11. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Talen2 pro MSB

Pokračujeme v modifikacích formací. Dneska je na řadě jednotka Talent2, kterou jsem zařadil do jízdního řádu na trati MSB. Nahrazuje 3 vozovou jednotku. Důležité je, že v menu nepřijdete o žádnou loko, která je součástí této tratě. Pokud vlastníte mód DB422 pro MSB, potom chvilku trvá, než se Talent2 ukáže v Service režimu. Je to dáno právě jednotkou DB422. Jinak po ukončení tratě s návratem do menu je Talent2 stále dostupný v menu na rozdíl od DB422.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. listopadu 2019 Download - Train Sim World

DB 422 pro MSB

Po dlouhém čekání je zde i jednotka 422 pro Německou trať MSB. Opěr nahrazuje pouze jednu formaci (4 vozy), takže na trati potkáte i všechny předešlé jednotky. Stejně jako pro RSN i zde je problém se zobrazením v menu. Je nutné chvilku počkat než se jednotka zobrazí, popřípadě zkoušet několikrát vejít a odejít. Problém bude zřejmě s tím, jak mají tyto dvě tratě udělané formace. Pokud se Vám jednotka v menu ukáže, potom doporučují opsat si jízdní řád a příště můžete použít chození (nastavit přesný čas, přesné nádraží a jedem :) Během testování jsem jinou chybu nezaznamenal.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.8 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

9. listopadu 2019 Download - Train Sim World

DB 422 pro RSN

Na navazující trati se již jednotka 422 prohání (Wupper DLC) tak proč ji jízdu trochu neprodloužit a nemít ji i na RSN ? Teď máte tu možnost si jednotku do této tratě nainstalovat. Modifikace nahrazuje 2 formace 4 vozové soupravy (loko a 3 vozy).
Před samotnou instalací Vás musím upozornit, že jednotce trochu trvá (alespoň u mě to tak bylo, ale může to být způsobeno tím, že mám RSN s Wupper spojené) než se zobrazí v nabídce Timetable (Service). Pokud ji tam při spuštění neuvidíte, potom se vraťte zpět do RSN nabídky, kde uvidíte volbu Scénáře, Timetable,... a zkuste se vrátit do Timetable (Services). Někdy je potřeba to udělat několikrát.
Stejně tak jednotce trvá, než se zobrazí v menu po dohrání či úmyslném ukončení mise. Opět je dobré chvilku počkat než se aktualizuje menu (popřípadě restatovat TSW). Problém jsem se snažil vyřešit, ale zatím se nezadařilo.
Proto prosím nepište v diskusi, že se loco nezobrazuje v menu (ona se zobrazí, jen to chvilku trvá a ano, o tomto problému vím :))

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. listopadu 2019 Download - Train Sim World

DB 422 pro Leipzig S2 SBahn

Myslím si, že pro UK tratě toho bylo již prozatím dost a teď se mrkneme na nějaké DE tratě. K downloadu je připravena jedna ze žádaných modifikací a tím je DB 422 (z Wuppertal DLC) pro Rapid Transit (Leipzig S2 SBahn). Modifikace nahrazuje formaci 2x Rapid Transit, obsahuje 2 jednotky po 3 vozech (tedy vždy řídící vůz, mezikus, řídící vůz, a to celé ještě jednou :).
Pro správnou funkčnost tedy budete potřebovat Leipzig S2 SBahn a Wuppertal DLC. Pokud vlastníte všechny originální DLC, potom by Vaše menu mělo obsahovat již 4 loco. Pokud se nestane zázrak a DTG nevydá pro tuto trať ještě nějakou dopravu, potom je to momentálně maximum (pak už se bohužel začnou soupravy nahrazovat kompletně a to není cílem... rád bych zachoval původní alespoň na některých servisech).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 33 pro Leeds - Manchester (mail service)

Jako takovou náhradu za Class 166, která bohužel zatím modifikovala Class 33, je tady alespoň Class 33 v poštovním servisu. Jedná se o ranní a noční směnu a v podstatě tím zachováte Class 33 v menu NTP. Jedná se o takové záložní řešení než se mi podaří zprovoznit Class 166 na nějakém Class 101 servisu. Místo poštovního servisu můžu později nasadit třeba připravovanou Class 31 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [8 komentářů]

6. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 166 pro Leeds - Manchester

Je libo Class 166 na trati Leeds - Manchester ? Není problém, stačí si modifikaci stáhnout a nakopírovat do příslušného adresáře (popsáno v přiloženém readme.first. Jen upozorním, že pokud vlastníte modifikaci Class 33 tak o ni pro tuto trať přijdete. Původní záměr byl ubrat jednu formaci pro Class 101. Bohužel ta zatím odolávala a tak jsem soupravu připravil alespoň takhle. Rozhodně to nevzdám a v příští verzi přinesu Class 33 zpátky a tahle jednotka nahradí Class 101 v nějakém servisu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. listopadu 2019 Download - Train Sim World

CLass 52 - Leeds - Manchester v0.3

Nová verze modifikace Class 52 pro Leeds Manchester přidává jeden servis navíc. V nabídce jej poznáte podle load oil, je jediný, který obsahuje plné vozy. A aby se Class 52 neflákala tak jich má rovnou 18. Dokáže se s tím na této trati poprat ? Většinou stejný náklad tahaly 2 loco.
Pro instalaci přepište již existující .pak soubor.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

6. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 101 pro GWE

Modifikace, kterou si žádalo několik lidí. Class 101 pro GWE. Nevýhodou této modifikace je odebrání Class 166, která je klasicky součástí GWE. I přestože je ve hře hned několik formací s Class 166 tak DTG do jízdního řádu použilo pouze jednu a tak to tak dopadlo. Pokud tedy budete chtít Class 166 vrátit, potom stačí tento .pak soubor normálně smazat. Většinou se snažím dělat modifikace tak, aby zůstaly všechny originální soupravy na trati a k tomu bylo ještě něco víc. V tomhle případě to bohužel nešlo, maximálně bych mohl nahradit nějakou verzi HST, ale otázkou je, zda DTG použilo různé formace s HST v jízdním řádu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

5. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 33 pro Tees Valley Line

Na Vaše přání je k dispozici Class 33 pro Tees Valley Line. Jedná se o nákladní soupravu. Mod zachovává ostatní loko, ale ubral nějaké mise z lokomotivy Class 37-5.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat Tees Valley Line DLC a samozřejmě lokomotivu Class 33, která je taktéž dostupná jako DLC. Instalace je stejná jako u předešlých modifikací. Pokud budete chtít modifikaci odstranit, potom stačí daný .pak soubor z TSW smazat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

4. listopadu 2019 Download - Train Sim World

TSW - nepoužitý scénář

Včera jsem Vás informoval o nezařazeném scénáři (je součástí hry, ale nebyl v konfiguraci) a dneska Vám modifikaci pro zobrazení scénáře nabízím k downloadu. Jedná se o scénář pro základní hru (TSW CSX, TSW 2019, TSW 2020) a nevyžaduje tedy žádné speciální DLC. Scénář neobsahuje definice co se má dělat, je tedy čistě na Vás jak se s ním poperete. Obsahuje sice jízdní řád, ale ten je zde zřejmě pouze pro zobrazení souprav. Zatím jsem nezaznamenal žádný pohyb kromě soupravy, kterou si poskládáte Vy. Nečekejte žádnou pecku :)
Scénář najdete v menu klasicky pod tratí Sand Patch Grade, kde si zvolíte scénáře. Měl by se zobrazit jako první (nebude mít obrázek, ale čistě bílý obdélník). Instalace je stejná jako u ostatních .pak souborů a je popsána v přiloženém readme.first.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]