Rail Simulator
25. srpna 2017 Novinka - OpenRails

Co bude ve verzi 1.3 ?

OpenRails asi není třeba dlouze představovat, ale pro ty co posledních pár let žili v jeskyni jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Současné verze nese označení 1.2, ale v přípravě je verze 1.3, která přinese pár zajímavých novinek. Jednou z nich je pohyblivá platforma, která nahrazuje točnu. Druhou zajímavostí je otevírání dveří u souprav řízených AI při zastavení vlaku ve stanici. Potěší i skřípějící zvuky při projíždění některých oblouků (zvuk musí samozřejmě existovat). Datum vydání verze 1.3 není upřesněno, ale věřím že tyto novinky lze najít i v testovací verzi přímo na homepage projektu v sekci download. Nutné vědět, že testovací verze není finální a může občas padnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. ledna 2017 Download - OpenRails

OpenRails 1.2

I když to občas při návštěvě domovské stránky OpenRails vypadá, že se nic neděje tak opak je pravdou. Nová finální verze je sice k dispozici jednou za rok, ale pořád můžete sáhnout po rozpracované verzi, která se dočkává aktualizací téměř denně. Teď je tedy k dispozici OpenRails v1.2, která opět přinesla několik novinek, vylepšení a hlavně oprav chyb. Pro nováčky, kteří neví co je OpenRails, jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který pracuje se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. OpenRails tak podporuje 32bit i 64bit procesory. Verzi 1.2 si můžete stáhnout z lokálního downloadnu a nebo můžete navštívit domovskou stránku projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [40.5 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

29. března 2016 Novinka - OpenRails

OpenRails 1.1

Po téměř roce se dočkáváme nové verze freeware simulátoru OpenRails s označením 1.1. Pro nováčky, kteří o tomto projektu nemají páru jen připomenu, že se jedná o simulátor s doposud asi největší základnou addonů. Hra totiž využívá soubory ze stařičkého Microsoft Train Simulatoru. OpenRails navíc jako jeden z mála vlakových simulátorů podporuje multiplayer. Novou verzi OpenRails si můžete stáhnout na stránce projektu. Seznam těch základních novinek potom můžete najít tady. Jinak pro novinky implementované do této verze 1.1 nebylo nutné čekat celý rok, protože autoři vypouštějí do světa i testovací verze hry ve kterých jsou novinky třeba už dávno implementovány a některé věci třeba i odstraněny, protože se během testování zjistilo, že to nedělá to co by to mělo dělat apod... I tyhle verze je možné stáhnout z domovské stránky projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. června 2015 Download - OpenRails

OpenRails 1.0

Venku je hlavní verze OpenRails s označením 1.0. Přináší do hry několik dalších novinek včetně samotného instalátoru, který zajistí i stažení aktuálních verzí.
- při nahrávání tratí se Vám konečně zobrazí obrázek tratě včetně stavu nahrávání
- bylo vylepšeno počasí, mlha i déšť se dají nastavovat
- hra obsahuje 9 jazykových mutací
- přidána podpora myši ve 2D pohledu v kabině
- přidána nová možnost - jízdní řády, pro další možnost hraní některých aktivit
- zlepšen kouř u parních loko
- přidána funkce autopilota pro řízení souprav (zatím v testování)
Kompletní seznam novinek a oprav můžete najít přímo tady. Autoři ponechali k downloadu 2 verze hry. Jako zip soubor pro nakopírování a nebo přímo exe soubor jako instalátor, který se o vše postará. K lokálnímu downloadu jsou připraveny oba soubory, které si můžete stáhnout i z homepage projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [23.2 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

22. dubna 2015 Novinka - OpenRails

OpenRails z 1.4.2015

Na domácí stránce freeware simulátoru OpenRails je k dispozici nová verze s datem 1.4.2015. Kromě aktuální nové verze, která je plně testovaná, je k dispozici vždy i rozpracovaná verze, do které se přidá nějaká novinka či se něco opraví. Jen pro neznalé připomenu, že OpenRails vznikl jako freeware, který spolupracoval a dokázal číst data z nejrozšířenějšího vlakového simulátoru (Microsoft Train Simulator). Dříve bez MSTS vůbec nefungoval, v současné době je možné jej provozovat i bez nainstalovaného MSTS. Jinak OpenRails jako jeden z mála simulátorů podporuje multiplayer. Nebylo by na škodu tedy stanovit nějaký den, hodinu, trať a udělat nějakou session. Návrhy jsou vítány.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. června 2013 Download - OpenRails

OpenRails 0.9

Po více jak půl roce je tady nová verze freeware simulátoru OpenRails. Pro mnohé asi není potřeba tento simulátor představovat, ale pro jistotu připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který dokáže používat soubory z klasického Mícrosoft Train Simulatoru, což z něho dělá jeden z nejsilnějších simulátorů. V předchozí verzi byl do hry přidán multiplayer a v této verzi bylo přidáno několik dalších zajímavých věcí jako jsou klopené koleje, lepší AI ostatních vlaků, lepší dispatcher pro multiplayer, vylepšen taktéž dým u diesel loco, možnost přepínání kabin, podpora kabin s lepším rozlišením, vylepšeno zobrazení krajiny, možnost pohupující soupravy (jde nastavit). Novinek je samozřejmě více, ale tyto jsou asi nejzajímavější. Tento simulátor si můžete stáhnout přímo z homepage projektu nebo z lokálního downloadu. A jak tyto novinky ve hře vypadají ? Na to se můžete podívat v následující upoutávce:

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.2 MB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

30. září 2012 Novinka - OpenRails

Testovací verze

Autoři OpenRails se rozhodli, že už Vás nebudou nechávat tolik čekat na další finální verze a raději budou zveřejňovat postupně pracovní verze. Díky těmto verzím budete mít možnost sledovat vše co se se hrou děje. Autoři upozorňují, že takové verze můžou být zabugované a klidně kompletně nefunkční. Dále upozorňují, že se na tyto verze nebude vztahovat žádná technická podpora a nebudou přijímat ani žádný bug list. Dále upozorňují, že né vše co najdete v těchto verzích se dostane i do finální verze. Jako krok je to dobrý, protože přeci jen jsme čekali skoro rok na novou verzi. Pracovní verze si můžete stáhnout přímo z homepage projektu. Je lepší si tuto pracovní verzi nainstalovat úplně zvlášť do nového adresáře.

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. září 2012 Novinka - OpenRails

OpenRails v0.8 venku

Přesně jak autoři řekli tak se i stalo. Koncem měsíce měli vypustit verzi 0.8 a ta je konečně venku. Obsahuje spoustu zajímavých novinek, oprav a multiplayer. Co všechno v této verzi najdete můžete najít přímo na homepage projektu kde mimo jiné najdete i odkaz pro download. Malou video ukázku Vám můžu nabídnout i tady:

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. září 2012 Novinka - OpenRails

OpenRails v. 0.8.0

Autoři OpenRails připravují novou veřejnou verzi jejich freeware simulátoru, který dokáže pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulatoru. Jejich poslední build byl nějakou tu dobu 0.7.0, ale na jejich stránkách už září nápis 0.8.0, který by měl oznamovat, že se blíží nová verze. A co by tato nová verze měla přinést ? Zřejmě tomu neuvěříte, ale hned na prvním řádku je napsán Multiplayer pro všechny tratě. Ale vezmeme to pěkně od začátku:
- multiplayer pro všechny tratě i addony
- vylepšená signalizace (sigscr.dat)
- speedpost zobrazuje maximální rychlost
- okno klávesy F4 zobrazuje rychlost, povolenou rychlost a signalizaci před soupravou
- opraveno několik chyb
- vylepšená fyzika
- ESC už neukončuje hru
- možnost nastavení rozložení kláves
- rychlejší ukládání obrazu
- ALT+9 pozoruje další soupravy
- CTRL+9 otevře okno dispečera
- vylepšena rychlost renderování
- vylepšená AI souprav
- fungující světla AI
- vylepšeno chování brzd
- druhý pantograf už funguje
- diesel motor jde nastartovat a vypnout
- přidána možnost přetržení spřáhel
Je to pěkný seznam novinek. Vypadá to, že OpenRails urazil od poslední verze pěknou cestu. Osobně se na tuto verzi těším.

Diskuse k článku [3 komentářů]

13. prosince 2011 Download - OpenRails

OpenRails v 0.7.0

Ven se dostala nová verze freeware simulátoru OpenRails, který je znám především tím, že umí pracovat se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. Díky této možnosti má simulátor veliký potenciál. V současné době je venku verze 0.7.0, která přináší několik dalších zajímavých novinek včetně vylepšení fyziky chování simulátoru. Ve finále by hra měla umět pracovat né jen s MSTS soubory, ale i s vlastní tvorbou. Poslední aktuální verzi si můžete stáhnout z homepage projektu nebo přímo z lokálního downloadu. Určitě to stojí minimálně za vyzkoušení.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]