Rail Simulator
15. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW: Main Spessart Bahn: Aschaffenburg - Gemünden

A je to venku, 21. února se skutečně dočkáme německého DLC pro Train Sim World. Bude nás čekat 52 km dlouhá trať vedoucí z Aschaffenburg do Gemünden. K dispozici budeme mít 2 elektrické lokomotivy, řidící jednotku a nějaké nákladní vozy. Své schopnosti si budete moci vyzkoušet na 5ti přibalených scénářích. Pokud rádi hledáte sběratelské předměty, potom bude pro Vás připraveno 100 předmětů. Stejně jako v předešlých DLC i teď bude k dispozici 24 hodinový režim. Momentálně je DLC v předprodeji se slevou 20%. Osobně ještě nevím, zda si dané DLC pořídím, protože se mi politika DTG přestává líbit. Hype před Vánocemi ohledně vydání editorů, které jsou zatím stále v nedohlednu.

Diskuse k článku [5 komentářů]

11. února 2019 Novinka - Train Sim World

Nové DLC již brzy ?

DTG zveřejnilo na facebooku obrázek z kabiny jedné loco. Pravděpodobně se jedná o německou jednotku (teď je totiž na řadě německý addon). Během dalších dní se dozvíme co by to mohlo být. Zajímavé je mimochodem datum na obrázku co je na dané obrazovce. Začíná se spekulovat, že nové DLC bude vydáno 21.2.2019 (to je datum, které svítí na obrazovce). Ať je to datum vydání či nikoliv to se brzy ukáže. Každopádně mají ještě 10 dní na pořádné vylazení (předpokládám, že Rostock byl po provaření na veřejnost odložen, protože podle jisté databáze se jedná o DLC, které bylo registrováno teď v lednu pod číslem 1010132.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. února 2019 Novinka - Train Sim World

Hrátky s Unreal Editorem

Vzhledem k tomu, že čekání na oficiální TSW nástroje začíná připomínat čekání na opožděný vlak. Jednou přijede, ale nikdo přesně neví kdy, protože doba opoždění se může kdykoliv změnit. Rozhodl jsem se tedy pohrát si s klasickým Unreal Editorem (v TSW bude jen trochu modifikovaná verze o koleje). Extrahoval jsem samotnou hru, provedl pár úprav v určitých souborech a hru nahrál do editoru. Některé soubory to rozchodily, ale většina modelů, skinů, apod... to nedala. Dokonce BP soubory (BluePrint) to nedaly a tak jsem některé zdlouhavě rekonstruoval. No a abych si ověřil funkčnost mého počínání, vygeneroval jsem jednoduchý terén (zelenou placku) a rozhodl jsem se ho dostat do hry. A zde jsem narazil na menší problém. Nejdříve jsem si myslel, že jsem své BP soubory rekonstruoval špatně. Ve finále jsem zjistil, že trať se nezobrazuje v menu k vůli takové malé blbosti. Totiž pokud trať neobsahuje jmeno.dlc soubor, tak ji hra nenačte, ale pokuď ten soubor vytvoříte (obšlehnete z jiné tratě :) tak narazíte na druhý problém. Každý dlc soubor obsahuje Steamappid no a když tento řádek smažete tak je trať opět pro hru neviditelná. Koho by taková blbost napadla... měsíc se peru s předěláváním BP, opravám a podobně a přitom taková blbost :) Vypůjčil jsem si tedy Steamappid z jiné tratě a tradááá, můj pokus je konečně viditelný v menu. Tím to pro mě samozřejmě nekončí, protože další cíl je nahrát do hry vygenerovaný terén... zde mi stojí v cestě ostatní menu ve hře, kde se volí scénáře... BP pro scénáře jsem ještě nezrekonstruoval. Pro mě to znamená, že musím přinutít přes plugin hru, aby po kliku na mou trať rovnou nahrála terén s možnosti chození a úplně ignorovala scénáře, počasí, čas, apod... Popřípadě hře můžu vnutit mé vlastní menu... uvidíme kam se se vším dostanu a zda vyjde editor dříve než svůj terén nahraji do hry :)

Diskuse k článku [6 komentářů]

4. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - update

Dneska se všem majitelům TSW stáhla ze Steamu 177MB velká aktualizace. Při prvním spuštění TSW jsou po aktualizaci hned patrné nějaké změny. Vypadá to, že se aktualizace týkala hlavně menu, kde je uspořádání trochu jiné než před tím. Je to logický krok před vydáním editorů, protože v předchozí verzi menu by vznikl hned pořádný guláš. Samozřejmě i v novém menu není vyloučen guláš, ale zřejmě bude vše alespoň trochu přehlednější. Jsem rád i za takové malé kosmetické věci, protože to znamená, že již brzy se dočkáme i slibovaného editoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - co by bylo kdyby ?

TSW je mezi námi neuvěřitelné 2 roky a momentálně se za tu dobu téměř nikam neposunul. Důvod je samozřejmě jediný a tím jsou konzole. Konzole jsou totiž za optimalizací již existujících tratí (o tom jsem již psal), ale momentálně bylo potvrzelo, že konzole jsou i za tím, že ve hře není tolik vizuálních efektů. Klasickou cestou jak to nabízí Unreal Engine to totiž pro konzole nejde a tak to nemá raději nikdo (doufal jsem, že TSW pro PC a pro konzole jsou dva samostatné produkty, ale není tomu tak). Hromadění sněhu přes koleje a rozrážení sněhu vlakem tak není momentálně díky konzolím možné. Situace by se mohla zlepšit s příchodem nástrojů, protože pro každou trať si můžete nadefinovat své vlastnosti a to včetně hromadění sněhu na trati. Otázkou ovšem je, kdy tyhle nástroje vyjdou (původní datum před vánoci bylo posunuto na rok 2019). Navíc tratě vytvořené uživateli nepůjdou fungovat na konzolích a proto je možné využít maximum z enginu i editoru.
Autoři momentálně díky konzolím nevyužívají ani možnosti dynamického střídání počasí, tání sněhu či dalších opravdu zajímavých efektů, které Unreal Engine zvládá bez problémů.

Diskuse k článku [5 komentářů]

15. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - update

Včera se dostal ven nový update pro Train Sim World. Obecně by měl vylepšit osvětlení při průjezdu tunelem. Stávalo se, že kabina blikala i když v tunelu nebyla žádná světla. Jenže vylepšení se nějak neprojevilo. Spíš to vypadá, že sice vypnuli blikání, ale raději nechali kabinu viditelnou i při vypnutém světlu v kabině. S každým upgradem to jde se simulátorem dost s kopce.
Kromě toho aktualizace obsahuje i opravy pro CSX Heavy Haul - opraveny dvě padání hry
LIRR - vesměs opravy na jednotce M7 a to včetně AI.
Opravy se podle všeho dočkalo i poslední DLC Leeds - Manchester, ale o tom není v oficiálním listu ani zmíňka. Dá se to poznat pouze podle data změny souboru. Zda budou opravy plně funkční ukáže hned první testování. Zatím to vypadá, že hra spíše degraduje a s jednou opravou se pokazí dalších x věcí.

Diskuse k článku [1 komentářů]

9. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DLC na další 2 roky

Pro TSW se můžeme minimálně tento a snad i příští rok těšit na další várků DLC. DTG si totiž na Steamu 4. ledna registrovalo 10 dalších DLC pro tento simulátor a to pod čísly 1010130 až 1010139. Názvy a velikost jsou samozřejmě utajené, ale již nyní jde tato dlc dohledat ve Vašem appinfo.vdf v adresáři Steam -> appcache. Nemusí se nutně jednat pouze o tratě či lokomotivy, ale může jít i scénáře. O jaké DLC půjde ukáže až čas. Zároveň bylo odemčeno DLC 2 ještě z předchozích registrací. To může znamenat, že se možná tento či příští měsíc dočkáme oznámení a vydání nové tratě (teoreticky by to mělo být z Německého prostředí a mělo by se jednat o Rostock).

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - (ne)opravy

Již od prvního vydání TSW (tehdá ještě jako CSX HH) bylo jasné, že hra bude potřebovat spoustu oprav. Od jejího vydání až po dnešní den taktéž několik oprav proběhlo. Bohužel proběhlo i několik optimalizací, které se dost na hře podepisují.
Sand Patch Grade - trať, kde se optimalizovalo nejvíce. Nejdříve přišla na řadu horší kvalita textur a modelů (už v té době se totiž snažili autoři hru rozchodit na PS4 a XBOX ONE, bohužel bez úspěchu, hra načetla danou trať, ale souprava se nedokázala rozjet - příliš náročné pro konzole). A na řadu tak přišlo jednak odstranění aut z nákladních vozů a v pozdější fázi zmizely i kontejnery. Je tak možné, že se DTG stále snaží optimalizovat tuhle trať na úkor PC verze tak aby fungovala i na konzolích.
NEC - i tahle trať se po vydání dočkala optimalizací a z tratě zmizely některé modely a to včetně vegetace. O nefunční signalizaci radši ani nemluvím.
RSN - německá trať, která byla považována za jednu z těch lepších se taktéž dočkala optimalizací. A krom optimalizací se autoři postarali taktéž o rozbití vozového parku. Jednak přestalo fungovat odpojování vagónů u osobní jednotky (odpojit jde pouze mašina) a druhak nefungují stěrače.
Optimalizace se dočkaly i vlivy počasí - schazí zimní textury, na okně se nedrží sníh.
Spousta optimalizací je prováděna z důvodu konzolí. Jak se těmto optimalizacím vyhnout a zachovat si stále dobře vypadající produkt ? Rada je jednoduchá... alespoň já jsem to tak začal praktikovat. Ve složce DLC i ve složce PAKS se nacházejí .pak soubory. Je dobré si je zálohovat (sice to zabere nějaké to místo, ale ve finále budete třeba rádi). S každým novým updatem či při zakoupení nového DLC doporučuji okamžitě nové DLC zálohovat či nový updatovaný .pak zálohovat (budete mít sice hodně verzí, ale pokud zjistíte, že nový pak nefunguje jak má a obsahuje chyby, potom se můžete vrátit ke starému). Takto jsem třeba vyřešil funkčnost stěračů i možnost odpojení vozů v RSN. Proto tedy zálohujte a to hlavně nově zakoupená DLC, která ještě neprošla optimalizací (většinou hned po vydání).

Diskuse k článku [3 komentářů]

31. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - zábava na nohou

Není asi tajemstvím, že Train Sim World obsahuje Collectables, které můžete sbírat. Každá trať obsahuje svoje a na trati jich je rozeseto hned několik. Většina jich jde najít na každé stanici či kousek od ní. Jenže mě zaujalo něco jiného. Hra totiž obsahuje osla... ano čtete to správně, ve hře je možné najít osla. Každá trať má jednoho (pouze CSX HH má 2 a LIRR má dokonce 3) až na poslední DLC Leeds - Manchester, který neobsahuje žádného osla.
A že jde najít osla v opravdu zajímavých situacích dokazuje moje sbírka právě z LIRR, kde se nachází hned 3 různá místa.
První osel se nachází snad v kanalizační stoce za mřížema pod mostem, stojí po kolena ve vodě a dá se k němu normálně dojít.
Druhý osel to schytal ještě více... v DTG se někdo pořádně rozjel, protože v autě na místě řidiče bych normálně osla nehledal. I k tomuto se dá normálně dojít. Pozice na mapě
No a třetí osel to taky nebude mít jednoduché. Sice má od ostatních více svobody, ale zase žít na střeše baráku taky asi nebude to pravé ořechové. Tenhle osel je normálně viditelný přímo z kolejí. Pozice na mapě.
Hledání oslíků je zábava na dlouhé večery, protože mapy jsou rozsáhlé a né ke všem se dá dojít hned. Tratě obsahují zábrany, které je nejprve důležité překonat (občas se najde totiž skulinka, kde DTG vynechalo třeba metr okraje). Mimochodem za nalezení oslíka Vás hra nějak neodmění, je to jen pro zábavu :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

22. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - service režim

Velkým lákadlem hry Train Sim World je 24 hodinový service režim, který by měl fungovat v podstatě neomezeně 24/7. Jenže jak se ukázalo, režim 24h je skutečně reálný a po 24 hodinách je mapa úplně mrtvá a nové soupravy nevyjedou. Stačí si tedy ve hře nastavit čas 23:55 a jak se hra přehoupne přes půl noc tak už nic nového nenajdete. Hra jednoduše nedokáže resetovat jízdní řád a začít tady od začátku. Nejvíce se to dá pozorovat třeba na NEC trati, kde první souprava vyjíždí v 0:15 (tedy není to pro Vás dlouhá doba na čekání). Pokud si na daném nádraží nastavíte 23:55 tak bude úplně mrtvé a můžete čekat klidně do 0:20, ale žádná souprava nepřijede. Pokud si na stejném nádraží nastavíte 0:10 tak už na nástupišti bude souprava čekat. Snad tedy autoři 24h jízdní řád opraví a bude fungovat tak jak má i po půl noci.

Diskuse k článku [2 komentářů]