9. srpna 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 3 - 6. září

A je to venku. DTG oficiálně oznámilo TSW 3 a přesně jak jsem čekal je to opět pěkná pračka na peníze :) Osobně mě momentální představení nezaujalo. Takže čeho se vlastně dočkáme ?
- 3 tratě (US/UK/DE - kdo by tohle čekal)
- dinamické počasí (nevypadá špatně, jenže opět bude jen pro 3 nové tratě - ostatní budou muset projít aktualizací a víme jak rychle dokáže DTG aktualizovat :)
- nové vizuální efekty co se sněhu, deště a světel týče
- počasí se má projevit na fyzice jízdy (otázkou je co si pod tím představit)
- sezónní jízdní řády
- deštníky pro cestující
- jiskření pantografů
- a spoustu dalších nepodstatných věcí... co je ale podstatné je, že se nedočkáme Livery Editoru 2.0, Scenario Planneru 2.0 (ani za 2 roky DTG nebylo schopné připravit novou verzi). Navíc z FAQ sekce zmizel kompletně multiplayer (takže už se s nim do budoucna nepočítá) a Editor (zde zřejmě to samé).
Ještě zde nahodím trailer a oficiální homepage. Mimochodem hru si můžete předobjednat za krásných 45 euro a tím získáte dokonce předběžný přístup 4 dny před oficiálním vydáním... a to se vyplatí :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

9. srpna 2022 Novinka - Train Sim World

Dnes velké oznámení

Na dnešní den je naplánováno větší oznámení ohledně budoucnosti TSW. Opět si zřejmě poslechneme hromadu slibů a pohádek o tom co by DTG chtělo dodělat. Zřejmě nám budou předvedeny nějaké novinky (možná i ty téměř rok staré, protože třeba livery editor a scenario planner měl být ve verzi 2.0 již loni :) Údajně by se TSW 2 mělo buď přejmenovat na TSW 3 a nebo dojde opět k vydání zvláštní verze, kterou bude potřeba opět zakoupit. Na jejich živém streamu běží odpočet včetně nějakých různých nápověd. Osobně neočekávám nic extra převratného. Podle onoho streamu to vypadá na vylepšené počasí (zřejmě volumetrické mraky). Osobně bych všechny sliby (pokud na ně dojde a nebudou hned součástí hry) bral s velkou rezervou, protože právě u DTG moc dobře víme, že dokáží naslibovat hory doly aby produkt prodali.

Diskuse k článku [1 komentářů]

19. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.10

Jako vždy je tady s novou tratí i oblíbený Wall Remover a Out Of Bounds Remover. Co je nového v této verzi je asi všem jasné :) Ano byla přidána možnost pro nové DLC IoW v2. I když bych to nemusel pořád opakovat, tak znovu připomenu, že Wall remover odstraní pouze neviditelné stěny (tedy ty, kde není žádný jiný plot, keř či něco podobného. Pokud Vám cestu blokuje jiná překážka, tak si budete muset najít místo bez překážky, kde se v klidu dostanete mimo určený koridor. Modifikace nevyžaduje nic extra, funguje jen na DLC které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

19. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.8.1

Dnešní aktualizace Mastery balíčku není veliká, protože vše již bylo dáno v minulé verzi 3.8. Nová verze 3.8.1 obsahuje pouze Mastery Overlay pro nově vydanou trať IoW v2 od Rivet Games. Modifikace nevyžaduje žádné extra DLC, pokud dané DLC totiž nevlastníte, tak se mastery prostě neukáže :) Balíček obsahuje všechny předešlé verze.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [54.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

8. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.8

I když některé updaty TSW opravují určité chyby, tak DTG v tichosti přidává i Mastery (tedy minimálně decals pro livery editor) i do starších tratí, kde před tím nebyly. V podstatě stejně jako ve verzi 3.7, kde DTG přidalo nějaké decals tak i teď se dočkaly 3 tratě. Verze 3.8 tedy přidává decals pro IOW, TOR a LGV. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí verze a nevyžaduje vlastnění ostatních DLC (tedy minimálně pro decals určitě ne, protože to je součástí jádra hry. Pro overlays je nutné vlastnit vždy danou trať jinak se Vám v menu nezobrazí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [53.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. července 2022 Novinka - Train Sim World

TSW 3 oznámeno

Tak nějak jsem o tom psal již v dubnu :) Každopádně teď je to skoro oficiálně venku. Proč skoro ? No protože při včerejším (úterním) Road map streamu se na obrazovku dostala omylem interní komunikace (byla to chvilka, ale hodně lidí to zaregistrovalo). No a v komunikaci byla řeč o TSW 3. Každopádně tohle nebyla jediná chyba od DTG, protože již v dubno se JD přeřekl ve streamu a řekl TSW 3. Potom se v zápětí opravil a řekl, že myslel TSW 2. Každopádně teď už se JD opravit nemohl :) Ve finále TSW 3 tak trochu potvrdil na fóru, kde napsal, že až dojde k oficiálnímu oznámení tak máme hrát překvapené :) O TSW 3 zatím tedy moc nevíme, ale jedno je jisté, TSW 3 letos bude. Zda se bude jednat o free update a nebo půjde o novou hru není zatím známo. Jediný důvod proč by mohlo dojít k vydání samostatné hry mě napadá pouze upuštění podpory pro starší konzole. Každopádně věřím, že již brzy vydá i DTG oficální oznámení, kde představí co se pro TSW 3 chystá. Momentálně je jasné, že v TSW 3 budou jiskřit kontakty u pantografů (tomu říkám featura :D )

Diskuse k článku [1 komentářů]

3. července 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Unlimited Layers and SPAD remover

Unlimited layers (tedy neomezené vrstvy pro livery editor) asi nemusím dlouze představovat. Pokud máte první verzi, potom není třeba stahovat tuhle (tedy pokud netoužíte po druhé části této utilitky). Což znamená, že pokud Vám nevadí ukončení hry při přejetí červené signalizace, potom Vám bohatě postačí předchozí verze. Nová verze totiž kromě neomezeného počtu vrstev obsahuje i odstranění SPAD (tedy ukončení hry při přejetí červené signalizace - testoval jsem na několika tratích a zatím vše fungovalo bez problémů :) Pokud tedy patříte mezi hráče, kteří rádi ignorují signalizaci a chcou prozkoumávat i zakázané oblasti, potom je tahle verze utilitky určena právě pro Vás. Prográmek modifikuje hlavní .exe soubor a je tedy nutné jej umístit do složky, kde se nachází TS2Prototype-Win64-Shipping.exe (stejně jako v případě předchozí utilitky). Opět po spuštění dojde k vytvoření .bak souboru, který obsahuje originální soubor (pokud tedy již nějaký .bak soubor máte, potom je dobré jej před spuštěním odstranit nebo přejmenovat třeba na .bak1 :)). Při každé aktualizaci hry je potřeba opět utilitku spustit aby vše znovu fungovalo tak jak má :) Pokud se budete chtít vrátit k originální hře, potom stačí smazat hlavní exe soubor a přejmenovat onen .bak soubor na .exe.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

20. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Mastery Unlocker 3.7

DTG dneska vydalo další update, který opravil několik chyb, ale hlavně přinesl již dlouho očekávaný update pro trať GWE (jednu z prvních tratí pro klasické TSW). No ale kromě aktualizace tratě se budeme věnovat Mastery. V první řadě zde máje jedno Overlay pro trať WSR a to v podobě parní loko. Zbytek Mastery věcí opět pro livery editor. Tentokrát aktualizace obsahuje JUNE Community decals, RRO decals a WSR decals. Balíček samozřejmě obsahuje i všechny předchozí a ke své funkčnosti kromě TSW 2 nevyžaduje vůbec nic. V podstatě se Vám zobrazí jen Mastery pro to co vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [52.1 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

17. června 2022 Návod - Train Sim World

TSW 2 - scénáře z Creators Clubu

V tomto pololetí DTG spustilo Creators Club ve stádiu beta. V současné době je možné sdílet v tomto systému scénáře a různé varianty loko, vagónů a souprav z livery editoru. Bohužel tohle všechno má jednu vadu na kráse a tou je nemožnost editovat již stažené věci. Na jednu stranu to chápu, přeci jen si s tím jiní autoři dali práci a jednoduchou editací, kde upravíte pár nesrovnalostí, si můžete vlastně výsledek připsat sobě. Na druhou stranu, pokud autor svůj produkt odebere z daného systému, tak se Vám z počítače taktéž vytratí. Jenže tohle už nemusí být pravda. V dnešním návodu se podíváme, jak tenhle systém od DTG jde krásně obejít a díky tomu si jednak můžete uchovat všechny stažené scénáře i varianty souprav, ale získáte tím dokonce možnost editací. Takže se pohodlně usaďte a jdeme na to :) [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [5 komentářů]

9. června 2022 Download - Train Sim World

TSW 2 - Out of Bounds a Wall remover 1.9

Trochu se spožděním je tady modifikace, která odstraní neviditelné stěny i na posledním DLC. Zároveň odebere opět Out of Bounds, které Vás nekompromisně při aktivaci pošle do menu. Jen pro upřesnění o jaké stěny se jedná - nečekejte odstranění plotů, keřů apod. Modifikace pouze odstrani neviditelnou stěnu v části, kde právě nejsou žádné ploty, keře apod... Ona neviditelná stěna je právě i za plotem, keřem apod., ale ještě samotný plot či keř má kolem sebe zónu, která je součástí daného modelu a zde k odstranění nedojde.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [13 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]