Trainz Classics
30. června 2017 Novinka - Ostatní

Tracks - The Train Set Game

Simulátor modelového kolejiště už tady byl, ale teď mezi dětmi frčí dřevěné kolejiště. Různé druhy kolejí se dají koupit téměř kdekoliv kde se prodávají hračky. Co by jste ale řekli na možnost si postavit své dřevěné kolejiště přímo na PC ? Tak tohle jsou přesně Tracks. Můžete si své kolejiště postavit a pak se po něm krásně projet. Starší verze je navíc zdarma přímo na domovské sránce projektu. Novější verze bude k dispozici jako Early Access už 28. září tohoto roku a najít ji můžete přímo na Steamu. Uznávám, že nápad je to dobrý, protože osobně se svým synem stavím různá dřevěná kolejiště téměř denně a vždycky dojedem na to, že nemáme dostatek kolejnic. Zde si myslím daný problém nehrozí, ale určitě to nebude takové kouzlo jako si s takovým kolejištěm hrát v reálu.

Diskuse k článku [2 komentářů]

19. května 2017 Novinka - Ostatní

FSW Early Access venku

Flight Sim World v Early Access verzi je venku. Zakoupit si jej můžete na Steamu za pěkných 25 euro což je cca. 700 Kč. Majitelé Dovetail Flight School hru obdrželi zdarma. Když si vezmu fakt za kolik jde Flight School zakoupit tak mi přijde FSW za 25 euro dosti předražené. Je pravdou, že Flight School už na Steamu nepořídíte, protože v knihovně není. Hra je ale stále na Steamu k dispozici pro všechny kdo vlastní nějaký kód pro aktivaci. Pokud tedy chcete získat FSW za poloviční cenu a navíc s jednou hrou navíc, potom zkuste mrknout třeba tady. Při aktivaci dostanete Dovetail Flight School a zároveň dostanete do Vaší herní knihovny i Flight Sim World. Osobně jsem to vyzkoušel a funguje to.

Diskuse k článku [4 komentářů]

9. května 2017 Novinka - Ostatní

Flight Sim World (FSW)

Sice s 5ti měsíčním spožděním, ale přeci jen je tady oznámení nástupce Flight Simulatoru X s názvem Flight Sim World. Autoři Dovetail Games totiž vlastní licenci na Microsoft Flight Simulátor a novou verzi tohoto simulátoru předělali do 64bitové architektury a pořádně ji okořenili. Musím uznat, že trailer vypadá velice zajímavě a jsem zvědav jak si povede nový FSW v těžké konkurenci Prepar 3D a Xplane 11. Datum vydání early access verze je květen 2017 (tedy někdy v průběhu). Je dobré vědět, že pokud si pořídíte hru v early access tak se nejedná o finální produkt a hra se bude ještě zlepšovat. Ve většině případů je EA verze levnější než finální, ke které se samozřejmě EA verze dopracuje a Vy tím můžete i ušetřit. Hru na Steamu najdete tady. Osobně do EA verze investuju, protože jsem v podstatě investoval i do EA TSW (to je ta současná verze hry, která se pořád ještě netváří jako finální i když si autoři myslí něco jiného). Více info můžete najít přímo na domovské stránce projektu. A teď už ten trailer:

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. dubna 2017 Novinka - Ostatní

Railway Empire

Vypadá to, že se s hrama v tycoon stylu roztrhl pytel. Loni se nám do sbírky dostal Transport Fever, v přípravě pro letošní rok je český projekt Mashinky a na čtvrtý kvartál tohoto roku je připravováno i vydání hry Railway Empire, kterou tvoří tvůrci velice známého Tropico (Kalypso Games). Railway Empire je zasazena do Severní Ameriky a začínat bude v roce 1830. Úkolem bude postavit vlakovou síť. Celkem bude k dispozici přes 40 do detailů vymodelovaných vlakových souprav. Budete stavět nebo nakupovat různá nádraží, depa, továrny či turistické atrakce aby byla Vaše vlaková síť pro cestující atraktivní a měli zájem cestovat. Bude Vás čekat 100 neuvěřitelných let, ve kterých se budete snažit s Vaší společnosti přežít. Hra bude k dispozici nejdříve a konzole xbox one, PS4 a později na PC (Windows i Linux). Na PC bude prostor i pro modery, takže se můžeme dočkat i dalších let.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. března 2017 Novinka - Ostatní

Mashinky

Při pohledu na hru Mashinky Vás určitě něco napadne. O této hře jsem totiž informoval již před rokem ještě pod názvem Logistics. Jedná se o českou tycoonovku zaměřenou na vlakovou dopravu. Hra by měla obsahovat multiplayer až pro 8 hráčů. Jako takovou zajímavou vlastností bude možnost do mašinky nasednout i jako strojvedoucí. Ranná verze hry (Early Acces) bude k dispozici již tento rok v dubnu přímo na Steamu. Vypadá to, že se nám rodí pěkná konkurence k Transport Tycoonu (ten je ale zaměřen na veškerou dopravu) nebo respektive k Train Fever. Hra navíc získala první místo na indie expo GDS conference 16. Teď už se podívejte na trailer pro tuto hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. března 2017 Download - Ostatní

The Railway UE4 - signal DEMO

Na Unreal Enginu 4 nám vznikají velice zajímavé projekty co se vláčků týče. Dneska si ukážeme jeden z nich. The Railway UE4 bude vlaková hra, ve které se vžijete do role několika osob (strojvedoucí, signalista a kdo ví co ještě). Autor momentálně do světa vypustil DEMO modulu signalisty, který ma za úkol ovládat určitý úsek tratě a na něm řídit vlakovou dopravu. Na mnohých železnicích je to role umírající zejména s příchodem plné automatizace. Takže alespoň díky této hře si budete moci postát v budce, která má několik táhel na ovládání návěstidel. Berte v potaz, že se jedná pouze o hratelnou ukázku. Vlak není vůbec nascriptován a tak netuší, že se má na návěstidle stůj zastavit. Je to jen ukázka jak to bude všechno ve finále fungovat. Pokud si tuto hříčku z Unreal Engine 4 chcete vyzkoušet, potom Vás čeká 600 MB downloadu. Některým může postačit pouze ukázkové video. Osobně to vidím jako velice nadějný projekt a jsem zvědav jak bude vypadat další verze. (na lokálním downloadu je připravena poslední revize 4, někteří s ní mají problém a proto je lepší třeba sáhnout po revizi 2, která je k downloadu tady).

Autor:
Celý článek » | download [618.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. února 2017 Novinka - Ostatní

Derail Valley VR

Hrát vlakové simulátory na klávesnici je určitě zajímavé stejně tak jako ovládání myší či na gamepadu. Jiná liga je samozřejmě Raildriver, ale o tomhle tento zajímavý vlakový simulátor s názvem Derail Valley VR není. Jak již název napovídá (respektivě ten konec VR), jedná se o simulátor čistě fungující s VR sadou. Pokud tedy patříte mezi ty majetnější, kterým není líto vyhodit nemalé peníze za VR sadu (je podporováno HTC Vive za krásných 26000 Kč), potom si tento simulátor můžete vyzkoušet. Demo je zdarma přímo na Steamu. Virtuálně se budete moci procházet po kabině vlaku, ovládat různé héblata pomocí rukou (jediné co bude chybět k dokonalosti je pocit toho doteku). Každopádně i tak je to opět o level nahoru (aby né za ty prachy :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. ledna 2017 Novinka - Ostatní

Train Mechanic Simulator 2017

Simulátory modelové železnice už máme. Dokonce máme simulátory řízení vlakového provozu a nebo přímo řízení vlaků. Mnohým se možná zastesklo, když vycházel Car Mechanic Simulator, proč to není i na vlaky. No a ejhle, v dubnu tohoto roku se dočkáme Train Mechanic Simulatoru 2017. K dispozici budou 3 dílny ve kterých najdete přes 2000 dílů na opravy. Plocha hry bude otevřený svět o velikosti 25km2. Setkáme se s opravami parních lokomotiv, dieselových či elektrických (celkem 9 vlaků). Celou hrou Vás potom provede 75 vyvážených misí. Podle přiloženého traileru to vypadá zajímavě. Určitě to bude stát minimálně za vyzkoušení. Cena produktu zatím nebyla stanovena. Hru bude možné zakoupit na Steamu. Tento rok zřejmě nadešel čas vyzkoušet si tuhle špinavou práci pěkne z pohodlí domova.

Diskuse k článku [1 komentářů]

3. ledna 2017 Download - Ostatní

Simulatore di Treno 5.02

Poslední verze tohoto simulátoru se datuje do roku 2014. Téměř mrtvě se tvářící simulátor se opět hlásí o slovo a autor vypustil do světa novou verzi s označením 5.02. Připomenu jen, že Simulatore di Treno je italský komerční simulátor, který si můžete na pár minut vyzkoušet. Osobně jsem to zkoušení vzdal s každou další verzí, protože jsem většinou nestihl ani pořádně rozjet lokomotivu a hra zahlásila, že časový limit dema vypršel. Nevím zda je teď limit delší. Každopádně pokud chcete tento italský simulátor vyzkoušet, potom je DEMO připraveno k lokálnímu downloadu. Co se na hře změnilo jsem pořádně nedohledal, co je ovšem viditelná změna je velikost downloadu (v 5.01 - 200 MB a tahle verze má přes 300 MB). Bohužel kolikrát to bohužel není o velikosti. Upozorním jen, že hra je kompletně v italštině. Poslední anglická verze tohoto simulátoru byla pod označením 2.02 (zřejmě pro veliký zájem o hru se dál anglická verze netvořila).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [376.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2017 Download - Ostatní

MetroSimulator beta 3.10

Na konci roku 2016 autoři vypustili další betu jejich MetroSim simulátoru s označením 3.10. Hra měla původně poskočit o celé číslo 4.0, ale autoři se zatím rozhodli pokračovat v takovém číslování. Co je v této verzi nového ? Už jsem psal dříve, že nedošlo k žádné změně tratí, ale vše bylo věnováno vizuální stránce s tím, že na trati jsou tunely, funguje noc, vše je hezky osvětleno. Jinak hra obsahuje již 2 oblasti (Simvliet s tratí A, B, C a město Rijndam. Příští verze 3.11 by měla obsahovat i Briel a už se ví, že bude i verze 3.12, která bude obsahovat Nederdam. Všechno jsou to samozřejmě nereálné města. Pokud tedy patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom je pro Vás připraven k lokálnímu downloadu. Mimochodem jedna změna tu opravdu je, jedná se pouze o 64 bitovou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [105.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]