19. listopadu 2007 Download - Rail Simulator

3D Canvas pro Rail Simulator

A modelová mánie může začít. Volně šiřitelný editor 3D Canvas totiž ve své poslední verzi 7.0.4, vydané 19. listopadu, obsahuje export do IGS a IA formátu, který využívá Rail Simulátor. Pro komerční programy se zatím na pluginy čeká, přeci jen se jedná o komerční programy za několik desítek tisíc korun tak se nepředpokládá, že by je vlastnil legálně kde jaký hráč, který by si rád něco vymodeloval do Rail Simulátoru. Pro komerční tvůrce, kteří mají zájem tvořit komerční addony jsou utility k dispozici. Překvapuje mě, že se někdo diví, že autoři prvního komerčního addonu mají všechno dostupné, když zrovna oni byli prohlášeni jako jedni z prvních co spolupracovali na tvorbě Rail Simulatoru.

Autor:
Celý článek » | download [10.1 MB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

26. října 2007 Download - Rail Simulator

RSBin Tool

Jeden z dalších editorů bin souborů, který pracuje se soubory obsahující textury (skiny). Tento malý prográmek Vám dokáže převést skin z Rail Simulátoru do DDS formátu, který pomocí Photoshopu nebo Paint Shop Pro dokážete modifikovat. Říkáte si, to už jsme tady měli. Jenže ouha, tenhle program dokáže převést DDS soubor zpátky do KRS formátu. Pro správnou funkcni programu si přečtěte přiložené readme. Program ke své funkčnosti vyžaduje .NET Framework 2.0 nebo novější.

Autor:
Celý článek » | download [24 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. října 2007 Download - Rail Simulator

KRS BinEdit 1.09

Uplynul jeden den a naskočila nám nová verze KRS BinEditoru. Autor upravil jen pár drobností při převodu KRS formátu na DDS formát. Stejně jako v předchozí verzi ani v této nejdou textury převádět zpátky na KRS formát. I tak si můžete alespoň své nové skiny připravit a s příchodem DevTools packu je vypustit. KRS BinEdit slouží primárně pro editaci .bin souborů. Export textury je zde jako bonus.

Autor:
Celý článek » | download [131.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

24. října 2007 Download - Rail Simulator

KRS BinEdit 1.08

Autor KRS Bin Editoru zapracoval na nové verzi, která už dokáže zkonvertovat texturu z Rail Simulátoru do DDS formátu. Ten je možné editovat pomocí programů Paint Shop Pro nebo Adobe Photoshop (Nvidia má plugin i utility). Smutnou zprávou je, že zatím nejde pomoci KRS BinEdit nový skin vrátit zpátky do formátu Rail Simulatoru. I na to už se našli na internetu spekulanti, kteří přejmenují soubor s texturou na bin, ten potom převedou pomocí programu na xml. Zkopírují určitá data do Hex Editoru, vytvoří hlavičku, uloží a editují v grafickém programu. Potom znovu zkopírují data zpátky do xml souboru a převedou zpátky na bin. I samotní autoři Rail Simulátoru ocenili s jakou rychlostí dokázala komunita vytvořit různé utility.

Autor:
Celý článek » | download [130.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

22. října 2007 Download - Rail Simulator

KRS BinEdit 1.05

V návodu Jak editovat .bin soubory jste se mohli dozvědět, že Vám Kuju podstrčilo jeden z editačních nástrojů přímo ve skinu loko. Netrvalo dlouho a máme tady první .bin editor, který Vám zobrazí obsah souboru ve xml formátu. Krom toho, pokud jste zkomali návod a obsah jiných souborů, mohli jste zjistit, že veškeré soubory obsažené v Rail Simulátoru (pokud nejsou zrovna textové) jako např. s texturou jdou pomocí přiloženého souboru převést na xml a přeskinovat. Tenhle editor zvládá skin pouze zobrazit, ale úpravy v něm neuděláte. Autorem editoru je pro komunitu hodně známí autor Route Ritter utility.

Autor:
Celý článek » | download [119.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]