24. března 2023 Novinka - Train Sim World

Kdo je autorem DLC Niddertalbahn: Bad Vilbel - Stockheim ?

Na Steamu každý vychvaluje u tohoto DLC právě TSG, ale je TSG skutečně autorem tohoto DLC ? TSG je totiž jediný člověk a tím je Maik G. Skutečnými autory tohoto DLC jsou zaměstnanci DTG, kteří pracovali na této trati ve svém volném čase. Nebyli tak tlačeni na nějakou dead line, kdy vše musí být hotovo. Onen Maik v podstatě pro toto DLC nastavil akorát fyziku pro jednotku 628. Model 628 taktéž vymodeloval někdo jiný. Krok zaměstnanců DTG se dá pochopit jednoduše... nechtěli vytvářet další extra firmu a tak to hodili k vydání přes TSG (bohužel TSG si odnese díky tomu veškeré kladné reakce a v podstatě neudělali na tomto DLC téměř nic :) ) Na druhou stranu je vidět, že když se chce, tak DTG zaměstnanci umějí vytvořit opravdu hezky vypadající trať. Nesmí je ale vedení tlačit do nesmyslných termínů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.6

No a co by to byl za balíček aktualizací, kdyby zde scházel i velmi populární mód, který Vám dopřeje volný pohyb i po nově vydané mapě. Zřejmě není modifikaci třeba dlouze představovat, takže jen v krátkosti přijdete o všechny neviditelné stěny na trati (né ty, které jsou brány jako keře, stromy, ploty apod...). Díky uvolnění neviditelných stěn se nemusíte pohybovat jen ve vyznačeném koridoru. Nutné říci, že to neodstraňuje kolize v modelech (některé nádraží či různé modely mají sice prázdná míste, kde by se dalo projít, ale zde jsou stěny definovány většinou v různých BP souborech. Pokud tedy chcete utéct z koridoru, tak využijte místa, která jsou jen prázdná (bez plotů, keřů, apod...). Modifikace nevyžaduje nic extra a funguje jen na tratích které vlastníte.
Kromě samotného odstranění neviditelných stěn modifikace obsahuje i Out of bounds remover, který odstraní nepříjemnou hlášku, která Vás nemilosrdně teleportovala do menu hry.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

23. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.1.0

Dneska je opět k dispozici nové DLC od DTG a s ním přišlo i nové mastery. Decals jsem zveřejnil v době, kdy jsem je našel v hlavní části hry (to je přístupné úplně všem, i těm, kteří si DLC nezakoupí). No a dnešní update Mastery modifikace přináší chybějící Overlay, které je k dispozici jen těm, kteří vlastní DLC. Modifikace obsahuje všechny předchozí mastery. Pokud chcete mít všechny mastery k dispozici bez plnění různých úkolů, potom je tato modifikace určena právě pro Vás.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [72.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - SEHS extra servisy

Poslední aktualizace TSW 3 přinesla pro SEHS trať nové servisy. Normálně jsou skryté a aktivují se až po zakoupení správných DLC. Jenže nemusíte čekat na vydání daných DLC a můžete si extra servisy dopřát už teď. Jedná se zejména o servisy pro Class 700 a dále potom Class 37 / 47. A že toho není málo. Navíc modifikace přidává i HST jednotku jako AI, takže minimálně jedna stanice je opravdu rušná. Díky výčtu servisů bude potřeba vlastnit DLC jako SEHS, DarlingtonSaltburn či PaddingtonReading. Mód jsem testoval několikrát, pokaždé když jsem si myslel, že je vše v pořádku tak se vyskytla další chyba. Díky tomu jsem ho ladil snad nejdéle ze všech modifikací :) Teď už by mělo všechno fungovat (snad :))

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [53.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BR 628 unlocker

Poslední DLC přineslo v jízdním řádu i extra vrzstvu pro připravovanou jednotku BR 628 (měla by být součástí DLC, které bude k dispozici přístí týden od TSG). Pokud nechcete čekat až do vydání daného DLC, potom si vrstvu s jednotkou BR 628 můžete odemknout již teď. Ke správné funkčnosti budete potřebovat DLC Dresden Chemnitz ze kterého čerpám právě dieselovou jednotku BR 612.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - walls a out of bounds remover 1.0.5

Nové DLC, nová aktualizace populárního módu, který odstraňuje neviditelné stěny na trati a nenutí Vás využívat jen předem definovaný koridor. Zaručuje Vám tak volnější pohyb. Jen je dobré zdůrazdit (i když to říkám při každé aktualizaci), že se odstraní opravdu pouze neviditelné stěny. Blokace v podobě keřů, plotů, ohrad, zábradlí, apod... zůstanou stále neprůchozí. Je tedy nutné najít na mapě místo, kde není kolem tratě žádný plot či řada keřů, apod... Součástí balíčku je i odstranění Out of Bounds hlášky, která Vás vždy bez varování poslala do menu hry. Mod nevyžaduje nic extra, funguje pouze na tratích které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [14.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

17. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.0.9

Pro poslední DLC je k dispozici taktéž mastery v podobě overlay. Livery decals bylo k dispozici již dříve, takže bylo do balíčku přidáno v době vydání. Teď jsem tedy aktualizoval balíček i o overlay, které přináší ohňostroj pro poslední DLC. Mod nevyžaduje nic extra, funguje jen na tratích které vlastníte (tedy co se overlay týče). Pro livery editor funguje na vše, protože decals jsou součástí samotného jádra hry. Balíček obsahuje všechny předchozí mastery věci.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [71.7 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

9. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - Steam Special Unlocker v1.0.2

Při poslední aktualizaci tratě Penzance Truro Rivet změnil jména formací, které se načítají pro jejich připravovaný Steam Special. Datum vydání tohoto balíku je zatím neupřesněno (dá se očekávat tento měsíc). Pro nedočkavce je tedy k dispozici opravená verze unlockeru, který Vám odemkne servisy, které budou k dispozici až po vydání právě Steam Special. Nutné říci, že unlocker vyžaduje Spirit of Steam DLC, dále právě Penzance Truro a Edinburgh Glasgow. Unlocker neobsahuje speciální scénáře, které budou k dispozici při vydání DLC.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [29 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

8. března 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - mastery unlocker 1.0.8

Nový update pro TSW 3 přinesl opět nové decals pro TSW 3, tentokrát se jedná o Mastery pro připravované DLC MML. Vzhledem k tomu, že je to již součásti hry, tak můžete dané decals využívat již nyní. Overlay pro toto nové DLC bude k dispozici až po vydání finálního DLC. Balíček obsahuje všechny předchozí mastery a nevyžaduje nic extra kromě samotného TSW 3 (minimálně decals budete mít hned všechny). Overlay se aktivují jen pro DLC, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [71.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

28. února 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - Unlimited layers and SPAD

Dostal jsem hodně dotazů o předěláni této utilitky i pro XBOX GamePass PC verzi. I přestože předchozí verze fungovala bez problému, tak jsem zjistil, že pro mnohé hráče je problém přejmenovat .exe soubor TS2Prototype-WinGDK-Shipping.exe na TS2Prototype-Win64-Shipping.exe a potom zpět. Funkčnost je tedy stejná jako v předchozí verzi, ale je přidána podpora pro TS2Prototype-WinGDK-Shipping.exe (tedy detekci tohoto souboru). Jásat můžou tedy i uživatelé právě GamePass verze (XBOX PC verze). Majitelé předchozí verze Steam a Epic verze nemusejí tuto verzi stahovat znovu (funguje jak pro TSW 2 tak i pro TSW 3, protože .exe soubor je pořád stejný).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]