Trainz Classics
30. června 2017 Novinka - Ostatní

Tracks - The Train Set Game

Simulátor modelového kolejiště už tady byl, ale teď mezi dětmi frčí dřevěné kolejiště. Různé druhy kolejí se dají koupit téměř kdekoliv kde se prodávají hračky. Co by jste ale řekli na možnost si postavit své dřevěné kolejiště přímo na PC ? Tak tohle jsou přesně Tracks. Můžete si své kolejiště postavit a pak se po něm krásně projet. Starší verze je navíc zdarma přímo na domovské sránce projektu. Novější verze bude k dispozici jako Early Access už 28. září tohoto roku a najít ji můžete přímo na Steamu. Uznávám, že nápad je to dobrý, protože osobně se svým synem stavím různá dřevěná kolejiště téměř denně a vždycky dojedem na to, že nemáme dostatek kolejnic. Zde si myslím daný problém nehrozí, ale určitě to nebude takové kouzlo jako si s takovým kolejištěm hrát v reálu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

19. května 2017 Novinka - Ostatní

FSW Early Access venku

Flight Sim World v Early Access verzi je venku. Zakoupit si jej můžete na Steamu za pěkných 25 euro což je cca. 700 Kč. Majitelé Dovetail Flight School hru obdrželi zdarma. Když si vezmu fakt za kolik jde Flight School zakoupit tak mi přijde FSW za 25 euro dosti předražené. Je pravdou, že Flight School už na Steamu nepořídíte, protože v knihovně není. Hra je ale stále na Steamu k dispozici pro všechny kdo vlastní nějaký kód pro aktivaci. Pokud tedy chcete získat FSW za poloviční cenu a navíc s jednou hrou navíc, potom zkuste mrknout třeba tady. Při aktivaci dostanete Dovetail Flight School a zároveň dostanete do Vaší herní knihovny i Flight Sim World. Osobně jsem to vyzkoušel a funguje to.

Diskuse k článku [4 komentářů]

9. května 2017 Novinka - Ostatní

Flight Sim World (FSW)

Sice s 5ti měsíčním spožděním, ale přeci jen je tady oznámení nástupce Flight Simulatoru X s názvem Flight Sim World. Autoři Dovetail Games totiž vlastní licenci na Microsoft Flight Simulátor a novou verzi tohoto simulátoru předělali do 64bitové architektury a pořádně ji okořenili. Musím uznat, že trailer vypadá velice zajímavě a jsem zvědav jak si povede nový FSW v těžké konkurenci Prepar 3D a Xplane 11. Datum vydání early access verze je květen 2017 (tedy někdy v průběhu). Je dobré vědět, že pokud si pořídíte hru v early access tak se nejedná o finální produkt a hra se bude ještě zlepšovat. Ve většině případů je EA verze levnější než finální, ke které se samozřejmě EA verze dopracuje a Vy tím můžete i ušetřit. Hru na Steamu najdete tady. Osobně do EA verze investuju, protože jsem v podstatě investoval i do EA TSW (to je ta současná verze hry, která se pořád ještě netváří jako finální i když si autoři myslí něco jiného). Více info můžete najít přímo na domovské stránce projektu. A teď už ten trailer:

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. dubna 2017 Novinka - Ostatní

Railway Empire

Vypadá to, že se s hrama v tycoon stylu roztrhl pytel. Loni se nám do sbírky dostal Transport Fever, v přípravě pro letošní rok je český projekt Mashinky a na čtvrtý kvartál tohoto roku je připravováno i vydání hry Railway Empire, kterou tvoří tvůrci velice známého Tropico (Kalypso Games). Railway Empire je zasazena do Severní Ameriky a začínat bude v roce 1830. Úkolem bude postavit vlakovou síť. Celkem bude k dispozici přes 40 do detailů vymodelovaných vlakových souprav. Budete stavět nebo nakupovat různá nádraží, depa, továrny či turistické atrakce aby byla Vaše vlaková síť pro cestující atraktivní a měli zájem cestovat. Bude Vás čekat 100 neuvěřitelných let, ve kterých se budete snažit s Vaší společnosti přežít. Hra bude k dispozici nejdříve a konzole xbox one, PS4 a později na PC (Windows i Linux). Na PC bude prostor i pro modery, takže se můžeme dočkat i dalších let.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. března 2017 Novinka - Ostatní

Mashinky

Při pohledu na hru Mashinky Vás určitě něco napadne. O této hře jsem totiž informoval již před rokem ještě pod názvem Logistics. Jedná se o českou tycoonovku zaměřenou na vlakovou dopravu. Hra by měla obsahovat multiplayer až pro 8 hráčů. Jako takovou zajímavou vlastností bude možnost do mašinky nasednout i jako strojvedoucí. Ranná verze hry (Early Acces) bude k dispozici již tento rok v dubnu přímo na Steamu. Vypadá to, že se nám rodí pěkná konkurence k Transport Tycoonu (ten je ale zaměřen na veškerou dopravu) nebo respektive k Train Fever. Hra navíc získala první místo na indie expo GDS conference 16. Teď už se podívejte na trailer pro tuto hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. února 2017 Novinka - Ostatní

Derail Valley VR

Hrát vlakové simulátory na klávesnici je určitě zajímavé stejně tak jako ovládání myší či na gamepadu. Jiná liga je samozřejmě Raildriver, ale o tomhle tento zajímavý vlakový simulátor s názvem Derail Valley VR není. Jak již název napovídá (respektivě ten konec VR), jedná se o simulátor čistě fungující s VR sadou. Pokud tedy patříte mezi ty majetnější, kterým není líto vyhodit nemalé peníze za VR sadu (je podporováno HTC Vive za krásných 26000 Kč), potom si tento simulátor můžete vyzkoušet. Demo je zdarma přímo na Steamu. Virtuálně se budete moci procházet po kabině vlaku, ovládat různé héblata pomocí rukou (jediné co bude chybět k dokonalosti je pocit toho doteku). Každopádně i tak je to opět o level nahoru (aby né za ty prachy :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. ledna 2017 Novinka - Ostatní

Train Mechanic Simulator 2017

Simulátory modelové železnice už máme. Dokonce máme simulátory řízení vlakového provozu a nebo přímo řízení vlaků. Mnohým se možná zastesklo, když vycházel Car Mechanic Simulator, proč to není i na vlaky. No a ejhle, v dubnu tohoto roku se dočkáme Train Mechanic Simulatoru 2017. K dispozici budou 3 dílny ve kterých najdete přes 2000 dílů na opravy. Plocha hry bude otevřený svět o velikosti 25km2. Setkáme se s opravami parních lokomotiv, dieselových či elektrických (celkem 9 vlaků). Celou hrou Vás potom provede 75 vyvážených misí. Podle přiloženého traileru to vypadá zajímavě. Určitě to bude stát minimálně za vyzkoušení. Cena produktu zatím nebyla stanovena. Hru bude možné zakoupit na Steamu. Tento rok zřejmě nadešel čas vyzkoušet si tuhle špinavou práci pěkne z pohodlí domova.

Diskuse k článku [1 komentářů]

6. prosince 2016 Novinka - Ostatní

MetroSimulator beta 3.10

Před verzí 4.0 je tady zřejmě poslední verze s označením 3.10. Tentokrát se hra nedočkala prodloužení tratě jako předchozí verze, ale vše bylo zaměřeno na denní cyklus. Ve finále to znamená, že ve hře konečně budete usednout do soupravy jak ve dne tak i v noci. V současné době je spuštěn neveřejný beta test a pokud vše dopadne dobře tak se dočkáme data vydání snad ještě ke konci prosince. Připomenu jen, že Metro Simulator je zcela zdarma. Screeny z noční verze si můžete prohlédnout na homepage projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. listopadu 2016 Novinka - Ostatní

DTG Flight Simulator odložen

Ještě v září tohoto roku byli fanoušci stařičkého MS Flight Simulátoru utěšování, že na konci tohoto roku vyjde Flight Simulator od DTG. Bohužel, a zřejmě se to dalo i čekat, na konci tohoto roku se dočkáme maximálně informací jak vlastně tento simulátor bude vypadat a co všechno bude obsahovat. Datum vydání tak bylo posunuto na rok 2017 (zda to bude začátkem, druhé čtvrtletí nebo později, to zatím nebylo zveřejněno). Bude zajímavé sledovat jak si jejich simulátor povede při konkurenci X-Plane 11 a P3D.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. října 2016 Novinka - Ostatní

The Next Bus Simulator

TML Studios vypustilo do světa Teaser na jejich nový Bus Simulator, který zatím nemá jméno, ale podle Teaseru to vypadá, že bude zasazen do Berlína. I jejich nový simulátor bude postaven na Unreal Enginu 4, ale co je hlavní, TML Studios se plně soustředí na Multiplayer, který bude obsahovat živé kontrolní centrum. Celý systém byl vysvětlen v jejich Develop Diary 15. Takže já to shrnu jen ve stručnosti. Uživatel založí hru a bude jako hlavní bos ve své společnosti. Společnost bude normálně vydělávat peníze a nakupovat autobusy a nabízet práci řidičům a jiným kontrolním pracovníkům. Zkrátka bude to plně fungující firma, která bude obsahovat AI autobusy, které mužou nahradit živí hráčí.
Další zajímavostí je, že všichni budou komunikovat s kontrolním centrem, které dělá kromě všeho i jízdní řády a bude tedy nutné reagovat ve hře na poptávku či kontrolovat ztrátové linky. Navíc se pojede ve hře na šichty což znamená, že hráč má na nějaké zastávce střídat jiného řidiče. Může tedy nastoupit k němu do autobusu a pokecat si jen s ním (nikdy jiný tu konverzaci nezachytí) a až dojede na zastávku, kde má dojít k výměně, tak se přehodí a druý řidič se teď zase například sveze kousek s ním, než dorazí na své místo.
TML Studios slibují, že takhle může být svět online klidně 24/7. Simulátor by měl být k dispozici v roce 2017 a já jsem osobně zvědav, jak se tohle vydaří. Zní to až pohádkově krásně, takže uvidíme kolik se z toho dostane skutečně do hry, protože Fermbus Simulator zatím stále neobsahuje všechno co bylo slibováno.

Diskuse k článku [4 komentářů]