Rail Simulator
16. listopadu 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 venku

A je to venku, Dovetail Games vypustilo další verzi jejich Train Simulatoru s označením 2018. Nová verze má obsahovat pouze pár kosmetických úprav, opravy předchozích chyb, nová menu, tři nové tratě a spoustu zábavy. Pro existující zákazníky je aktualizace zdarma. Stejně jako každý rok i letos je problém hru na Steamu zakoupit, protože ji již máte v knihovně. Zatím je možné ji zakoupit jako dárek a darovat si ji :) Věřím, že chyba bude brzo odstraněna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. října 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 oznámen

Je to venku, Dovetail Games potvrdilo, že i letos se dočkáme updatu na novější verzi jejich Train Simulátoru. Veškeré novinky (předpokládám, že jich nebude mnoho) budou autoři zveřejňovat průběžně. Předpokládané datum vydání listopad 2017. Zatím byla oznámena první trať, která bude v balíčku Train Simulator 2018 obsažena. Jako vždycky bude jádro hry zdarma. Je od DTG hezké, že stále aktualizují a snaží se vylepšit jejich hlavní projekt, protože s TSW to zatím není tak růžové jak by se zdálo.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. ledna 2017 Novinka - RailWorks

Seznam bloknutých DLC

O bloknutém BNSF obsahu mimo USA jsem Vás už informoval. Teď je tady seznam addonů, kterých se to týká. Ve většině případů jde o lokomotivy: BNSF SD40-2, Burlington Northern F45, BNSF GP38-2, BNSF ES44AC & SD40-2, BNSF Dash 9, BNSF ES44DC, BNSF Wagon Pack, SD75 Pack, SD70 Vol 2, GN Empire Builder, GN Wagon Pack, GN F7 Big Blue Sky, GP20 Burlington Northern, BN Wagon Pack. Co více zamrzí jsou dvě velice povedené tratě: Marias Pass a Stevens Pass. Ke většině těchto DLC se dostanete přes nějakou americkou proxy. Google je mocný nástroj, stačí vyhledat USA web proxy a máte vyhráno.

Diskuse k článku [6 komentářů]

3. ledna 2017 Novinka - RailWorks

DLC s BNSF bloknutá

Je to problém delšího charakteru a nebýt pár lidí tak si toho ani nevšimnu. Na začátku roku 2015 či 2016 se na Steamu mimo USA přestaly zobrazovat DLC, které obsahují značku BNSF. Již dříve zakoupená DLC jsou samozřejmě stále v knihovně, ale nový uživatelé si žádné DLC s BNSF zakoupit nemůžou. Důvod je jasný, DTG nemá momentálně licenci pro tyto jednotky a hlavně samotné BNSF argumentuje tím, že nemá licencovanou tuto značku mimo USA a tak jí takto nemůže mimo USA prezentovat. Osobně se v tomhle nevyznám, ale je to škoda, protože jsou tak bloknuté i určité tratě, které neuvidíme. Na druhou stranu je to jednoduché obejít, protože se stačí připojit přes americkou proxy a dlc si zakoupit. Druhou možností je požádat někoho, kdo žije v USA, aby Vám dané DLC daroval jako dárek na Steamu. Dárky totiž nejsou blokované na regiony.

Diskuse k článku [2 komentářů]

15. září 2016 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2017 venku

Nový Train Simulator 2017 je konečně venku a na Steamu jsou hned 3 verze. Klasická, Pioneer pro nové hráče a Pioneer pro existující hráče. Pokud si lámete hlavu, proč je ve většině případů Pioneer edice pro stávající hráče dražší než pro nové hráče, pak věřte, že se jedná chybu na Steamu a je lepší počkat až se to opraví. Pokud jste noví hráčí, potom si klidně Pioneer Edici pro nové hráče můžete zakoupit. K pioneer edici dostanete stejné tratě jako ke klasické + jako bonus trať Semmering a hlavně přístup do bety TSW, která bude k dispozici v prosinci tohoto roku. Jinak jádro hry se aktualizovalo zdarma. Platící zákazníci dostanou pouze dané tratě.
Update - potíže s cenou na Steamu jsou opravené, takže obě verze stojí stejnou částku (pokud nevlastníte žádnou z tratí co je obsahem Pioneer Edice).

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. září 2016 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2017 a TSW!!

A je to venku. Dovetail Games představilo nové vlakové simulátory pro tento rok. Prvním z nich je Train Simulator 2017: Pioneer Edition, který běží na starém enginu hry. Nová verze bude obsahovat 4 tratě s tím, že update je opět zdarma a pokud si hru zakoupíte tak dostanete všechny tratě výhodně. Pokud ale vlastníte nějaké tratě tak na ostatní co jsou součástí Pioneer edice dostanete 75% slevu. A co víc, všichni kdo si pořídí novou verzi 2017 Pioneer Edition nebo budou vlastnit všech 5 tratí tak dostanou přístup do Early Acess verze Train Sim World! Train Simulator 2017 vychází 15. září
A teď ohledně Train Sim World, nový simulátor, který je postaven na Unreal Enginu 4. Ukázka z videa mě osobně vyrazila dech, tohle vypadá opravdu hodně reálně a navíc je to zatím pre-alfa verze. Zatím má jejich verze 3 loko a jednu trať (zřejmě budoucí early access verze), ale finále toho bude určitě víc. Datum vydání TSW je plánováno na únor 2017 s tím, že otevřená beta začne v prosinci 2016. Osobně mě na videu nejvíce zaujalo, že tam strojvedoucí nebo jakákoliv jiná postava může normálně volně chodit. Tohle bude prostě pecka! A hlavně hra bude obsahovat konečně multiplayer! Teď už jen přežít to čekání :)

Diskuse k článku [3 komentářů]

18. srpna 2016 Novinka - RailWorks

1. září v 18h - živý přenos

Je měsíc srpen a právě je v plném proudu GamesCom 2016, kde můžete najít mimo jiné stánek Aerosoftu a TML Studios. Škoda jen, že letos se zřejmě Dovetail Games neúčastní, protože už by se internet začal zaplavovat novinkama ohledně nového Train Simulatoru. Jako útěcha nám může být další čekání až do 1. září, kdy se v 18h rozjede živé vysílání ohledně budoucnosti Train Simulatoru. Dá se předpokládat, že budou jednak odpovídat na dotazy, které měli uživatelé možnost psát do 5. srpna a dá se předpokládat, že nám poprvé ukáží Train Simulator na unreal enginu v akci. Živý přenost bude na jejich facebook stránce.

Diskuse k článku [1 komentářů]

29. června 2016 Novinka - RailWorks

Train Simulator UE4 již letos

V roce 2014 Dovetail Games oznámilo, že připravují novou verzi Train Simulatoru v Unreal Enginu 4. Původní datum vydání bylo stanoveno na rok 2015, ale autoři hru o rok odložili. Teď to vypadá, že se snad letos dočkáme. V dubnu tohoto roku totiž na svůj twitter napsali: More news on release and the game itself will come in the next couple of months, keep an eye out.. Stejně tak jejich FB stránka obsahovala v dubnu zprávu, že info o novém UE4 simulátoru můžeme očekávat již brzy. Vzhledem k tomu, že Dovetail Games vydává každý rok Train Simulator v září tak můžeme čekat, že během prázdnin se dočkáme prvních informací ohledně nové verze hry. Připomenu, že Unreal Engine verze bude brána jako nový simulátor a stávající verze bude dále pokračovat. Pro novou verzi si tak budeme muset začít budovat novou knihovnu různých DLC.

Diskuse k článku [5 komentářů]

26. dubna 2016 Novinka - RailWorks

U-Bahn Frankfurt update

Majitelé DLC U-Bahn Frankfurt od Just Trains se dočkali aktualizace. Kromě několika oprav a změn scénářů z kariérních na klasické je zde jedna zajímavá zpráva. Addon se totiž rozrostl o dalších 5 km tím, že byla přidána linka U5. K dispozici je tak nových 15 stanic. Jde vidět, že Just Trains hodlají tenhle addon postupně rozšiřovat a je možné, že jednoho dne bude vyobrazovat všechny tratě U-Bahn ve Frankfurtu. Osobně mám z tohoto DLC radost, protože chování a rozjest soupravy nezvládnete jen tak, ale je potřeba postupovat podle určitých kroků. Pokud tedy patříte mezi majitele tohoto addonu, potom si ze svého účtu na Just Trains stáhněte update nebo klidně celou instalačku.

Diskuse k článku [4 komentářů]

1. dubna 2016 Novinka - RailWorks

Train Simulator UE4 a Crosstie Studios

Zajímal Vás vlakový simulátor na Unreal Enginu 4 od Crosstie Studios ? A očekáváte novou edici Train Simulatoru od Dovetal Games běžícím na UE4 ? Potom je zde velice zajímavá zpráva. Půjde o jeden a ten stejný simulátor, protože Dovetal Games se rozhodl převzít pod sebe i Crosstie Studios, kteří už mají nějaký ten kód pro nový Train Simulátor napsaný. Dovetal Games totiž ještě ani pořádně nezačali a zatím hledají stále programátory. Takže odkoupením již rozdělaného projektu získají základ hry, který s pomoci autorů Crosstie Studios můžou dokončit do finální verze. Možná je to spojení i dobře, protože těžko by se hráčská základna rozhodovala který simulátor podpořit. Dovetal Games už má nějakou tu pověst a takhle to všem přinese větší zisky. Nového Train Simulatoru na UE4 se tak dočkáme snad ještě na konci tohoto roku.

Diskuse k článku [4 komentářů]