9. září 2019 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2020

Po loňském opožděném vydání Train Simulatoru 19 se DTG vrátilo k vydání nových verzí na září. 19 září se tak dočkáme Train Simulátoru 2020, který v podstatě nepřinese nic extra nového. Balení bude obsahovat 3 tratě a z toho je vlastně jedna exkluzivní: Nuremberg & Regensburg Railway. Nějaké malé změny budou i v menu a v samotné vizuální stránce hry. Osobně mě víc zajímá co se po aktualizaci zase pokazí, protože jak již víme z minulosti, nikdy se nekonal 100% bezchybný přechod.
Jádro hry Train Simulátor 2020 obdrží všíchni majitelé předchozích verzí zcela zdarma jako update. Pokud si budete chtít vychutnat i tratě, které jsou součástí této verze, potom si ji budete muset zakoupit. Může se stát, že již nějakou trať vlastníte, potom bude k dispozici Complete my collection, kdy můžete ostatní tratě získat levněji. Každopádně klasický Train Simulátor tady bude s námi ještě dlouho, protože jeho nástupce zatím stále nemá editor a ani hlavní klíčové prvky, které byly před vydáním hry slibovány.

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. června 2019 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019 - free weekend

K oslavě 10ti let existence Train Simulátoru od Dovetail Games se autoři rozhodli dát jedno DLC k dispozici na víkend zdarma. Trať Chatham Main & Medway Valley Lines si tedy můžete na Steamu aktivovat a přes víkend si ji zahrát jak jen bude libo. Ke správné funkčnosti je samozřejmě vyžadován samotný simulátor. Ten DTG tentokrát do víkendu zdarma nezařadilo. Pokud tedy tuhle trať ještě nevlastníte a chcete si ji vyzkoušet tak je teď nejvhodnější chvíle. No a pokud se Vám bude líbit, není nic lehčího než si ji v současné akci 50% zakoupit. Osobně jsem na oslavu 10ti let čekal něco většího, zatím DTG rozdalo nějaké trička a teď trať na víkend zdarma.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. ledna 2019 Novinka - RailWorks

RW Enhancer

Pokud se Vám vizuální stránka Train Simulátoru 2019 nezdá na dnešní dobu úžasná, potom by Vám mohl pomoci RW Enhancer, který Vám vylepší vizuální stránku hry a vymáčkne tak z 10 let starého enginu ještě něco navíc. Nebude to samozřejmě zadarmo, protože tahle modifikace stojí 10 euro. Důležité je vědět, že ji nemá na svědomí Dovetail Games a může se klidně stát, že s nějakou aktualizací přestane být podporována a nebo nebude fungovat pro Train Simulator 2020. To je samozřejmě daleko, momentálně program funguje a vylepšuje hru opravdu hezky. Ostatně na domovské stránce mají sekci obrázků a neschází i video ukázky. Investice do tohoto rozšíření se určitě vyplatí.

Diskuse k článku [4 komentářů]

8. ledna 2019 Novinka - RailWorks

Train Simulator - relay mode

Pamatujete si ještě na relay režim, který se na jeden rok probojoval do Train Simulátoru, aby byl v zápětí další rok opět odstraněn ? Otázkou je jak moc byl ze samotného simulátoru odstraněn, protože ve Vašem Railworks adresáři se dají dohledat právě soubory, které se vážou na Relay režim. Jedná se konkrétně o soubory ScreenFrontEndMultiPlayer.dlg, ScreenFrontEndMultiplayerCoOp.dlg, ScreenFrontEndMultiplayerCoOpChoose.dlg a ScreenFrontEndMultiPlayerCoOpJoinAs.dlg. Pro upřesnění se jedná o menu. Při prozkoumání daných souborů jsem našel právě odkazy na Relay režim. Samotné názvy souborů spíš lákají ke klasickému multiplayeru. Ten byl sice pro verzi Railworks 3 plánován, ale autoři jej nedokázali dotáhnout do konce. Mimochodem stejný problém má momentálně i jejich Train Sim World, který do dnešního dne nemá multiplayer a už se o něm 2 roky pouze mluví.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019 - jak na 64 bit ?

Včera se většině hráčům bez potíží aktualizoval Train Simulator 2018 na verzi 2019. Jenže po aktualizování hojně hráči psali, že se jim spouští stále při kliku na hrát (play) spouští 32 bitová verze. Pokud je to i Váš problém, potom můžete udělat následující věc.
1 - ve Steamu v seznamu her klikat na Train Simulátor pravým tlačítkem a volit Train Simulator 64 bit
2 - druhá možnost je asi lepší a tou je vytvoření zástupce Railworks64 na ploše. Stačí zabrousit do Vašeho Steam adresáře, najít Railworks složku a v ní najdete soubor Railworks64.exe, pravé tlačítko myši, odeslat - na plochu (vytvořit zástupce). Pak už můžete hru spouštět přímo z plochy.
3 - třetí možnosti je rovnou přejmenovat Railworks64.exe na Railworks.exe, jenže tohle se většinou při aktualizacích znovu přepíše
Jinak osobně jsem žádný rozdíl mezi chováním 64 bitové a 32 bitové verze nezpozoroval. Občasné trhání během jízdy pokračuje i tak.

Diskuse k článku [4 komentářů]

10. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019 - je čas se připravit

Stejně jako předešlé roky i letos se chystá update jádra hry na verzi 2019. Hlavní novinkou bude i 64 bitová verze. Jenže než takový update přijde, je dobré se na něj připravit. Každý rok před aktualizací provádím zálohu své Railworks složky a každým rokem samozřejmě velikost roste. Né že bych si chtěl jen tak uchovávat starší verze hry, ale hlavním důvodem je možnost poškození hry při aktualizaci. Víme jak to někdy u aktualizací dopadá. Navíc někomu může nová verze fungovat hůře než původní a tak se raději taktéž vrátí k předchozí verzi do doby než proběhne optimalizace.
Druhou možností jak se pojistit a zajistit si bezproblémovou aktualizace je, že vypnete automatickou aktualizaci na Steamu (ve vlastnostech hry a nebo přejdete do režimu Offline) a počkáte pár dní než autoři vychytají mouchy. Je jen na Vás jakou možnost si zvolíte. Existuje i třetí možnost to risknout a aktualizovat hru bez zálohy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 20XX - Maps API

Není to tak dávno co jsem se rozhodl, že začnu dodělávat jednu rozdělanou trať pro Train Simulator 20xx. Při zapnutí editoru mě ovšem čekalo nemilé překvapení. Dříve fungující podklad google map najednou nefunguje. Goodle totiž změnil přístup k Maps API a momentálně je z toho placená služba. Jsou tam nějaké data zdarma, ale bez zadání Vaší platební karty se k nim nedostanete. Jenže se taktéž může stát, že trošku přečerpáte a najednou Vám google strhne $200. Vznesl jsem dotaz přímo autorům Train Simulatoru a tenhle problém mi byl potvrzen. Zároveň autoři pracují na opravené verzi API aby vše fungoval zase jak má. Otázkou je zda využijí opět google a nebo se mrknou na jíné mapy.
Momentálně tedy zatím zůstává stará osvědčená metoda RW Decals, ale i ta brzy skončí, protože Google se rozhodl k 31.10.2018 ukončit Google Earth ve verzi 5 a 6. Pokud tedy potřebujete podklady pro tratě tak je ten nejvyšší čas si vše ještě postahovat. RW Decals totiž na novějším Google Earth nefunguje.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. října 2018 Novinka - RailWorks

64 důvodů proč hrát Train Simulator - část druhá

Seriál na pokračování 64 důvodů proč hrát Train Simulator 19 pokračuje. V tomto díle se autoři zaměřili na zážitky. Jedním z důvodů je tedy převoz cestujících, další důvod je převoz nákladu. A aby toho nebylo málo, potom je tady ještě posunování a příprava vlakových souprav. To jsme 3 důvody vyčerpali a jsme na čísle 11. Tím to ale nekončí, ještě jsou zde 3 druhy lokomotiv (parní, elektrická, diesel), dále jsou tu unikátní tratě - klasické, magnetické (maglev).
Jedním z dalších důvodů je možnost hraní scénářů. Né všechny baví scénáře, pro ty je zpřístupněn i rychlý start a nebo free roam (volná jízda). Uff, to byl zase vyčerpávající díl plný napětí. Máme za sebou 16 důvodů. Originální článek si můžete přečíst tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. září 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019

Již 11. října vyjde další verze Train Simulatoru od Dovetail Games. Stejně jako předchozí verze i tahle bude pro stávající zákazníky zdarma (myslím tím samozřejmě pouze jádro hry). Pokud se nechcete spokojit pouze s čistou aktualizací, ale chcete si dopřát i přiložené tratě k Train Simulátoru 2019, potom budete muset do hry trochu investovat a verzi 2019 si zakoupit.
A co vlastně verze 2019 přinese nového ? Kdybych se vrátil v čase, kdy došlo k vydání verze 2017 tak bych podle výroků Dovetail Games napsal, že nic nového kromě tratí vlastně nebude. Tehdá totiž autoři rozhlašovali, že sice budou Train Simulátor stále podporovat, ale už jej nebudou vylepšovat (pouze opravovat chyby) a nebudou přidávat nové věci. Takhle totiž vypadala přesně verze 2018. Vypadá to ovšem, že komunita kolem Train Simulátoru je zatím stále hodně silná a u Train Sim World to bude běh na dlouhou trať. Autoři se letos rozhodli Train Simulátor vylepšit a přidávají tak podporu 64 bitových procesorů. Co to pro Vás znamená ? Ve finále tahle podpora bude mít dopad samozřejmě ve stabilitě hry, protože ji skončí omezení na 4 GB (respektive na 2 GB). S novou verzí využijete veškerou dostupnou paměť Vašeho počítače. Více paměti = delší tratě, více detailů na trati, apod...
Co od 64 bitové verze nelze očekávat je lepší grafika, lepší FPS. Hra pořád podporuje pouze DirectX 9c a běží pořád na 10 let starém enginu.
Jinak autoři píší několika dílný článek 64 důvodů proč hrát Train Simulátor a zatím jsou u důvodu číslo 8 s tím, že 5 důvodů je 5 různých tratí, jeden důvod je datum vydání s updatem zdarma, jeden je vlastně 64 bitová podpora a ten osmý důvod jsou opět různé edice při vydání. Jsem zvědav co bude těch dalších 56 důvodů.

Diskuse k článku [16 komentářů]

1. června 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 zdarma

V titulku není chyba. Tento víkend si skutečně můžete zahrát plnohodnotný Train Simulátor 2018 zdarma. Dovetail Games tak na Steamu spustilo kampaň na slevu různých DLC plus TS po celý víkend zdarma. Teď je ovšem otázka jak to bude fungovat. Spousta z Vás už má Train Simulator 2018 v rámci updatu zdarma, ale třeba nemáte tratě, které placená verze obsahuje. V rámci víkendu zdarma by se tedy teoreticky dané tratě měly stáhnout a po ukončení zase odinstalovat. Obávám se, ale že takhle to fungovat nepůjde a plnohodnotný Train Simulator 2018 si budou moct vyzkoušet pouze uživatelé, kteří ještě nemají danou hru ve své knihovně. Potom je tady ještě druhá možnost, vytvořit nový Steam účet, dát vyzkoušet hru, no a dané tratě ze hry překopírovat do Vašeho původního Train Simulatoru. Freeweekend funguje většinou tak, že se odmaže EXE soubor nebo se vydá update, který všechny soubory z daného adresáře smaže. Nebo je tu též varianta, že Vám hra zůstane na disku, ale nepůjde spustit, protože bude psát, že Vaše licence vypršela nebo že nemáte hru v knihovně. Jedna z těchto variant nastane, ale překopírované tratě by měly zůstat. Pokud tedy váháte s nákupem Train Simulatoru 2018, potom je zde zajímavá šance si hru vyzkoušet a poté se rozhodnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]