29. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover 1.0.2

Nelíbí se Vám omezení pohybu v novém DLC pro TSW 4 ? Chcete mít větší volnost ? Pokud ano, potom je pro Vás určena nová verze modifikace, která odstraní neviditelné stěny i na novém DLC. Je důležité vědět, že neviditelné stěny se odstraní z prostranství, ale neodstraní to kolizní stěny, které jsou součástí různých modelů. Dalo by se říct, že pokud máte editor a otevřete právě danou trať, potom ty modré stěny, které můžete vidět podél tratě a které vlastně dělají onen koridor, je to co je díky této modifikaci ve hře odstraněno. Takže pokud vede neviditelné stěna zrovna přes křoví nebo přes plot, potom tam sice není, ale protože má plot či keř i svou kolizní zónu tak přes něj prostě neprojdete. Hledejte tedy čistě volná místa bez překážek. Modifikace nevyžaduje nic extra, funguje jen na Vámi vlastněných tratích. Pro správnou funkčnost ještě doporučuji vlastnit Out of bounds remover, který odstraní triger portujícího Vás do menu, pokud jste opustili předem definovanou zónu. Myslel jsem, že bude dobré jej dát zvlášť, ale zřejmě jej v budoucnu znovu umístím do jednoho balíčku.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.5 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

29. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.5

Venku je nové DLC pro TSW 4 a jak již bylo dříve tradicí, vždy po novém DLC vycházel i nový Mastery Unlocker. Teď tomu není jinak. Nová verze odemkne Scenery Overlay pro poslední DLC. Každopádně modifikace nic extra nevyžaduje. Mastery bude fungovat jen na tratích, které skutečně vlastníte. Součástí balíčku jsou i všechny původní Mastery. Pokud nevlastníte nové DLC, potom není potřeba tuhle verzi vyloženě stahovat, protože decals pro livery editor jsem odemkl již ve v erzi 1.1.4.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [86.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

28. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Mastery Unlocker v 1.1.4

Díky práci na BML jízdním řádu jsem neměl čas dokončit své původní a mezi hráči celkem oblíbené modifikace. Invisible wall a out of bounds jsem již vypustil do světa, ale pořád scházel Mastery Unlocker. No a ten je teď konečně taky venku :) Byla přidána podpora pro TSW 4 a samozřejmě podpora pro nové TSW 4 addony. Bohužel exe soubor, který jsem před časem vytvořil pro Mastery již s TSW 4 nefunguje a tak je potřeba se vrátit k pravidelné aktualizaci tohoto balíku. Balíček nevyžaduje nic extra, zobrazí se Vám mastery jen u tratí, které skutečně vlastníte. Jako vždy balíček obsahuje Overlay a Decals (pro livery editor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [86.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

20. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 a TSW 4 - BML jizdní řád s Class 700 v1.041

Update 20.11.
Nahodil jsem opravenou verzi s označením 1.041. Verze 1.041 nic extra nepřináší, jen jsem opravil jméno Themeslink na správné Thameslink. Pokud Vás tedy trápí, že je uveden špatný dopravce, potom doporučuji stáhnout si nový pak (stará verze byla odstraněna. Verze 1.05 je zatím stále v procesu... máte se na co těšit :)

Bouchejte šampaňské, kompletně přepracovaný jízdní řád pro BML je konečně tady :) Po nefunkční verzi 1.03 jsem verzi 1.04 kompletně přesimuloval a vše by mělo konečně fungovat jak má. Testoval jsem nějakou dobu a zatím vše fungovalo. Kdyby se ale přeci jen našla nějaká chyba (nějaký servis se nenačte dobře), potom nevájte a pište do diskuse. Součástí nového jízdního řádu je i Journey režim, který přidává podporu pro tento jízdní řád. No a co vlastně jízdní řád obsahuje ? Kromě existujících originálních servisů jsem přidal skoro 100 nových. V přidávání budu ještě pokračovat, ale chtěl jsem se alespoň podělit s verzí, která zde byla jako v1.03 a kterou jsem byl nucen ze serveru smazat, protože přinesla více problémů než zážitků z hraní. Verze 1.04 tedy vše napravuje. A pozor... modifikace funguje jak pro TSW 4 tak i pro starší TSW 3!!

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [26.2 MB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

15. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover 1.0.1

Včera se dostala ven nová trať pro TSW 4 a dneska je zde již k dispozici odstraňovač neviditelných stěn v nové verzi, který přidává podporu právě pro toto nové DLC. Pokud nevíte o co vlastně jde, potom věřte, že DTG na trati vyznačilo koridor pomocí neviditelných stěn (v editoru jdou vidět), které mají hráči zamezit procházení po celé mapě a mají jej udržet jen v definovaném koridoru. Na některých místech to řeší pomocí plotů, keřů a jiných překážek. Bohužel na volných prostranstvích to řeší právě neviditelnou stěnou no a právě v těchto volných prostranstvích můžete díky tomuto módu opustit koridor. Ke své funkčnosti nevyžaduje nic extra, funguje jen na tratích které skutečně vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

14. listopadu 2023 Novinka - Train Sim World

Opět problém s updatem

Nepoučitelné DTG opět vypustilo aktualizaci, která dělá problémy. Tentokrát to není problém se samotnou hrou. Problém se týká uživatelů, kteří používají editor. Po poslední aktualizaci hry totiž nejde editor spustit. DTG totiž vytvořilo soubory v z jádra hry v novější verzi editoru. Naše verze zvládne zpracovat assety s označením verze 65 a jejich nové assety jsou už na verzi 66. Ostatně tohle se z chybové hlášky nedozvíte, ale tyhle informace se dají najít v logu.
No a jak z toho teda ven ?
Pokud používáte steam, potom stačí stisknout klávesu Win+R a napsat steam://open/console. Ve steamu by se vám měla ukázat nová položka Console. Tu otevřete a napíšete download_depot 2362300 2362301 1507014987053601150. Začne se Vám stahovat předchozí verze, která ještě v editoru fungovala :) Každopádně se hra sama neaktualizuje na původní verzi... Vše se stahuje do složky SteamAPPS a Content. V této složce si najděte soubor TS2Prototype-WindowsNoEditor.pak, ten překopírujte do hry a udělejte si pro jistotu ještě kopii jako zálohu, kdyby náhodou hru napadlo, že je potřeba znovu aktualizovat (při každé aktualizaci, která bude pro Vás znovu nefunkční tak můžete obnovit TS2Prototype-WindowsNoEditor.pak ze zálohy a nemusíte jej znovu stahovat :))

Diskuse k článku [1 komentářů]

10. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Invisible wall remover

Dlouho očekávaná modifikace, která odebere neviditelné stěny pro TSW 4 je konečně tady :) Omlouvám se za menší opoždění, ale snažil jsem se nejdříve dokončit BML jízdní řád, kde jsou přidány Class700 servisy. Invisible wall remover funguje na zatím všech dostupných tratích pro TSW 4. Ke správné funkčnosti nepotřebujete nic extra, bude fungovat jen na tratích, které vlastníte.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [15.2 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

10. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds remover v1.0

BML jízdní řád je hotov (už jen testuju) a tak je potřeba aktualizovat i ostatní modifikace. Zde je tedy jeden z populárních módů a to Out of Bounds remover, který odstraňuje přepínač teleportující Vás přímo do menu hry. Pro TSW 3 a 2 balíček obsahoval i odstraňovač neviditelných stěn. Bohužel TSW 4 nemá rádo, když se kombinují Pluginy a Core věci. Proto je nutné vydat Out of Bounds kompletně zvlášť. Zde je tedy první a myslím že i poslední verze pro TSW 4, protože tohle nebude potřeba do vydání TSW 5 aktualizovat :) Jedině, že by DTG něco hodně změnilo.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

1. listopadu 2023 Novinka - Train Sim World

DTG se zase předvedlo

Včera vyšla pro TSW4 jedna větší aktualizace, která jednak opravovala několik chyb v určitých DLC, ale taktéž opravovala chyby přímo v jádru. No a v jejich logu oprav bylo uvedeno, že mody by konečně měly fungovat tak jak mají (tedy jak v předchozích verzích). Jenže ouha, opak byl pravdou a v podstatě aktualizace téměř vyrušila všechny módy :) Náprava byla jednoduchá, přes steam command vrátit předchozí verzi hry (pro ty znalé co to umí) a nebo počkat až změny vrátí i DTG. Sice to trvalo nějakou dobu, ale přeci jen před včerejší půl nocí DTG vrátilo předchozí verzi zpátky. Modifikace tak stále nefungují na 100%, ale alespoň fungují.

Diskuse k článku [3 komentářů]

17. října 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - cooking pro editor

Jak už se stalo u DTG zvykem, i editor prostě nedodali komplet a spousta moderů a tvůrců sice v editoru něco vytvoří, ale nemůžou to dostat do hry. Autoři totiž do editoru nedali jistou podsložku ve složce Source (ta taky schází), která je pro cooking velmi důležitá. Dále nepřidali hlavní AssetRegistry soubor, který je nutný pro správný cooking. Při špatné verzi souboru totiž nedojde k dokončení operace. Vzal jsem tedy neoficiální editor, vybral z něho důležité věci pro cooking, odebral jsem nepodporující platformy z různých souborů a zde je finální verze, která by měla fungovat bez problémů.
Jak správně nainstalovat?
- extrahujte soubor do Vaší složky editoru TrainSimWorld4MOD - přepiště existující soubory
- odeberte všechny soubory z plugins, které jste během té doby do editoru přidaly (jen je někam přesuňte)
- editor musí být v továrním stavu... tedy bez žádných nových pluginů, které jste si vytvořily
- spustěte generate.bat, který by měl spustit proces generování klíčového souboru z DLC, které vlastníte
- po dokončení je možné zavřít okno a spustit copy.bat, proběhne kopírování klíčového souboru na potřebné místo
Tím by měl být editor připraven na cooking. Příkaz pro cooking je potom v souboru cook.bat. Je potřeba jej editovat a dopsat vlastní cesty.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [100.1 MB] | Diskuse k článku [6 komentářů]