8. května 2024 Novinka - Train Sim World

LIRR 2 - zadní panel pro M7 a M9

Není to tak dávno co vyšlo nové DLC, které se dá označovat jako LIRR2 nebo LIRREX (Expanded). Kdo čekal update zdarma tak ho zřejmě nepotěšila suma 30 euro (to v akci... normálně 35). Nové DLC přineslo do hry kromě prodloužení tratě i novou jednotku M9. Jenže nové DLC kromě vylepšení přineslo i downgrade pro jednotku M7 a M9, kdy byl ze hry odebrán zadní panel za strojvedoucím. Nelze tedy přepínat zabezpečovací zařízení a ani manuálně operovat s dveřmi - vše údajně odebráno na žádost MTA. Navíc Matt na fóru zveřejnil zprávu, že by se to modeři neměli snažit dostat do hry zpátky... zakázat jim to nemůže, ale může to mít následky s licencí od MTA.
Jenže co když není potřeba žádného módu - editace asset souborů ? Pokud vlastníte DLC na Steamu a chcete onen panel zpět pro jednotku M7 a M9, potom je nutné spustit nejdříve příkaz steam://open/console. Ve Vašem Steam klientu potom najdete v horní nabídce CONSOLE, kde do příkazového řádku napíšete download_depot 2362300 2584120 7604132802206227721. Tím se Vám stáhne veřejná verze, která byla k dispozici ještě před vydáním (do vydání jsou soubory ale zašifrovány). Tento stažený pak je dobré extrahovat, smazat trať a nechat pouze M7 a M9, které zapakujete zpátky. Tím si vytvoříte nadřazený soubor s M7 a M9 pro LIRR2 a vrátí se Vám panely zpátky. Pokud se Vám nechce extrahovat a pakovat soubor, potom můžete klidně použít celý stažený .pak. Jen je dobré si pamatovat, že tato verze je z konce února tohoto roku... tedy 2 měsíce stará.

Diskuse k článku [6 komentářů]

30. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.0.6

Při vydání Semmering DLC jsem trošku zazdil Invisible wall remover. Dnes to napravuji a balíček tedy aktualizuji o podporu pro Semmering a nové DLC LIRR 2. Součástí balíčku je i Out of Bounds remover. Trigger, který Vás vždy nemilosrdně vrátil do menu hry. Stejně jako Mastery Unlocker i tento mód obsahuje modifikaci pro všechny doposud vydané tratě. Jen upozorním, že neviditelné stěny jsou odebrané pouze z volných prostranství. Pokud je v cestě plot, keře, zábradlí, svodidla, apod... tak zde je sice neviditelná stěna taktéž odebraná, ale tyto modely mají svůj kolizní model a přes něj Vás prostě nepustí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

30. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.2.0

Dneska vyšlo staro-nové DLC (to protože se jedná o prodloužené LIRR DLC), které obsahuje opět nové Mastery v podobě Overlay. Jako vždy tomu nemůže být jinak, než že je zde Mastery Unlocker, který scenery overlay pro LIRR 2 odemkne. Mastery Unlocker mimochodem obsahuje všechny předešlé mastery a ke své funkčnosti nevyžaduje nic extra. Funguje pouze na DLC, které vlastníte. Co se týče Decals pro Livery Editor, ty už byly v balíčku dříve.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [112 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.9

Nová trať Semmering je pro TSW 4 již nějaký ten den venku a já ještě nevydal Mastery Unlocker, který přidává podporu i pro tuto trať. Takže pro všechny čekatele zde napravuji svůj restík a Mastery Unlocker 1.1.9 je konečně venku. Ten přidává právě scenery overlay (mastery) pro Semmering. Zdržení této modifikace je způsobeno tím, že jsem se rozhodl tentokráte investovat do SimRail Cargo packu. Od jisté doby si nepořizuji TSW DLC hned po vydání, ale čekám na nějakou pořádnou akci. To by muselo být jo DLC aby mě to zlomilo a já si jej pořídil hned při vydání a nebo dokonce netrpělivě ještě v předprodeji.
Jinak jako vždy Mastery Unlocker obsahuje zatím všechny vydané mastery a ke správné funkčnosti nevyžaduje nic extra. Bude vždy fungovat jen pro tratě, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [93.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 Editor patch

Jak jsem psal v předešlé novince, poslední aktualizace hry opět znefunkčnila editor, protože obsahuje assety s novější verzí než editor podporuje. Vzhledem k tomu, že je víkend tak neočekávám rychlou reakci od DTG. Proto jsem připravil malý patch, který přemluví editor aby si myslel, že umí podporovat i novější assety :) Testováno několika uživately a vše funguje jak má. Pokud tedy chcete používat editor a nechcete vracet aktualizaci zpět, potom je pro Vás určet právě tenhle patch :) Stačí spustit, nastavit cestu k editoru přímo do složky TrainSimWorld4MODTS2PrototypeBinariesWin64 (neuvádím začátek cesty, protože nevím v jaké složce máte editor nainstalován) a potom patchnout soubor. Toť vše, dokud DTG neaktualizuje editor tak je tohle takové dočasné řešení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [39.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. dubna 2024 Novinka - Train Sim World

Poslední aktualizace hry - nefunkční editor

Stalo se to krátce po vydání TSW 4 a teď je to tu zase. Příští DLC bude obsahovat assety ve verzi 67 a DTG již aktualizovalo jádro hry právě s některými assety s verzí 67. Tím se stalo, že editor opět přestal fungovat a musí se buď čekat na aktualizaci editoru a nebo zatím vrátit update zpátky. Další možnost je momentálně hru neaktualizovat pokud jste tak již neučinili. Pokud jste aktualizovali, potom doporučuji Win+R a spustit steam://open/console. Tím se do Steam klienta přidá console kde napíšete download_depot 2362300 2362301 6255572283045388238. Tím se Vám stáhne předešlá aktualizace, která ještě s editorem fungovala. Aktualizace se stahuje do složky SteamAppsContent (zde si již najdete onen hlavní .pak). Hlavní pak soubor je potřeba ručně nakopírovat do složky Paks, kterou máte ve svém TSW 4. Nefunkční verzi si můžete přejmenovat zatím na .bak a aktualizaci překopírujte do dané složky. Potom spusťte hru ať se registruje a hurá do editoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. dubna 2024 Novinka - Train Sim World

TSW 4 balík na Humble Bundle

Train Sim World 4 se dočkal taktéž svého Humble Bundle balíčku. Je rozdělen do 3 částí. První vlna obsahuje pouze samotné TSW 4 za krásných 4,70 euro (pokud TSW 4 ještě nemáte, tak tohle je podle mě zatím nejnižší cena za kterou lze TSW 4 koupit. Druhá vlna za skoro 10 euro obsahuje dalších 9 extra DLC + samotnou hru. No a třetí vlna, za skoro 14 euro, obsahuje samotnou hru + 14 dalších DLC. Jen upozorním, že DTG zde šlo úplně jiným směrem. Po zakoupení obdržíte pouze jeden kód (respektive pro každou vlnu kód zvlášť a né pro každé DLC zvlášť). Dobře si tedy rozmyslete zda se Vám tento balíček vyplatí, protože kódy pro již vlastněné DLC nedostanete zvlášť a tedy je nelze nikomu prodat ani darovat. Je to taková malá prasárnička od DTG :) Takže pozor na to, ať nejste potom naštvaní, že jste neobdrželi pro každé DLC kód zvlášť.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Download - Train Sim World

TSW 4 - BML jízdní řád s Class 700 uncooked

Upřímně strašně rád bych pokračoval na tvorbě jízdního řádu tím, že pridám další požadované servisy. Bylo pár požadavků na 707, 158, dokonce i 171 tuším. Jenže bez jízdních řádů pro rok 2019 či 2018 je to prostě neproveditelné. Každý by chtěl něco přidat, ale když poprosím o jízdní řád tak čekám týdny i měsíce. No a ono čekání mě už nebaví... Zde dávám k dispozici verzi 1.06 ve verzi, která je editovatelná v oficiálním editoru. Pokud bude někdo chtít, tak ať přidá další reálné servisy. Já bych se rád věnoval i jiným projektům (například mé rozdělané trati) a né jen tomuto jízdnímu řádu. A vracet se k němu třeba po dvou měsících, když se někdo rozhoupe s posláním slíbeného jízdního řádu pro nějaký daný servis, je celkem vyčerpávající, protože zase musím zkoumat kde co mám. Tím samozřejmě neříkám, že končím na tvorbě tohoto jízdního řádu. Pracuji na verzi 2.0, která bude obsahovat loop režim a tedy komletní 24h cyklus. Pokud někdo edituje tento jízdní řád, potom bude dobré ať přidá vrstvu new_added a já tuhle vrstvu bez problémů potom implementuji do verze 2.0 (pokud modifikovaný jízdní řád uživatel samozřejmě nasdílí).
Pro správnou funkčnost budete potřebovat .pak soubor s jízdním řádem, protože ten obsahuje i formace a další potřebné věci. Instalace je snadná, v editoru si vytvořte plugin TTpacks a složku BML. Do složky BML potom nakopírujte soubor ze zipu. Pokud by se stalo, že by nešel jízdní řád vidět, potom dejte v editoru vytvořit nový jízdní řád a napiště úplně stejné jméno daného jízdního řádu - BMLwithClass700_WIP - ukáže se hláška, že daný soubor již existuje a zda jej chcete nahradit. Zde zvolíte No (Ne) a soubor se Vám zobrazí. Pak už s ním můžete bez problémů pracovat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1.8 GB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Novinka - Train Sim World

Train Sim World 5 v UE5

I když by označení TSW 5 dávalo smysl pro UE5 tak celé je to trochu jinak. Komunitu to zřejmě trošku rozvášní, ale na druhou stranu je to od DTG a Focusu rozumné řešení. Pro nás momentálně jako pracovní název TSW 5 bude čistě nová hra postavená právě na UE5. Vzhledem k tomu, že UE5 využívá úplně jiný systém tvoření světa a už se neskládá z dlaždic jako UE4 tak je celkem jasné, že by DTG muselo buď implementovat starý systém do UE5 a nebo prostě všechny tratě přeportovat. Kdyby implementovaly starý systém, tak by přechod neměl moc smysl. No a přeportování takového množství addonů a hlavně DLC od externích studií by dalo spoustu práce, která by byla bohužel zdarma. To jak jistě uznáte není v sílách DTG. Zde tedy přichází kompletní nový vlakový simulátor, který bude poháněn právě UE5 a do kterého si začnete znovu budouvat svou knihovnu. No a aby se i klasické TSW 4 udrželo při životě, tak DTG vypustilo onen editor (ten ovšem nebude opět k dispozici pro UE5 verzi... jak překvapivé). Navíc se říká, že DTG je na tvorbu PR hvězda... UE5 verze má totiž obsahovat multiplayer... osobně neuvěřím dokud jej neuvidím, protože takových slibů jsem již od DTG četl mnoho. Datum vydání je stanoveno na příští rok... předpokládám, že zase září - říjen.

Diskuse k článku [2 komentářů]

28. března 2024 Novinka - Train Sim World

Dáreček od Rivetu

Rivetu se zase povedl husarský kousek. Na jejich DLC s nižší kvalitou si již mnoho hráčů zvyklo. Ostatně co jiného můžou dělat, krom toho že si DLC nekoupí...Jenže s posledním DLC se ukázalo, že Fife circle neobsahuje pouze danou trať, ale obsahuje i kompletní Edinburgh - Glasgow (tedy taktéž jejich DLC). Samozřejmě schází krajina (tu je možné dodat pokud vlastníte i ono druhé DLC), ale koleje jsou komplet včetně signalizace. V samotné hře tuto část nevidíte, protože jsou koleje schované, ale v editoru se vše zobrazuje. Zde tedy není potřeba nějaké složité spojování tratí... zde to funguje automaticky, protože trať je již spojená :) Teď už můžeme jen čekat na komunitu, až udělá kompletní jízdní řád, který bude používat obě sekce tratě.

Diskuse k článku [0 komentářů]