24. srpna 2019 Novinka - Ostatní

Railroad Corporation - předběžný přístup

Od května je na Steamu v předběžném přístupu vlaková strategická hra Railroad Corporation. Graficky vypadá obdobně jako již ostatní vlakové či dopravní strategie, tedy všechno pěkně ve 3D. Stavění je taktéž obdobné jako u ostatních her. Stanete se majitelem vlakové společnosti a pro svou existenci musíte začít vydělávat. No a jak jinak vydělávat než převážet suroviny do továren, kde se z toho potom zpracovávají různé produkty apod... Celé to trošku připomíná Mashinky nebo Railroad Empire. I cenově hra stojí obdobně jako Mashinky. V předběžném přístupu za ni zaplatíte 25 euro. Pokud jste tedy ještě nenašli nějakou svou oblíbenou dopravní strategii (králem je stejně podle mě pořád OpenTTD), potom si můžete Railroad Corporation vyzkoušet. Jen pozor, kdyby se Vám hra nelíbila tak hry z předběžného přístupu nelze na Steamu vracet. Hra má zatím na Steamu vesměs kladné hodnocení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. června 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - multiplayer

Multiplayer pro LOTUS simulátoru byl oficiálně oznámen a dokonce předveden. Datum vydání multiplayeru není známo, ale je vidět nějaká práce. V následujícím videu je multiplayer předveden. Nečekejte žádné zázraky, jedná se stále o rannou verzi a stejně tak i samotný LOTUS je pořád v předběžném přístupu. Třeba u takového TSW se ještě s multiplayerem vůbec nezačalo, ale byl to tehdá hlavní reklamní tahák pro hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. června 2019 Novinka - Ostatní

Diesel RailCar Simulator Editor 1.40

Pokud patříte mezi majitele Diesel RailCar Simulatoru potom by Vám neměl uniknout tento update, který přináší do hry Editor tratí (to je něco na co zoufale čekají majitelé TSW). S editorem tratí přichází i editor jízdních řádů. Mimochodem se jedná o první veřejnou verzi editoru. Tím chci jen naznačit, že nění plně funkční a jeho funkce jsou ještě stále limitovány. I tak se dá s editorem postavit plně funkční trať. Kromě editoru je update zaměřen i na zlepšení grafiky, uživatelského rozhraní, atd... Kompletní seznam si můžete přečíst tady. Na stejné stránce si mimochodem samotný simulátor můžete i zakoupit za krásných 16USD.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. června 2019 Novinka - Ostatní

MS Flight Simulator trailer

I když moc neinformuji o ostatních simulátorech tak tohle si zaslouží minimálně malou pozornost. Microsoft totiž na včerejší E3 konferenci oznámil Flight Simulator jak pro XBOX tak i pro PC. Microsoft již dříve Flight Simulátor i Train Simulátor 2 tak trošku pohřbil, ale teď minimálně Flight Simulátoru svitla naděje a konečně se dočkáme pořádného nástupce. Z prvního traileru, který byl na E3 předveden mi poněkud spadla brada.
Nebylo by špatné, kdyby po oživení Flight Simulátoru, oživil Microsoft i jejich Train Simulátor. Ostatně díky TSW Microsoft určitě zná určitá čísla jaký je o vlakový simulátor na XBOX zájem. Nebojím se tvrdit, že kdyby Microsoft představil i Train Simulátor, tak by vlna nadšení ohledně TSW opadla a mnozí by se soustředili na nový Train Simulátor od Microsoftu. Tenhle rok už to zřejmě neklapne, ale třeba se dočkáme oznámení na příští E3 :)
A teď už si vychutnejte parádní trailer pro Flight Simulator.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Ostatní

Transport Fever 2 trailer

V posledním čtvrtletí tohoto roku se dočkáme skvělé strategické hry Transport Fever 2. Bude se jednat o vylepšené pokračování prvního dílu. Pro neznalé připomenu, že se jedná o obchodní dopravní strategii, kde funguje lodní, nákladní, autobusová, vlaková i letecká doprava. Vašim úkolem je se starat o chod Vaší společnosti. V podstatě se jedná o takový lépe grafický provedený Transport Tycoon s několika vychytávkami. Druhý díl samozřejmě bude chtít být lepší jak první a musím říct, že z traileru to vypadá hodně zajímavě. Ostatně to můžete posoudit i sami.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. května 2019 Novinka - Ostatní

Trackside - trailer

Jistě si na tento počin pamatujete. Jen né zřejmě pod tímto jménem, protože hra se dříve jmenovala The Railway. Teď se tedy představuje pod jménem Trackside. O co vlastně jde ? Má se jednat o simulátor, kde si vyzkoušíte více povolání na dráze. Již nějaký ten rok je k dispozici ukázkové hratelné demo, kde jste v roli staničáře (verze ještě nefunguje korektně, ale pro představu to stačilo). Teď je pro jistotu k dispozici video, které ukazuje hru v akci a to včetně pohledu do menu. Datum vydání bylo posunuto na třetí kvartál tohoto roku. Hra by měla vyjít na Steamu (momentálně nemá existující Steam stránku). Tenhle projekt sleduji téměř od počátku a začínám se na něj těšit víc a víc.

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - München Tram DLC

Na konci března vyšlo první DLC pro LOTUS simulátor. DLC s názvem München Tram Vás zavede do německého města München, kde se budete prohánět po tramvajové lince 12, 27 a 28 s tramvají R2.2b. Průměrně trvá jízda po jedné lince cca 20 minut. Každá linka má 12 - 16 zastávek což není zrovna málo. I tohle DLC je na Steamu označeno jako Předběžný přístup. Dá se tedy očekávat, že se do finální podoby ještě něco změní. Jen upřesním, že LOTUS Simulátor je taktéž v předběžném přístupu za 40 euro. No a DLC je k tomu za krásných 30 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle - 31. května

A je to tady, bylo stanoveno nové datum vydání předběžného přístupu pro hru Metro Sim Hustle. Tento netradiční simulátor metra Vás zaměstná jako strojvedoucího metra se vším všudy. Budete mít byt, kde budete spát, budete chodit utrácet své peníze do klubů, obchodů, heren (tam můžete své peníze i vydělávat). No a to hlavní, budete chodit prostě na šichty do práce. Autor zapracoval již hodně věcí do hry, ale tím to nekončí. Na hře stále pracuje a do hry bude přidávat další a další věci, které mu komunita poradí. Osobně jsem na tento simulátor velmi zvědav. 31. května se tedy ukáže, zda mělo smysl čekat...

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Ostatní

Mashinky - 5 éra venku

Na začátku května vyšel další velký update pro českou strategickou hru Mashinky, který do hry přinesl již pátou éru. No a co vlastně pátá éra obsahuje ?
5 nových lokomotiv - 3 elektrické, 1 dieselová a jedna quest lokomotiva. Zároveň byl obohacen i vozový park o 6 vagónů (1 quest vagón).
Průmysl se dočkal 3 nových budov s vylepšením, dále jsou zde 2 nové budovy bez vylepšení. Díky elektrické éře je zařazen i nový typ tratě a nové depo.
Kromě vozového parku, budou a tratě jsou k dispozici i nové zvuky, lepší vizualizace, apod... Éra se automaticky instaluje jako update a je zcela zdarma. Pokud tedy vlastníte Mashinky a nějakou dobu jste je nehráli, potom je teď právě čas je znovu zapnout, protože nová éra bude již nějaký ten pátek ve Vaší verzi nainstalovaná.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Trip Simulator

Vypadá to, že tento rok bude ve znamení metra. Kutí se hned několik projektů a jedním z nich je i Metro Trip Simulator. Hra plná napětí, adrenalinu, logických hádánek a spoustou akce okolo. Jste cestující v ruském metru a snažíte se najít cestu z tohoto bludiště ven. Najdete ji dříve než umřete ? Hororová hra viděna z vlastního pohledu. Autor ji mimo jiné označil jako 18+. Datum vydání a cena zatím nebyla zvěřejněna, ale už teď je možnost si hru přidat do seznamu přání a čekat na upozornění o vydání. (na Steamu je ovšem napsáno 11. května což je vlastně dneska. Tak co, budete prozkoumávat ruské podzemí ? :)

Diskuse k článku [1 komentářů]