18. listopadu 2012 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Family Pack

Vánoce se blíží a Auran vyrukoval ven se zajímavou akcí. No jak moc zajímavá akce to je si rozhodne každý sám. Pro mě osobně je tato akce nezajímavá. V podstatě se jedná o balíček 3 starších her, které si teď můžete pořídit za cenu $14.90 AUD. V balíčku tak najdete krabici Railroad Lines, krabici My First Train Set a krabici Trainz Simulator 2010. Ano, jedná se skutečně o Trainz Simulator 2010. Důležité je, že se jedná o 3 produkty, které můžete nadělit třem lidem :) Ještě je dobré vědět, že se jedná o cenu v australských dolarech.

Diskuse k článku [1 komentářů]

21. listopadu 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Railroad Simulator 2010 - SP3 a SP4

I přestože se zdálo, že starší verze tohoto simulátoru už zůstane bez updatů tak přeci jen Auran překvapil a připravil hned Service Pack 3 a Service Pack 4 pro tento simulátor. Updaty by se měly stáhnout automaticky přes autoupdate, ale pokud tomu tak není, potom můžete Service Pack 3 stáhnout tady (udělá z verze 44088 verzi 49933) a Service Pack 4 tady (udělá z verze 46170 verzi 49938). Majitelé Steam verze mají opět smůlu, protože na jejich build nebyl Auran schopen připravit update ani po 2 letech slibů. Jediný argument Auranu na toto téma je, že si máte hry kupovat u nich a né z jiných zdrojů a že na update pro Steam se usilovně pracuje (takhle už pracují už více jak rok a pořád jsme se nedočkali).

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. března 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

TS 2010 Multiplayer

Auran se rozhodl do testování multiplayeru zapojit všechny. Teď už si tedy můžou multiplayer užít i ti, kteří si zaregistrovali své číslo na planetauran po 10. lednu 2011. To je hlavní podmínka pro multiplayer, mít vložené registrační číslo na planet auran. Takže pokud si chcete multiplayer vyzkoušet tak je nutné si stáhnout update na této stránce. Updatování Vám zabere nějakou tu hodinu a k tomu nesmíte zapomenout přičíst stažení updatovaných contentů, bez kterých si multiplayer nezahrajete. Mě osobně to zabralo půl dne a to s tím, že jsem si musel zakoupit GOLD účet na Auranu jinak bych ty updaty stahoval snad ještě teď :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

7. března 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Addony pro TS 2010

Není to tak dávno co jsem zde psal a dával k downloadu ruský addon pro RailWorks 2. Jak to tak vypadá v rusku se hraje úplně jiná liga co se addonů týče a ještě k tomu jsou všechny zdarma. Po velice propracovaném addonu pro RailWorks je tady addon pro Trainz Simulator 2010. První Vám představím dokonale vymodelovanou loco všetně animovaných brzd.

Potom se můžete podívat na nákladní vagón, jak detailně vypadá když se připojí k jinému a to včetně vzduchové hadice. Musím uznat, že je to opravdu skvěle odvedená práce, žasnu i nad detaily kol apod...

A poslední video ukazuje v akci vagón při nakládce. Animované otevírání dveří a to včetně skřípavých zvuků.

Navnadil jsem Vás ? To určitě není všechno, ostatně stačí si projet tento ruský web a těch kvalitných detailních addonů tam najdete podstatně více. A to to všechno začalo na MSTS tím plně animovaným sergejem, kde se daly otevírat okna i dveře... Jen tak dál.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. února 2011 Download - Trainz Simulator 2010

Trainz Multiplayer update 45607

Auran vydal nový update pro jejich multiplayer build, který posune verzi z 45467 na 45607. Opraveno je několik chyb, které hráčům komplikovali život v multiplayeru. Přidána nová struktura pro kooperativní multiplayer, vylepšen download, vylepšeno připojení ke hře (zřejmě už se nečeká 2 minuty, nemám odzkoušeno).
Co dále potěší jsou reálná jména hráčů na minimapě, dříve se tam zobrazovalo jméno řidiče. Ve 3D zobrazení jdou také zobrazit jména hráčů nad loko (možnost zapnout v nastavení). A spoustu dalších chyb. Jde vidět, že Auran zareagoval opravdu rychle. Nový update má velikost 6 MB a měl by se stáhnout automaticky jako autopatch. Pokud by se tak nestalo potom je zde možnost stáhnout celý update a manuálně nainstalovat. Mějte na paměti, že updaty od Auranu nejsou sekundová záležitost, ale může to zabrat nějakou tu minutu či hodinu. Záleží samozřejmě na velikosti updatu. Jinak update je nutný pro pokračování hraní v multiplayeru, TS 2010 nebude komunikovat ve dvou verzích.

Autor:
Celý článek » | download [6.4 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. února 2011 Download - Trainz Simulator 2010

TS 2010 DD update v44088

Vzhledem k tomu, že Auran si nějak nedělá starosti o hráče, kteří si zakoupili svou legální kopii přes jiné download servery tak je tady jeden neoficiální update, který vytvoří z digitální verze právě verzi 44088 na kterou už je možné aplikovat onen multiplayer update. Vyzkoušel jsem to na Steam verzi a funguje to skvěle. Je lepší si onu nainstalovanou hru zkopirovat někam bokem a do adresáře se hrou rozpakovat přiložený zip soubor. Potom stačí spustit Updater.exe a provede se update. Pro provedení updatu je nutné připojení k internetu, protože updater si stahuje onen update z internetu (cca 30 MB). Je to čisté, testované, bez virů takže nemusíte mít žádné obavy. Je zbytečné updatovat pokud nechcete vyzkoušet multiplayer a pokud jste své sériové číslo nezaregistrovali před 10. lednem 2011.
Pro aplikaci patche je nutné mít na disku, kde máte TEMP, 8 GB volného místa (většinou je to disk C:)!

Autor:
Celý článek » | download [102.6 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

3. února 2011 Články - Trainz Simulator 2010

Trainz Simulator 2010 - multiplayer část 2.

Po počátečních potížích a těžkostech hru vůbec dostat na poslední multiplayer build a stáhnout veškeré updatované addony, které jsou potřeba, jsem se konečně dostal k samotnému multiplayeru. Takže jaký vlastně multiplayer je ? Je to zábavnější než plnit mise v singl ? Na tyto a samozřejmě i na spoustu dalších otázek najdete odpovědi v tomto druhém pokračování. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [3 komentářů]

2. února 2011 Články - Trainz Simulator 2010

Trainz Simulator 2010 - multiplayer část 1

Přesně v poslední den měsíce ledna Auran uvolnil mulptiplayer mod pro jejich Trainz Simulator 2010. Jedná se zatím o veřejnou betu, která by se měla dále tvořit podle ohlasů uživatelů. Plní zatím tahle verze očekávání Auranu nebo se Auran vydal špatným směrem a multiplayer nebude tak zajímavý jak se ze začátku zdálo. Na některé otázky najdete odpovědi v první části tohoto článku. Druhá část bude později následovat... respektive, bude vše ještě dále doplněno. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [3 komentářů]

31. ledna 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz Multiplayer Open Beta

Už to vypadalo, že veškeré naděje na otevřenou betu multiplayeru pro Trainz Simulator 2010 jsou pryč. Auran to ale nevzdal a skutečně vypustil multiplayer pro veřejné testování. Je to tak jak jsem předpokládal, multiplayer je samostatný patch, který se aplikuje na poslední build 44088 a změní Vám hru na build 45467. Co tohle znamená ? Majitelé Steam a jiné digitální verze, kteří si nepořídili hru přímo z Auran stránek budou muset sáhnout po verzi poflakující se někde po internetu a dát do ní jen své sériové číslo.
Co o této betě zatím víme?
- je dobré ji instalovat zvlášt na novou kopii Trainz, protože ze hry odebere některé prvky
- je potřeba mít registrováno seriové číslo na planet auran do 10. ledna (ti co učinili později se bohužel účastnit nemohou a to i přestože update nainstalují)
- hra vyžaduje internetové připojení (to asi nepřekvapí nikoho ne ?)
- veškeré věci ve hře co se používají pro multiplayer by měly být v originální podobě, pokud jsou modifikovány tak si je hra vrátí do původní podoby
- multiplayer verze obsahuje pouze 2 tratě
- každý může hostovat hru
Více informací včetně downloadu tohoto updatu najdete tady. První dojmy z hraní snad zítra.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2011 Novinka - Trainz Simulator 2010

Trainz ve slevách

Tomu se říká opravdu zajímavý tah. Auran nejdříve naláká lidi s registrací pro onen multiplayer, který jak se zdá v lednu nebude a potom na konci ledla udělá akci na Trainz a připraví slevy. Teď se můžu začít třískat do hlavy, protože v době vánoc vycházel nejlevněji Trainz Simulator 2010 na 600 Kč a to na Steamu. Teď Auran sice i na svém shopu shodil cenu dolů o 10 dolarů ze $49 na $39 (australský dolar), ale třeba eshop Impulse Driven tento víkend nabízí věci od Auranu s 50% slevou takže Trainz Simulator 2010 tam momentálně pořídíte za krásných 355 Kč! Takže pokud stále ještě Trainz Simulator 2010 nemáte a chcete jej pořídit za opravdu pěknou cenu tak to zkuste na Impulse Driven. Osobně mám s tímto obchodem dobré zkušenosti takže se není čeho obávat, je to něco jako Steam, akorát to není tolik známé a ceny jsou tam přepočítány do Kč.

Diskuse k článku [3 komentářů]