Trainz Classics
25. srpna 2017 Novinka - OpenRails

Co bude ve verzi 1.3 ?

OpenRails asi není třeba dlouze představovat, ale pro ty co posledních pár let žili v jeskyni jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Současné verze nese označení 1.2, ale v přípravě je verze 1.3, která přinese pár zajímavých novinek. Jednou z nich je pohyblivá platforma, která nahrazuje točnu. Druhou zajímavostí je otevírání dveří u souprav řízených AI při zastavení vlaku ve stanici. Potěší i skřípějící zvuky při projíždění některých oblouků (zvuk musí samozřejmě existovat). Datum vydání verze 1.3 není upřesněno, ale věřím že tyto novinky lze najít i v testovací verzi přímo na homepage projektu v sekci download. Nutné vědět, že testovací verze není finální a může občas padnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. března 2016 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.1

Po téměř roce se dočkáváme nové verze freeware simulátoru OpenRails s označením 1.1. Pro nováčky, kteří o tomto projektu nemají páru jen připomenu, že se jedná o simulátor s doposud asi největší základnou addonů. Hra totiž využívá soubory ze stařičkého Microsoft Train Simulatoru. OpenRails navíc jako jeden z mála vlakových simulátorů podporuje multiplayer. Novou verzi OpenRails si můžete stáhnout na stránce projektu. Seznam těch základních novinek potom můžete najít tady. Jinak pro novinky implementované do této verze 1.1 nebylo nutné čekat celý rok, protože autoři vypouštějí do světa i testovací verze hry ve kterých jsou novinky třeba už dávno implementovány a některé věci třeba i odstraněny, protože se během testování zjistilo, že to nedělá to co by to mělo dělat apod... I tyhle verze je možné stáhnout z domovské stránky projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. dubna 2015 Novinka - OpenRails

OpenRails z 1.4.2015

Na domácí stránce freeware simulátoru OpenRails je k dispozici nová verze s datem 1.4.2015. Kromě aktuální nové verze, která je plně testovaná, je k dispozici vždy i rozpracovaná verze, do které se přidá nějaká novinka či se něco opraví. Jen pro neznalé připomenu, že OpenRails vznikl jako freeware, který spolupracoval a dokázal číst data z nejrozšířenějšího vlakového simulátoru (Microsoft Train Simulator). Dříve bez MSTS vůbec nefungoval, v současné době je možné jej provozovat i bez nainstalovaného MSTS. Jinak OpenRails jako jeden z mála simulátorů podporuje multiplayer. Nebylo by na škodu tedy stanovit nějaký den, hodinu, trať a udělat nějakou session. Návrhy jsou vítány.

Diskuse k článku [1 komentářů]

30. září 2012 Novinka - OpenRails

Testovací verze

Autoři OpenRails se rozhodli, že už Vás nebudou nechávat tolik čekat na další finální verze a raději budou zveřejňovat postupně pracovní verze. Díky těmto verzím budete mít možnost sledovat vše co se se hrou děje. Autoři upozorňují, že takové verze můžou být zabugované a klidně kompletně nefunkční. Dále upozorňují, že se na tyto verze nebude vztahovat žádná technická podpora a nebudou přijímat ani žádný bug list. Dále upozorňují, že né vše co najdete v těchto verzích se dostane i do finální verze. Jako krok je to dobrý, protože přeci jen jsme čekali skoro rok na novou verzi. Pracovní verze si můžete stáhnout přímo z homepage projektu. Je lepší si tuto pracovní verzi nainstalovat úplně zvlášť do nového adresáře.

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. září 2012 Novinka - OpenRails

OpenRails v0.8 venku

Přesně jak autoři řekli tak se i stalo. Koncem měsíce měli vypustit verzi 0.8 a ta je konečně venku. Obsahuje spoustu zajímavých novinek, oprav a multiplayer. Co všechno v této verzi najdete můžete najít přímo na homepage projektu kde mimo jiné najdete i odkaz pro download. Malou video ukázku Vám můžu nabídnout i tady:

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. září 2012 Novinka - OpenRails

OpenRails v. 0.8.0

Autoři OpenRails připravují novou veřejnou verzi jejich freeware simulátoru, který dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulatoru. Jejich poslední build byl nějakou tu dobu 0.7.0, ale na jejich stránkách už září nápis 0.8.0, který by měl oznamovat, že se blíží nová verze. A co by tato nová verze měla přinést ? Zřejmě tomu neuvěříte, ale hned na prvním řádku je napsán Multiplayer pro všechny tratě. Ale vezmeme to pěkně od začátku:
- multiplayer pro všechny tratě i addony
- vylepšená signalizace (sigscr.dat)
- speedpost zobrazuje maximální rychlost
- okno klávesy F4 zobrazuje rychlost, povolenou rychlost a signalizaci před soupravou
- opraveno několik chyb
- vylepšená fyzika
- ESC už neukončuje hru
- možnost nastavení rozložení kláves
- rychlejší ukládání obrazu
- ALT+9 pozoruje další soupravy
- CTRL+9 otevře okno dispečera
- vylepšena rychlost renderování
- vylepšená AI souprav
- fungující světla AI
- vylepšeno chování brzd
- druhý pantograf už funguje
- diesel motor jde nastartovat a vypnout
- přidána možnost přetržení spřáhel
Je to pěkný seznam novinek. Vypadá to, že OpenRails urazil od poslední verze pěknou cestu. Osobně se na tuto verzi těším.

Diskuse k článku [3 komentářů]

3. února 2011 Novinka - OpenRails

OpenRail a další build

Jak ten čas plyne tak autoři OpenRails tvoří a tvoří. Výsledkem veškerého tvoření bude nový veřejný build na konci měsíce února. Autoři slibují mnoho dalších změn takže se máme určitě na co těšit. Finální verze je samozřejmě ještě hodně daleko, ale buďme rádi alespoň za ty veřejné buildy jednou za půl roku. Jen připomenu, že OpenRails je freeware vlakový simulátor, který dokáže pracovat se soubory z Microsoft Train Simulátoru, čehož se dá využívat zejména při tvorbě tratí, protože OpenRails zatím nemá svůj editor.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. září 2010 Novinka - OpenRails

OpenRails v0.360

Venku je další veřejný build freeware simulátoru OpenRails, který vyniká zejména možností číst addony z Microsoft Train Simulatoru. Při pohledu na historii verzí je to opravdu dlouhý seznam co bylo od poslední veřejné verze opraveno, přidáno apod... Poslední verzi si tedy můžete stáhnout přímo tady a měla by být k dispozici do doby než bude nová verze zase venku. Berte v potaz, že se jedná pouze o testovací verzi a ne finální, takže se může stát, že hra občas spadne nebo něco nebude ještě fungovat tak jak má. Jinak tratě pro tento simulátor můžete zatím stále tvořit pouze v editoru Microsoft Train Simulatoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. srpna 2010 Novinka - OpenRails

OpenRails update5

Autoři OpenRails chystají další veřejnou verzi jejich projektu. V současné době jsou někde u verze 0.210 (verze, kterou naposledy vydali nesla číslo 0.128) což už je pěkný skok o proti předešlé verzi. Hrají si s fyzikou, přidávají další možnosti do hry a opravují a ladí chyby, které se ve hře našli v průběhu testování. Finální verze je samozřejmě ještě hodně daleko (myslím tím verzi minimálně 1.0). Nová veřejná verze by se měla ukázat na jejich webu během několika týdnů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. května 2010 Novinka - OpenRails

OpenRails build 0.128

Po dlouhém čekání je tady konečně další veřejný build projektu OpenRails, který si klade za cíl být ještě lepší než stávající simuátory a hlavně být kompatibilní s MSTS addony. Je jasné proč tvůrci zvolili MSTS že ? :) I přestože je MSTS už 10 let starý tak jeho komunita je stále hodně silná a pro MSTS vychází každý den spousta nových addonů či tratí. Každopádně novou verzi (nezapomeňte, že se jedná o betu) OpenRails najdete přímo na homepage. Pokud už budete při tom stahování, tak není vůbec špatné podívat se na historií verzí, protože tím zjistíte co se vlastně po celou tu dobu dělo a co tak trošku můžete od tohoto buildu očekávat. Jinak pro správnou funkčnost tohoto buildu je potřeba mít nainstalován Microsoft Train Simulátor a Microsoft XNA Framework Redistributable 3.1. Veřejný build bude k dispozici do 24. července!

Diskuse k článku [0 komentářů]