28. září 2022 Novinka - Ostatní

Railway Empire 2

Blíží se nám pokračování vele úspěšné strategie Railway Empire, kterou možná ještě někteří z Vás hrají. První díl vyšel tak nějak v době, kdy se blížilo vydání Mashinek v předběžném přístupu. Railway Empire 2 je, stejně jako jednička, zasazeno do období páry což Vám samozřejmě prozrazuje, že jiný vozový park než parní mít prostě nebudete (celkem by jich mělo být 60). Vašim úkolem tak bude vybudovat impérium, kde bude všechno krásně fungovat... ostatně jako v každé obchodně strategické hře. Railway Empire 2 přijede mezi hráče již v roce 2023. Screeny, trailer a další informace potom můžete najít na Steam stránce. Cena zatím u produktu nebyla zveřejněna, dá se celkem předpokládat, že pod 30 euro to prostě nebude.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. září 2022 Novinka - Ostatní

Orient Express DLC pro TL venku

Pro Train Life je venku první zajímavé DLC v podobě Orient Express DLC. DLC obsahuje parní loko 231C Nord a osobní vozy. Navíc obsahuje onu historickou trasu daného vlaku a to z Paříže až do Vídně. Těšit se můžete na 5 extra scénářů a 2 nové vlakové stanice pro režim kariéry (Štrasburg a Vídeň). DLC si můžete zakoupit na Steamu za pěkných 10 euro. A teď jedna dobrá zpráva pro všechny, kteří neváhali a pořidili si hru ještě v předběžném přístupu. Jako poděkování od autorů za podporu v předběžném přístupu dostanou všichni účastníci tohle DLC automaticky ZDARMA. Osobně jsem tento krok uvítal a autorům za to patří veliké díky.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. září 2022 Novinka - Ostatní

JR EAST Train Simulator

Již 20. září se v předběžném přístupu objeví zajímavý Japonský vlakový simulátor. Nejedná se o žádné grafické orgie, hra používá klasické video. Osobně jsem zde zvědav, zda bude okolní doprava fungovat i když bude souprava stát ve stanici :) (u podobných her je to totiž běžné, že se s postupným bržděním soupravy se i přehrávané video zpomaluje. Hra bude k dispozici právě na Steamu. Zatím není zveřejněna žádná cena. Mimochodem texty v simulátoru budou jak japonské tak i anglické. Tedy neměl by být problém s rozeznáním textu. Osobně jsem zvědav jak bude ve finále simulátor vypadat. Zda si jej pořídím či ne to rozhodne až cena. Každopádně by to mohla být alespoň malá náhrada za to jak DTG ignoruje zbytek světa při tvorbě tratí.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. srpna 2022 Novinka - Ostatní

SubwaySim: Hamburg

NextSim 22 přinesl velmi zajímavé překvapení v podobě oznámení SubwaySim: Hamburg od studia HR Innoways, kteří mají za sebou velmi úspěšný Winter Resort Simulátor 1 a 2. SubwaySim bude poháněn nejnovějším Unreal Enginem s číslicí 5. Jako trať byla zvolena linka U3 o délce 20.7 km, která obsahuje 25 zastávek a obsluhována jednotkou DT5. Hra je momentálně stále ve vývoji a datum vydání je stanoveno na první polovinu roku 2023. Momentálně je k dispozici alespoň krátký teaser.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. srpna 2022 Novinka - Ostatní

NextSim 22

Aerosoft každý rok prezentuje novinky pro následující dny, týdny či měsíce. I letos tomu nebude jinak a jako vždy dojde i k oznámení nějakých nových simulátorů. Většinou se stane, že jsou prezentovány pokračující ročníky. Jenže tentokrát Aerosoft na svém facebookovém účtu zveřejnil obrázek se slovy, že v pátek při NextSim 22 live přenosu zveřejní i simulátor o kterém neměl nikdo tušení. No a jak lze z obrázku poznat, bude se jednat o nějaký kolejový simulátor (dá se předpokládat podle obrázku, že to bude Berlín a S-Bahn nebo U-Bahn). Na finální rozuzlení si budeme muset do pátku počkat. Z jednoho screenu nelze soudit mnoho, ale za sebe musím říct, že i obrázek sá o sobě vypadá zajímavě - možná WoS 5 ? :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

29. července 2022 Novinka - Ostatní

Train Life v1.0 již brzy

Train Life se konečně dočká finální verze s označením 1.0. No a protože se jedná o finální verzi, tak automaticky opustí předběžný přístup. Datum vydání finální verze bude oznámeno již 1.8. v živém streamu. Je také možné, že přechodem na finální verzi dojde i k menšímu zdražení (stává se to tak u většiny her, které opouští předběžný přístup). Pro některé je možná název hry Train Life nový. Potom připomenu, že se jedná o takový Euro Truck Simulátor 2 na kolejích. Na začátku samotné hry si vyberete hlavní město a potom již začínáte svou kariéru. Nečekejte zázračnou simulaci, zde se dá spíše ohodnotit ona velikost mapy.

Diskuse k článku [5 komentářů]

15. června 2022 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Railway Simulator - možná ještě letos

Už je to tak nějak minimálně 3 roky co jsem o tomto simulátoru informoval. Tehdejší info o datu vydání, které znělo již brzy, se nějak protáhlo a hra se v současné době tvářila jako mrtvý projekt. Teď to ale vypadá, že se dočkáme ve třetím čtvrtletí tohoto roku funkčího dema a ve čtvrtém čtvrtletí dokonce EA verze (tedy nějakého předběžného přístupu). Ostatně takhle to prezentují samotní autoři: "The free demo release is planned for the third quarter of 2022, while the early access version of the game is scheduled for the fourth quarter of 2022. These dates may be changed."
Teď už se můžeme jen dohadovat zda se dočkáme dříve SimRail nebo právě Trans-Siberian Railway Simulatoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. dubna 2022 Novinka - Ostatní

Mashinky - multiplayer

Česká strategická hra Mashinky, která je zatím stále v režimu předběžného přístupu, se v poslední aktualizaci dočkala multiplayeru až pro 8 hráčů. Co od multiplayeru tedy můžete čekat ?
- můžete začít hru až s 8mi hráči
- společnosti můžete zamknout popřípadě můžete nechat i jiného hráče připojit se k vaší společnosti
- společnosti můžou spolupracovat na plnění různých úkolů, kde se potom o přidělené body dělí. Nebo může každý pracovat sám na sebe a tím vlastně bojovat o různé zdroje. Je zde možnost i sdílet svou vybudouvanou síť s jinou společností, popřípadě tuto možnost můžete zakázat a jiná společnost si bude muset vybudovat svou vlastní dopravní síť.
- k dispozici je samozřejmě chat, kde můžete komunikovat s ostatními hráči, kteří patří do vašeho týmu. Je možné umístit i textové body na mapě, které opět uvidí jen spolupracující hráči (např. domlouvání obchodní strategie)>
- na samotné mapě můžete sledovat kurzory i jiných hráčů
- módy jsou v multiplayeru povoleny, před každým začátkem hry tak hra stáhne ostatním hráčům potřebné modifikace
Zajímavých věcí je samozřejmě více. Update pro multiplayer je samozřejmě zcela zdarma. I přestože je stále v předběžném přístupu tak si rozhodně zaslouží místo ve vaší steam knihovně.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. dubna 2022 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - update souprav

Hmmsim Metro sice neobsahuje další extra placené DLC (alespoň momentálně ne), ale za to hru autoři pomalu rozšiřují a zlepšují .. a to navíc zcela zdarma. Momentálně je v produkci větší realita co se chování souprav týče - minimálně tedy v ovládání. V následujícím krátkém videu se můžete podívat, jak jsou všechny přepínače v kabině aktivní. On asi běžný hráč tyhle funkce nevyužije, ale konečně minimálně klikači nebudou klikat do prázdna, ale každý klik vyvolá nějakou reakci :) Za mě osobně za jejich práci autorům palec nahoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Ostatní

Hmmsim Metro - jak pokračuje EA + trailer

Hmmsim Metro je simulátor postavený na Unreal Enginu 4. Oproti Train Sim World vyniká krásnou grafikou, dobrým ozvučením a hlavně velmi dobrou optimalizací. Malé studio, které je pod tímto projektem podepsané tak dokazuje, že když se chce tak to skutečně jde a i vlakový simulátor může na UE4 vypadat více než dobře. Samotná hra v předběžném přístupu nabízela ze začátku jen malou část tratě. Postupem času se začala mapa zvětšovat a v současné době je úsek již dostatečně dlouhý... Nutno podotknout, že to ještě není finále. Jediná vada na kráse je stále nepřeloženo několik věcí v hlavním menu hry a proto je složité odhadnout jaké grafické nastavení je momentálně aktivní. Osobně se při hraní tohoto simulátoru momentálně více bavím než u samotného TSW. Možná to bude i tím, že tohle je prostě i nové prostředí a né pořád se opakující krajina z US, UK a DE. Za sebe můžu Hmmsim Metro jenom doporučit. Cena možná někoho odradí, ale berte to tak, že za cenu sice dostanete zatím jednu linku, ale i celkem pěkný vozový park. No a k samotné trati mohu dodat, že je na ní pěkně živo (nejde ani spočítat kolik souprav během jízdy potkáte a kolik Vás jich třeba i předjede). Navíc pokud váháte, potom je zde i možnost vrácení hry s tím, že Vám Steam vrátí peníze. Důležité je nepřekročit 2 hodiny hraní a nebo 14 dní vlastnictví.

Diskuse k článku [2 komentářů]