19. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US mod odložen

Věřím že jsou někteří z Vás, kteří netrpělivě čekáte na US modifikaci pro TSW. I když mám 99% hotovo (všechny nákladní formace jsou bez problémů) tak to 1% co schází je způsobeno právě soupravou Caltrain a Amfleet. Amfleet má i formace, kde je přítomen CabCar stejně jako tomu je u Caltrain. Jenže CabCar z Caltrain nespolupracuje s ACS-64 a obráceně. Proto je nutné suplovat celou formaci. Samozřejmě je zde jednoduchý způsob, který jsem použil v DE modifikaci. Jenže tímto způsobem přijdete při modifikaci o CabCar s Amfleet soupravou. No a vzhledem k tomu, že je na NEC trati pouze jedna formace s ACS-64 co jede celý úsek a potom jedna formace s CabCar tak by bylo smutné o to přijít i když náhrada by byl Caltrain. Bohužel jak jednoduše fungovalo nahrazování formací u UK modifikace, zde je to trošku složitější. Mohl bych teď vypustit US modifikaci pouze pro nákladní vlaky a potom dodělat ty osobní. Osobně bych radši vypustil ven komplet a pak se věnoval opravám na DE, UK a US. Dejte mi tedy ještě čas do úterý. V úterý vypustím modifikaci v jedné či druhé verzi (čistě nákladní soupravy a nebo vše).
Jen dodám, že US modifikace se zdála být ze začátku tou nejlehčí (nejméně věcí, protože LIRR nic jiného neobsahuje, ale zase komplikovanější).

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.1

I když zřejmě netrpělivě čekáte na US modifikaci tak já jsem trošku zamakal na DE opravách. US modifikace bude k dispozici do neděle. Ale teď už pojďme na info o opravách.
- verze 1.0 krásně pracovala s formacemi a nahrazování lokomotiv a vagónů fungovalo parádně... tedy až moc :) Omylem jsem totiž nastavil nahradit vždy a tak základní lokomotivy a vagóny definované ve formaci byly automaticky nahrazeny něčím jiným. Takto se sice lokomotiva zobrazovala v menu, ale nebylo možné ji na trati potkat (jen při výběru dané loko v menu ji bylo možné řídit). Verze 1.1 již tenhle problém nemá a nahrazování je nastaveno na né úplně vždy :) Na trati tak potkáte všechny lokomotivy i nákladní vozy.
Ve verzi 1.1 jsem opravil i duplicitní jednotky 422 a Talent 2. Určitě jste si všimli, že v menu Vám u těchto jednotek svítila možnost switch livery. No a určitě jste si i všimli, že bylo možné jezdit trať pouze jedním směrem. Pokud jste chtěli zkusit i druhý směr, potom bylo nutné právě provést přepnutí jednotky z jedné na druhou. Teď je vše hezky schované a vše se zobrazí pod jednou jednotkou.
Verze 1.1 nepřináší nahrazování souprav jako tomu je u UK modifikace. Zde jsou trošku větší komplikace, ale věřím že vše protlačím do verze 1.2.
Verzi 1.1 si můžete stáhnout při kliku na download. Při rozbalování do složky DLC jen přepište původní soubor. Při testování jsem nezaznamenal žádnou chybu či pád hry, ale kdyby jen přeci něco nastalo, klidně se o to podělte v diskusi a já se problém pokusím co nejdříve vyřešit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [67.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US modifikace - 80%

Práce na US modifikaci jsou v plném proudu. Momentálně mám cca 80% hotovo (všechny loko i vagóny jsou modifikované) a schází dodělat již jen formace. I když je formací hodně tak nezaberou takovou dobu jako celková příprava lokomotiv a vagónů. Na přiloženém obrázku je GP38-2 ve verzi Union Pacific na trati Sand Patch Grade (SPG). Má představa je taková, že na SPG bude pouze nákladní doprava (pokud přidám osobní tak zřejmě v podobě Caltrain). Trať NEC obsahuje nákladní i osobní a tedy u nákladní využiji všechny dostupné loko (stejně tak i na trati SPG), u osobní bude fungovat nahrazení celé soupravy a tak na trati NEC budete potkávat i Caltrain a to jak samostatný vlak tak i s CabCar jednotkou.
Jediná trať, kde bohužel nebude jiná doprava je LIRR, protože tam se toho opravdu moc vymyslet nedá. Maximálně můžeme nasadit Caltrain a Amfleet+diesel lokomotivu (trať není elektrifikovaná) jako náhradu, která se bude zobrazovat náhodně (nechám si projít ještě hlavou). No a poslední DLC obsahuje opět nákladní a osobní dopravu což znamená, že zde bude opět vše kromě ACS-64 (Amfleet vozy připojíme na jiný diesel).
Práce ještě hodně, ale to nejhorší mám za sebou. No a protože US toho nemá tolik, tak se zaměřím i na náhodně generované soupravy jako tomu bylo u DE modifikace. Předpokládané dokončení této modifikace by mohlo být 15.1.-17.1.2020. Po vydání se konečně pustím do oprav DE a UK modifikací.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.0

A je to venku. Po několika hodinách testování jsem se rozhodl vypustit UK modifikaci (všechny UK loko na všech UK tratích). Zaměřil jsem se i na MU jednotky (nejsou sice úplně všude, ale jsou na většině tratích). Při tvorbě této modifikace jsem zjistil další věc, kterou můžu používat a tak jsem ji hned využil (v podstatě to je zatím nevyužitá funkce, kterou ani DTG nikde nepoužilo). Hodlám tak upravit i DE modifikaci, kde bych díky této funkci mohl dostat některé MU jednotky i na jiná místa.
UK modifikace, stejně jako DE modifikace, obsahuje kompletní předělání souprav a vozů. Zatím jsem se nezaměřil na náhodné generování nákladních souprav (dost času mi zabralo zkoumání nahrazování formací). Pokud UK modifikaci nahrajete k DE modifikaci, potom se Vám i na německých tratích zobrazí Class 66 loco na nákladních soupravách. Pro správnou funkčnost bude dobré odebrat ostatní UK modifikace z této stránky co máte ve hře. A ještě další věc... nepřejmenovávejte .pak soubor, nechte jej s !, protože jsem zjistil, že celkem záleží na pořadí nahrání .pak souborů. Při jiném názvu Leeds Manchester padal.
Modifikaci jsem dlouho testoval, měla by fungovat bez problémů, ale i tak se může občas něco najít. Proto neváhejte a klidně každou chybu či připomínku piště do diskuse k downloadu. Jinak dole je ukázka co modifikace přináší.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [59.2 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

2. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - UK loko a UK tratě - ukázka

Pomalu se blíží vydání UK módu pro TSW, který zpřístupní všechny UK lokomotivy na všech UK tratích a přidá i Class 66 (DB verzi) na německé tratě do nákladních formací. Předpokládané vydání by mělo být již tento víkend. Ještě schází modifikovat pár formací, ale jen tak pro zajímavost... zatím se mi daří dostat na jiné tratě i HST a Class 166. Trať, kde nebude HST, Class 166 a Class 101 je pouze WSR, která obsahuje pouze málo formací k modifikaci. Ostatně ve video ukázce můžete vidět jednotku HST, která se potká s jednotkou Class 166 a to na trati Leeds - Manchester.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW a nahrazení celé formace

Již při tvorbě DE modifikace jsem se snažil vyřešit jak suplovat celou formaci abych nemusel různě modifikovat formace a brát některé formace z určitých servisů. Během tvorby jsem bohužel na tuto možnost nepřišel. Jenže teď nastala změna a při tvorbě UK modifikace jsem se opět věnoval i tomuto problému. A většinou to jen tak nevzdám což se tentokrát vyplatilo. Stejně jako jde suplovat klasická lokomotiva či vagón, tak se mi povedla nasuplovat i celá formace. V krátké ukázce můžete vidět menu z tratě DSN, kde jde vidět Class 101 i Class 166 (101). Ono 101 je pro mě pouze jen informační, že formace skutečně funguje, ve finální verzi bude Class 166 bez (101). Při nahrání hry se zobrazí Class 101, po restartu opět 101, ale po dalším restartu už Class 166. Vzhledem k tomu, že tato možnost není ve hře zatím využita, tak jsem ji jako první využil já :) Rád bych ji minimálně teď aplikoval na DE modifikaci, kde jsou jednotky 422 a Talent2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny UK loko na UK tratích - stav

Na své další modifikaci neustále dělám. UK modifikace je o něco horší než DE, protože obsahuje podstatně větší vozový park. Zatím co DE modifikace obsahovala 23 vozů (elektrické lokomotivy, BR 422, Talent2, řídící jednotky 767, 766 a několik osobních i nákladních vozů) tak UK modifikace jich obsahuje 30 (to nepočítám několik druhů osobních vozů k jednotce HST). Tvorba této modifikace je tedy o něco náročnější, zatím jsem pořád u modifikování vozového parku a k samotným formacím se dostanu až po dokončení. Zítra bych chtěl minimálně vypustit aktualizaci pro DE modifikaci, kde se do RSN i MSB přidají i vozy z RRO. A přemýšlel jsem i o přidání dieselové lokomotivy Class66, která je i v barvách DB. Pro tuto možnost si musím pohrát s některými formacemi osobních souprav, protože Class66 nedokáže ovládat dveře na těchto soupravách a to ani přes klávesu TAB. Pro nákladní dopravu je plně vyhovující.
Stav UK modifikace je momentálně (pokud to mám vyjádřit v %) cca tak 40% (možná je to více, ale nedokážu momentálně přesně určit jak rychle se poperu s formacemi a kolik jich bude vlastně potřeba modifikovat). Jedno je jistné, rok 2019 zřejmě UK modifikací neuzravřu, bude k dispozici až začátkem ledna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích 1.0

Netrvalo to tak dlouho, od poslední novinky uběhlo 24 hodin a modifikace ve verzi 1.0 je konečně venku.
Co všechno modifikace přináší ?
- všech 6 DE elektrických lokomotiv na všech DE tratích
- Talent2 a BR422 byla taktéž na některé tratě dodána (někdy se zobrazí později v menu)
- aktualizovány všechny formace pro osobní vlaky
- přidány formace nákladních vlaků (některé se náhodně generují)
- oprava suplování lokomotiv (před tím to nefungovalo korektně)
- přidáno suplování osobních i nákladních vagónů
- kompletní přemodifikování klíčových souborů pro lokomotivy a vagóny

Co přijde ještě dodělat (po Vánocích)?
- přidání nákladního vozu Laaers na RSN (do RRO jsem již přidal)
- přidání nákladního vozu z RRO do MSB a RSN
V obou případech se jedná o nákladní vozy, které se skládají ze dvou části a proto se nepřidávají do hry automaticky jako ostatní nákladní i osobní vozy.

Pro správnou funkčnost budete potřebovat všechny DE addony pro TSW (včetně lokomotivy 182 - tuším že se jedná o nákladní balíček). Pro instalaci přepište původní DE modifikaci. Ostatní mé DE modifikace ze složky DLC odstraňte!. Může se stát, že nastanou opět potíže s jinou neoficiální modifikací - způsobeno špatnou adresářovou strukturou jiných modifikací, které nerespektují pevně danou strukturu z TSW. Vše jsem několikrát testoval a během testování mi hra ani jednou nespadla. Pokud Vám tedy hra spadne a máte jiné modifikace (skiny, zvuky, apod...) tak je bude potřeba někam přesunout a potom je postupně nahrávat zpátky... vždy u toho zapnout hru a čekat co se stane dokud nenarazíte na špatnou modifikaci. Co je třeba vědět... načítání tratě se o něco prodloužilo, protože hra načítá vagóny i lokomotivy z několika .pak souborů a k tomu ještě generuje některé nákladní formace, mějte tedy trpělivost :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [64.2 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

23. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DE modifikace a její stav

Zřejmě netrpělivě očekáváte finální verzi DE modifikace (bude vydána jako verze 1.0). No a protože jsem o ní dlouho nepsal tak teď prozradím aktuální stav. K dnešnímu dni je 100% hotové Leipzig S2 DLC, RSN DLC a MSB DLC (přiložený obrázek zobrazuje právě náhodnou formaci z MSB). Schází ještě tak 50% z RRO a modifikace může jit ven. Předpokládám, že těch 50% bych mohl stihnout ještě dneska s tím, že vydání by proběhlo zítra jako Vánoční dárek :D
No a co můžete od této modifikace očekávat ?
Verze 0.5 přinesla pouze osobní vlaky s tím, že jsem ještě pořádně nevěděl jak funguje nahrazování mašin, takže i když jste si zvolili v menu jinou loko pro danou formaci tak na trati jste se Vaše formace projevila, ale ostatní zůstaly s defaultní lokomotivou. V nové verzi tomu již bude jinak. Navíc jsem všechny modifikace upravil aby lokomotivy fungovaly náhodně. Dokonce i osobní vozy se budou skládat náhodně do formací.
Stejná aplikace proběhla i pro nákladní vozy, každá mixovaná formace by měla být jiná (zanechal jsem jen některé se stejnými vozy). Do nákladních formací jsem přihodil i osobní vozy. Osobně musím říct, že jsem s výsledkem spokojen, ale finální hodnocení nechám na Vás.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat zřejmě všechny DE DLC (momentálně jsou na Steamu v akci tak proč toho nevyužít). Nefunkčnost předchozí verze (0.5) pro některé byla zapříčiněna právě formacemi Talent2 a 422 i pro jiné tratě. Vzhledem k tomu, že je hra nemohla najít tak prostě padla (v této verzi tomu nebude jinak, protože modifikace má přinést téměř vše z DE co v TSW existuje na všechny DE tratě).
Takže zatím příjemné prožití Vánočních svátků a vydržte do zítra :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - East Coastway - všechny UK lokomotivy

Součástí posledního DLC je servis (schovaný v jizdních řádech), který do této tratě dodává téměř všechny UK lokomotivy (5 lokomotiv + modifikace). Servis s názvem RailTour vynechal lokomotivy z tratě WSR. No a protože je nefér tam tyhle lokomotivy mít, tak jsem opět trošku začaroval a k downloadu je připravena modifikace, která pro daný servis zpřístupní i ostatní chybějící UK lokomotivy. Nenajdete zde HST, Class 166 nebo Class 101 (to bych se musel poprat s jinou formací). Pokud tedy vlastníte poslední DLC, potom není důvod zkusit tuhle modifikaci. Jen je škoda, že se jedná pouze o jeden servis, který jede jen jednou denně a tím taky brzy omrzí i přestože jej budete moci projet hned 10ti lokomotivami.
V současné době dodělávám DE modifikaci, která se zaměří již na komplet (pasažéry i nákladní dopravu) a mám rozdělanou i UK modifikaci, která by měla přinést všechny lokomotivy na všechny tratě a v některých případech i HST, Class 166 či Class 101. Pokud se zadaří, tak se dočkáte ještě tento týden :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]