21. prosince 2018 Download - OpenRails

OpenRails 1.3.1

Mezi verzí 1.2 a 1.3 uběhl téměř rok bez aktualizací. Tentokrát to vypadá, že autoři jsou o něco aktivnější a po kratší době vydávají verzi 1.3.1. Důvodem vydání verze 1.3.1 je oprava 10ti chyb, které dokázaly znepříjemnit hraní. K lokálnímu downloadu nabízím samostatný simulátor bez ostatních věcí. Na domovské stránce potom najdete i 2 různé verze, které obsahují trať.
K tomuto simulátoru můžete využít Váš archiv z Microsoft Train Simulátoru.

Autor:
Celý článek » | download [43.6 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

30. ledna 2017 Download - OpenRails

OpenRails 1.2

I když to občas při návštěvě domovské stránky OpenRails vypadá, že se nic neděje tak opak je pravdou. Nová finální verze je sice k dispozici jednou za rok, ale pořád můžete sáhnout po rozpracované verzi, která se dočkává aktualizací téměř denně. Teď je tedy k dispozici OpenRails v1.2, která opět přinesla několik novinek, vylepšení a hlavně oprav chyb. Pro nováčky, kteří neví co je OpenRails, jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který pracuje se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. OpenRails tak podporuje 32bit i 64bit procesory. Verzi 1.2 si můžete stáhnout z lokálního downloadnu a nebo můžete navštívit domovskou stránku projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [40.5 MB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

8. června 2015 Download - OpenRails

OpenRails 1.0

Venku je hlavní verze OpenRails s označením 1.0. Přináší do hry několik dalších novinek včetně samotného instalátoru, který zajistí i stažení aktuálních verzí.
- při nahrávání tratí se Vám konečně zobrazí obrázek tratě včetně stavu nahrávání
- bylo vylepšeno počasí, mlha i déšť se dají nastavovat
- hra obsahuje 9 jazykových mutací
- přidána podpora myši ve 2D pohledu v kabině
- přidána nová možnost - jízdní řády, pro další možnost hraní některých aktivit
- zlepšen kouř u parních loko
- přidána funkce autopilota pro řízení souprav (zatím v testování)
Kompletní seznam novinek a oprav můžete najít přímo tady. Autoři ponechali k downloadu 2 verze hry. Jako zip soubor pro nakopírování a nebo přímo exe soubor jako instalátor, který se o vše postará. K lokálnímu downloadu jsou připraveny oba soubory, které si můžete stáhnout i z homepage projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [23.2 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

16. června 2013 Download - OpenRails

OpenRails 0.9

Po více jak půl roce je tady nová verze freeware simulátoru OpenRails. Pro mnohé asi není potřeba tento simulátor představovat, ale pro jistotu připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže používat soubory z klasického Mícrosoft Train Simulatoru, což z něho dělá jeden z nejsilnějších simulátorů. V předchozí verzi byl do hry přidán multiplayer a v této verzi bylo přidáno několik dalších zajímavých věcí jako jsou klopené koleje, lepší AI ostatních vlaků, lepší dispatcher pro multiplayer, vylepšen taktéž dým u diesel loco, možnost přepínání kabin, podpora kabin s lepším rozlišením, vylepšeno zobrazení krajiny, možnost pohupující soupravy (jde nastavit). Novinek je samozřejmě více, ale tyto jsou asi nejzajímavější. Tento simulátor si můžete stáhnout přímo z homepage projektu nebo z lokálního downloadu. A jak tyto novinky ve hře vypadají ? Na to se můžete podívat v následující upoutávce:

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.2 MB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

13. prosince 2011 Download - OpenRails

OpenRails v 0.7.0

Ven se dostala nová verze freeware simulátoru OpenRails, který je znám především tím, že umí pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Díky této možnosti má simulátor veliký potenciál. V současné době je venku verze 0.7.0, která přináší několik dalších zajímavých novinek včetně vylepšení fyziky chování simulátoru. Ve finále by hra měla umět pracovat né jen s MSTS soubory, ale i s vlastní tvorbou. Poslední aktuální verzi si můžete stáhnout z homepage projektu nebo přímo z lokálního downloadu. Určitě to stojí minimálně za vyzkoušení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

31. července 2011 Download - OpenRails

OpenRails v 0.6.2

I když to vypadá, že se s OpenRails nic neděje tak opak je pravdou. Autoři tvrdě pracují a tvoří další a další verze. Je pravdou, že jen málo z nich se dostane ven aby nás potěšily. A právě verze 0.6.2 je jednou z nich, kterou si můžeme všichni vyzkoušet. Kromě oprav několika chyb bylo přidáno i něco málo nového:
- nový zvukový systém OpenAL, který tak nahrazuje původní systém
- zlepšena podpora kláves F6 a F7 pro zobrazování jména stanic, kolejí
- zlepšeny pohledy kamer
- zlepšena fyzika parních a dieselových loko
- animované dveře (Q a Shift-Q) a zrcátka (Shift V)
- kamera 4 zůstává stát do doby než ji mine celá souprava
- opraveny některé chyby pro ATI karty
Do budnoucna se dočkáme editoru misí a tratí. Dále se plánuje vylepšená signalizace, která se postupně do hry implementuje. Co se fyziky týče, autoři plánují dostat hru do stádia, kdy bude kladen vliký důraz na fyziku chování vlaků. Do budoucna bude možné tvořit i nové modely (lepší) a nebudeme omezeni jen na MSTS.
Celé to zní hezky... jen připomenu, že hra spolupracuje s Microsoft Train Simulátorem od kterého si bere tratě, modely, mise i vlakové soupravy. Download můžete najít přímo tady nebo na domácí stránce projektu kde si mimo jiné můžete stáhnout i zdrojové kódy poslední verze.

Autor:
Celý článek » | download [4.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2011 Download - OpenRails

OpenRails v.0.677 (0.6.1.677)

Venku je nový build freeware vlakového simulátoru OpenRails, který je zajímavý hlavně tím, že dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Bylo opraveno jen několik chyb, které komplikovaly život né jednomu hráči. Nový build můžete stahovat z lokálního downloadu nebo přímo z domovské stránky projektu. K dispozici jsou i zdrojové kódy, které najdete taktéž na stránce projektu. Zdejší soubor openrailsv677.zip je shodný (jak obsahem tak i velikostí) se souborem openrails.zip, který je k dostání na domovské stránce.

Autor:
Celý článek » | download [4.3 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

9. března 2011 Download - OpenRails

OpenRails v0.645

Po půl roce se dočkáváme opět nového buildu OpenRails simulátoru, který je znám jako simulátor komunikující i se soubory ze stařičkého Microsoft Train Simulátoru. CO tato verze přináší nového ? Stačí se podívat na historii verzí a hned je jasné, že toho není zrovna málo. Sami autoři vybrali několik novinek jako přepracování stínování a světelných efektů, fungující přejezdy, plná podpora RailDriver (ovladač), nový systém speciálních efektů, nové rozložení klávesnice (F1 najdete informace), vylepšená optimalizace takže FPS by mělo být lepší, nové hlavní menu. Na závěr nezapoměli dodat, že nová verze používá 4x více grafické paměti než předchozí.
Aktuální build můžete stahovat buď na homepage projektu nebo přímo z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [5.7 MB] | Diskuse k článku [11 komentářů]