5. prosince 2022 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.5.1

Jste stále fanoušky klasického Microsoft Train Simulátoru a používáte jeho free nádstavbu OpenRails ? Potom mají pro Vás autoři dobrou zprávu. Do finální podoby se dostala verze 1.5. Mezi hlavní novinky autoři zařadili podporu 64 bit, kdy mohli zvětšit omezení 3 GB paměťového limitu. Dále zmiňují nákládku a výkládku kontejnerů, zařízení pro označení konce vlaku, rozšířený HUD pro dieselové loko a spoustu dalších věcí. Hráči, který využívali testovací verze či denní buildy již z těchto novinek těžili dříve. Verzi 1.5 si můžete stáhnout z domovské stránky. Samotná hra dříve vyžadovala knihovny Microsoft Train Simulátoru, ale od jisté verzi to již není potřeba. Každopádně OpenRails podporuje tratě i modely vydané pro Microsoft Train Simulátor.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.4

Řekl bych, že po více jak roce jsme se dočkali nové klíčové verze freeware simulátoru OpenRails. Simulátoru, který vznikl zejména jako freeware nádstavba pro Microsoft Train Simulátor. První verze vyžadovaly samotný MSTS pro správnou funkčnost, ale od jisté verze se simulátor osamostatnil a ke své funkčnosti již MSTS nepotřebuje. Co budete potřebovat jsou hlavně addony jak pro MSTS tak i přímo pro OpenRails. Každopádně k dispozici je verze 1.4, která přinesla zase několik zajímavých novinek (nenechte se zmást hlavní stránkou simulátoru, kde je pořád napsáno v1.3. Stačí zajít do downloadu a tam už čeká v 1.4.
Změny ve verzi 1.4
- stará grafika je nahrazena knihovou XNA, která podporuje práci s větší grafickou pamětí a hlavně pro některé hodně využívaný ReShade
- webový server, který poskytuje vlakové data přístupných na jiných zařízeních (např. telefonu, tabletu, apod...)
- ještě realističtější vakuové brzdy
- analogové hodiny pro 2D kabinu a budovy
- otočný digitální display ve 2D kabině
- manuální brzda pro každý vagón
- Eames vakuové brzdy
- pokročilé volaní signalisty
- podpora točny v jízdních řádech
a samozřejmě několik dalších. Nemá smysl vypisovat vše, protože změn je podstatně více. Jen dodám, že OpenRails taktéž podporuje 24 hodinové jízdní řády, které můžete znát z TSW. No a co je hlavní... právě v OpenRails si můžete jízdní řád i vytvořit. Dokonce existují nějaké utilitky, které dokáží vzít reálný jízdní řád (zřejmě je nutný nějaký formát) a z něj vygenerují jízdní řád pro hru. A ještě je dobré zmínit, že pro OpenRails můžete vesele používat editor z MSTS a to jak pro tratě tak i pro scénáře. Pokud to s tvorbou pro OpenRails budete myslet vážně, potom je dobré stáhnout přímo editory právě pro OpenRails (již existují na tratě i scénáře... a samozřejmě na jízdní řády). Závěrem bych ještě zmínil podporu Multiplayeru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. prosince 2018 Download - OpenRails

OpenRails 1.3.1

Mezi verzí 1.2 a 1.3 uběhl téměř rok bez aktualizací. Tentokrát to vypadá, že autoři jsou o něco aktivnější a po kratší době vydávají verzi 1.3.1. Důvodem vydání verze 1.3.1 je oprava 10ti chyb, které dokázaly znepříjemnit hraní. K lokálnímu downloadu nabízím samostatný simulátor bez ostatních věcí. Na domovské stránce potom najdete i 2 různé verze, které obsahují trať.
K tomuto simulátoru můžete využít Váš archiv z Microsoft Train Simulátoru.

Autor:
Celý článek » | download [43.6 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

22. listopadu 2018 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.3

Po více jak roce je k dispozici nová verze freeware simulátoru OpenRails. Novinky v této verzi vypadají zajímavě. Například ovládání myši v 3D kabině, jízdní řád může rozdělit soupravu a vytvořit tak soupravu novou, pojízdný most pro přesun jednotky na jinou kolej a spousta dalších zajímavých věcí. Samozřejmě pro mnohé, kteří si stahují testovací verze jsou tyto novinky už staré. Novou verzi OpenRails je možné stahovat z homepage projektu.
Pokud by někdo nevěděl co je to OpenRails, potom připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který byl primárně vytvořen na vylepšení starého MSTS. OpenRails tak zvládá číst data z původního MSTS (všechny tratě, koleje, modely,...) a přidává ještě hodně věcí navíc. Navíc je tenhle projekt zdarma, podporuje multiplayer a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. srpna 2017 Novinka - OpenRails

Co bude ve verzi 1.3 ?

OpenRails asi není třeba dlouze představovat, ale pro ty co posledních pár let žili v jeskyni jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Současné verze nese označení 1.2, ale v přípravě je verze 1.3, která přinese pár zajímavých novinek. Jednou z nich je pohyblivá platforma, která nahrazuje točnu. Druhou zajímavostí je otevírání dveří u souprav řízených AI při zastavení vlaku ve stanici. Potěší i skřípějící zvuky při projíždění některých oblouků (zvuk musí samozřejmě existovat). Datum vydání verze 1.3 není upřesněno, ale věřím že tyto novinky lze najít i v testovací verzi přímo na homepage projektu v sekci download. Nutné vědět, že testovací verze není finální a může občas padnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. ledna 2017 Download - OpenRails

OpenRails 1.2

I když to občas při návštěvě domovské stránky OpenRails vypadá, že se nic neděje tak opak je pravdou. Nová finální verze je sice k dispozici jednou za rok, ale pořád můžete sáhnout po rozpracované verzi, která se dočkává aktualizací téměř denně. Teď je tedy k dispozici OpenRails v1.2, která opět přinesla několik novinek, vylepšení a hlavně oprav chyb. Pro nováčky, kteří neví co je OpenRails, jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který pracuje se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. OpenRails tak podporuje 32bit i 64bit procesory. Verzi 1.2 si můžete stáhnout z lokálního downloadnu a nebo můžete navštívit domovskou stránku projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [40.5 MB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

29. března 2016 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.1

Po téměř roce se dočkáváme nové verze freeware simulátoru OpenRails s označením 1.1. Pro nováčky, kteří o tomto projektu nemají páru jen připomenu, že se jedná o simulátor s doposud asi největší základnou addonů. Hra totiž využívá soubory ze stařičkého Microsoft Train Simulatoru. OpenRails navíc jako jeden z mála vlakových simulátorů podporuje multiplayer. Novou verzi OpenRails si můžete stáhnout na stránce projektu. Seznam těch základních novinek potom můžete najít tady. Jinak pro novinky implementované do této verze 1.1 nebylo nutné čekat celý rok, protože autoři vypouštějí do světa i testovací verze hry ve kterých jsou novinky třeba už dávno implementovány a některé věci třeba i odstraněny, protože se během testování zjistilo, že to nedělá to co by to mělo dělat apod... I tyhle verze je možné stáhnout z domovské stránky projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. června 2015 Download - OpenRails

OpenRails 1.0

Venku je hlavní verze OpenRails s označením 1.0. Přináší do hry několik dalších novinek včetně samotného instalátoru, který zajistí i stažení aktuálních verzí.
- při nahrávání tratí se Vám konečně zobrazí obrázek tratě včetně stavu nahrávání
- bylo vylepšeno počasí, mlha i déšť se dají nastavovat
- hra obsahuje 9 jazykových mutací
- přidána podpora myši ve 2D pohledu v kabině
- přidána nová možnost - jízdní řády, pro další možnost hraní některých aktivit
- zlepšen kouř u parních loko
- přidána funkce autopilota pro řízení souprav (zatím v testování)
Kompletní seznam novinek a oprav můžete najít přímo tady. Autoři ponechali k downloadu 2 verze hry. Jako zip soubor pro nakopírování a nebo přímo exe soubor jako instalátor, který se o vše postará. K lokálnímu downloadu jsou připraveny oba soubory, které si můžete stáhnout i z homepage projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [23.2 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

22. dubna 2015 Novinka - OpenRails

OpenRails z 1.4.2015

Na domácí stránce freeware simulátoru OpenRails je k dispozici nová verze s datem 1.4.2015. Kromě aktuální nové verze, která je plně testovaná, je k dispozici vždy i rozpracovaná verze, do které se přidá nějaká novinka či se něco opraví. Jen pro neznalé připomenu, že OpenRails vznikl jako freeware, který spolupracoval a dokázal číst data z nejrozšířenějšího vlakového simulátoru (Microsoft Train Simulator). Dříve bez MSTS vůbec nefungoval, v současné době je možné jej provozovat i bez nainstalovaného MSTS. Jinak OpenRails jako jeden z mála simulátorů podporuje multiplayer. Nebylo by na škodu tedy stanovit nějaký den, hodinu, trať a udělat nějakou session. Návrhy jsou vítány.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. června 2013 Download - OpenRails

OpenRails 0.9

Po více jak půl roce je tady nová verze freeware simulátoru OpenRails. Pro mnohé asi není potřeba tento simulátor představovat, ale pro jistotu připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže používat soubory z klasického Mícrosoft Train Simulatoru, což z něho dělá jeden z nejsilnějších simulátorů. V předchozí verzi byl do hry přidán multiplayer a v této verzi bylo přidáno několik dalších zajímavých věcí jako jsou klopené koleje, lepší AI ostatních vlaků, lepší dispatcher pro multiplayer, vylepšen taktéž dým u diesel loco, možnost přepínání kabin, podpora kabin s lepším rozlišením, vylepšeno zobrazení krajiny, možnost pohupující soupravy (jde nastavit). Novinek je samozřejmě více, ale tyto jsou asi nejzajímavější. Tento simulátor si můžete stáhnout přímo z homepage projektu nebo z lokálního downloadu. A jak tyto novinky ve hře vypadají ? Na to se můžete podívat v následující upoutávce:

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.2 MB] | Diskuse k článku [4 komentářů]