15. března 2021 Novinka - Ostatní

TramSim update

Nestává se to často, ale tvůrci, kteří rádi přidají nějaký obsah do svého simulátoru jako bonus zdarma. No a mazi tyto tvůrce patří i autoři TramSim simulátoru, který je zasazený do hlavního města Rakouska - Vídně. Při vydání hry totiž obsahoval simulátor pouze jednu soupravu a poslední update do hry přidal ještě další soupravu. A co víc, autoři dokonce prozradili, že chystají rozšíření o další linku... překvapivě také zdarma (zde by se mělo DTG trochu poučit:). Pro TramSim se kromě rozšíření připravuje i editor, kterým budete moci editovat a tvořit nové linky, města, apod... Datum vydání editoru není zatím známo (snad brzy). Vypadá to, že nám zde zůstane pouze TSW 2 bez editoru - zde je jen otázkou času, jak dlouho to autoři vydrží ještě blokovat, protože se může stát, že jim pomalu začne odliv hráčů právě k TramSimu (věřím, že díky editoru bude možné tvořit i jiné než tramvajové linky), protože i ten běží na Unreal Enginu 4. Autorům TramSimu fandím... ostatně i jejich opravy jsou mnohem častější a opravdu zaměřené na věci, které chtějí hráči.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. října 2020 Novinka - Ostatní

TramSim venku

O simulátoru TramSim jsem již minimálně jednou psal. A teď nadešel čas na další novinku, protože simulátor je konečně venku. Cenově to není žádná hitparáda (cca 35 euro) a obsahově moc také ne (jedno město, jedna linka), ale berme to jako začátek slibně vypadajícího simulátoru tramvají. Hra je zasazena do Vídně. Engine, který se autoři rozhodli použít, Vám bude všem dobře znám, protože na něm běží i Train Sim World. Autoři TramSimu ale sáhli po daleko novější verzi a hra tedy běží na Unreal Enginu 4 ve verzi 4.25.3 (TSW 2 na verzi 4.23.1). Zatím jsem neměl možnost hru pořádně otestovat, takže své první dojmy prozradím později. Velkou překážkou pro některé může být němčina na ovládacích panelech i když hra komunikuje i v angličtině (něco hold přeložit nejde). Součástí hry jsou i zdrojové soubory pro modifikaci barevných variací tramvaje (dokonce i zdrojové psd soubory pro photoshop). Jinak pro simulátor se již připravují další DLC, jedno z prvních by mělo být zasazeno do německa, konkrétně do Mnichova. Jak si tento nadějně vypadající simulátor povede ukáže až čas, v současné době nejvíce odrazuje malá hratelnost za vysokou cenu. Naštěstí je na Steamu možnost refundace, kdy je možné hru minimálně hodinu vyzkoušet a potom vrátit... a později třeba znovu zakoupit v nějaké akci.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. září 2020 Novinka - Ostatní

TramSim

Na Steamu se objevil další zajímavý simulátor s názvem TrainSim. Jak již název napovídá, bude se jednat o simulátor tramvaje. Hra má obsahovat 25 km kolejí a má být zasazena do centra Vídně. Celkem je detailně zpracovaná oblast o velikosti 4 km^2. Můžete se těšit na okolní dopravu, inteligentní cestující. Zda budou auta blokovat koleje jako v realitě to se teprve ukáže. Cena sice není zobrazena, ale spekuluje se o digitální verzi za 35 euro a klasika za 39 euro. Předpokládané datum vydání je stanoveno na konec října. Jinak tvůrcem je studio ViewApp, které ma na svědomí zpracovanou Vídeň i pro OMSI 2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. května 2020 Novinka - Ostatní

Změna hostingu

Od včerejšího dne probíhala změna hostingu na nového poskytovatele. V současné době by mělo všechno fungovat, dokončují se downloady (cca 20 minut). Pokud zaznamenáte něco nefunkčního, potom se o to podělte v diskusi pod tímto článkem. Osobně jsem zatím zaznamenal chybu právě v diskusi, kdy při odeslání zprávy to hodí chybu (zpráva se ale bez problémů uloží). Na nápravě této chyby se pracuje a věřím, že se mi ji podaří vyřešit stejně rychle jako ostatní potíže, které nastaly při převodu (špatné znakové sady, apod... :) Přeci jen kód stránek je dosti starý a chtělo by to něco novějšího.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2020 Novinka - Ostatní

Trackside - video ukázky

Dlouho očekávaný projekt Trackside (hra tvořená na Unreal Enginu 4 oznámená dříve pod jménem The Railway) se opět představuje. Když se to vezme, její první oznámení bylo již 3 roky zpátky. Tehdá vyšlo i herní demo, které bylo možné vyzkoušet. Hra by měla být později k dispozici na Steamu (zatím není stále oznámeno datum vydání). Ve třech video ukázkách, které mají celkově kolem hodiny, se toho o hře celkem dost dozvíte, proto celkem doporučuji videa shlédnout. Mě tenhle projekt osobně zajímá už od prvního vydání hratelné ukázky a neustále sleduji co v něm je nového. Na to že to dělá jediný člověk to vše vypadá opravdu skvěle a už se těším až budu moci autora finančně podpořit právě zakoupením jedné kopie hry.Diskuse k článku [0 komentářů]

27. ledna 2020 Novinka - Ostatní

LOTUS - silniční modul

Během loňského prosince se platforma LOTUS rozrostla o další modul. K železničnímu modulu se přidal silniční, který umožní řídit auta, autobusy, trolejbusy, nákladní auta, motory, atd... v podstatě téměř vše co jezdí po cestě. I tento modul není zdarma a je jej nutné zakoupi. Pro funkčnost je vyžadována základní hra.
Nutné říci, že LOTUS je stále v předběžném přístupu a postupně se rozšižuje a vylepšuje. Mimochodem hra se začíná trošku prodražovat. Při koupi kompletního balíku zaplatíte momentálně přes 100 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. ledna 2020 Novinka - Ostatní

Train Driver 2 (2019.3.4)

Polské simulátory pro nás nejsou velkou neznámou. Ostatně v Polsku to všechno jednoho dne začalo DOSovským simulátorem Mechanic, který toho na svou dobu uměl dost. Ostatně jaký jiný simulátor Vám v té době nabídl náhodně generovanou trať. Později začal vznikat simulátor EU07, který se postupně probojoval k názvu Maszyna. Jenže tím to zdaleka nekončí, protože již v roce 2017 jsem Vás informoval o projektu Train Driver 2, který stále žije a k dispozici jsou novější verze. Hlavním tahákem právě Train Driveru 2 je multiplayer, který hrává celkem spousta hráčů. Simulátor lze hrát i jako singl. Snad jedinou překážou pro některé hráče může být polština. Každopádně simulátor je zdarma a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení... jen dodám, že vypadá graficky podobně jako právě Maszyna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. srpna 2019 Novinka - Ostatní

Railroad Corporation - předběžný přístup

Od května je na Steamu v předběžném přístupu vlaková strategická hra Railroad Corporation. Graficky vypadá obdobně jako již ostatní vlakové či dopravní strategie, tedy všechno pěkně ve 3D. Stavění je taktéž obdobné jako u ostatních her. Stanete se majitelem vlakové společnosti a pro svou existenci musíte začít vydělávat. No a jak jinak vydělávat než převážet suroviny do továren, kde se z toho potom zpracovávají různé produkty apod... Celé to trošku připomíná Mashinky nebo Railroad Empire. I cenově hra stojí obdobně jako Mashinky. V předběžném přístupu za ni zaplatíte 25 euro. Pokud jste tedy ještě nenašli nějakou svou oblíbenou dopravní strategii (králem je stejně podle mě pořád OpenTTD), potom si můžete Railroad Corporation vyzkoušet. Jen pozor, kdyby se Vám hra nelíbila tak hry z předběžného přístupu nelze na Steamu vracet. Hra má zatím na Steamu vesměs kladné hodnocení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. června 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - multiplayer

Multiplayer pro LOTUS simulátoru byl oficiálně oznámen a dokonce předveden. Datum vydání multiplayeru není známo, ale je vidět nějaká práce. V následujícím videu je multiplayer předveden. Nečekejte žádné zázraky, jedná se stále o rannou verzi a stejně tak i samotný LOTUS je pořád v předběžném přístupu. Třeba u takového TSW se ještě s multiplayerem vůbec nezačalo, ale byl to tehdá hlavní reklamní tahák pro hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. června 2019 Novinka - Ostatní

Diesel RailCar Simulator Editor 1.40

Pokud patříte mezi majitele Diesel RailCar Simulatoru potom by Vám neměl uniknout tento update, který přináší do hry Editor tratí (to je něco na co zoufale čekají majitelé TSW). S editorem tratí přichází i editor jízdních řádů. Mimochodem se jedná o první veřejnou verzi editoru. Tím chci jen naznačit, že nění plně funkční a jeho funkce jsou ještě stále limitovány. I tak se dá s editorem postavit plně funkční trať. Kromě editoru je update zaměřen i na zlepšení grafiky, uživatelského rozhraní, atd... Kompletní seznam si můžete přečíst tady. Na stejné stránce si mimochodem samotný simulátor můžete i zakoupit za krásných 16USD.

Diskuse k článku [0 komentářů]