1. dubna 2019 Novinka - Mechanik

Mechanik HD

Různých remaků vzniká poměrně mnoho, ale u vlakových simulátorů se jich moc nedočkáme. Teď to ale vypadá, že se dočkáme alespoň HD verze jednoho z prvních vlakových simulátorů, který kdy byl. Tehdá fungoval pod DOSem a obsahoval dokonce generátor tratí. Navíc hra neobsahovala editor, ale tratě mohl dělat každý (vše se hezky psalo). Teď se můžeme těšit na HD verzi, která bude obsahovat lepší textury, opět generátor tratí (4 roční období). Je dobré vědět, že si hra zachová způsob hraní jako tomu bylo v minulosti. Nepočítejte tedy s jiným pohledem, kamera je pouze v kabině. Co bude pouze jiné je okolní doprava, která v originální DOS verzi nebyla. Datum vydání HD verze je stanoveno na polovinu tohoto roku a pravděpodobně se bude jednat o placenou verzi (cena do $10)

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. dubna 2005 Novinka - Mechanik

Mechanik XP

Už od vzniku operačního systému Windows XP se množí čím dál více informací ohledně nefunkčnosti freeware simulátoru Mechanik pod tímto systémem. Polští autoři o tomto problému samozřejmě vědí a stále se na něm snaží pracovat jen o tom nedávají tak vědět. Už je to hodně dávno co se na jejich stránkách objevila poslední aktualizace. Jenže autoři mají své ICQ a zde občas prozradí nějaké to info co se vývoje nebo tvorby týče. Stačí se jen slušně zeptat. Jejich poslední připravovaný projekt na kterém dělají je Mechanik XP. Jedná se o přejmenovaný Mechanik 2, který zatím stále nevyšel. Jak již samotný název napovídá, nová verze mechanika bude krásně fungovat i pod operačním systémem XP. Jen doufám, že bude funkční i pod systémem Longhorn. Přece jen mají autoři ještě podle slov spoustu práce a tak by je Longhorn mohl krásně předběhnout.

Diskuse k článku [10 komentářů]

16. září 2003 Novinka - Mechanik

Mechanik Trasaland Edition

V novince z 12.9.2003 sem Vás informoval o dvou tratích pro polský freeware simulátor Mechanik. Jak mě Marek upozornil, tratě nejsou určeny ani pro jednu verzi Mechanika (tedy 0.97, Deluxe a 1.5). Na stránkách Trasaland je totiž ke stažení speciální verze Mechanika, takzvaná Trasaland Edition, která obsahuje také vlastní trať a pro kterou jsou určeny i předešlé 2 tratě Zakopane - Poronin a Boguszow - Hermanowice. Všechny 3 tratě stojí určitě za vyzkoušení a řadí se mezi to nejlepší co na Mechanika kdy vyšlo. Díky Marku za info.

Diskuse k článku [0 komentářů]