28. září 2022 Download - Train Sim World

TSW 3 - Loco pack extra layers (updated)

Update:
Do balíčku byla přidána i extra vrstva pro Kassel jízdní řád. Pro správnou funkčnost bude potřeba vlastnit i HBK MRCE 182.

DTG oznámilo vydání nového DLC, které by mělo být k dispozici 4. října. Mělo by obsahovat 3 nové loko (nové není ale tak úplně nové, protože všechny loko již v TSW existují). Kromě 3 loco se pro SEHS dočkáme i nákladního vagónu (4 varianty). No a protože DLC opět odemkne extra vrstvy již v existujících jízdních řádech, tak není nic lepšího, než si ty servisy zahrát už teď :) Pro správnou funkčnost této modifikace budete potřbovat SEHS Class 66, CRR F7 a LMC BR TEA. No a samozřejmě ještě TSW 3 s tratí SEHS a Cajon Pass. Oficiální balíček má obsahovat i loko pro německou trať. Pro tuto variantu jsem ale v jízdním řádu extra vrstvu nenašel (možná po updatu). Je dobré vědět, že tenhle mód odemkne jen extra vrstvy, ale nepřidá další scénáře, které budou k dispozici s oficiálním DLC.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [21.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

27. září 2022 Download - Train Sim World

TSW 3 - TOD v4 pro ostatní tratě

S vydáním TSW 3 DTG představilo i nový skybox TOD v4, který obsahuje i volumetrické mraky. Samozřejmě novinka se vztahuje jen na nové tratě a ostatní tratě mají pořád TOD v3. No a protože to vždycky trvá několik měsíců či dokonce let, než DTG aktualizuje skybox i u starších tratí, tak je zde připraven jednoduchý mód, který TODv4 zapne i u starších. Má to samozřejmě zatím své nedostatky v podobě špatného nočního osvětlení stanic a nebo nefunkčního PIS, který funguje, ale nejde díky jinému osvětlení vidět. Všechno je samozřejmě dočasné a na dořešení pracuji :) Potíže se světlem zřejmě zaberou o něco více času :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

7. září 2022 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.0.1

Po včerejším oficiálním vydání TSW 3 se i některé starší tratě dočkaly svého mastery v podobě Overlay. Jedná se tedy konkrétně přímo o 3 tratě, které měly to štěstí (už jich i tak moc neschází). Do balíčku, který Vám všechny existující overlay odemkne je tedy přidáno overlay pro Wuppertal (RRO), Marseille Avignon a San Fran San Jose. Decals jsou pro tyto tratě přístupné již delší dobu. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí mastery a troufám si tvrdit, že bude v pohodě fungovat i na TSW 2 (pokud tedy DTG i zde tratě aktualizuje).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [59.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. září 2022 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.0

S TSW 3 přišly i 2 nové tratě + training centrum. Třetí trať, která je taktéž součástí, není potřeba aktualizovat, protože ta už remover obsahuje z předešlé verze :) Každopádně do balíčku byla přidána podpora pro nové 2 tratě a pro ono training centrum (osobně nemám odzkoušeno zda training centrum vůbec nějaké neviditelné stěny obsahuje). Kromě neviditelných stěn modifikace odstraňuje i out of bound spínač, který Vás vždy nekompromisně pošle do menu hry. Modifikace podporuje všechny existující DLC (ostatní Vám začnou fungovat hned jak se aktivují na steamu).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13.6 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

3. září 2022 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.0.0

S vydáním TSW 3 v předběžném přístupu je k dispozici i mastery unlocker. Momentálně nemůžete využít jeho kompletní potenciál, protože jsou k dispozici pouze core tratě pro TSW 3 (balíček samozřejmě obsahuje všechny mastery - tedy i z TSW 2020 a TSW 2). Po vydání ostatních tratí se Vám automaticky overlay ukáže vždy pro danou trať. Jiné je to s decals, které jsou k dispozici hned, protože jsou součástí jádra hry. Modifikace nevyžaduje nic extra dalšího... aktivuje se jen u DLC, které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [58 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

19. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.10

Jako vždy je tady s novou tratí i oblíbený Wall Remover a Out Of Bounds Remover. Co je nového v této verzi je asi všem jasné :) Ano byla přidána možnost pro nové DLC IoW v2. I když bych to nemusel pořád opakovat, tak znovu připomenu, že Wall remover odstraní pouze neviditelné stěny (tedy ty, kde není žádný jiný plot, keř či něco podobného. Pokud Vám cestu blokuje jiná překážka, tak si budete muset najít místo bez překážky, kde se v klidu dostanete mimo určený koridor. Modifikace nevyžaduje nic extra, funguje jen na DLC které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

19. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.8.1

Dnešní aktualizace Mastery balíčku není veliká, protože vše již bylo dáno v minulé verzi 3.8. Nová verze 3.8.1 obsahuje pouze Mastery Overlay pro nově vydanou trať IoW v2 od Rivet Games. Modifikace nevyžaduje žádné extra DLC, pokud dané DLC totiž nevlastníte, tak se mastery prostě neukáže :) Balíček obsahuje všechny předešlé verze.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [54.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

8. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.8

I když některé updaty TSW opravují určité chyby, tak DTG v tichosti přidává i Mastery (tedy minimálně decals pro livery editor) i do starších tratí, kde před tím nebyly. V podstatě stejně jako ve verzi 3.7, kde DTG přidalo nějaké decals tak i teď se dočkaly 3 tratě. Verze 3.8 tedy přidává decals pro IOW, TOR a LGV. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí verze a nevyžaduje vlastnění ostatních DLC (tedy minimálně pro decals určitě ne, protože to je součástí jádra hry. Pro overlays je nutné vlastnit vždy danou trať jinak se Vám v menu nezobrazí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [53.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Unlimited Layers and SPAD remover

Unlimited layers (tedy neomezené vrstvy pro livery editor) asi nemusím dlouze představovat. Pokud máte první verzi, potom není třeba stahovat tuhle (tedy pokud netoužíte po druhé části této utilitky). Což znamená, že pokud Vám nevadí ukončení hry při přejetí červené signalizace, potom Vám bohatě postačí předchozí verze. Nová verze totiž kromě neomezeného počtu vrstev obsahuje i odstranění SPAD (tedy ukončení hry při přejetí červené signalizace - testoval jsem na několika tratích a zatím vše fungovalo bez problémů :) Pokud tedy patříte mezi hráče, kteří rádi ignorují signalizaci a chcou prozkoumávat i zakázané oblasti, potom je tahle verze utilitky určena právě pro Vás. Prográmek modifikuje hlavní .exe soubor a je tedy nutné jej umístit do složky, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe (stejně jako v případě předchozí utilitky). Opět po spuštění dojde k vytvoření .bak souboru, který obsahuje originální soubor (pokud tedy již nějaký .bak soubor máte, potom je dobré jej před spuštěním odstranit nebo přejmenovat třeba na .bak1 :)). Při každé aktualizaci hry je potřeba opět utilitku spustit aby vše znovu fungovalo tak jak má :) Pokud se budete chtít vrátit k originální hře, potom stačí smazat hlavní exe soubor a přejmenovat onen .bak soubor na .exe.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

20. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.7

DTG dneska vydalo další update, který opravil několik chyb, ale hlavně přinesl již dlouho očekávaný update pro trať GWE (jednu z prvních tratí pro klasické TSW). No ale kromě aktualizace tratě se budeme věnovat Mastery. V první řadě zde máje jedno Overlay pro trať WSR a to v podobě parní loko. Zbytek Mastery věcí opět pro livery editor. Tentokrát aktualizace obsahuje JUNE Community decals, RRO decals a WSR decals. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí a ke své funkčnosti kromě TSW 2 nevyžaduje vůbec nic. V podstatě se Vám zobrazí jen Mastery pro to co vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [52.1 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]