10. února 2012 Download - RailWorks

Train Simulator 2012 - čeština v0.3

Vzhledem k tomu, že do jádra hry naskákalo několik nových stringů a více jak polovina překladu ve zdrojovém souboru přeskákala o několik řádků (různě) tak sem se rozhodl tuto češtinu pojmenovat zatím jako v 0.3 dokud nesrovnám všechny nesrovnalosti. Přeloženo je 90% jádra hry i když se můžete setkat s chybějícím překladem, který je jednak způsoben chaosem v daném souboru a dále špatným exportem (na opravě se pracuje). Co jsem měl možnost testovat, tak většina důležitých funkcí v samotné hře je přeložena a několik nedostatků můžete najít maximálně v editoru. Každopádně pokud by se Vám nějaký český výraz nepozdával, nesouhlasil s tím co je ve hře tak jej nahlaste do diskuse a já se jej pokusím co nejdříve opravit.
Další věc jsou tratě. V současné verzi najdete 4 přeložené tratě, které mají z 80% přeložené všechny mise a tutoriál. V současné době jsou už všechny tratě přeložené, ale testují se. Připravují se pro oficiální cestu přes Steam takže tato verze už nebude tady k downloadu - to je také důvod, proč se tato verze češtiny jmenuje 0.3 a proč jsem ji vypustil. Důležité upozornění... tuto češtinu můžete nainstalovat jen na verzi v10.9a.
Popis instalace:
- stáhnout soubor ts2012cz.exe a spustit jej
- přečíst si podmínky a potom zadat cestu přímo do složky Railworks, kterou máte někde ve Steamu
- ve vaší složce RailWorks se vytvoří nové soubory (necti.to a update.exe). Tento instalátor slouží pouze pro kontrolu zda máte legální verzi hry.
- spusťte soubor update.exe (předchozí updater.exe můžete klidně smazat) a systém by měl zahlásit, že byla nalezena nová verze 0.3. Dejte update a tradá... nová verze je nainstalována.
Toto je poslední verze češtiny s instalátorem, další verze se budou instalovat už jen přes onen update.exe nebo přímo přes Steam.

Autor:
Celý článek » | download [365.4 KB] | Diskuse k článku [44 komentářů]

25. prosince 2011 Download - RailWorks

Albula line v2

Autor první verze Albula pro Railworks 2 vypustil do světa Albula v2. Je upravena pro Train Simulátor 2012, takže se snaží využívat co nejvíce možností této nové verze. Již předchozí verze vypadala úžasně takže si asi dokážete představit jak bude vypadat verze nová. A co je hlavní... tato trať je zdarma. Máte-li tedy zájem si tuto skvělou freeware trať stáhnout a nainstalovat do Vašeho Train Simulatoru 2012 potom je potřeba navštívit tento odkaz. Pro stažení je nutné být zaregistrován... registrace je zdarma. Velikou nevýhodou jsou dlouhé čekací fronty pro download. Pokud se Vám dlouhé fronty nechcou čekat tak můžete využít lokálního downloadu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [216.6 MB] | Diskuse k článku [14 komentářů]

3. prosince 2011 Download - RailWorks

Train Simulator 2012 - Čeština v0.1

Je to tady, dočkali jste se první zkušební verze (nemá smysl to oddalovat, protože je potřeba nejdříve vyzkoušet jak se to bude chovat). Pro instalaci budete potřebovat daný soubor rw3cz.exe a originální verzi hry Train Simulator 2012. Při spuštění instalátoru si zadáte cestu, kde se nachází Váš Train Simulator 2012 a češtinu nainstalujete. Po skončení instalalace bude Vaše hra obsahovat jádro hry v češtině (je to verze jaká se mi povedla obnovit z pevného disku při ztrátě dat takže nemusí být všechno přeloženo. Co jsem testoval tak základní prvky zůstaly OK). Důležité upozornění: instalátor nemodifikuje žádné originální soubory z Train Simulatoru 2012. Ve výsledku to znamená, že se klidně můžete přepínat mezi jazyky... Tedy pokud Vám nebude čeština vyhovovat tak můžete kdykoliv přepnout na angličtinu.
Ještě jedno upozornění... nejedná se o finální češtinu! V adresáři se hrou najdete soubor Updater.exe, který když spustíte tak se stáhne další verze a takhle můžete ten soubor zkoušet spouštět třeba co druhý den a ona se Vám zase stáhne další a další verze...
Pozor!, i když je zde čeština volně ke stažení tak to není freeware a je zakázáno ji jakkoliv modifikovat a dále šířit bez souhlasu autora. Download je povolen pouze ze serveru www.trainsim.cz!
Jakékoliv problémy s instalací apod... hlaste v diskusi. Jedná se skutečně o test, zda všechno bude fungovat podle plánu tak mě prosím neukamenujte :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [1015 KB] | Diskuse k článku [48 komentářů]

21. září 2011 Download - RailWorks

Train Simulator 2012 trailer

Railsimulator.com zveřenili trailer na připravovaný update Train Simulator 2012 a musím říct, že se jim opravdu povedl. Není to jen pár záběrů na jedoucí loko jako to bylo dříve, ale tentokrát tomu dali i opravdu hezký příběh s malým chlapcem, který vždycky snil řídit vlaky a ten sen se mu díky Train Simulatoru 2012 může splnit. Teď už může řídit vlakové soupravy každý den... V takovém duchu se nese tento nový opravu povedený trailer, který si zde můžete prohlédnout. Pokud Vás natolik zaujme, že si jej budete chtít uchovat, potom si jej můžete z lokálního downloadu i stáhnout. Train Simulator 2012 vyjde v pátek 23.9.2011 kolem 18h a to jako free update. Pro nemajitele předchozích dílů bude samozřejmě možnost si tuto hru zakoupit. Jako bonus k nové verzi dostanou nováčci i novou trať, kterou si ostatní budou moci zakoupit za zvýhodněnou cenu. Ten trailer mě tak natěšil, že teď přijde opravdu to nekonečné natěšené čekání.

Krom toho stejně jako loni je k dispozici i rozhovor s autory, kteří prozradili zase něco navíc co v traileru nebylo. Pro neangličtináře bude sice ono 30 minutové video k ničemu, ale tak alespoň v pár větách Vám nastíním o co se jedná. Vděčni tomu budou určitě i ti, kteří nemají čas koukat 30 minut na rozhovor. V podstatě první část videa je o nových technologiích, děšť, reálná obloha, světelné efekty a možnosti enginu. Proběhne pár ukázek z hraní včetně ukázky pohupující se cabview. Od druhé části se začínají zajímat i multiplayerem a zde prozradili, že není těžké multiplayer udělat, ale co je pro ně vývza je udělat jej atraktivní aby to hráče lákalo... tzn. žádná rychlokvaška jako v Trainz Simulator 12, kde je opravdu náhoda, když člověk narazí na multiplayer session. Autoři chtějí zajistit aby na serveru fungoval svět 24h denně a to ať jsou nebo nejsou na serveru hráči. Výzvou je pro ně tedy časový harmonogram, jízdní řády apod... Zní to zajímavě a jsem zvědav až to skutečně předvedou v akci. Celý záznam rozhovoru můžete shlédout přímo zde:

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

11. srpna 2011 Download - RailWorks

Railworks 3 - video 4

Bez dlouhých řečí je pro Vás připraveno již čtvrté video z připravovaného Railworks 3. A přesně jak jsem oznámil už během dne, video ukazuje práci v editoru, konkrétně pokládání objektů a snadnou práci s nimi.

Autor:
Celý článek » | download [13.3 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

4. srpna 2011 Download - RailWorks

Railworks 3 - video 3 (světla)

Přesně jak se předpokládalo, třetí video z připravovaného Train Simulatoru 2012 přinesl ukázku světel. Nějaká extra světelná show se nekonala, ale i to málo co video ukazuje dokáže alespoň mě potěšit. Jak normální souprava řízená hráčem tak i AI souprava má plně funkční světla. Je důležité vědět, že světlo ve videu není plně nakonfigurováno, stejně tak je ve videu vypnut anti-aliasing, obloha a další efekty. Slouží opravdu jen jako demonstrace, že světlo opravdu funguje. Těším se čím dál víc... K nahlédnutí je youtube verze videa, pokud by měl někdo zájem o download, potom jej najde jako vždy pod tímto článkem.

Autor:
Celý článek » | download [13.3 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

28. července 2011 Download - RailWorks

Railworks 3 - video 2

Venku je druhé ukázkové video z připravovaného Train Simulatoru 2012 (Railworks 3). Jedná se o tech demo, kde jsou vypnuty další efekty. Video má ukázat klopené oblouky na trati. Kromě klopených oblouků můžete postřehnout i ono kolébání kabiny. Video o délce 1min20sec si můžete prohlédnout tady. Pokud by měl někdo zájem ono video uchovat, potom je možnost i downloadu. Osobně musím autory pochválit, protože to vypadá úchvatně.

Autor:
Celý článek » | download [25.3 MB] | Diskuse k článku [13 komentářů]

21. července 2011 Download - RailWorks

Train Simulator 2012 - video 1

Jak Railsimulator.com řekli tak učinili a venku je první video z připravovaného free updatu Train Simulator 2012 (free update jen pro již existující zákazníky). Na videu můžete vidět efekt deště na oknech. Je lepší si při pohledu na video podepřít bradu aby Vám neupadla až někde na zem. Efekt deště tekoucího po okně včetně kapek, které taktéž tečou, je opravdu úžasný. A to máme vydržet do září ? No to nevím nevím :)

Video si můžete stáhnout i z lokálního downloadu v HD kvalitě (720p) jako mp4 soubor.

Autor:
Celý článek » | download [13.1 MB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

5. května 2010 Download - RailWorks

RailWorks - King's Arm Highway

K downloadu je pro Vás připravena fiktivní trať Kings Arm Highway pro RailWorks. Autor tratě sám uvádí, že mu zabrala stovky hodin a měla by fungovat s defaultním RailWorks. K trati najdete i několik scénářů a to jak pro addony zdarma tak i pro loco za peníze. Stačí si tedy jen vybrat. Velikost downloadu je 15 MB a obsahuje komplet vše co budete potřebovat (kromě addonů pro mise, ty je nutné si potom stáhnout zvlášť). Více info o této trati můžete najít přímo na homepage. Jinak jedná se zatím o verzi 1.0, kterou autor hodlá nadále upravovat. Kdy pak se dočkáme nějaké české tratě ?

Autor:
Celý článek » | download [15 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]