1. dubna 2019 Novinka - Train Simulator 2

MSTS 2 source code

Možná Vám to uniklo, možná ne, ale Microsoft koupil GitHub, platformu pro zveřejňování zdrojových kódů. Již dříve na dané platformě zveřejnil Windows 1.0, MS-DOS 6.22 no a teď přišlo překvapení v podobě uveřejňování zrušených projektů. A jedním z prvních projektů, který Microsoft uveřejnil je Train Simulator 2, který byl několikrát obnoven, ale potom nadobro pozastaven na dobu neurčitou... a ta pořád platí. Momentálně si tedy můžete stáhnout zdrojové kódy hry, zkompilovat a kochat se co vlastně Microsoft zrušil. Nutné říci, že zdrojové kódy obsahují i editor a generátor tratí. Co ve zdrojových kódech nenajdete jsou modely souprav, budov a ani žádnou trať. Zdrojové kódy obsahují pouze jádro hry, do kterého můžete přidávat své věci. Pokud tedy chcete zdrojové kódy stáhnout, potom zavítejte na tuto stránku.

Diskuse k článku [7 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Simulator 2

Microsoft a Train Simulator 2

Vypadá to, že oživení značky Microsoft Train Simulátor už není daleko. Microsoft totiž ve svém posledním prohlášení prozradil, že by chtěl znovu produkovat hry a dojde i na dříve pozastavené projekty. Nutno říci, že Train Simulator 2 nebyl nikdy zrušen, ale byl pouze pozastaven na dobu neurčitou a to ještě 2 měsíce před datem vydání. Je jasné, že bude potřeba provést nějaké změny v rozpracované verzi, ale i kdyby to vydali tak jak to je, určitě by to mnozí uvítali. Teď už jen můžeme čekat až Microsoft zveřejní první informace o hrách, které se chystá vydat ještě tento rok.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. prosince 2016 Novinka - Train Simulator 2

CGF a Train Simulator

Po rozpuštění studia Aces se spousta programátrů a tvůrců rozhodla založit své vlastní studio Cascade Game Foundry. Na jejich stránkách tak bylo možné shlédnout i obrázky z Train Simulatoru 2. Spousta z nás tak získala naději, že by mohli projekt nějak dokončit. Bohužel na jejich FB je zpráva, že se zatím do Train Simulátoru nechystají. Co víc, několikrát se pokoušeli získat projekt od Microsoftu aby jej dokončili, ale vždy to skončilo neúspěšně. Zkoušeli i obdobu kickstarteru (neveřejnou), ale ani tam se nedokázalo sehnat dostatek peněz pro takový projekt. Autoři se tak zatím budou stále věnovat jejich simulátoru potápění a pokud se jim jednoho dne naskytne možnost tvořit vlakový simulátor, určitě do toho skočí rovnou po hlavě. Jen je pro ně potřeba získat potřebný kapitál na tvorbu takového projektu a ten jako malé studio bohužel nemají. Jen je škoda, že Microsoft tento pohřbený projekt nechce nikomu prodat. Kdyby CGF zkusilo KickStarter tak bych je určitě finančně podpořil, pokud by tvořili Train Simulator.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. prosince 2016 Novinka - Train Simulator 2

Už je to 7 let

V prosinci roku 2009 každý doufal, že to bude jinak, ale bohužel na začátku roku 2010 Microsoft zrušil studio Aces a tím v podstatě zrušil dvě velmi očekávané hry. Studio Aces totiž pracovalo na novém Flight Simulatoru, ale hlavně na Microsoft Train Simulatoru 2. Vylepšeného Flight Simulatoru se dočkáme na začátku roku 2017 přímo od Dovetail Games, který od Microsoftu získali licenci pro tento produkt. Hůře dopadl Microsoft Train Simulator 2, který byl téměř hotov. Nikdo se tohoto projektu nechopil, Microsoft tak stále vlastní veškerá práva na Train Simulator 2. Proč o tom píšu ? I přestože je zde Train Simulator 2017 nebo nově připravovaný Train Sim World (není třeba zmiňovat další projekty, které bohužel nemají editor), tak Train Simulator 2 měl obsahovat něco co zatím žádný ze simulátorů nemá. Tím něčím jsou Global Rail Network data - po vzoru Flight Simulatoru tak autoři zpracovali databázi železničních sítí po celém světě a jen pár jich udělali detailnějších. Ve finále to znamenalo, že ve hře by byly i české tratě, ale bez detailů, které by si různí modeři dodělali (ostatně takhle funguje i Flight Simulator - jednoduchá letiště aktualizovaná pomocí různých DLC). S příchodem Train Sim World (ten název World by měl něco naznačovat) jsem očekával, že autoři zapracují alespoň něco podobného do tohoto simulátoru. Co jsem z bety vyčetl je maximálně podpora google maps (zřejmě stejná jako tomu je u současného Train Simulatoru). Ostatně video z roku 2007, které ukazuje tenhle systém v akci, je stále na youtube k dispozici.

Diskuse k článku [1 komentářů]

15. června 2012 Novinka - Train Simulator 2

Den otců a sleva

U nás se to tolik neslaví, ale jinde ve světě bude teď den otců. No a jako speciální nabídku na den otců nabízí Auran jejich Trainz Simulator 12 v akci za poloviční cenu, tedy za $25. Berte na vědomí, že se jedná o australský dolar a né americký. Mě osobně Trainz nechává trošku v klidu a to i přestože obsahuje multiplayer. Díky jejich politice a jejich first class ticketů Vás ve finále hra přijde na podstatně větší peníze. Bez FCT nemáte šanci hru udržet plně aktualizovanou a tak se můžete s multiplayerem rozloučit. Jinak verze je multi jazyková, tzn. najdete v ní i češtinu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. listopadu 2009 Novinka - Train Simulator 2

Microsoft Train Simulator 2 nebude

Takový nadpis byl po internetu už někdy v dubnu tohoto roku, ale teď už je jisté, že od Microsoftu se žádného Train Simulatoru 2 už nedočkáme. Potvrdili to tvůrci, kteří na Train Simulatoru 2 pracovali. Sami říkají, že jen oni vědí jak Train Simulator 2 dokončit, ale zase pro změnu nemají zdrojové kódy, které leží Microsoftu v šuplíku. Je to škoda, protože zrovna Train Simulátor 2 sliboval opravdu zajímavé možnosti hry. Uvidíme co nově vzniklé studio vypustí za připravovaný simulátor, ale moc nedoufám v nějaký vlakový, protože licence modelů vlaků (natočení zvuků, focení a další věci okolo) budou opravdu drahé.

Diskuse k článku [7 komentářů]

31. ledna 2009 Novinka - Train Simulator 2

Oficiální vyjádření Microsoftu

Microsoft se poprvé oficiálně vyjádřil ohledně Train Simulatoru 2. Na domácí stránce Train Simulatoru 2 tak zveřejnil informaci ohledně ACES studia a ohledně pozastavení TS 2 na dobu neurčitou. Což znamená, že simulátor zatím není zrušen a někdy v budoucnu bude-li se Microsoftu chtít se jej snad dočkáme. No nechme se překvapit, na neurčito byl tehdá odložen i TM Train Simulator a už jsou to 3 roky.

Diskuse k článku [8 komentářů]

29. ledna 2009 Novinka - Train Simulator 2

Že by přece jenom ?

Minulý týden světovou vlakovou komunitu obletěla zpráva ohledně uzavření studia ACES, které kromě Flight Simulatoru v11.0 připravovalo i Train Simulator 2. ACES studio se k tomu vyjádřilo stylem, že Train Simulator 2 už nebude. Co si ale máme potom myslet o zprávě, kterou Microsoft rozesílá svým partnerům ?
Development of Train Sim v2.0 is being postponed for an indefinite period so that we can focus our resources on other strategic priorities. .
Ve výsledku je Train Simulator 2 pouze odložen na dobu neurčitou což znamená, že někdy v budoucnu by na něm mohl zase někdo dělat. Celé znění anglické zprávy, kterou Microsoft rozeslal najdete tady. Snad už by i Microsoft k tomu mohl pořádně něco říct. Oficiální homepage pro Train Simulator 2 zůstává stále v provozu bez žádné další zprávy.

Diskuse k článku [1 komentářů]

23. ledna 2009 Novinka - Train Simulator 2

Train Simulator 2 nebude

A je to venku. Microsoft potvrdil, že uzavřel herní vývojové studio ACES. Pro komunitu, která si zamilovala Flight Simulator to nebude mít moc velké následky. Microsoft se chystá do této hry stále investovat (přeci jen Flight Simulator je na trhu už neuvěřitelných 27 let), protože zde má velkou základnu. O dost smutnější zpráva pochází přímo ze studia ACES: TrainSim is dead. There will be no further releases of this product, according to our sources.. Anglické znění vyjádření studia ACES najdete tady.
Je to škoda, protože Microsoft už po druhé zrušil téměř dodělanou hru (i když ještě scházelo půl roku do vydání). Teď už nám zůstal jen onen nedodělaný Rail Simulator.

Diskuse k článku [11 komentářů]

23. ledna 2009 Novinka - Train Simulator 2

Train Simulator 2 opět zrušen ????

Jak to tak vypadá velká ekonomická krize dopadla i na firmu Microsoft ale odnese to samotné studio ACES, které pod Microsoft spadá a které tvořilo Flight Simulator pro Microsoft. A jak jistě víte to samé studio tvořilo pro Microsoft na stejném enginu i Train Simulator 2. Vypadá to, že situace se opakuje a nahypované pokračování půjde momentálně pěkně k ledu, protože Microsoft se rozhodl studio ACES uzavřít. Někteří programátoři ze studia ACES sice přemýšlejí, že vytvoří nové studio a hru dokončí, ale kdo ví... Každopádně Microsoft bude o Train Simulatoru 2 již brzy oficiálně informovat. Zatím to ale vypadá podle prosakujících informací pro Train Simulator 2 bledě. Anglické znění celé situace najdete zatím tady.

Diskuse k článku [4 komentářů]