještě generuje některé nákladní formace, mějte tedy trpělivost :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [64.2 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

16. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - East Coastway - všechny UK lokomotivy

Součástí posledního DLC je servis (schovaný v jizdních řádech), který do této tratě dodává téměř všechny UK lokomotivy (5 lokomotiv + modifikace). Servis s názvem RailTour vynechal lokomotivy z tratě WSR. No a protože je nefér tam tyhle lokomotivy mít, tak jsem opět trošku začaroval a k downloadu je připravena modifikace, která pro daný servis zpřístupní i ostatní chybějící UK lokomotivy. Nenajdete zde HST, Class 166 nebo Class 101 (to bych se musel poprat s jinou formací). Pokud tedy vlastníte poslední DLC, potom není důvod zkusit tuhle modifikaci. Jen je škoda, že se jedná pouze o jeden servis, který jede jen jednou denně a tím taky brzy omrzí i přestože jej budete moci projet hned 10ti lokomotivami.
V současné době dodělávám DE modifikaci, která se zaměří již na komplet (pasažéry i nákladní dopravu) a mám rozdělanou i UK modifikaci, která by měla přinést všechny lokomotivy na všechny tratě a v některých případech i HST, Class 166 či Class 101. Pokud se zadaří, tak se dočkáte ještě tento týden :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v0.5

Čekání je u konce :) K dispozici první verze DE modifikace pro TSW, která přidává všechny elektrické lokomotivy na všechny německé tratě a to včetně všech 3 řídících jednotek (nejdou vidět pouze na RRO, ale na tom ještě zapracuji). Pro instalaci a správnou funkčnost doporučuji odstranit všechny DE modifikace, které jsem před tím vytvořil a které vlastníte. Důležité je vědět, že pokud nevlastníte nějakou loko tak se prostě nezobrazí.
Je nutné abych zde zdůraznil, že černá loko 185 je stavěná původně pro nákladní dopravu. S jednotkama 767 a 766 sice dobře spolupracuje, ale nemá v kabině tlačítka na otvírání dveří. Vše by mělo jít přes klávesu TAB (pokud ani tam neuspějete, je nutné vyskočit z vlaku a otevřit alespoň jedny dveře na soupravě (potom je i zavřít).
Jak jsem již psal minule, jedná se o kompletní modifikaci lokomotiv (některé důležité suplovací prvky byly nahrazeny jinými, protože určité suplovací prvky jsou na některých tratích zakázány). Tímto se může stát, že při nové trati nebudou některé loko suplovat správně (po vydání nového DE dlc vše samozřejmě upravím aby vše fungovalo).
V neposlední řadě tento balíček obsahuje i opravu Talent2 pro RRO, kde v první verzi nešlo nahrávat soupravu přímo z menu. No a teď už se v klidu pusťte do stahování, instalace a hraní. Pokud najdete nějakou chybu, potom o ní klidně informujte v diskusi a já se ji pokusím do další verze odstranit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [20.1 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

3. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - BiLevelAutorack s auty

Když DTG vypustilo betu jejich TSW s tratí HH tak se na trati nacházely soupravy, které měly auta uvnitř. Vozům se říká Bi Level Autorack. Po vydání finální verzi hry došlo k optimalizacím a auta byla odebrána. Respektive nějaký update to rozbil. Smutné je, že autoři nedokázali auta za celou dobu dostat zpátky. Jenže teď nastala změna a zde je opravný balíček, který vrátí auta pěkně zpátky tam kam patří. Užívejte si tedy opět plně naloženou soupravu. Tahle oprava poslouží všem, protože Bi Level Autorack je součástí základní hry (součástí tratě HH, která je dostupná ve všech TSW verzích kromě konzolí). Instalace je snadná, stačí zip rozpakovat na stejné místo jako jiné modifikace a pak spustit hru. No a potom už jen u samotné tratě zvolit Timetable a AC4400, kde jsou přítomny právě formace s Autorack.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]