1. ledna 2019 Novinka - Locomotion

OpenLOCO

Stejně jako klasický Transport Tycoon se dočkal své freeware verze OpenTTD tak i následné pokračování s názvem Locomotion se dočkalo své vylepšené verze OpenLOCO. Vypadá to, že zatím všechny výborné strategie od Ch.S. se dočkaly svých Open zástupců. Na OpenLOCO pracují lidé, kteří mají na svědomí i OpenRCT2. Současná verze nese označení 18.02. Zatím je ke správnému fungování OpenLOCO potřeba vlastnit originální Locomotion soubory (hra se dá pořídit na Steamu nebo GOGu). Autoři mají jasný cíl a tím je kvalita OpenTTD a to včetně možnosti vlastních grafických a hudebních souborů, že už nebude potřeba vlastnit originální Locomotion. Ostatně OpenRCT2 už takové soubory nevyžaduje. Připomenu jen, že Locomotion běží v podstatě na enginu právě RollerCoaster Tycoonu 2. Pokud jste tedy fanoušky Locomotion, potom by Vám tenhle freeware projekt neměl uniknout. Minimálně to stojí za vyzkoušení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2005 Novinka - Locomotion

Rok 2100 v Locomotion

Netrvalo to dlouho a Chris Sawyer se opět pustil do práce na Locomotion. Jak jistě víte, ve finální verzi je pouze rok 1900 - 2000. Všechno je tak kulatě zakončené, protože Chris už měl dávno v plánu do hry přidělat další věcičky stejně jako tomu bylo u RollerCoaster Tycoonu. A na jaký že se to teď můžeme těšit rok ? Kdo by čekal, že to vezme Chris od zadu, tak je teď bude zklamán, datadisk se jménem Locomotion FUTURE bude od roku 2000 až do roku 2100. Vy si tak budete moci po tomto datadisku projet místo jednoho století rovnou dvě. Já osobně se těším i na dobu 1800 - 1900, kterou nám možná také Chris představí. Datadisk FUTURE by měl vyjít na konci tohoto nebo začátkem příštího roku.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. října 2004 Novinka - Locomotion

Pro strategickou hříčku Chris Sawyer´s Locomotion tady mám pár dalších zajímavých utilitek. Pokud si chcete vytvořit vlastní kvalitnější mapu, můžete k tomu použít prográmek napsaný v Javě nesoucí název Map Creator. Určitě jste ve hře zaznamenali spoustu fotografií při výběru fotky pro Vás. Láká Vás možnost dotvořit si vlastní? Potom můžete využít utilitku Company Owner Editor. Pro šťastlivce, kterým se na hře líbí všechno a jen by rádi nějaké nové mise tady mám misi zvanou EuroTunnel V2. A aby toho nebylo pro tuto hříčku málo, přidám Vám ještě 2 utilitky, které určitě někteří z Vás využijí. Je to LocoTool v0.4.1 a LocoTool Frontend v0.3.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. září 2004 Novinka - Locomotion

Na internetu se objevila k downloadu plná verze hry Locomotion označená jako TRIAL a to jen protože je omezena na pouhou hodinu hraní. Stačí si stáhnout 85ti MB balíček a vyzkoušet kompletní verzi hry se vším co hra umí. Můžete v ní dokonce vyzkoušet i o novinku níže zveřejněné scénáře. Pokud Vás možnosti hry zaujmou, potom Vás odblokace limitu bude stát 30 dolarů. Určitě je to lepší řešení než jen pouhé 15ti minutové demo. Thx Gyzmo za info.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. září 2004 Novinka - Locomotion

Možná si už spousta z Vás všimla, že pokračování Transport Tycoonu s názvem Chris Sawyer´s Locomotion je konečně na světě. Na internetu se hned začala objevovat spousta nových scénářů. Začala nová Tycoonová mánie. V samotném editory hry si můžete vybrat datum startu mise. Bohužel editor je omezen na start od roku 1900, ale v dnešních scénářích najdete mise i před rokem 1900. Podíváte se do scénářů, kde můžete používat jen lodě nebo jen vlaky. Podíváte se na scénář, kde budete mít dalších 34 protivníků. Je toho spousta i když některé jsou takové zvláštní. Ostatně co Vám budu povídat. Kompletní balíček obsahující 9 zajímavých misí najdete k downloadu tady (700kb). Recenze na tuto skvělou strategickou hru se dočkáte již brzy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. září 2004 Novinka - Locomotion

Před dvěma dny jsem Vám slíbil preview na hru Locomotion od Chrise Sawyera. Vzhledem k tomu, že plná verze by podle některých informací měla vyjít v termínu od 7. září do 15. září, tak nemá smysl rozepisovat dlouhý článek o Locomotion a rovnou Vám vše povím v recenzi. Snad jen můžu směle říct, že Locomotion prozatím nezklamal. Má sice pár kuriózních mušek, ale na hratelnosti se nepodepisují. Zajímavostí ovšem je stavba nádraží na mostech nebo v podzemí!. Můžete si tak vytvořit krásnou podzemní dráhu (elektrifikace jako třetí kolej je také přítomna) nebo nadzemní dráhu. Hru zatím stále testujeme a její limit nám zatím moc dlouho hrát nedovolí. Zatím se povedlo hrát kolem 50ti minut. Na internetu sem našel i maličkou utilitku, pomocí které by jste měli limit hry prodloužit. Zda opravdu funguje se mi nepodařilo zjistit. Ozývají se ohlasy, že se díky této utilitce podařilo hrát i přes hodinu. Pokud máte o ní zájem, můžete si ji stáhnout tady. Protože není utilitka pořádně otestovaná, tak autor ani já nenesu žádnou zodpovědnost za škody způsobené použitím tohoto prográmku. Pokud si utilitku stáhnete, potom s touto podmínkou souhlasíte. Přeji Vám dlouhé hraní.

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. září 2004 Novinka - Locomotion

Na lokálním mirroru DEMOverze hry Locomotion se stále pracuje. Zatím se nám podařilo vytvořit mirror na freewebu. Onu téměř 30ti MB verzi si tedy můžete stáhnout i tady. 30Ti MB verze dema neobsahuje akorát hudební podklad, zvuky přítomny jsou! Mimochodem herní doba DEMA je cca. 15 minut, potom se demo automaticky restartuje. Můžeme jen doufat, že vyjdou nějaké prográmky, které tenhle krátký herní limit zruší stejně jako tomu bylo u Transport Tycoonu. Mimochodem plná verze této hry by se měla na herní trh dostat už tento měsíc a to konkrétně 15. Září. Již brzy se můžete těšit na preview a galerii screenů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. září 2004 Novinka - Locomotion

Fanouškové Transport Tycoonu zajásají. Ano, je to tady, Chris Sawyer vypustil mezi pařany hratelné demo své připravované hry Locomotion. Najít jej můžete hned ve dvou verzích. Větší 128MB demo i s hudbou a menší 30MB demo bez hudby. Na lokálním downloadu se pracuje. Thx Cosby za info.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. července 2004 Novinka - Locomotion

Někdy začátkem dubna jsem Vás informoval o přípravě hry Locomotion od Chrise Sawyera. Má se jednat o volné pokračování jeho slavné strategie Transport Tycoon. Hra je postavena na enginu ze hry RollerCoaster Tycoon z čehož se dá očekávat funkčnost i na mnohem starších sestavách. Jde vidět, že chce Chris oslovit opravdu veliký počet hráčů a to i ty, kteří nemají na to, aby vyhazovali každý rok peníze za nový upgrade počítače. Nicméně tenhle krásný engine hře jen prospěje, přechod do 3D by nebyl zrovna to pravé ořechové. Zajímavou novinkou ve hře je i možnost stavby tramvajové dopravy ve městě. Ostatně co mě zrovna moc nepotěšilo je možnost multiplayeru. I přestože bude tato volba ve hře zpřístupněna, můžou si ji zahrát proti sobě jen 2 hráči a to i přestože půjde ve hře vytvořit více počítačem řízených protivníků. Finální verze hry by se měla dostat na pulty obchodů již před vánocemi. Snad se tento termín splní, protože dříve inzerovaný termín byl až léto 2005. Myslím si, že se máme určitě na co těšit. Pokud jste ale nedočkaví, můžete se podívat alespoň na 4 nové video ukázky a několik nových screenů.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. dubna 2004 Novinka - Locomotion


I přestože tomu přestávali všichni věřit, já nepřestával a stále sem v duchu doufal, že Chrys S., autor Transport Tycoonu, bude připravovat slibované pokračování této skvělé strategie. Ano a je to skutečně tady a toho dne jsme se všichni dočkali. Volné pokračování jedné z nejúspěšnějších strategií ponese název Locomotion. Jak si můžete na screenech všimnout, stařičká hra dozná nějakého toho vylepšení. Ve městech už budete moci používat i tramvajovou dopravu a nebudete odkázání jen na autobusouvou. Další zajímavostí jsou i čekající lidé na zastávkách. Kdy se hry dočkáme a zda bude stejně dobrá jako stařičký první díl, to se dozvíme až bude hra kompletně hotova. Zatím nám musí stačit tyto 3 zajímavé screeny. Já osobně se už na toto pokračování těším.

Diskuse k článku [1 komentářů]