8. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích preview

Řekl bych, že je dílo téměř dokonáno. Sebral jsem všechny německé loko a to včetně řídicích vozů, jednotek 422 a Talent2 a vložil je do ostatních německých tratí. Momentálně jsou elektrické loko netřízené a tak je v tom trošku chaos. Bude dobré se rozhodnout, která lokomotiva půjde jak fungovat (některé pro řídíci vozy, jiné pro náklad a další pro ty posuny třeba). Kompletní balíček všech jednotek zveřejním k downloadu již tento týden. Půjde pouze o německé loko pro německé tratě.
S tímto balíčkem příjde i oprava Talent2 pro RRO, kdy jednotka nebyla schopná správně načíst při volbě z menu a vždy spadla. Bohužel mezera mezi vozem 2 a 3 zůstala. Co se mi zatím nepovedlo opravit je jednotka 422 a její pomalé zobrazování na některých tratích.
Dodám jen, že se jedná o náročnější modifikaci, se kterou přijdete o klasické nastavení u lokomotiv (hodnoty zobrazující se v menu ještě zapracuji). Lokomotivy nebudou pravděpodobně fungovat při vydání nového DE DLC, protože jsem jim modifikoval určité hodnoty. Lehkou úpravou jsem schopen lokomotivy dostat i na další DE tratě. Modifikace byla nutná z toho důvodu, že některé názvy byly zakázané pro určité tratě.
Ve finále ještě ukázkové video, kde se můžete pokochat co vše se Vám zobrazí a v čem se na všech tratích svezete. Na konci videa je i ukázka z Talent2 na RRO. Mimochodem trať MSB a tuším že i RSN obsahuje i 422, ale déle trvá než se načtou a tak nejsou ve videu vidět. Tak co... které tratě a jednotky uděláme v dalším balíku ? :) Jinak není problém postupně do DE mixovat i UK loko + vozy, protože mají většinou stejná spřáhla.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - lokomotivy na trati část 2

Před pár dny jsem zveřejnil video, které ukazuje téměř všechny lokomotivy na trati WSR. Jednalo se pouze o ukázkovou verzi a momentálně mám rozpracované 2 tratě, kde bude tenhle mód dostupný. Chtěl bych jen upřesnit formulaci všechny loko na trati. I když se jedná o takovou banalitu a není problém nacpat opravdu všechny existující lokomotivy na všechny tratě tak sami brzo poznáte, že to až taková sranda není a tuhle modifikaci by jste mi okamžitě otřískali o hlavu. Důvod je prostý, né všechny lokomotivy dokáží odbrzdit určité vagóny. Modifikaci pečlivě testuji a nefunkční lokomotivy z formací vyhazuji, protože je v dané formaci jen pro parádu. Samozřejmě může být rozdíl v osobním i nákladním vagónu a tak je zcela možné, že lokomotiva co nezvládla odbrzdit osobná vůz, si hravě poradí s nákladní soupravou a tak o danou lokomotivu na trati prostě nepřijdete. Dále přemýšlím zda má smysl mixovat UK, US a DE lokomotivy. Jednak UK s DE samozřejmě nejdou k vůli jinému spřáhlu, ale u UK a DE takový problém většinou není. I zde je potřeba samozřejmě nejdříve vše vyzkoušet a proto bych se momentálně přikláněl k verzi, že dostanu na UK tratě všechny UK loko, DE tratě všechny DE loko a US tratě všechny US loko. A kde to bude možné (na určité formace), tak můžeme i kombinovat. Zároveň bych rád kombinoval třeba nákladní vozy (občas by se mohl ve formaci nákladních vozu zjevit i nějaký osobní vůz - zde bych klidně použil všechny dostupné vozy - rozdělil to podle spřáhel).
Pod článkem je ukázka z tratě NEC, kde je ještě potřeba dostat F40PH (Caltrain) a vozový park z HH. Momentálně řeším problém, že jsou lokomotivy schované pod jednou lokomotivou. Po vyřešení tohoto problému přijde NEC a po této trati i MSB. Potom začnou práce na HH (trať, kterou pravděpodobně všichni mají) a zbytek bude následovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny lokomotivy na trati

I když to vypadá, že se z mé strany nic neděje, tak opak je pravdou. Makám makám na modifikacích a již brzy bych mohl představit svůj nový mód - všechny vlaky na všech tratích (ještě ladím elektriku a jednotky 166, 101, 422, HST a Talent2). Po lokomotivách se zaměřím i na vagóny. Potom už nebude problém hrát zajímavé formace a nebudete muset čekat na další uvolněnou formaci. Pod článkem je mimochodem video, které vše ukazuje v akci na trati West Somerset. Samozřejmě elektrické lokomotivy na trati nefungují, ale trať se nebrání v nahrání lokomotivy na trať. No a pokud bych chvilku počkal tak by i elektrická lokomotiva odjela, protože AI je to úplně jedno zda je trať elektrifikovaná či nikoli. Modifikaci budu vydávat postupně pro každou trať zvlášť.

Diskuse k článku [4 komentářů]

28. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - nové DLC již brzy

DTG vypustilo první screen z nového DLC. Tentokrát by se mělo jednat o UK trať, která má dokonce třetí kolej. Dočkáme se tedy konečně i elektrických jednotek pro UK. Poloha tratě zatím není upřesněna. Navíc nebylo oznámeno ani datum vydání. Již z dřívějších zkušeností můžeme dedukovat, že nové DLC bude k dispozici za 14 dní. Navíc neočekávám, že by DTG vypustilo nové DLC v době slev na Steamu. Osobně jsem na novou trať zvědav. Co myslíte, když bude obsahovat třetí kolej, pojedou zde jednotky M7 z LIRR ? :) To se dozvíme hned po vydání... Ostatně můžeme udělat i živější provoz na LIRR, kde do provozu zapojíme jednotku z této UK tratě (pokud ovšem bude fungovat).

Diskuse k článku [1 komentářů]

12. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - car mod (druhá verze)

Car mod pro TSW se snažím neustále vylepšit (momentálně jsem zařadil pohled od řidiče). Model vozu je úplně základní, žádný zázrak pro testování. Mám rozdělané i další verze, které se snažím zprovoznit. Zatím se tedy můžete pokochat dalším videem. V tomto režimu jsem si trochu zavzpomínal na stařičký Test Drive 2 či 3 ještě z dob DOSu :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

11. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

Jízda autem v TSW :)

Tak sem si řekl, že se s TSW jen tak nezasvatím. Ono je sice hezké měnit formace, ale co třeba zkusit i něco jiného ? Někdo v nějakém fóru brečel, že je škoda, že nejde jezdit v TSW autem. No a tak jsem si řekl, že proč ne :) A tak jsem věnoval pár hodin zkoumání jak na to... výsledek můžete vidět ve videu pod článkem. Zatím to má jednu nevýhodu, nejde z auta vystoupit :D Teď už jen zapracovat na možnosti vystoupení a pokračování jako chodec...

Diskuse k článku [1 komentářů]

3. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - nezařazený scénář

Ještě než DTG vydalo TSW tak zkoušelo různé testovací scénáře. Spousta bordela z těchto scénářů zůstala pořád ve hře. Něco bylo dokonce použito na tvorbu trailerů. No a to bych nebyl já, kdybych se v tom trochu nepohrabal a ten scénář nevyhrabal :) Jedná se o testovací scénář, který nemá žádné instrukce, ale je v něm naskládaná spousta lokomotiv a nějaké ty vozy. Pořádně jsem jej neměl šanci ještě vyzkoušet. Video z načtení scénáře najdete pod článkem. Teď už jen zapracovat na vlastním scénáři :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW BR Class 31

DTG oznámilo další DLC pro Train Sim World a tím je překvapitě dieselová lokomotiva BR Class 31. DLC by mělo fungovat na trati Tees Valley Line. Podle všeho bude fungovat na nákladních i osobních soupravách. Součástí tohoto DLC bude i nákladní vůz PCA Cement Tank Wagon. Cena zatím nebyla stanovena, ale odhaduji 15 euro. Datum vydání je ohlášeno na 14. listopadu. Pro ty, kteří nevlastní TVL trať a přesto by si chtěli s loko zajezdit minimálně na současných tratích, připravím samozřejmě modifikaci :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

Testovací modifikace (nevydané)

Při různých hrátkách s formacemi jsem najednou docílil toho, že v hlavním menu jsem si mohl místo lokomotivy vybrat nákladní vůz HKA :) Z jeho statistik je zjevné, že to nebude žádná sláva a taky nebyla. Po nahrání tratě jsem se ocitl na peronu daleko od mojí soupravy. Nákladní vozy tedy ve hře ovládat nejde.

DTG přestalo do tratí dávat oslíky a na Discord serveru mě vyhecovali, ať oslíky přidám. Sice trať HH už dva oslíky obsahuje, ale co třeba hotové pastviny ? :) Zároveň vše chtěli okořenit palmama. Výsledek (bez textur) můžete vidět na daném obrázku. Škoda jen, že nejsou oslíci animovaní, to by bylo na pastvinách veselo.

Co třeba místo kontejnerů na trati HH převážet i jiné náklady ? Třeba novou jednotku metra ke kompletnímu složení :) Tahle modifikace má jednu vadu na kráse. Když je na vagónu naložena pouze jedna souprava tak to vypadá hezky, ale většinou jsou na vagónu naložené 2 soupravy (místo kontejnerů) a to už nevypadá tak reálně. Pokud budu chtít někdy tuto modifikaci vydat, budu muset ještě rozluštit funčnost kontejnerů a zajistit pouze jeden vůz metra na každém vagónu.

No a po metro soupravě na nákladním voze přišla třešnička na konec a tím je metro souprava přímo na trati LIRR :) Souprava není momentálně plně funkční (samozřejmě do této tratě ani nepatří), nemá ještě patřičné konfigurace a hlavně model není nastaven správně (při nástupu se propadnete podlahou :)) Je potřeba rozluštit ještě pár věcí a možná se souprava jednoho dne dostane do pohybu.

Toť zatím vše z mých zajímavých pokusů pro TSW. Pracuji na dalších zajímavých věcech. Až je dotáhnu do nějakého viditelného bodu tak dám určitě vědět stejně jako tomu bylo s formacemi :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

30. října 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - AI bez fyziky

Není to tajemstvím, že AI jak v TS tak v TSW funguje jinak než běžný hráč. AI dokáže akcelerovat se soupravou tak nějak magicky :) Jenže v TSW je AI ještě dál. Pokusil jsem se totiž dostat elektrifikovanou US loko na UK trať. Očekával jsem tak nějak, že to moc nepojede, ale AI mě překvapila a se soupravou normálně odjela. Každá trať má totiž svůj soubor s pravidly pro koleje a klasické tratě mají vše defaultní. Pokud se jedná o elektrickou tak v daném souboru je zmíňka o napájení (3 kolej či trolej).
Stejný problém má i LIRR s NEC. NEC je sice elektrifikovaná, ale v pravidlu pro danou trať je zadáno napájení z troleje. LIRR má v pravidlech napájení z 3 koleje a to i přestože je na trati úsek, který má klasickou elektrifikaci. Ve výsledku to znamená, že souprava napájená z jiného zdroje než ze třetí koleje prostě nepojede. A ono to tak opravdu bohužel je, ale AI si s tím opět poradí a klidně danou soupravu na trati provětrá. Teď ještě modifikovat soubor s pravidly a na LIRR se budou moci prohánět i jiné elektrifikované US loko (např. z NEC).

Diskuse k článku [3 komentářů]