Trainz Classics
5. února 2019 Novinka - Ostatní

Trans Sibiřský simulátor

Krom dvou metro simulátorů (Metro Sim Hustle a Metro Simulator 2019) se můžeme snad letos těšit i na jeden velice zajímavý simulátor Tran Sibiřské železnice. Zatím moc informací není, ale i z toho málo co jde vidět v traileru je jasné, že to bude hodně divoká jízda. Divoké počasí bude mít za následek popraskané okna, poškození motorů, apod... V roli strojvedoucího můžete seskakovat i z vlaku a vystavovat se tak divoké přírodě. Občas bude potřeba strhnout rampouchy nebo pocuchat vlčí chloupky páčidlem. Zatím není jasné, zda se bude jednat o skutečnou trať, ale později by mohl být k dispozici i editor. Datum vydání není zatím znám, ale budu tajně doufat v první polovinu tohoto roku :) A teď už se mrkněte na trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. února 2019 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle - info

Metro Sim Hustle se blíží do svého vydání (přesné datum není ještě známo). Je dobré říci, že se bude jednat o předběžný přístup, ale už v té době nabídne hra dost zajímavého obsahu a to od nákupu nemovitostí přes nákup jídla, zábavy v klubech až po pracovní nasazení v metru. Hra bude obsahovat hned několik linek a každá linka bude jinak obtížná. Samozřejmě na obtížnosti linky se bude vázat i Vaše výplata a bonusy ve hře. Lehce mi to připomíná i Bus Simulator od TML Studios, kde se začínalo v apartmánu a začínalo se na nějaké autobusové lince. Jen je to bylo bez té zábavy okolo (jidlo, kluby, bary, herny).

Diskuse k článku [1 komentářů]

2. února 2019 Novinka - Ostatní

Derail Valley venku

Jsou simulátory o kterých stačí napsat jednu novinku a pak se na ně může v klidu zapomenout a potom jsou simulátory, které se vyplatí připomínat neustále. Jedním z takových simulátorů je Derail Valley, který se nedávno odemkl v předběžném přístupu za neuvěřitelnou cenu 17 euro. Za tu chvilku co je venku stihl simulátor nasbírat spousty kladného hodnocení (to se o TSW při vydání říct nedalo a i teď to stagnuje). Derail Valley bylo tvořeno původně pouze pro VR technologie, ale hra podporuje i klasické hraní což je pro ni velké plus. Ve hře máte volnost pohybu (obdobně jako u TSW), ale na rozdíl od TSW, zde je volnost pohybu a celý systém krásně využit. Osobně mě hra momentálně baví více jak TSW. Pokud tedy váháte DV pořídit, potom se koukněte na přiložené video. Navíc hra má skvělou podporu od autorů, kteří opravují nahlášené chyby jak na běžícím páse a do hry přidávají další možnosti. Důležité je si uvědomit, že se jedná o produkt v předběžném přístupu, který se může snad už jen vylepšovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. února 2019 Novinka - Ostatní

Subtransit

Je libo pořádný simulátor Metra ? Potom je dobré počkat na Subtransit. Subtransit je zasazen do Ruského prostředí (Moskevské metro) a je poháněn Unreal Enginem 4 (tedy stejný engine jako Train Sim World). Jenže již při prvním prozkoumání si je možné všimnout, že autoři Subtransit se věnují každému detailu což se zrovna o DTG říct nedá. Ostatně kvalitu můžete porovnat i na následujícím obrázku. Odkaz na reálnou fotku a potom na obrázek ze hry. Sami můžete vidět, že detaily jsou úžasné. Krom toho autoři hodně času věnují dokonalé simulaci.
Subtransit by mohl být k dispozici ještě tento rok (pokud se zadaří) a po vydání by měly být dostupné i editační nástroje pro tvorbu vlastních tratí. Všechno to zní až moc dobře (mimochodem autoři mají za sebou simulátor metra na Source engine za použití Garryho Modu).
Přihazuji ještě rok starý trailer pro tento simulátor, který se i po zvukové stránce za nic nemusí stydět.

Diskuse k článku [2 komentářů]

21. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Roblox a vlaky

O vlakových módech pro Minecraft jsem již psal (respektive jsem zmínil jeden, ale je jich podstatně více). Jenže Minecraft má jednu malou nevýhodu, je to placené a né každý si to pořídí jen aby na tom hrál vlaky :) Naštěstí Minecraft není jediná platforma, pro kterou existují vlakové režimy. Druhou takovou platformou je Roblox. Roblox je zcela zdarma a do PC se Vám stáhne v podstatě jen takový klient a vše ostatní je online. Roblox můžete používat na Androidu, Applu, Xboxu, PC. Takovou jednou zajímavější vlakovou hříčkou pro Roblox je potom Terminal Railways, která obsahuje i karavanový vlak prezentovaný tehdá v Top Gearu :) Ostatně vlakových her je tam podstatně více.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Mashinky - aktualizace

Mashinky dostávají nový rozměr. Autor totiž zprovoznil 64 bitovou verzi a zároveň do hry přidal Steam Workshop. Ve finále to znamená, že zpřístupnil modifikování hry. Ve hře můžete modifikovat téměř cokoliv - mapy, lokomotivy, vagóny, budovy, typ nákladu, tokeny, scripty (zatím stále ve vývoji), typ terénu, vegetaci, zvuky, hudbu, ikonky menu, jazyky, barvy hráče a spoustu dalšího. To je už parádní výčet možností, které můžete modifikovat. Krom toho je na Workshopu k dispozici už spousta českých zajímavých lokomotiv a množství různých modifikací bude raketově růst. Tímto Mashinky určitě získají spoustu dalších hráčů a cena 23 euro je pro takhle dobře vypadající český kousek opravdu zanedbatelná. Hra je mimochodem stále zatím v předběžném přístupu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Derail Valley - předběžný přistup

Zajímavých vlakových simulátorů existuje mnoho, ale tenhle Derail Valley vypadá nejzajímavěji. 18. ledna se totiž hra odemkne v předběžném přístupu. O hře jsem mimochodem již dávno psal, když bylo k dispozici pouze demo. A včem je hra vlastně zajímavá ? Krom parádní podpory VR v ní budete mít opravdu zajímavou kariéru. Hra bude podporovat i hru na monitoru a to včetně ovládání klávesnicí a myši. Mimochodem pokud si chcete VR verzi vyzkoušet a nechcou se Vám investovat tisíce do VR sady, potom můžete sáhnout třeba po Vridge prográmku, který vytvoří emulaci pro Váš mobilní telefón a klasický headset za pár stovek.
No a teď už se mrkněte na trailer co od této hry můžete očekávat. Jen dodám, že fyzika vykolejení není úplně ideální, ale ty ostatní věci okolo vypadají více než zajímavě - tohle bych si klidně dokázal představit v TSW, jen by se autorům muselo chtít.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Disneyland Railroad Steam Simulator

Čekáte na pořádnou páru pro Train Sim World ? Můžu Vás ujistit, že se ještě dlouho načekáte, protože DTG zatím nezačalo páru přidávat do svého Simugraphu, který ovládá fyziku vlaků v TSW. Než se tedy dočkáme mám pro Vás náhradu v podobě Disneyland Railroad Steam Simulator. Ač to zní hrozně, jedná se opravdu o parádně nasimulovanou páru, řekl bych že jedna z nejlepších simulací. Ostatně kvalitě odpovídá i cena, která je $49. Za tuto cenu obdržíte 2 parní lokomotivy s plně funkční kabinou, kde můžete pracovat jako strojvedoucí či pomocník (klidně i oba najednou), 2 lokace (Disney land z roku cca 1955 a cca 1956. Simulátor má kromě skvělé fyziky i střídání dní a nocí a to včetně funkčního počasí. Ke hře navíc obdržíte 100 stránkový manuál v elektronické podobě. Je možnost si jej i objednat v tištěné podobě za $29.
Ale teď už nechme toho psaní a mrkněte se raději na trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Řešení k dárku

Vypadá to, že se konečně našel šťastlivec, který hru aktivoval, gratuluji. Nyní tedy přikládám řešení úkolů.
První část kódu - celý kód byl schován v názvu obrázku
Druhá část - ta byla předpokládám jednoduchá, ale i tak prozradím, že římská deset je X, BVE byl Janponský simulátor a byla v něm pouze Japonština (J), počet DLC pro TSW se dá najít na Steamu pod Train Sim World (je jich tam 5), no a polský simulátor byl Mechanik (M).
Třetí část - ta byla trošku záludná, mnozí z Vás hned opisovaly písmena a čísla co jsou vyznačení, ale řešením byly právě písmena a čísla v odkazech. A pokud v novince vidítě pouze 3 tak ten poslední je právě mezera mezi editor tratí.
Čtvrtá část - tohle byl trochu masakr, ale pokud se Vám povedlo rozluštit minimálně 2 znaky, potom jste zjistili, že se tam vždy schovává znak podobný danému znaku. Tedy pod 8 se schovává B, pod V potom U, číslo 5 nahradí S no a pod písmenem E se schovává F (za způsobené oční vady se omlouvám :).
Pátá část byla jednoduchá, stačilo rozluštit vše před tím a a doplnit na konec číslo 8 jako poslední číslice roku 2018.
Poslední část byla taky trochu mazaná, mnozí jste nenašli ani náznak. Tažke v 6té části jsou schované čísla, jsou psaná bílou barvou (kdo si tedy označil novinku myší tak měl šanci čísla vidět). No a pak už jen stačilo zjistit co vlastně čísla znamenají, najít na internetu patřičný převadeč z HEXA do ASCI a výsledek je na místě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Malá nápověda

Díky emailům, které jsem dostal jsem usoudil, že většina z Vás se zasekla jednak na počtlu DLC, které tento rok TSW obdrželo a druhak na čtvrté části kódu. Tak to trochu upřesním... chtěl jsem dát jednoduché otázky, které jsou dohledatelné a tak mě nenapadlo, že nemrknete na Steam pod hru TSW, kde se zobrazí DLC.
No a ke čtvrté části kódu ? Tam to vypadá, že hodně z Vás usoudilo, že tam žádný jiný znak není... budete překvapeni, ale v těch tisících se nachází vždy jeden znak jiný (ve všech 4 případech).
To jsou zatím Vaše nejčastější potíže s řešením, doufám, že touto nápovědou jsem to trochu upřesnil a již brzy zde bude nějaký šťastlivec, kterému se podaří hru zapsat pod svůj účet.

Diskuse k článku [2 komentářů]