1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - více jízdních řádů pro jednu trať

DTG nás od začátku krmí tím, že TSW dokáže zvládnout pouze jeden jízdní řád pro Service (timetable) mód. A že pro funkčnost více jízdních řádů by potřebovali změnit celé UI a konfiguraci hry. Jenže oni už to tak nějak nevědomky udělali při představení Journey režimu. Každý servis v Journey režimu má totiž definován jízdní řád jaký má používat. No a ten stejný jízdní řád si hra nahraje a bude jej používat do doby, než zase jízdní řád změníte. Ve video ukázce vidíte přepnutí jízdního řádu na trati SPG z finální verze hry na betu (Journey mód jsem musel patřičně modifikovat :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - nevydané testovací scénáře

V současné verzi TSW jsou pozůstatky ještě z bety a první verze. Pozůstatky tam najdete v podobě jízdních řádů a jednoho scénáře. Ostatně onen scénář jsem již dávno vypustil ven. Jenže první verze TSW toho obsahovala daleko více než obsahuje verze současná. Kromě scénářů, které byly později ze hry odstraněny a zůstaly jen ty jízdní řády, bylo možné najít i testovací scénáře pro funkčnost hry (kolik toho hra snese). Jeden takový scénář můžete vidět i na videu, které jsem nahrál. Většina odstraněných scénářů je vývojové verze hry, kdy se z daných částí stříhalo video pro různé prezentace.
Při snaze použít dané scénáře ve hře jsem narazil na nemilé překvapení... první verze TSW totiž běžela na verzi UE4 4.14 a současná verze je na verzi 4.16, takže soubory spolu nejsou kompatibilní a první verze TSW neumožňovala žádné modifikace. Naštěstí s prvním DLC nastal přechod na 4.16 a světe div se, i v této verzi jsou dané soubory k dispozici a to ve verzi 4.16, kterou se mi již podařilo několikrát přesvědčit, že hra ten soubor prostě chce :) Video tedy pochází z první verze 4.16, kterou taktéž asi moc lidí nemá a v současné verzi nefungují jak mají (došlo k několika zásadním změnám). Takže jsem se rozhodl vzít ty nejzajímavější scénáře (moc jich není) a předělám je do současné verze hry, aby byly plně hratelné. Nějakou chvilku to zabere, ale minimálně ten testovací scénář (první na videu) bude stát za to :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - co bude s módy ?

Mnozí z Vás si jistě pokládají otázku co se stane s módy po přechodu na TSW 2. Odpověď je jednoduchá, módy z této stránky nebudou jednoduše v TSW 2 fungovat. Nadále budu podporovat a tvořit módy pro TSW 1 a zatím mě nic nepřesvědčilo myslet i na TSW 2. No a na které módy se pro TSW 1 ještě můžete těšit ?
- US mód - téměř všechny loko na všech US tratích (zatím se na něm plně pracuje, jasno bude po posledním UK DLC, protože v tu dobu vyjde pro TSW1 zřejmě poslední update. Potom již nečekám, že by DTG s něcím překvapilo a znovu modifikovalo soubory formací apod...) - datum vydání zatím neupřesním, ale mohlo by to být do konce června
- DE mód - opět všechny DE loko na všech tratích (tedy téměř) a to včetně DLC 204 (např. na Rapid Transit se můžete těšit i na soupravu 425 a 422, které krásně nahrazují 4 vozovou soupravu Dostos - není to ještě úplně perfektní, ale funguje to :)) I zde zatím neuvedu datum vydání... chtěl bych mód vypustit ještě před US módem.
- UK mód - nebudem se opakovat, asi všichni tušíte... zde se čeká na poslední DLC a potom se na něm začne pracovat. UK mód je tedy v pořadí jako poslední
- MSB realistický jízdní řád z roku 2017 - původně měl být jízdní řád už venku minimálně ve verzi s RE54 a RE55 soupravami. Když se vše zapne od půl noci tak to jede OK a 24 hodin proběhne bez problémů. Když se ale začne někde v polovině dne, tak se to celé zatím rozbije a soupravy si dělají co chtějí. Pro peklo na železnici je to celkem zajímavé, ale reálně to zažít nechcete. Celá chyba je v data timing souboru, kde jsou uloženy všechny pozice a časy pro danou soupravu aby hra dokázala určit, kde má být souprava v daný okamžik. Něco se pokazilo, někde jsem musel něco přehlédnout a i když se souprava ukáže na správném místě tak se bohužel vrací, že nějaký úkol nesplnila. Jak na chybu přijdu tak jízdní řád vypustím a potom jej postupně aktualizuji o další soupravy (RB58, IC, EC, a později i nákladní vlaky).
- po zkušenostech s MSB bych se chtěl potom věnovat jízdnímu řádu na LIRR a RRO (Wuppertal).
Vidíte, že módů v přípravě je ještě hodně a jako třešničkou na dortu by mohla být modifikace BR20 (posledního oznámeného DLC, které ma vyjít již 18. června) před vydáním stylem jako jsem udělal u DLC 204. Vše záleží na tom, zda DTG vypustí update již 17. června nebo až 18 (vždy to bývá o den dříve, ale to ještě nečekali, že začnu vydávat modifikace ještě před samotným vypuštěním daného DLC :)
Pokud tedy plánujete zůstat u klasického TSW, potom z toho budete těžit díky modifikacím - majitelé TSW 2 se budou muset bez modifikací jízdních řádů, formací, apod... prostě obejít a to minimálně do doby, než změním na novou verzi názor a než DTG skutečně do hry naportuje všechny již existující DLC (před samotným vydáním hry to totiž nebude hotovo).

Diskuse k článku [2 komentářů]

11. června 2020 Novinka - Train Sim World

Komedie TSW 2 část první

A je po live streamu... musím říct, že spoustu věcí jsem čekal už z důvodu historie DTG. Takže modifikovat přes jejich livery editor půjdou soupravy jen z TSW 2 (původní ne), stejně tak to platí pro jejich quick drive scénáře... opět můžete použít pouze nové TSW 2 věci a navíc ještě pouze na nových tratích a jako třešničkou na dortu nepůjdou tvořit formace. Zatím není ani seznam, které starší DLC budou připraveny v době vydání. Navíc je jasné, že se nekoná žádné dynamické počasí, pouze mraky... Světla zůstaly stejné... Hra se mimochodem dočkala kromě upgradu i downgradu v podobě tratě SPG (HH), kde odebrali fungující přejezdy. O multiplayeru nepadlo ani slovo a finální otázka ohledně editoru nedopadla zrovna nejlépe... alespoň né pro mě. Editor (ten UE4) prostě nebude, protože konzole ho nemůžou používat tak ho nedostane nikdo. Tímto se myslím uzavřela jedna éra nadějně vypadajícího vlakového simulátoru. Škoda...

Diskuse k článku [3 komentářů]

9. června 2020 Novinka - Train Sim World

Train Sim World 2

Je to venku. I když jsem o tom jen žertoval tak nějak jsem tušil, že přijde nová hra, protože k vůli běžnému updatu by nědělali extra stream plný otázek a odpovědí. Hra bude jako samostatná, tedy budete mít TSW i TSW 2 (nutné tedy koupit). Všechny již existující DLC, které vlastníte se Vám přesunou automaticky do nové verze.
Hra by měla obsahovat editor skinů a editor scénářu (podle mě takový quick drive editor), vylepšené počasí, světla, adhezi, apod... Novinek je dost a hlavní novinkou je i aktualizace UE4 enginu, kdy by měla hra běžet na verzi 4.2x (přesné číslo bude známo určitě během vydání, protože do té doby můžou ještě aktualizovat. Vypadá to, že DTG změnilo i komunikaci a týden před vydáním vypustí jejich plánovaný kalendář (co vše připravují a v jakém rozmezí). Teď je jen otázkou co je k takovému kroku přimělo... že by obava ze strany Microsoftu (třeba nové MSTS ? :) - stačí se podívat jak MS překvapil s Flight Simulátorem. Datum vydání nového TSW 2 je stanoveno na 6. srpna 2020 a cena zatím není známa. Více info můžete dohledat na domovské stránce.

Diskuse k článku [13 komentářů]

9. června 2020 Novinka - Train Sim World

Dneska velké oznámení

Na dnešní podvečer je naplánováno jedno velké oznámení od DTG. Nepředpokládám, že by bylo oznámení ohledně nějakého loco DLC či tratě. Co se dá tedy očekávat ? Buď klasický update na TSW 2021 a nebo kompletní změna na TSW 2.0 :) Ostatně na kontě mají již 3 hry s rybařením, takže bych se tomu ani nedivil. O tom, že se bude jednat o něco většího se dá spekulovat i díky ohlášení speciálního streamu, který je naplánovaný na čtvrtek a který bude obsahovat odpovědi na Vámi kladené dotazy (zřejmě v rámci live streamu - ve videu pod článkem se o tom hovoří v čase 14:55).

Diskuse k článku [3 komentářů]

8. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW a DLC

Nepřítomnost editoru mě neustále pohání ve zkoumání jak samotné TSW funguje a musím Vám říct, že jsem ohromen jak skvěle blbě DTG naprogramovalo používání DLC. Co tím chci říct ? V podstatě nepotřebujete mít žádné extra schopnosti a nemusíte nic složitě obcházet a ve hře můžete spustit i DLC, které tak nějak nemáte ve své knihovně. Tím nechci samozřejmě nabádat k nekalostem (samo to hned nefunguje, to asi každému hned dojde, ale není potřeba navštěvovat pochybné stránky, modifikovat Steam soubory přes emulátory apod. s tím, že pak jednoho dne třeba dostanete ban). Jsou i lepší cesty jak si dané DLC pořídit (díky Steam refundaci mnohem snadnější). Detailní návod samozřejmě neuvedu i když by si to za ty všechny nesplněné sliby DTG zasloužilo (netřeba připomínat, že kromě posledního DLC M3 mám na svém Steam kontě komplet sbírku - M3 bohužel do hry nepřináší nic nového a tak jsem momentálně do tohoto DLC neinvestoval a zatím ani investovat nehodlám... možná v akci za 3 eura :), asi by jim skončilo to dojení PC hráčů. Jen musím říct, že blbější implementaci jsem ještě neviděl :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

6. června 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - stav editoru

Ptáte se kde je již nějaké ty měsíce či roky slibovaný editor pro TSW ? Tak tady je odpověď. Nový človíček na postu komunikace s komunitou se trochu rozpovídal (otázkou je zda jednal za DTG nebo to jen tak napsal). Na editoru se údajně stále pracuje a teď je momentální problém rozchodit editor na konzolích, protože DTG nechce, aby konzole patřily do druhé třídy a tak musí zvládnout editor také. Což ve výsledku znamená, že pokud nebude editor na konzole tak ho nedostane nikdo. Takže dle mého názoru se editoru prostě nikdy nedočkáme, protože DTG vždy přijde s nějakou dlaší výmluvou proč zrovna editor není. Uvidíme jak na to zareaguje třeba Matt z DTG. Originální post v angličtině můžete najít tady.

Diskuse k článku [14 komentářů]

24. května 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - journey mod

Během úprav formací a přípravy reálného jízdního řádu pro MSB mě nic nezastaví v průzkumu dalších věcí v TSW. No a tak to dopadlo, že jednoho dne jsem přidal do TSW novou trať (již jsem prezentoval). Jenže jsem s výsledkem nebyl úplně spokojen. Vše fungovalo jak mělo až na jeden bod a tím je Journey režim, který jsem sice do menu vložil, ale normálně se nezobrazoval. Rozhodl jsem se tedy experimentovat na již existující trati, kde taktéž Journey režim není. Vyvolenou tratí je Rapid Transit. I zde byl stejný problém, modifikoval jsem kompletně menu schované pod tratí, ale Journey režim né a né vyskočit. Ve finále jsem zkusil modifikovat jeden klíčový soubor, na který jsem dříve ani nesáhl... no a světe div se... výsledek je na světě :) Ostatně výsledek si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Modifikovat samotný Journey režim už není tak složitá věc jako jej vůbec dostat do menu :) No a pokud se ptáte k čemu je vlastně Journey režim dobrý, když je to v podstatě mix již existujících scénářů a servisů z jízdního řádu. V Journey režimu nemusíte myslet na počasí, nic ručně nastavovat, protože vše je předem dané... tím různé jízdy vypadají o něco zábavnější než při klasickém jízdním řádu, kde stejně jen většina vybere službu a startuje (nějaké počasí nikoho v tomto bodě moc nezajímá, protože ho musím pokaždé nastavovat ručně). Teď mám alespoň další věc, kterou můžu začít dělat po dokončení formací a jízdního řádu :) Teď už jen rozluštit samotnou stavbu tratí a dostat do hry první metry kolejí se soupravou :)

Diskuse k článku [4 komentářů]

18. května 2020 Novinka - Train Sim World

Trocha spekulací

Myslím si, že trocha spekulací neuškodí. Na mezinárodní den žen 2020 vypustilo DTG video k tomuto dni. Podobné video ukázalo tehdá i jednotku M3 ještě před samotným oznámením. Ale pojďme k danému videu. Krom různých dialogů stojí za zmíňku 42 sekunda, kde se zrovna koukají na českého brejlovce. Nu což, jeden by řekl že koukají na lokomotivu, nic nezajímavého. Kdyby se to dělo na domácím PC, tak by to bylo asi bez povšimnutí, ale tohle se děje na pracovním PC. Jenže záběr na lokomotivy není až tak zajímaví jako potom rychlý překlik na záložku s google vyhledávačem a potom rychlý střih na další povídačky. Při menší analýze jsem ovšem narazil na něco zajímavého - zde je originální fotka z toho videa no a zde je odkaz na výsledky vyhledávání co je přímo ve videu. Tak co, že by jsme se dočkali konečně nějaké české tratě pro TSW nebo TS ? :) Náhod je to najednou až moc, ale můžeme začít v tichosti alespoň doufat :) Neberte to jako oznámení, ale pouze jako spekulaci, protože dokud DTG skutečně něco neoznámí tak jako by to nebylo.

Diskuse k článku [12 komentářů]