19. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US mod odložen

Věřím že jsou někteří z Vás, kteří netrpělivě čekáte na US modifikaci pro TSW. I když mám 99% hotovo (všechny nákladní formace jsou bez problémů) tak to 1% co schází je způsobeno právě soupravou Caltrain a Amfleet. Amfleet má i formace, kde je přítomen CabCar stejně jako tomu je u Caltrain. Jenže CabCar z Caltrain nespolupracuje s ACS-64 a obráceně. Proto je nutné suplovat celou formaci. Samozřejmě je zde jednoduchý způsob, který jsem použil v DE modifikaci. Jenže tímto způsobem přijdete při modifikaci o CabCar s Amfleet soupravou. No a vzhledem k tomu, že je na NEC trati pouze jedna formace s ACS-64 co jede celý úsek a potom jedna formace s CabCar tak by bylo smutné o to přijít i když náhrada by byl Caltrain. Bohužel jak jednoduše fungovalo nahrazování formací u UK modifikace, zde je to trošku složitější. Mohl bych teď vypustit US modifikaci pouze pro nákladní vlaky a potom dodělat ty osobní. Osobně bych radši vypustil ven komplet a pak se věnoval opravám na DE, UK a US. Dejte mi tedy ještě čas do úterý. V úterý vypustím modifikaci v jedné či druhé verzi (čistě nákladní soupravy a nebo vše).
Jen dodám, že US modifikace se zdála být ze začátku tou nejlehčí (nejméně věcí, protože LIRR nic jiného neobsahuje, ale zase komplikovanější).

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US modifikace - 80%

Práce na US modifikaci jsou v plném proudu. Momentálně mám cca 80% hotovo (všechny loko i vagóny jsou modifikované) a schází dodělat již jen formace. I když je formací hodně tak nezaberou takovou dobu jako celková příprava lokomotiv a vagónů. Na přiloženém obrázku je GP38-2 ve verzi Union Pacific na trati Sand Patch Grade (SPG). Má představa je taková, že na SPG bude pouze nákladní doprava (pokud přidám osobní tak zřejmě v podobě Caltrain). Trať NEC obsahuje nákladní i osobní a tedy u nákladní využiji všechny dostupné loko (stejně tak i na trati SPG), u osobní bude fungovat nahrazení celé soupravy a tak na trati NEC budete potkávat i Caltrain a to jak samostatný vlak tak i s CabCar jednotkou.
Jediná trať, kde bohužel nebude jiná doprava je LIRR, protože tam se toho opravdu moc vymyslet nedá. Maximálně můžeme nasadit Caltrain a Amfleet+diesel lokomotivu (trať není elektrifikovaná) jako náhradu, která se bude zobrazovat náhodně (nechám si projít ještě hlavou). No a poslední DLC obsahuje opět nákladní a osobní dopravu což znamená, že zde bude opět vše kromě ACS-64 (Amfleet vozy připojíme na jiný diesel).
Práce ještě hodně, ale to nejhorší mám za sebou. No a protože US toho nemá tolik, tak se zaměřím i na náhodně generované soupravy jako tomu bylo u DE modifikace. Předpokládané dokončení této modifikace by mohlo být 15.1.-17.1.2020. Po vydání se konečně pustím do oprav DE a UK modifikací.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - UK loko a UK tratě - ukázka

Pomalu se blíží vydání UK módu pro TSW, který zpřístupní všechny UK lokomotivy na všech UK tratích a přidá i Class 66 (DB verzi) na německé tratě do nákladních formací. Předpokládané vydání by mělo být již tento víkend. Ještě schází modifikovat pár formací, ale jen tak pro zajímavost... zatím se mi daří dostat na jiné tratě i HST a Class 166. Trať, kde nebude HST, Class 166 a Class 101 je pouze WSR, která obsahuje pouze málo formací k modifikaci. Ostatně ve video ukázce můžete vidět jednotku HST, která se potká s jednotkou Class 166 a to na trati Leeds - Manchester.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW a nahrazení celé formace

Již při tvorbě DE modifikace jsem se snažil vyřešit jak suplovat celou formaci abych nemusel různě modifikovat formace a brát některé formace z určitých servisů. Během tvorby jsem bohužel na tuto možnost nepřišel. Jenže teď nastala změna a při tvorbě UK modifikace jsem se opět věnoval i tomuto problému. A většinou to jen tak nevzdám což se tentokrát vyplatilo. Stejně jako jde suplovat klasická lokomotiva či vagón, tak se mi povedla nasuplovat i celá formace. V krátké ukázce můžete vidět menu z tratě DSN, kde jde vidět Class 101 i Class 166 (101). Ono 101 je pro mě pouze jen informační, že formace skutečně funguje, ve finální verzi bude Class 166 bez (101). Při nahrání hry se zobrazí Class 101, po restartu opět 101, ale po dalším restartu už Class 166. Vzhledem k tomu, že tato možnost není ve hře zatím využita, tak jsem ji jako první využil já :) Rád bych ji minimálně teď aplikoval na DE modifikaci, kde jsou jednotky 422 a Talent2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny UK loko na UK tratích - stav

Na své další modifikaci neustále dělám. UK modifikace je o něco horší než DE, protože obsahuje podstatně větší vozový park. Zatím co DE modifikace obsahovala 23 vozů (elektrické lokomotivy, BR 422, Talent2, řídící jednotky 767, 766 a několik osobních i nákladních vozů) tak UK modifikace jich obsahuje 30 (to nepočítám několik druhů osobních vozů k jednotce HST). Tvorba této modifikace je tedy o něco náročnější, zatím jsem pořád u modifikování vozového parku a k samotným formacím se dostanu až po dokončení. Zítra bych chtěl minimálně vypustit aktualizaci pro DE modifikaci, kde se do RSN i MSB přidají i vozy z RRO. A přemýšlel jsem i o přidání dieselové lokomotivy Class66, která je i v barvách DB. Pro tuto možnost si musím pohrát s některými formacemi osobních souprav, protože Class66 nedokáže ovládat dveře na těchto soupravách a to ani přes klávesu TAB. Pro nákladní dopravu je plně vyhovující.
Stav UK modifikace je momentálně (pokud to mám vyjádřit v %) cca tak 40% (možná je to více, ale nedokážu momentálně přesně určit jak rychle se poperu s formacemi a kolik jich bude vlastně potřeba modifikovat). Jedno je jistné, rok 2019 zřejmě UK modifikací neuzravřu, bude k dispozici až začátkem ledna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DE modifikace a její stav

Zřejmě netrpělivě očekáváte finální verzi DE modifikace (bude vydána jako verze 1.0). No a protože jsem o ní dlouho nepsal tak teď prozradím aktuální stav. K dnešnímu dni je 100% hotové Leipzig S2 DLC, RSN DLC a MSB DLC (přiložený obrázek zobrazuje právě náhodnou formaci z MSB). Schází ještě tak 50% z RRO a modifikace může jit ven. Předpokládám, že těch 50% bych mohl stihnout ještě dneska s tím, že vydání by proběhlo zítra jako Vánoční dárek :D
No a co můžete od této modifikace očekávat ?
Verze 0.5 přinesla pouze osobní vlaky s tím, že jsem ještě pořádně nevěděl jak funguje nahrazování mašin, takže i když jste si zvolili v menu jinou loko pro danou formaci tak na trati jste se Vaše formace projevila, ale ostatní zůstaly s defaultní lokomotivou. V nové verzi tomu již bude jinak. Navíc jsem všechny modifikace upravil aby lokomotivy fungovaly náhodně. Dokonce i osobní vozy se budou skládat náhodně do formací.
Stejná aplikace proběhla i pro nákladní vozy, každá mixovaná formace by měla být jiná (zanechal jsem jen některé se stejnými vozy). Do nákladních formací jsem přihodil i osobní vozy. Osobně musím říct, že jsem s výsledkem spokojen, ale finální hodnocení nechám na Vás.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat zřejmě všechny DE DLC (momentálně jsou na Steamu v akci tak proč toho nevyužít). Nefunkčnost předchozí verze (0.5) pro některé byla zapříčiněna právě formacemi Talent2 a 422 i pro jiné tratě. Vzhledem k tomu, že je hra nemohla najít tak prostě padla (v této verzi tomu nebude jinak, protože modifikace má přinést téměř vše z DE co v TSW existuje na všechny DE tratě).
Takže zatím příjemné prožití Vánočních svátků a vydržte do zítra :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

12. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - jiné modifikace s DE modifikací

Pro TSW existuje spousta různých modifikací od skinů po zvuky. Jenže autoři různých modifikací při tvorbě nerespektovali správné jméno složky lokomotivy, kterou modifikovali a to má za následek padání hry. Hra občas zkousne a funguje. Problém nastane s DE modifikací, která dodržuje správnou strukturu TSW složek. Ve většině případech hra padá (problém není způsoben DE modifikací, když odstraníte všechny neoficiální skiny tak vše funguje). Pokud máte tedy s DE modifikací potíže a padá, potom odstraňte všechny neoficiální skiny, zvuky a postupně je přidávejte zpátky. Nefunkční modifikaci můžete odstranit a nebo mi dát link v diskusi k jejímu downloadu a já ji můžu pro správnou funkčnost v TSW opravit.

Diskuse k článku [2 komentářů]

8. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích preview

Řekl bych, že je dílo téměř dokonáno. Sebral jsem všechny německé loko a to včetně řídicích vozů, jednotek 422 a Talent2 a vložil je do ostatních německých tratí. Momentálně jsou elektrické loko netřízené a tak je v tom trošku chaos. Bude dobré se rozhodnout, která lokomotiva půjde jak fungovat (některé pro řídíci vozy, jiné pro náklad a další pro ty posuny třeba). Kompletní balíček všech jednotek zveřejním k downloadu již tento týden. Půjde pouze o německé loko pro německé tratě.
S tímto balíčkem příjde i oprava Talent2 pro RRO, kdy jednotka nebyla schopná správně načíst při volbě z menu a vždy spadla. Bohužel mezera mezi vozem 2 a 3 zůstala. Co se mi zatím nepovedlo opravit je jednotka 422 a její pomalé zobrazování na některých tratích.
Dodám jen, že se jedná o náročnější modifikaci, se kterou přijdete o klasické nastavení u lokomotiv (hodnoty zobrazující se v menu ještě zapracuji). Lokomotivy nebudou pravděpodobně fungovat při vydání nového DE DLC, protože jsem jim modifikoval určité hodnoty. Lehkou úpravou jsem schopen lokomotivy dostat i na další DE tratě. Modifikace byla nutná z toho důvodu, že některé názvy byly zakázané pro určité tratě.
Ve finále ještě ukázkové video, kde se můžete pokochat co vše se Vám zobrazí a v čem se na všech tratích svezete. Na konci videa je i ukázka z Talent2 na RRO. Mimochodem trať MSB a tuším že i RSN obsahuje i 422, ale déle trvá než se načtou a tak nejsou ve videu vidět. Tak co... které tratě a jednotky uděláme v dalším balíku ? :) Jinak není problém postupně do DE mixovat i UK loko + vozy, protože mají většinou stejná spřáhla.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - lokomotivy na trati část 2

Před pár dny jsem zveřejnil video, které ukazuje téměř všechny lokomotivy na trati WSR. Jednalo se pouze o ukázkovou verzi a momentálně mám rozpracované 2 tratě, kde bude tenhle mód dostupný. Chtěl bych jen upřesnit formulaci všechny loko na trati. I když se jedná o takovou banalitu a není problém nacpat opravdu všechny existující lokomotivy na všechny tratě tak sami brzo poznáte, že to až taková sranda není a tuhle modifikaci by jste mi okamžitě otřískali o hlavu. Důvod je prostý, né všechny lokomotivy dokáží odbrzdit určité vagóny. Modifikaci pečlivě testuji a nefunkční lokomotivy z formací vyhazuji, protože je v dané formaci jen pro parádu. Samozřejmě může být rozdíl v osobním i nákladním vagónu a tak je zcela možné, že lokomotiva co nezvládla odbrzdit osobná vůz, si hravě poradí s nákladní soupravou a tak o danou lokomotivu na trati prostě nepřijdete. Dále přemýšlím zda má smysl mixovat UK, US a DE lokomotivy. Jednak UK s DE samozřejmě nejdou k vůli jinému spřáhlu, ale u UK a DE takový problém většinou není. I zde je potřeba samozřejmě nejdříve vše vyzkoušet a proto bych se momentálně přikláněl k verzi, že dostanu na UK tratě všechny UK loko, DE tratě všechny DE loko a US tratě všechny US loko. A kde to bude možné (na určité formace), tak můžeme i kombinovat. Zároveň bych rád kombinoval třeba nákladní vozy (občas by se mohl ve formaci nákladních vozu zjevit i nějaký osobní vůz - zde bych klidně použil všechny dostupné vozy - rozdělil to podle spřáhel).
Pod článkem je ukázka z tratě NEC, kde je ještě potřeba dostat F40PH (Caltrain) a vozový park z HH. Momentálně řeším problém, že jsou lokomotivy schované pod jednou lokomotivou. Po vyřešení tohoto problému přijde NEC a po této trati i MSB. Potom začnou práce na HH (trať, kterou pravděpodobně všichni mají) a zbytek bude následovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny lokomotivy na trati

I když to vypadá, že se z mé strany nic neděje, tak opak je pravdou. Makám makám na modifikacích a již brzy bych mohl představit svůj nový mód - všechny vlaky na všech tratích (ještě ladím elektriku a jednotky 166, 101, 422, HST a Talent2). Po lokomotivách se zaměřím i na vagóny. Potom už nebude problém hrát zajímavé formace a nebudete muset čekat na další uvolněnou formaci. Pod článkem je mimochodem video, které vše ukazuje v akci na trati West Somerset. Samozřejmě elektrické lokomotivy na trati nefungují, ale trať se nebrání v nahrání lokomotivy na trať. No a pokud bych chvilku počkal tak by i elektrická lokomotiva odjela, protože AI je to úplně jedno zda je trať elektrifikovaná či nikoli. Modifikaci budu vydávat postupně pro každou trať zvlášť.

Diskuse k článku [4 komentářů]