23. května 2020 Novinka - Trainz: New Era

Trainz New Era slaví 5 let

Už je to 5 let co je tady TANE. Hra, která začala jako kickstarterový projekt se zatím drží u hráčů. Zatím není hra pořád v takovém stádiu jak bylo prezentováno na kickstarteru, ale pomalu se do toho stádia určitě blíží. Momentálně je pro ně zajímavější Trainz Simulator 2019, ale na TANE se přes veškerou tu práci na novém simulátoru nevykašlali. Stále TANE získává nové aktualizce či přímo SP. No a protože TANE slaví 5 let tak se autoři rozhodli prodávat momentálně hru za velmi příjemnou cenu $5 USD. Mimochodem na rozdíl od TSW je v TANE i Trainz Simulátoru 2019 přítomnost parních loko, multiplayeru a hlavně editoru, který taktéž podporuje multiplayer tvorbu (více stavitelů na jedné mapě). Pokud tedy ještě TANE nemáte, potom je pro Vás momentální sleva jasnou volbou.

Diskuse k článku [3 komentářů]

2. února 2018 Novinka - Trainz: New Era

Trainz NEXT

V první polovině tohoto roku se dočkáme další velké aktualizace pro vlakový simulátor Trainz New Era. Ten by měl posunout hru po vizuální a fyzikální stránce zase vpřed. Trainz NEXT je momentálně pouze pracovní název, protože autoři sami nevědí jak tento update pojmenovat. Pro majitele hry bude samozřejmě zdarma. Mimochodem teď je možné koupit platinovou edici hry za cenu 30 USD (hodnota celého balíku je 285 USD což je pěkná úspora).

Diskuse k článku [1 komentářů]

10. dubna 2016 Novinka - Trainz: New Era

TANE Service Pack 1 a Trainz Driver 2016

I když je to asi už s křížkem po funuse, protože spousta aktivních hráčů nového Trainz: A new era už dávno hrají SP1 verzi. Ale přeci jen, kdyby někdo vlastnil TANE v základní verzi a dlouho jej nespustil, protože to nepřineslo extra nic nového, tak jej teď může spustit. V lednu totiž pro tento simulátor vyšel Service Pack 1, který ve hře mění zejména fyziku k lepšímu. Rozhodně to stojí minimálně za vyzkoušení.
Pro ostatní, kterým se zdá být Trainz: A new era drahý a chcou si jen pořádně zajezdit, je určen Trainz Driver 2016, který obsahuje to stejné co TANE akorát bez Surveyor, Test Track, Content Manager nebo Download Station components. Jedná se o levnější variantu (20 euro), TANE stojí 37 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. srpna 2015 Novinka - Trainz: New Era

Hotfix 2 a Service Pack 1

Trainz: New Era se připravuje na druhý hotfix, který bude opravovat několik desítek chyb. Takove nejzávažnější napíšu hned, ostatní si můžete zobrazit zde.
- stíny a mlha se budou zobrazovat i na screenech
- různá nastavení jde ted nastavovat pro každé sezení
- vylepšená optimalizace hry, zlepšení výkonu
a spoustu dalšího. V současné době se tento hotfix 2 testuje a do seznamu chyb naskakují další opravy. Jak bude vše dotestováno tak tento hotfix 2 vyjde a Vy si jej budete moci stáhnout přes samotnou hru.
Kromě hotfixu 2 se připravuje i první Service Pack 1. SP1 tak posune build hry z verze 4.2 na 4.3. Bude obsahovat podstatně více oprav. Ostatně celý seznam oprav můžete najít opět zde. Začíná mi to připomínat první verze Trainz, které se dočkaly snad i tří Service Packů. I zde není známo vydání, protože vše se nejdříve bude testovat jako beta a potom i jako Release Candidate. Samozřejmostí je, že nejdříve vyjde hotfix 2 a až za několik týdnů po hotfixu 2 vyjde SP1.

Diskuse k článku [0 komentářů]

20. srpna 2015 Novinka - Trainz: New Era

Trainz Content Creator

Je libo si trošku vydělat na DLC pro Trainz ? Jste tvůrci a chtěli by jste za svou náročnou práci nějakou almužnu ? Potom je právě tenhle systém pro Vás jako stvořený. Jedná se o publikační program do kterého nahrajete své DLC (loco, tratě, modely, apod..), to vše projde procesem schvalování a nakonec i k publikování. DLC si tak budou moci ostatní zakoupit jak na Steamu tak i přímo ve hře. Je nutno podotknout, že se jedná o systém zaměřený skutečně jen na placené DLC. Pro ty co chcou stále tvořit zdarma je určen Trainz Download Station (i tohle samozřejmě není úplně zdarma, protože stahovat z tama je peklo bez nějakého předplatného). Myšlenka je to zajímavá a jsem osobně zvědav jak se tenhle systém bude chovat. Publikovat můžete začít už dnes.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. května 2015 Novinka - Trainz: New Era

Trainz: New Era přijíždí

Prosím pozor, speciální souprava Trainz: New Era přijede na první kolej. Plánovaný příjezd je stanoven na 15. května 2015. Bohužel to vypadá, že oficiální verze bude skutečně 1.2, protože na webu Auranu zatím nenaskočila žádná novější verze. Možná čekají na oficiální uvedení s tím, že všichni uživatelé dostanou pak stejnou verzi a nebo se verze aktualizuje už přes jejich updater. Osobně jsem totiž s verzí 1.2 nebyl spokojen z důvodů různých pádů hry v průběhů úkolů. Rozuzlení přijde zítra.
Update:
Během psaní novinky se mi začal Trainz New Era aktualizovat na novou verzi s označením buildu 75947. Předešlé informace o padání hry tedy berte s rezervou, protože nevím jak se hra bude chovat s novým buildem. Více informací dopíši až jej vyzkouším. Jinak verze z Auranu nevyžaduje Steam, pokud si hru zakoupíte jinde kromě Steamu, tak všechny verze by měly vyžadovat Steam a prodejci budou prodávat pouze čísla pro Steam. Osobně jsem raději volil menší zlo přímo u Auranu, protože třeba verze Trainz 2010 ze Steamu vyžadovala speciální aktualizace, které bohužel nebyly a tak hráči verze 2010 ze Steamu přišli o možnost vyzkoušení multiplayeru. S verzí 12 to bylo jiné, ale raději sázím na jistotu přímo u Auranu. Každý se každopádně může rozhodnout sám, kde hru zakoupí.

Diskuse k článku [11 komentářů]

30. dubna 2015 Novinka - Trainz: New Era

Trainz: New Era snad v květnu

Pokud nepatříte mezi ty, kteří podpořili nějak tvorbu na kikstarteru nebo přímo na stránkách hry, potom stále nemáte přístup ke hratelné verzi 1.2. Oficiální verze (zřejmě tomu bude opět verze 1.2 pokud se nic nezmění) se dostane ven podle posledních informací až v polovině května. Osobně mám přístup od bety a abych pravdu řekl, zatím z tohoto pokračování nejsem úplně nadšen. Hra zatím stále nečekaně padá (možná má někdo jiné zkušenosti) při hraní úkolů. Jinak je rozpracovaná recenze a pokud se na číslování verze nic nezmění a nebude další verze k dispozici, potom by mohla vyjít souběžně s vydáním hry.

Diskuse k článku [8 komentářů]