20. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Invisible wall remover 1.1

Out of Bounds a Invisible wall remover se dočkal nové aktualizace, která přináší podporu pro verzi 4.26. Do balíku byly doplněny zatím všechny existující DLC. Pokud patříte tedy mezi fanoušky prozkoumávání zakázaných oblastí v TSW, potom je tahle modifikace určena právě pro Vás. Modifikace nevyžaduje nic extra kromě základní hry. Wall remover se aktivuje pro každé DLC které vlastníte... nevyžaduje tedy vlastnictví všech DLC. Out of Bound je čistě CORE záležitost a taktéž nevyžaduje nic extra. Mód byl testován na Steam verzi, kde funguje bez problémů. Epic verzi jsem neměl zatím možnost otestovat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [12.1 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

20. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - DRA extra Timetable

S posledním DLC přišlo i malé překvapení. DTG totiž před vydáním oznámilo, že odbočky nakonec nebudou součástí tratě. Později oznámili, že zdarma dodělají jako update alespoň jednu odbočku. Co čert nechtěl, DTG stejně rozpracovanou odbočku na letiště nechalo na mapě. Na 2D mapě se nezobrazí, protože je deaktivovaná pro zobrazení, ale AI soupravy ji normálně používají. Dokonce i v klasickém jízdním řádu si ji vybrat nemůžete. Jenže jde vidět, že tým, který dělal na této trati se zřejmě učil a testoval i nějaké další věci. Ostatně DTG klasicky do složky s mapou nikdy nedávalo žádné BP soubory (a teď tam jsou dva pojmenované jako Actor :D ) Součástí balíku je tak i testovací jízdní řád, který zřejmě někdo v DTG vytvořil, aby si otestoval funkčnost. Vefinále tak máte sice extra 19 servisů, ale zajímavé jsou určitě minimálně ty, které jedou na letiště a nebo začínají přímo na letišti. Krajina trochu pokulhává, ale i tak si tuhle část mapy můžete projet. Modifikace obsahuje i OutofBounds trigger a odstraňuje i neviditelné stěny (bez toho by byla modifikace k ničemu).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [9.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

20. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - SEHS extra servisy 1.4

Konečně se dostalo i na tenhle mód, který odemkne a přidá extra servisy pro SEHS. Verze 1.4 obsahuje pouze aktualizovaný obsah převedený pro TSW 2 na UE4 4.26. Neměl jsem možnost modifikaci řádně otestovat, proto kdyby byly nějaké potíže, tak je neváhejte napsat do diskuse. Pro správnou funkčnost je potřeba vlastnit SEHS trať. Zda funguje modifikace i na Epic zatím nevím. Epic verze je totiž trochu specifická a nemá ráda některé modifikace.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [758.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - 363 a 204 v1.2 pro v4.26

Po vydání verze 1.1 někteří hráči zjistili, že modifikace se zrovna dobře nechová při hraní scénářů. Problém byl způsobenou formací, kterou jsem tedy předělal. Zde je k dispozici opravená verze, která by měla potíže se scénáři pro BR204 opravit. Pokud patříte mezi hráče, kteří chtějí dokončit scénáře pro BR204 a máte nainstalovanou předchozí modifikaci, potom je dobré stáhnout tuhle opravu, která zastaví náhodné suplování loko BR 363 právě na daných scénářích.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [47.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

10. září 2021 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - Neoficiální editor v0.1

Mnozí si jistě pamatují, že jsem občas hodil obrázek z UE4 editoru, kde jsem nahrál a otevřel originální TSW soubory. Časem se ukázalo, že jsem inspiroval ještě někoho dalšího (Will), který se pustil do editoru. Spojil jsem s ním síly a výsledek je zde... Jedná se o první verzi našeho společného editoru pro TSW, který Vám dovolí otevřít veškeré (tedy téměř veškeré) Data Asset soubory. Jsou zde samozřejmě ještě chybějící třídy, ale editor bude postupně aktualizován.
Co tedy můžete s tímto editorem dělat ?
- v první řadě dokáže otevřít TSW soubory (i ty uvařené - cooked).
- otevření či vytváření nových formací
- editace RouteDefinition, StationDirectory, ThemeDefinition, ContentManifest, Journey mode, Path editor pro editaci cest pro Scenario planner a spousty dalších...
Co editor zatím neumí jsou tvorby tratí, jízdního řádu, vytváření scénářů. Samozřejmě naše pracovní verze toho umí daleko více, ale postupným vydáváním se editor budete postupně učit a nebude toho na Vás hned hodně.
Stahovat jej můžete na drese https://github.com/tsweditor/UnrealEngine/releases/tag/4.26-TSW-0.1. Nutné je mít účet na Epic Games a Githubu... důležité je se na githubu připojit k Epic organizaci. Info jak na to najdete tady.
Těsně po vydání jsem s Willem zjistil, že je chyba v přípravě obsahu pro samotnou hru (cooking). Proto je k dispozici i patch, který je potřeba stáhnout a extrahovat do adresáře editoru.
Jak nainstalovat ?
Stáhněte všechny 3 rar soubory a patch zip soubor. První rar soubor otevřete a extrahujte komplet někam na svůj disk. Měly by se Vám extrahovat všechny 3 rar soubory. Potom extrahujte onen patch. Ve finále budete potřebovat UnrealPak (najdete jej v adresáří Engine/Binaries/Win64 pro extrakci originálních .pak souborů a to příkazem UnrealPak jménopaksouboru.pak DISK:adresářkam -extract . Budete potřebovat core .pak z adresáře Paks a potom klidně nějaké DLC, které chcete editovat. Extrahované DLC přijde do adresáře TS2Prototype/Plugins, extrahovaný core pak přijde do adresáře TS2Prototype/Content.
Pokud máte k něčemu nějaký dotaz, potom se nebojte zeptat v diskusi pod článkem.

Diskuse k článku [7 komentářů]

9. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - 363 a 204 pro v4.26

Již spoustu svých modifikací jsem předělal pro verzi 4.26 (ještě samozřejmě nějaké schází) a jednu velmi žádanou jsem schovával až po vydání posledního DE DLC. Důvodem bylo, že DRA totiž obsahuje BR 363 v modré variantě. Ve finále tedy najdete loko 204 a 363 (červená i modrá) na tratích RSN, MSB i DRA. Pro správnou funkčnost hra nevyžaduje vlastnit DRA (tahle loko se Vám potom nezobrazí), ale bohatě si vystačíte s RSN, MSB a loco addony 204 a 363. Možnost suplování pro DRA je jen jako bonus :) Pokud tedy patříte mezi fanoušky posunovacích lokomotiv, potom je tahle modifikace určena právě pro Vás :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [19.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

9. září 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - odemčené mastery 2.8

K dispozici je nové odemčené mastery ve verzi 2.8, které přidává Overlay pro novou trať DRA a opět cca 12 obrázků pro livery editor. Modifikace obsahuje i všechny původní mastery a overlays, takže ji stačí pouze přepsat a nemusíte uchovávat všechny soubory. Jinak overlay pro DRA přidává slona :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [27.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

29. srpna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - livery editor - neomezené vrstvy

Po vydání TSW 2 DTG oznámilo, že Livery Editor má momentálně nastavený limit na vrstvy 300 vrstev. Zároveň řekli, že tento limit budou postupně zvedat. Rok s rokem se sešel a limit je pořád 300, marně hledám to postupné zvedání. Navíc je zde spousta hráčů, kteří se mě neustále ptají zda se nedá nějak zvednout tento limit. Musím říct, že mi to dalo nemalou práci tenhle limit najít (stovky pokusů a padání hry za špatnou změnu v .exe souboru :) Ano, limit není totiž nastavený v žádném uasset souboru jako ostatní modifikace, ale je potřeba modifikovat přímo .exe soubor. Po hodinách zkoušení jsem naštěstí limit našel a úspěšně modifikoval na hodnotu 65535 (to by Vám mohlo na nějakou dobu stačit... je to v podstatě maximální hodnota). Hodnotu jsem našel, ale tím to všechno začalo... naštěstí můžu poděkovat Bendixovi za přípravu jednoduchého prográmku, který exe modifikuje za Vás, stačí tuhle utilitku umístit do Vašeho adresáře se hrou... konkrétně do složky Binaries/Win64, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe a potom ji spustit. Vytvoří se nový exe soubor a originál se přejmenuje na .bak. Tohle bude potřeba udělat po každém updatu hry dokud DTG neprovede nějakou změnu a já budu muset znovu hledat správnou hodnotu :)
Změna limitu funguje jak na Epic verzi tak i na Steam verzi. Důležité je přiložený .exe soubor umístit do adresáře, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe.

Autor: pampaliny a Bendix
Celý článek » | download [8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

20. srpna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - RRO jízdní řád 1.4 (4.26)

Ve svém archivu módů pro TSW 2 jsem našel i aktualizovaný jízdní řád pro RRO, který jsem měl momentálně ve verzi 1.3 (teď již v 1.4). Již dříve zde byl k downloadu, ale s updatem na verzi 4.26 samozřejmě přestal fungovat. Zde je tedy verze 1.4, která je plně funkční ve verzi 4.26. Pro klasický jízdní řád je zde volba jízdního řádu na přepnutí. Pro Journey mod je zde extra pak soubor, který obsahuje Chapter 3 s přepínačem jízdního řádu. Hodlám pro verzi 1.5 journey mod aktualizovat tak, aby nebyla potřeba tohoto přepínače. Pokud jste aktualizovaný jízdní řád používali, potom je dobré si stáhnout tuhle aktuální verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1.6 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

20. srpna 2021 Download - Train Sim World

TSW 2 - FGW pro GWE 4.26 v1.2

Update 23:00
Do ZIP souboru jsem přidal extra .pak soubor, který odstraní Class 314 z GWE. Některým tahle souprava na GWE nevadí, jiní ji tam nechtějí a tenhle mód ji tam bohužel dodal. Pokud ji tedy na GWE chcete, potom použijte klasický FGWunlocker.pak, pokud chcete FWG bez Class 314, potom je pro Vás FGWunlocker314disabled.pak. Pro ty, kteří mají v zip souboru jen 1 .pak soubor platí, že si musejí zip stáhnout znovu (tedy všichni, kteří stáhli tuhle modifikaci před 23 hodinou)

Včerejší konverze modifikace, která zpřístupnila FGW verzi HST a Class166 se nevydařila podle představ :) DTG totiž upravilo i nastavení celé soupravy HST (zřejmě díky připravovanému UK DLC) a ta se najednou přestala nahrazovat soupravou ve verzi FGW. Zde je tedy opravená verze, která zpřístupní i HST verzi v barvách FGW. No a aby toho nebylo málo, přidal jsem i logo dopravce FGW přímo do menu k právě ke trati GWE.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.4 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]