30. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.0.6

Při vydání Semmering DLC jsem trošku zazdil Invisible wall remover. Dnes to napravuji a balíček tedy aktualizuji o podporu pro Semmering a nové DLC LIRR 2. Součástí balíčku je i Out of Bounds remover. Trigger, který Vás vždy nemilosrdně vrátil do menu hry. Stejně jako Mastery Unlocker i tento mód obsahuje modifikaci pro všechny doposud vydané tratě. Jen upozorním, že neviditelné stěny jsou odebrané pouze z volných prostranství. Pokud je v cestě plot, keře, zábradlí, svodidla, apod... tak zde je sice neviditelná stěna taktéž odebraná, ale tyto modely mají svůj kolizní model a přes něj Vás prostě nepustí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

30. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.2.0

Dneska vyšlo staro-nové DLC (to protože se jedná o prodloužené LIRR DLC), které obsahuje opět nové Mastery v podobě Overlay. Jako vždy tomu nemůže být jinak, než že je zde Mastery Unlocker, který scenery overlay pro LIRR 2 odemkne. Mastery Unlocker mimochodem obsahuje všechny předešlé mastery a ke své funkčnosti nevyžaduje nic extra. Funguje pouze na DLC, které vlastníte. Co se týče Decals pro Livery Editor, ty už byly v balíčku dříve.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [112 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.9

Nová trať Semmering je pro TSW 4 již nějaký ten den venku a já ještě nevydal Mastery Unlocker, který přidává podporu i pro tuto trať. Takže pro všechny čekatele zde napravuji svůj restík a Mastery Unlocker 1.1.9 je konečně venku. Ten přidává právě scenery overlay (mastery) pro Semmering. Zdržení této modifikace je způsobeno tím, že jsem se rozhodl tentokráte investovat do SimRail Cargo packu. Od jisté doby si nepořizuji TSW DLC hned po vydání, ale čekám na nějakou pořádnou akci. To by muselo být jo DLC aby mě to zlomilo a já si jej pořídil hned při vydání a nebo dokonce netrpělivě ještě v předprodeji.
Jinak jako vždy Mastery Unlocker obsahuje zatím všechny vydané mastery a ke správné funkčnosti nevyžaduje nic extra. Bude vždy fungovat jen pro tratě, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [93.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 Editor patch

Jak jsem psal v předešlé novince, poslední aktualizace hry opět znefunkčnila editor, protože obsahuje assety s novější verzí než editor podporuje. Vzhledem k tomu, že je víkend tak neočekávám rychlou reakci od DTG. Proto jsem připravil malý patch, který přemluví editor aby si myslel, že umí podporovat i novější assety :) Testováno několika uživately a vše funguje jak má. Pokud tedy chcete používat editor a nechcete vracet aktualizaci zpět, potom je pro Vás určet právě tenhle patch :) Stačí spustit, nastavit cestu k editoru přímo do složky TrainSimWorld4MODTS2PrototypeBinariesWin64 (neuvádím začátek cesty, protože nevím v jaké složce máte editor nainstalován) a potom patchnout soubor. Toť vše, dokud DTG neaktualizuje editor tak je tohle takové dočasné řešení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [39.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jízdní řád s Class 700 uncooked

Upřímně strašně rád bych pokračoval na tvorbě jízdního řádu tím, že pridám další požadované servisy. Bylo pár požadavků na 707, 158, dokonce i 171 tuším. Jenže bez jízdních řádů pro rok 2019 či 2018 je to prostě neproveditelné. Každý by chtěl něco přidat, ale když poprosím o jízdní řád tak čekám týdny i měsíce. No a ono čekání mě už nebaví... Zde dávám k dispozici verzi 1.06 ve verzi, která je editovatelná v oficiálním editoru. Pokud bude někdo chtít, tak ať přidá další reálné servisy. Já bych se rád věnoval i jiným projektům (například mé rozdělané trati) a né jen tomuto jízdnímu řádu. A vracet se k němu třeba po dvou měsících, když se někdo rozhoupe s posláním slíbeného jízdního řádu pro nějaký daný servis, je celkem vyčerpávající, protože zase musím zkoumat kde co mám. Tím samozřejmě neříkám, že končím na tvorbě tohoto jízdního řádu. Pracuji na verzi 2.0, která bude obsahovat loop režim a tedy komletní 24h cyklus. Pokud někdo edituje tento jízdní řád, potom bude dobré ať přidá vrstvu new_added a já tuhle vrstvu bez problémů potom implementuji do verze 2.0 (pokud modifikovaný jízdní řád uživatel samozřejmě nasdílí).
Pro správnou funkčnost budete potřebovat .pak soubor s jízdním řádem, protože ten obsahuje i formace a další potřebné věci. Instalace je snadná, v editoru si vytvořte plugin TTpacks a složku BML. Do složky BML potom nakopírujte soubor ze zipu. Pokud by se stalo, že by nešel jízdní řád vidět, potom dejte v editoru vytvořit nový jízdní řád a napiště úplně stejné jméno daného jízdního řádu - BMLwithClass700_WIP - ukáže se hláška, že daný soubor již existuje a zda jej chcete nahradit. Zde zvolíte No (Ne) a soubor se Vám zobrazí. Pak už s ním můžete bez problémů pracovat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1.8 GB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

26. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.0.5

Stejně jako u Mastery Unlockeru i zde jsem zazdil minulé DLC a nevydal jsem novou verzi tohoto populárního módu. Takže zde je konečně verze 1.0.5, která přidává podporu pro Goblin Line a nově vydané DLC Five Circle. Navíc obsahuje i onen Out of Bounds remover, který odstraní trigger na trati což Vás ušetří návratu do menu hry. I tato modifikace nevyžaduje nic extra a bude fungovat pouze na tratích, které vlastníte. Důležité je neustále opakovat, že modifikace sice odstraní neviditelné stěny, ale ty jsou odebrány pouze z částí, kde je volný prostor. Pokud je zde plot, zábradlí či živý plot, potom Vám brání v úniku právě tyto překážky.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

26. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.8

Bohužel se stalo, že jsem při vydání Goblin Line nevydal novou aktualizaci tohoto módu. Nyní vše napravuji a přikládám i podporu pro nové DLC. Nová verze tedy obsahuje Scenery Overlay pro Goblin line a Five Circle. Kromě scenery overlay jsou k dispozici i nové decals pro Five Circle a očekávané DLC Semmering. Mastery Unlocker nevyžaduje nic extra. Bude fungovat jen na DLC, které vlastníte. V balíčku je obsažena podpora pro momentálně všechny vydané DLC.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [93.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.06

Byl to dlouhý boj, hodiny a hodiny simulování a generování timing data a výsledek se konečně dostavil. K dispozici je konečně finální verze 1.06 jízdního řádu pro BML, který přidává komplet všechny servisy s jednotkou Class 700. Některé části jsem musel trochu předělat, ale tím jsem jízdní řád předpřipravil na pozdější verzi, kde bych z něch chtěl udělat 24h loop, tedy pořád by se opakoval, což současná verze neumí. Od poslední bety je přidáno ještě dalších 20 servisů. Neaktualizoval jsem Journey mod a tak jsou v náhledech pořád chybějící obrázky. Problém je též s livery editorem... mám vše připraveno pro tvoření vlastních variant, ale livery editor zatím padá. Bude to chtít ještě trochu poladit :) Samozřejmě moje práce na tomto jízdním řádu nekončí, budu dále pokračovat... už teď mám rozpracovanou verzi 1.07. Mimochodem mou práci můžete jako vždy podpořit malým příspěvkem. Podporující mimochodem jako poděkování za podporu již minule obdrželi 2 neveřejné beta verze 1.06 (většinou se dělím o betu pokud se mi zdárně povede simulace jízdního řádu a ještě se nejedná o finální verzi). Mimochodem v názvu mám pouze TSW 4, tuhle verzi jsem netestoval na TSW 3, takže pokud ji někdo otestujete a bude fungovat, rád nadpis upravím a soubor přejmenuji :)

EN: It was a long fight, hours and hours of simulating and generating timing data. And here it comes, this is final version of BML timetable v 1.06 which include 20 more services since 1.06b. I had to recreate some parts different was but it will be good for future because its almost ready for 24h loop version. I dont update Journey mode yet with this version (will do it with 1.07) so thumbnails are still missing. There is even FLU formation in livery editor but dont choose it yet because it crashing the editor. Im working on a fix. As usually you can support my work with small donation. Its not required but my supporters are getting even non public beta versions of my projects. Anyway, this version is tested only with TSW 4. I dont have TSW 3 installed anymore, if somebody will test that with TSW 3 then let me know if this version is working. I think there will be problem with shaders because there is extra texture in Class 700 cab.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [31.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - No limits and SPAD remover 1.3

Odhodlal jsem se přejmenovat Unlimited layer and SPAD remover na No Limits and SPAD remover, protože jsem odstranil další nepříjemné limity, které nastavilo DTG. A kdybych nechal název utility podle toho co vše odstraní, tak by to bylo dlouhé :)
Pojďme se tedy mrknout, co No Limits odebere. Mnozí začali tvořit nové formace v editoru formací. No a když se hodně tvoří, tak se sloty plní a ve finále se dosáhne onoho limitu 300 formací (tenhle limit byl dříve nastaven i na vrstvy). Limit jsem tedy odebral stylem jako u vrstev... těch 65 tisíc formací Vám zabere snad delší dobu :)
Odebral jsem limit pro počet reskinů, který činil taktéž 300. Teď si můžete užívat taktéž téměř neomezené množství. Vše ostatní je při starém, utilitka stále odstraňuje i limit na počet vrstev v livery editor a samozřejmě odstraňuje nepříjemný SPAD :)
Pro správnou funkčnost je potřeba soubor zkopírovat do adresáře, kde je hlavní TrainSimWorld.exe soubor (viz. readme.first). Pokud jste v minulosti použili unlimited layer remover a máte ve složce TrainSimWorld.bak soubor, potom jej smažte, protože jinak se při spuštění nic nestane. Soubor je nutná spouštět vždy po každé aktualizaci TSW (a vždy je nutné nejdříve smazat .bak).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.5 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

10. března 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.06b

I když jsem moc nechtěl tuhle betu veřejně prezentovat, tak díky posledním pokusům o simulování kompletního jízdního řádu a tím vlastně získání timing data (ty jsou důležité pro polohu vlaků), které momentálně neustále padá se zatím neznámé příčiny, jsem se rozhodl tuhle betu pustit ven veřejně. Ono by se totiž mohlo stát, že na finální verzi budete čekat klidně další týden, 14 dní nebo možná i měsíc. Zatím se jen domnívám, že chyba nastává díky servisům do depa. Budu se teď tedy věnovat právě těmto servisům abych je opravil.
Každopádně beta neobsahuje všechny servisy, které jsou ve finální verzi... schází minimálně komplet Brighton (tedy komplet těch nových co scházely). Beta obsahuje upravenou texturu pro Class 700/1 FLU, takže už při nahrání servisu budete vědět, že sedíte v 700/0 nebo 700/1. Nahodil jsem do bety i možnost livery editoru pro 700/1, ale to není ještě plně funkční a padá u toho hra. Ostatně všechny změny najdete v přiloženém readme souboru. Jo a změnil jsem název tratě na London - Brighton pro snadnější orientaci v menu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [31.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]