16. července 2019 Novinka - Train Sim World

TSW 2020

Né, tohle není vtip. DTG začíná s každoroční verzí TSW stejně jako tomu bylo u Train Simulátoru. I zde platí, že verze 2020 bude zcela zdarma jako update pro všechny majitele předchozí verze. Samozřejmě pokud nevlastníte nějaké tratě, potom bude pro Vás levnější zakoupit novou verzi, která bude obsahovat hned 3 tratě, které momentálně již existují pro TSW. Jako bonus se můžeme těšit na Deluxe Edici, která bude obsahovat ještě jednu US trať navíc. Aby toho nebylo málo, můžeme se těšit na nový herní režim (současné režimy budou zachovány).
Na co se nemusíme těšit je editor a samozřejmě multiplayer. No a pro mnohé je smutná zpráva stále absence parních lokomotiv. Tak snad třeba v TSW 2021.
Nová verze TSW vyjde 15. srpna pro PC, XBOX ONE a PS4.

Diskuse k článku [10 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Train Sim World

TSW: Amtrak’s Yard Goat! DLC

Po nákladním DLC se můžeme brzy těšit na další DLC, které tentokrát rozšíří US DLC NYC. Můžeme se tak těšit na posunovací loko Amtrak SW1000R. DLC Vám tedy přinese práci posunovače, který se bude starat o správné řazení osobních souprav. K dispozici budou 3 scénáře a samozřejmě 24 hodinový režim. Datum vydání je zatím neznámo, ale očekávám toto DLC někdy příští týden, nejpozději 14 dní. Tím se nám zase trochu rozroste trať Northeast Corridor New York, která konečně na některých místech ožije. Kompletní info o tomto připravovaném DLC včetně obrázků můžete najít tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - Leeds - Manchester - nákladní DLC

S vydáním TSW změnilo DTG trochu politiku co se DLC týče. Ještě při vydání tratě Leeds - Manchester DTG ujišťovalo hráče, že se dočkají updatu, který bude obsahovat i nákladní provoz. No a skutečně se tento čtvrtek dočkáme, jenže z původního free updatu se stal najednou placený addon.
Každopádně DLC bude obsahovat 2 verze lokomotivy BR Class 40 a Class 08. Cena DLC zatím nebyla zveřejněna, ale věřím, že bude zase kolem 14 euro tak jako u předchozích.
Ještě že DTG nevydá nejdříve zelenou placenou placku, potom DLC koleje, DLC budovy, DLC vegetaci, DLC zvířata, DLC vlaky. No a ve finále pak pro všechno třeba ještě zvuky a kdo by to chtěl mít hezké a né rozmazané (to je tím jak recyklují modely z TS tak si může zakoupit třeba textury HD DLC :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Train Sim World

Tees Valley Line

Pro TSW je venku další trať, která je situována opět do Anglie. Zatím vesele pokračuje kolečko DE, UK a US (i když zde je momentálně prodleva). Trať je vedena Darlingtonu do Saltburn-by-the-Sea. Těšit se můžete na 3 dieselové loco (trať není elektrifikovaná) Class 37, Class 08 a Class 101. Na trati je několik zastávek a celkem 100 věcí ke sbírání.
Mimochodem samotná trať je pro UK klíčová pro průmysl s ocelí a z historického hlediska je to v podstatě první komerční železnice. O Vaší zábavu se postará 5 scénářů, tutoriály a hlavně jako vždy 24 hodinový jizdní řád.
Pokud jsou tedy UK tratě Vaším šálkem kávy, potom si můžete toto DLC zakoupit tady a to za cenu 30 euro. Pokud nepotřebujete mít hned všechny DLC při vydání, potom se vyplatí počkat (za chvilku jsou letní akce) na nějakou tu slevu, kterých je jako pro Train Simulator tak i pro TSW opravdu v průběhu roku hodně.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

Class 52 pro TSW

Možná si pamatujete na seznam, který zobrazoval připravované DLC pro Train Sim World. Tehdá jsem tuhle informaci našel v jednom ze souborů z TSW a podělil se s tímto úlovkem s komunitou. Mnoho lidí seznamu nevěřilo, ale ukázalo se, že skutečně obsahuje i připravovaná DLC. Ostatně seznam DLC jsem našel ještě před oznámením DLC LIRR a Leeds - Manchester. Další tratí měl být německý Rostock, ale tím autoři na chvilku přerušili daný seznam (zřejmě pokus dokázat, že seznam je fake). Jenže nedávno vypuštěná loko DB 182 dokazuje, že seznam je stále aktuální a to platí i pro nově oznámenou loko Class 52. Asi není třeba říkat, že seznam neobsahuje všechna DLC a navíc od doby uveřejnění se daný soubor se seznamem v TSW vůbec neaktualizoval (zřejmě autoři změnili postup). Každopádně již brzy dorazí Class 52 pro trať WSR. Pro TSW jsou to tedy hned 2 nové loco, které vyjdou zřejmě týden po sobě. V přípravě je ale ještě jedno DLC (zatím není známo zda se jedná o trať či další loko). Podle logu na Steamu jde o DLC 12, DLC 13 a DLC 14 (jedno z nich zatím není odtajněno) s čísly 1010131, 1010132 a 1010133 (tyhle čísla lze dohledat v appinfo.vdf ve Vašem Steam adresáři (najdete tam i ostatní čísla o kterých jsem psal v lednu).

Diskuse k článku [9 komentářů]

15. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

BR 155 pro TSW

Jako by těch německých DLC nebylo málo. Po nedávném uvolnění BR 182 se teď můžeme těšit na BR 155, která bude určena zejména pro trať Ruhr-Sieg Nord. Loco je určena pro nákladní dopravu a měla by tuto z části mrtvou trať (ostatně mrtvé jsou téměř všechny) částečně oživit. Pro mě je to jen další DLC, které mě momentálně nechává chladným, protože jsem se zařekl, že dokud nebudou venku editory tak už další DLC nezakoupím. Bohužel takových lidí je málo. Ostatní s radostí nasypou peníze DTG do kapes. Datum vydání (předpokládám zřejmě někdy příští týden nebo za 14 dní).

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW editor odložen na neurčito

Nejdříve DTG spustilo lživou kampaň ohledně editoru, že bude do konce roku 2018. Nalákali tak spoustu hráčů ve Vánoční akci k zakoupení TSW. Jenže těsně před Vánoci potom stroze oznámili, že se editor přesouvá na začátek roku 2019. Čtvrt roku za námi a editory nikde (mě osobně to nepřekvapuje). Jenže DTG nelení a jde ještě dál (v tomhle oboru jak dobře naštvat uživatele patří mezi špičky). Po vzoru TML Studios (mimochodem ti taktéž do dnešní doby nemají editor pro jejich Fern Bus simulator) odkládají editor na neurčito. Důvodem může být aktualizace na novější verzi enginu (4.22), protože současná verze 4.16 nemá dostatečnou podporu a na epic marketu si do této verze moc dodatků nekoupíte. Většinou jsou podporované verze 4.19 - 4.21 či 4.22. Kdy se tedy editoru dočkáme je ve hvězdách, ale v tomto roce to zřejmě nebude.

Diskuse k článku [4 komentářů]

28. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DLC BR 182

Vydávání DLC z již dříve zveřejněného seznamu dále pokračuje. I když Rostock se momentálně nekonal, tak BR 182 je dalším připravovaným DLC pro TSW. DLC bude určeno pouze pro Leipzig addon. Pokud začínáte v tichosti jásat, že se možná dočkáme nějakých oprav pro Leipzig tak vás musím trochu ochladit. K vydání tohoto DLC se totiž žádné úpravy na trati nepřipravují a to co nefungovalo teď nebude fungovat ani s vydáním nové loko. Hlavní co nefunguje je zabezpečovací systém a ten nebude opraven. Autoři se k tomuto problému vyjádřili stylem, že by museli předělat kompletně celou trať no a vzhledem k tomu, že by aktualizace byla zdarma a DTG by to nepřineslo žádné peníze tak žádná oprava nebude. Dokud se tedy DLC prodává tak se na něj vyplatí dělat opravy, ale potom je to pro DTG mrtvá věc. BR 182 bude tedy další DLC, které nepodpořím svým nákupem. Kupovat polofunkční loko za plnou cenu... to už jsem udělal při samotném TSW (polofunkční produkt) a nehodlám to opakovat :)

Diskuse k článku [5 komentářů]

15. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW: Main Spessart Bahn: Aschaffenburg - Gemünden

A je to venku, 21. února se skutečně dočkáme německého DLC pro Train Sim World. Bude nás čekat 52 km dlouhá trať vedoucí z Aschaffenburg do Gemünden. K dispozici budeme mít 2 elektrické lokomotivy, řidící jednotku a nějaké nákladní vozy. Své schopnosti si budete moci vyzkoušet na 5ti přibalených scénářích. Pokud rádi hledáte sběratelské předměty, potom bude pro Vás připraveno 100 předmětů. Stejně jako v předešlých DLC i teď bude k dispozici 24 hodinový režim. Momentálně je DLC v předprodeji se slevou 20%. Osobně ještě nevím, zda si dané DLC pořídím, protože se mi politika DTG přestává líbit. Hype před Vánocemi ohledně vydání editorů, které jsou zatím stále v nedohlednu.

Diskuse k článku [11 komentářů]

11. února 2019 Novinka - Train Sim World

Nové DLC již brzy ?

DTG zveřejnilo na facebooku obrázek z kabiny jedné loco. Pravděpodobně se jedná o německou jednotku (teď je totiž na řadě německý addon). Během dalších dní se dozvíme co by to mohlo být. Zajímavé je mimochodem datum na obrázku co je na dané obrazovce. Začíná se spekulovat, že nové DLC bude vydáno 21.2.2019 (to je datum, které svítí na obrazovce). Ať je to datum vydání či nikoliv to se brzy ukáže. Každopádně mají ještě 10 dní na pořádné vylazení (předpokládám, že Rostock byl po provaření na veřejnost odložen, protože podle jisté databáze se jedná o DLC, které bylo registrováno teď v lednu pod číslem 1010132.

Diskuse k článku [0 komentářů]