16. května 2024 Novinka - Ostatní

SubwaySim Hamburg mega update venku

Již kolem Vánoc tvůrci SubwaySim Hamburg začali tvořit mega update pro tuto hru. Postupně jej uvolňovali v menších beta verzích, které si mohl každý vyzkoušet. Stačilo si jen ve Steamu aktivovat příjem bety (tím se přepsala finální verze hry, ale dalo se vrátit zpátky). Teď už je všem betám konec a venku je konečně finální verze mega updatu, která přináší spoustu novinek. Jednak je přepracováno cca 70% herního kódu. K dispozici je nově 6 scénářů, které si můžete zahrát. Byla přepracována signalizace a některé části. Seznam novinek a oprav je opravdu dlouhý a kompletně si jej můžete přečíst na steam stránce hry, kde najdete příspěvky od Mega update beta v1 až po mega update beta v4. Navíc dneska je to přesně rok od vydání hry a tak můžete využít i krásnou 30% slevu díky které hru získáte za 24,50 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. května 2024 Novinka - Ostatní

Trans Siberian Railway Simulator - datum vydání

Bude to znít neuvěřitelně... hra, kterou jsem tady prezentoval již několik let zpátky se konečně dočká vydání. Po krátkém demu a prologu tu máme konečně hru s předběžným přístupem. Datum vydání je stanoveno právě na konec tohoto měsíce... tedy 30. května. Z klasického připravovaného simulátoru se z toho během vývoje stala hra strojvedoucího o přežití :) Každopádně bude možné si zahrát i jen klasického strojvedoucího bez těch prvků o přežití. Podle přiloženého traileru to vypadá zajímavě. Trať o délce 220 km v rozměru 1:1 zobrazuje úsek Novosibirsk-Zapadny - Litvinovo. Pro porovnání prolog měl pouze 7 km. No nic... je dobré si zapsat datum 30. května do kalendáře a pokud hra překvapí zajímavou cenou (na Steamu zatím není stanovena), tak minimálně mě určitě osloví (vzhledem k předběžnému přístupu čekám cenu okolo 20 - 25 euro).

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. května 2024 Novinka - Ostatní

Nová verze Back in Service venku

Dneska vyšla pro podporovatele Back in Service simulátoru nová verze, která do hry přidává 2 nové stanice a tak je úsek průjezdný z obratiště Dejvická až po Můstek. Osobně jsem nějakou dobu vyzkoušel a stejně jako předchozí stanice i poslední 2 nové vypadají velmi dobře. Mimochodem v minulé verzi jsem si toho nevšiml, ale dají se zapínat i vypínat eskalátory. I takové detaily velmi potěši. Podporovatelé si novou verzi můžou stáhnout ze stejného místa jako všechny předchozí. V době psaní této novinky ještě nebyla k dispozici nová verze pro MacOS.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. dubna 2024 Novinka - Ostatní

Back in Service update

Startovač pro Back in Service běží na plné obrátky... do cílové rovinky schází několik dní a požadovaná částka byla díky skvělé komunitě a darům několikrát překročena. Díky tomu autor rozšířil tým, který na simulátoru pracuje a vypadá to, že se ještě před koncem startovače dočkáme jedné větší aktualizace v podobě dvou nových stanic. Tím se úsek o něco prodlouží.
Autor prozradil i co nás čeká do budoucna... měla by to být kompletní trasa A, dále se budou přemodelovávat tunely (ty původní, které jsou teď ve hře, mají určité nedostatky. Těšit se můžeme i na různé zákoutí (nebudou z jistých důvodů věrnou kopií, ale bude zde určitá inspirace. Dále jsou rozpracovány další soupravy a ve finále i taková drezína, která budou sloužit pro servisní opravy v tunelu. Celé to zní velmi dobře (ještě by mohl být součástí multiplayer, režim cestujícího a špatné by nemuselo být i dispečerské stanoviště :) Mimochodem finální verze by mohla být k dispozici za rok (alespoň takhle nadšeně to autor prozradil v reportáži Pózor Vlak). Zatím projekt vypadá velmi nadějně a určitě bych si příl aby tenhle simulátor uspěl. Přeci jen na Pražské metro čekáme nějaký ten rok, byly tady jisté pokusy jednoho studia, které ve finále vydalo hru pouze na mobil a mám pocit, že se v ní jezdí pouze rovným tunelem... hru jsem hral již hodně dávno a tak nevím zda si to dobře vybavuji. Kařdopádně více informací o budoucnosti projektu a připravovaném updatu a to včetně obrázků si můžete přečíst na blogu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. dubna 2024 Novinka - Ostatní

Railroad Corporation 2

Po celkem úspešném projektu Railroad Corporation, který byl výhradně zaměřen na parní lokomotivy se dočkáme pokračování s nečekaným názvem Railroad Corporation 2. Po parní éře, která bude přítomna i v druhém díle nás čeká přechod přes dieselové loko i na elektrifikaci. Datum vydání je stanoveno na tento rok (konkrétní datum zatím není). Mimochodem v lednu bylo k dispozici i alfa demo, které bylo možné celý týden vyzkoušet. Jen dodám, že Railroad Corporation je strategická hra na způsob hry Mashinky, Transport Tycoon apod... Vašim úkolem je postavit a spravovat železniční síť a to včetně vozového parku. Převážet suroviny i cestující. Zkrátka udržovat Vaší firmu aby prosperovala a nekrachovala :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2024 Novinka - Ostatní

SubwaySim update beta

Autoři SubwaySim Hamburg již delší dobu lákají na novou větší aktualizaci, která přinese do simulátoru několik zajímavých změn. Vydání aktualizace je téměř na spadnutí. Ještě je potřeba něco málo dodělat, ale již teď si můžete připravovanou aktualizaci nainstalovat přes Steam (stačí se mrknout na vlastnosti dané hry a najít Bety. Zde si zvolíte veřejnou betu a aktualizace se Vám nainstaluje). Je dobré říci, že aktualizace obsahuje cca 80% připravovaných novinek. Mimochodem pokud budete chtít aktualizaci ze hry odebrat, tak stačí ve vlastnostech -> Beta onu betu odebrat (přepnout se na None). Tím dojde k obnově předchozích souborů. Samozřejmě Vás nikdo betu instalovat nenutí. Můžete si klidně počkat na finální verzi.

Diskuse k článku [0 komentářů]

20. března 2024 Novinka - Ostatní

Back in Service

Není to oznámení, že jsem zpátky... Back in Service je totiž projekt Pražského metra, který právě běží na startovači. Cesta k finální verzi je ještě dlouhá a samotný autor na dokončení potřeboval cca 74000 Kč. Ve finále se mu povedlo vybrat podstatně více a čas ještě pořád běží. Cílem autora je dokončit celou trasu A se soupravu EČS (+ 81-71). Samozřejmě při velké podpoře i zájmu autor hodlá pokračovat s přidáním B i C a to včetně nových souprav. Pro podporu má k výběru hned několik možností, které začínají na 100 Kč. Pokud chcete mít přístup k early access verzi, potom je potřeba investovat skoro 300 Kč. Zajištění samotné hry včetně předběžného přístupu a i testovacích verzí stojí skoro 600 Kč. Záleží na každém, kolik se odhodlá do tohoto projektu přispět. Můžete taktéž patřit do skupiny, které těmhle startovačům nevěří a prostě si počká na finální verzi hry. Za mě si projekt rozhodně podporu zaslouží.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. února 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet free 2 play

Train Planet má naběhnuto stát se velmi zajímavou hrou. Autoři totiž vydají hru zcela zdarma v modelu free 2 play což je vlastně hra zdarma, ale platíte za různá vylepšení (popřípadě DLC). Na jednu stranu velmi zajímaví možnost jak získat jádro hry včetně nějaké tratě a lokomotiv zdarma a na druhou stranu pro autory zajímavá možnost dostat hru k co nejvíce hráčům. Ostatně autoři zřejmě vědí co dělají, protože jejich Fishing Planet se těší velké oblibě a hra je taktéž k dostání zdarma v modelu free 2 play. Nechápu, proč není třeba jádro hry TSW včetně training center k dispozici zcela zdarma, když samozné DLC stojí již přes 2000 euro (tedy v případě, že by jste si chtěli koupit celou kolekci). Třeba se s takovým modelem setkáme při TSW 5 :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. února 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet na Steamu

Na konci ledna jsem informoval o novém simulátoru Train Planet, který se dal stáhnout v podobě dema do Steamu jen přes speciální odkaz. Hra neměla ještě svou stránku na Steamu a tak scházelo podrobnější info. Teď je tomu jinak a Train Planet již na Steamu existuje. Z uvedené stránky se lze dozvědět, že hra vznikala jako fanouškovský projekt a tvoří se již nějaký ten čas. Je zaměřena na simulaci z dema je možné zjistit, že budou potřeba i nějaké finance. Na jejich domovské stránce paradoxně kromě COMING SOON není žádné další info. Úsměvné je, že za projektem stojí firma Fishing Planet LLC, která tvoří simulátory rybaření (i takové DTG tvoří simulátor rybaření :)). Každopádně datum vydání Train Planet není známo. Mělo by to být v tomto roce. Zda bude později k dispozici editor či podpora multiplayeru nebo role dispečera není momentálně známo. Zatím není implementován ani volný pohyb jako tomu je u SimRailu či TSW. Uvidíme kam autoři hru ještě do vydání posunou. Mimochodem hratelné demo obsahuje json soubory, kde jde najít spoustu dalších informací a hlavně jdou díky tomu aktivovat i jiné vlakové soupravy či tratě, které jsou součástí DEMA a nejsou zatím viditelné, protože nejsou kompletní.

Diskuse k článku [3 komentářů]

30. ledna 2024 Novinka - Ostatní

Train Planet

Toužíte po mixu her Train Life, SimRail a TSW ? No tak potom je Train Planet postavený na enginu Unity zrovna hrou, která by Vás mohla alespoň trochu zaujmout :) K dispozici je momentálně DEMO, které se podle databáze steamdb tváří, že je na Steamu, ale při prohledávání Steamu žádnou takovou hru nejadete. Jenže skutečnost je taková, že demo tam skutečně je a díky tomuto odkazu si demo můžete rovnou nainstalovat do své knihovny. Na Steamu není pouze vytvořena prezentační stránka hry. Pokud tedy toužíte vyzkoušet nový simulátor, který je v přípravě, potom není dobré zaváhat... Mimochodem momentálně jsou k dispozici pouze německé věci.

Diskuse k článku [0 komentářů]