1. října 2021 Novinka - Ostatní

Railroads Online venku

Tak to vypadá, že tento týden se nám roztrhl pytel s vlakovými simulátory. Dneska došlo na vydání dlouho očekávaného Railroads Online simulátoru, který byl před tím znám jako American Railroads. Pro American Railroads se původně připravoval update a přechod na UE4 (hra jinak běží na Unity). Nakonec se autoři tohoto velkého projektu rozhodli, že Railroads America zůstane na Unity a verze UE4 se ponese v duchu nového produktu. Samozřejmě tímto rozhodutím se zvedla velká vlna nesouhlasů, protože spousta hráčů zakoupila American Railroads za nižší cenu (předběžný přístup) právě z důvodu free updatu na UE4. Autoři to tedy alespoň pořešili slevou pro majitele Railroads America (na Steamu jako Complete collection). Sleva pro majitele původního Railroads America platí pouze 3 dny!
No a co je vlastně Railroads Online ? Systém hry je stejný jako u klasické verze, jen je vše krásně předěláno pro UE4 a hlavně hra podporuje multiplayer (teoreticky až 64 hráčů na jedné mapě). Hlavním cílem je stavba železnice, ale i funkční průmysl. Osobně jsem na hru zvědav, protože vlastním i původní verzi a při hraní jsem si užil několik hodin zábavy.

Diskuse k článku [1 komentářů]

7. září 2021 Novinka - Ostatní

Train Life - ETS 2 na kolejích

I přestože zde koukáte po vlakových hrách, určitě je mezi Vámi spousta uživatelů, kteří si rádi zahrají i Euro Truck Simulator 2. Ta spousta z Vás si třeba i několikrát posteskla, kéž by něco takového bylo i s vlaky. A stejný nápad dostali i tvůrci Train Life. Ve hře si založíte firmu a začnete hrát. Ze začátku Vás čekají výukové mise, kde se naučíte jednoduché ovládání hry, seznámite se s náklady apod. no a potom už můžete vyrazit. Nejedná se o simulátor jako takový, ovládání je jednoduché, ale hra sama o sobě je zábavná. V současné době hra obsahuje pouze německo (samozřejmě není ve velikosti 1:1, ale v podstatě obdoba ETS 2, kdy je model zmenšen k nějaké velikosti). Hra je momentálně v předběžném přístupu za krásných 15 euro. Cena se samozřejmě bude postubně zvedat s tím jak se bude hra blížit do finální podoby. Osobně mě hra překvapila a i když podle obrázků a traileru vypadala jako hodně béčkový titul tak jsem si ji zakoupil a začal hrát. K hratelnosti můžu říct jediné... čas kolem vás letí strašně rychle a než se nadáte, zjistíte, že u toho sedíte i 5 hodin :D Hra je mimochodem tvořena na UE4 enginu a o zvukovou stránku hry se stará jádro FModu (ten byl nedávno dodán i do ETS 2). Samotná mapa dosahuje momentálně krásné velikosti 40 GB (co se km týče, težko to lze spoučítat).

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. července 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro venku

Simulátor, který se měl původně dostavit již na konci dubna, je konečně venku (nevyšel dneska, je venku již týden). Hra je zatím v předběžném přístupu, protože ještě neobsahuje kompletní trať a všechny vlastnosti, které autoři do hry chtějí dodat. Za téměř 17 euro i tak dostanete zábavu na několik hodin. Hra je momentálně v anglickém a korejském jazyce. Některé věci ještě nejsou kompletní (a to včetně tutoriálu). Pokud Vám při prvním spuštění naskočí menu v korejštině, potom je nutné v nabídce najít volbu jazyka a změnit angličtinu na korejštinu a potom zase zpátky. Každopádně v tom nevidím zase až takový problém. Mě osobně zajímala spíš možnost ruzných modifikací, protože hra je poháněna Unreal Enginem verze 4.26 (tedy verzí na které poběží od srpna i TSW 2).
Předně hned ze startu je jasné, že to s modifikováním nebude až tak snadné, protože hlavní .pak soubor je zakryptován a je tedy o něco složitější jej extrahovat. Po finální extrakci jsem byl celkem nadšen z obsahu co jsem viděl. Ze začátku to na mě působilo stejně jako TSW, ale opak byl pravdou. Hmmsim Metro je tvořen kompletně jinou metodou než TSW. Zatím co u TSW autoři využívali ke stavbě tratí a konfigurací všeho okolo klasický UE4 editor tak autoři Hmmsim Metra si vytvořili editor svůj. Jediné co je tvořeno v klasickém UE4 editoru je hlavní .umap soubor, který ovšem neobsahuje mapu tratě (ostatně jeho velikost je jen 15kb), ale obsahuje pouze 2D model na který jsou aplikované reálné mapové textury podle kterých autoři zřejmě stavěli trať. Aby toho nebylo málo, v extrahovaných souborech jde najít složka s názvem Editor, která obsahuje celkem hodně souborů ikonek, ale i několik souborů UI (a pak jeden hlavní UI-Editor). Nedalo mi to a na základě tohoto zjištění jsem si prohlédl .exe soubor a v něm jsem dohledal taktéž zajímavé věci: Object Editor, Scene Editor, Track Editor, Path Editor, Animation Editor, Train Editor, Scenario Editor, Catenary Editor, Cable Editor, Main Track Editor, Sub Track Editor :)
Na základě těchto zjištění se nabízí otázka... obsahuje Hmmsim Metro interní editor ? Tvorba hry tomu napovídá, protože ve složce NonAssets se nachází 9 MB soubor Line1.hmap, který není klasický UE4 soubor, ale jeho formát je stejný jako sav soubory přímo z UE4 her (stejný formát je použit při livery editoru a scenario editoru z TSW 2). Plánují tedy autoři vypustit se hrou i editor a nebo je již součástí hry, ale dokáží jej spustit pouze autoři přes nějaký příkaz (tak nějak funguje i Euro Truck Simulator 2 - hra obsahuje editor, ale je spustitelný pouze přes nějaký konkrétní příkaz). Osobně to zatím nevzdávám a daný příkaz se snažím dohledat. Je taktéž možné, že autoří mají svůj editor, který funguje stejně jako hra, tedy samostatný program ve kterém právě ukládají tyhle .hmap sav soubory.

Diskuse k článku [2 komentářů]

13. května 2021 Novinka - Ostatní

Simulatore di Treno 6.01

Nějakou dobu jsem tomuto Italskému simulátoru vůbec nevěnoval pozornost a autor zatím v tichosti vydal verzi 6, která je momentálně po poslední aktualizaci označena jako 6.01. Simulatore Di Treno obsahuje hned několik zajímavých italských jednotek jako jsou: E444R, E444, E656, E655, E646, E645 série 300, E402b, E464, Ale 642, TAF, Minuetto elektrické, Minuetto Diesel, ETR 500, atd... Důležité je, že simulátor není freeware (tedy zdarma). K dispozici je samozřejmě limitované DEMO, kde si simulátor můžete vyzkoušet. Co si dobře pamatuji z předešlých verzí tak DEMO bylo omezeno snad na 1 či 2 minuty (nevím zda je tento limit stále aktuální, ale za tento časový limit jste se maximálně rozjeli :) Navíc mám pocit, že je simulátor pouze v italštině (ostatně ZD Simulátor byl taktéž jen v ruštině a moc velká překážka to nebyla).

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. května 2021 Novinka - Ostatní

SIMT simulátor

SIMT Simulátor slaví již 10 let své existence a já osobně nechápu jak mi tenhle kousek mohl uniknout. SIMT je totiž simulátor tramvají, trolejbusů i autobusů v jednom. Hra je ke stažení zdarma, ale onen balíček obsahuje pouze autobusy a vybrané linky. Pro přístup k trolejbusům a tramvajím je potřeba zakoupit jednu ze zlatých edic (1 měsíc, 3 měsíce, rok, 2 roky a nebo dokonce 4 roky). Přednosti zlaté verze jsou každopádně velmi zajímavé...

Po zakoupení zlaté verze odemknete:
- autobusy, trolejbusy a tramvaje
- 17 originálních linek
- 90 druhů vozidel
- garáže a tramvajová vozovna
- mytí a péče o technických stav vozů
- editor BUSE panelů
- speciální bonusové linky
- různé výluky, stavby apod.

Po vypršení této lhůty se hra opět přepne do klasické verze pouze s autobusem. V současné době vypadá mapa linek takhle. Aby toho nebylo málo, autoři by v budoucnu mohli představit i multiplayer a možná i vlakovou simulaci. Za mě projekt vypadá opravdu zajímavě a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení. Oficiální stránky projektu můžete najít na adrese www.simt.cz.

Diskuse k článku [1 komentářů]

20. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Crosstiestudios na prodej

I přestože to pořád vypadalo nadějně, že se jednoho dne dočkáme simulátoru od tohoto studia, tak teď už je zřejmě definitivně potvrzeno, že tomu tak nebude. Doména crosstiestudios.com je totiž na prodej a celá stránka již neexistuje. Pro neznalé jen dodám, že Crosstie Studios oznámilo jako první Train Simulátor pod UE4. Všechny prezentace, obrázky, videa vypadaly zajímavě a dočkat jsme se měli i dema. Jenže po oznámení dema přišlo DTG okamžitě s oznámením jejich simulátoru pod UE4. Netrvalo dlouho a byla v prosinci daného roku i beta. Tento rychlý krok zřejmě definitivně pohřbil simulátor připravovaný právě Crosstie Studiem. Osobně si myslím, že kdyby Crosstie Studios neoznámilo tento simulátor v daném roce, tak by TSW vyšlo až o rok později. Takhle si DTG chtělo jen posílit pozici a to se jim evidentně povedlo. Mimochodem na DTG fóru je přímo uživatel, který se jmenuje Crosstie. Zda je to jen shoda nicků či je to opravdu člověk stojícím za Crosstie Studio se mi bohužel nepodařilo zjistit. Všechny mé dotazy totiž vesele ignoroval :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Train Conductor

Vypadá to, že letošní rok bude celkem zajímavý na hry s vlakovou tématikou. Jednak se můžeme těšit na SimRail, potom by mělo být k dispozici v předběžném přístupu Hmmsim Metro, nemusím zmiňovat i aktualizaci pro TSW 2 a TSXXXX. American Railroad by mělo být portováno pro Unreal Engine4, Derail Valey taktéž přinese několik novinek. Toto všechno jsou nějakým způsobem vlakové simulátory. Jáké možnosti přinese SimRail není zatím pořádně známo (dispatcher, strojvedoucí), ale už teď je jisté, že se tento rok můžeme těšit na simulátor průvodčího (tedy cviklístka) v simulátoru Train Conductor, který by měl být k dispozici ke konci tohoto roku. Vašim úkolem bude kontrolovat cestovní doklady, starat se o bezpečí cestujících, odhalovat kontrabant, kontrolovat stav vlaku. Všechno to zní velmi zajímavě a osobně jsem zvědav jak tahle hra ve finále dopadne. Cena zatím nebyla stanovena a první video by se mělo ukázat již brzy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Urban Transport Simulátor

Již nějakou dobu (řekl bych že to bude několik let) je ve vývoji český City Transport Simulátor, který měl být zamšřen na trasu linky C Pražského metra a tramvajové linky 22. Datum vydání zatím stále v nedohlednu a rozhodně ho ani v následujících letech neočekávám. Navíc podobný simulátor je i LOTUS, který má pokrýt více dopravních prostředků v jednom městě. I zde se to všechno táhne. Jenže do hry vstupuje další simulátor s názvem Urban Transport Simulátor. Ten by měl být zaměřený na trolejbusy, autobusy i tramvaje. Na jejich patreon stránce je možné najít několik pěkně vypadajích obrázků. Za nějaký měsíční příspěvek (když budete patreoni), se můžete dočkat nějakých bonusů jako předběžný přístup do alfa verze, být součástí vývoje, odemčení EA verze na steamu (jak bude k dispozici), atd... Datum vydání není zatím stanoveno, ale už teď je jasné, že je projekt trochu opožděn (alespoň na patreon stránce je to napsáno). K dispozici je i první video, které ukazuje start trolejbusu. Vše to vypadá celkem zajímavě a jsem zvědav jak tenhle projekt dopadne.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro

V tomto měsíci by se měl na Steamu odemknout nový simulátor z prostředí metra s názvem Hmmsim Metro. Hra bude k dispozici v předběžném přístupu (tedy nebude se zatím jednat o finální verzi). K dispozici bude komplikovaná Line 1 ze Soulu, respektive část mezi Yeongdeungpo a Cheongnyangni. Je to úsek o délce cca 18km, který obsahuje 16 stanic (možná se dočkáme později rozšíření, které pokryje celou linku 1. Na Steamu jsou k dispozici i první obrázky. Na domovské stránce těch obrázů můžete najít daleko více. Mimochodem autoři mají za sebou i vlakový simulátor Hmmsim 2, který je určený zejména pro mobilní zařízení a fungují na něm tratě z BVE. Možná i Hmmsim Metro bude takový BVE klon, kde bude možné otevřít i klasické BVE tratě. Cena zatím na Steam stránce není stanovena

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. března 2021 Novinka - Ostatní

TramSim update

Nestává se to často, ale tvůrci, kteří rádi přidají nějaký obsah do svého simulátoru jako bonus zdarma. No a mazi tyto tvůrce patří i autoři TramSim simulátoru, který je zasazený do hlavního města Rakouska - Vídně. Při vydání hry totiž obsahoval simulátor pouze jednu soupravu a poslední update do hry přidal ještě další soupravu. A co víc, autoři dokonce prozradili, že chystají rozšíření o další linku... překvapivě také zdarma (zde by se mělo DTG trochu poučit:). Pro TramSim se kromě rozšíření připravuje i editor, kterým budete moci editovat a tvořit nové linky, města, apod... Datum vydání editoru není zatím známo (snad brzy). Vypadá to, že nám zde zůstane pouze TSW 2 bez editoru - zde je jen otázkou času, jak dlouho to autoři vydrží ještě blokovat, protože se může stát, že jim pomalu začne odliv hráčů právě k TramSimu (věřím, že díky editoru bude možné tvořit i jiné než tramvajové linky), protože i ten běží na Unreal Enginu 4. Autorům TramSimu fandím... ostatně i jejich opravy jsou mnohem častější a opravdu zaměřené na věci, které chtějí hráči.

Diskuse k článku [0 komentářů]