9. dubna 2019 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.1

Přesně na apríla vyšla další hlavní verze OpenTTD s označením 1.9.0. Netrvalo ovšem dlouho a je k dispozici verze 1.9.1. V nové verzi bylo opraveno několik chyb, ale verze 1.9.0 se nese ve verzi optimalizací. Už by nemělo být tak náročné provozovat tisíce stanic :) Ostatně kde jsou ty časy, kdy to vše bylo omezeno na určitý počet a přes to prostě nejel vlak. Verzi 1.9.1 si můžete stáhnout z domovské stránky. Jako vždy připomenu, že OpenTTD je vlastně freeware klon klasického Transport Tycoon či Transport Tycoon Deluxe - mimochodem pro mě stále nepřekonané strategie. I jeho nástupce (Locomotion) se moc nepovedl. OpenTTD již od jisté verze nevyžaduje originální soubory ze samotné hry, vše je již předěláno do free verze. Pokud jste nikdy Transport Tycoon nehráli a jste stále OpenTTD nepolíbení, potom hru minimálně stojí vyzkoušet. Můžou se stát maximálně 2 věci, buď Vás nechytne a nebo se od ní neodtrhnete. Hra ma navíc skvělý multiplayer až pro 16 hráčů.

Autor:
Celý článek » | download [5.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

7. června 2015 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.1

V dubnu jsme se dočkali finální verze 1.5.0. Během května vyšla verze 1.5.1 RC1 a teď je konečně venku klasická 1.5.1. Od verze 1.5.0 bylo opraveno několik chyb a upraveno několik drobností pro lepší hratelnost. Verzi 1.5.1 si můžete stáhnout přímo z lokálního downloadu v mega balíčku nebo v klasickém zip souboru. Mega balíček obsahuje vše potřebné pro správné hraní. Pokud sáhnete po ZIP souboru, potom je potřeba doplnit ještě OpenSFX, OpenGFX a OpenMSX nebo doplnit data z Transport Tycoon. Majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit updater.exe a hra se jim aktualizuje na verzi 1.5.1.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.9 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2015 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.0

1.4.2015 vyšla nová verze OpenTTD s označením 1.5.0. Autoři tak dodrželi svůj každoroční termín a novou verzi stihli do 1.4. dokončit. Vzhledem k vytíženosti jsem download umístil až teď. Novinek je dost, ale tou hlavní jsou podstatně větší kopce. Teď už si můžete stavět opravdu alpské pohoří. Stejně jako vždy je pro Vás připravena k downloadu kompletní verze, která obsahuje všechny knihovny včetně updateru, který Vám zajistí novou verzi hry při každém vydání nové verze. Velký balíček tak můžete stáhnout jen jednou. Pro ty, kteří už mají balíček stažený je tu samozřejmě připraven update (stačí spustit updater.exe). No a pro ostatní, kteří nevěří spustitelným souborům je připraven zip soubor se samotnou hrou. Nutno dodat potřebné knihovny OpenGFX, OpenSFX a OpenMSX. Z lokálního downloadu si můžete stáhnout 32 bitové verze. Pokud chcete 64 bitové či verze pro jiný OS, potom je potřeba stahovat přímo na domovské stránce.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.9 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

20. srpna 2014 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.4.2

Venku je už nějaký ten den finální verze OpenTTD 1.4.2. Majitelé RC2 nemusí nějak extra aktualizovat, protože RC2 se jen přejmenovalo na finální verzi. Pro hráče, kteří netuší, co je OpenTTD jen připomenu, že se jedná o budovatelskou obchodní strategii, kde se stáváte ředitelem dopravní infrastruktury, kterou je nutné nejdříve vybudovat. Můžete tak operovat s vlakovou dopravou, leteskou, lodní či autobusovou a kamionovou. V současné době se jedná zatím stále o nepřekonanou hru, kterou vypustil Chris Sawyer někdy kolem roku 1995 či 1996. Je to tedy už pěkná řádka let a OpenTTD je pouze klon, který na tento úspěch navazuje a samotnou hru v mnoha směrech i zlepšuje. Není nad to se domluvit s několika hráči a začít si konkurovat jak čistě tak i špinavě :) Rozdat si to může najednou až 16 různých hráčů, kdy v originále to šlo jen dva proti sobě.
K dispozici pro download z lokálního serveru je jednak mega balíček, který obsahuje vše potřebné pro správné fungování hry (majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit pouze Updater.exe a hra se jim aktualizuje na poslední verzi). Pro ostatní je k dispozici i klasický zip soubor. Pokud chcete i jinou verzi pro jiné OS či 64 bitovou verzi tak Vás odkážu na domovskou stránku projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.8 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

2. dubna 2014 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.4.0

Jako každý rok i tento autoři nepřekvapili a pokračují ve své zajeté tradici vydat finální verzi nového hlavního releasu vždy 1.4.. I tento rok jsme se tedy dočkali a k dispozici je verze 1.4.0, která přináší několik oprav a novinek. Každopádně pokud jste měli release candidate 1 tak finální verze nic nového nepřinesla. Kompletní balíček včetně updateru si můžete stáhnout z lokálního downloadu, stejně tak i originální zip soubor, který neobsahuje další potřebné knihovny OpenGFX, OpenSFX a OpenMSX. Majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit pouze updater.exe a hra se jim aktualizuje na poslední verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. ledna 2014 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.4.0-beta2

Autoři OpenTTD vypustili před novým rokem první betu OpenTTD s číslem 1.4.0, tedy s dalším hlavním releasem. Po 14ti dnech je tady beta s číslem 2, která opravuje několik chyb z předchozí verze. Autoři hru stále vylepšují a přidávají nové možnosti. Jde vidět, že stařičký Transport Tycoon je prostě s tímto modem nesmrtelný. K dispozici jsou pro Vás připraveny 3 download odkazy, při kliku na download se Vám stáhne 64 bitová verze. Pro 32 bitový systém je potřeba kliknout na nadpis této novinky nebo na slůvko více zobrazené na konci článku. Zde najdete i verzi pro windows 9x. Kompletní balíček připravím pro download až s finální verzi a to včetně updatů.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [9.3 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

2. srpna 2013 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.3.2

Venku je další verze OpenTTD s označením 1.3.2. Autoři opravili velkou spoustu chyb. Celý seznam můžete najít v souboru changelog.txt, který najdete ve svém adresáři OpenTTD (samozřejmě po nainstalování této nové verze). Stahovat můžete přímo z lokálního downloadu 32bitovou verzi a nebo přímo od autorů z homepage projektu i jiné verze hry jako linux či 64bitovou. K dispozici je i mega balíček, který obsahuje vše potřebné ke správnému spuštění a to včetně updateru. Majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit updater.exe a hra se jim automaticky aktualizuje na novou verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.5 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

10. června 2013 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.3.1

Již nějaký ten den je venku nová verze freeware hry OpenTTD 1.3.1., která obsahuje spoustu oprav z předchozích verzí. Jako vždy majitelé mega balíčku mohou spustit updater.exe a hra se jim sama aktualizuje na aktuální verzi. Ostatní si můžou stáhnout buď zip soubor obsahující samotnou hru, do které je potřeba ještě postahovat další věci pro správnou funkčnost a nebo si můžete stáhnout onen mega balíček v aktuální verzi, který obsahuje vše potřebné pro správné spuštění. K dispozici pro lokální download je 32 bitová verze. Pokud by byl zájem tak můžu začít publikovat i 64 bitovou verzi, kterou si momentálně můžete stáhnout na homepage projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [16.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2013 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.3.0

Každý rok ve stejný čas přichází nová verze OpenTTD a ani letos tomu není jinak. Autoři vypustili po třech release candidate verzích konečně finální verzi OpenTTD 1.3.0. Finální verzi si můžete stáhnout z domácí stránky nebo přímo z lokálního downloadu. K dispozici je opět i mega balíček, který obsahuje vše co ke správnému spuštění potřebujete. Majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit updater.exe, který jim aktualizuje hru na poslední verzi.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [16.5 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. listopadu 2012 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.2.3

Po release candidate verzi se OpenTTD dočkal i verze finální s označením 1.2.3. Nová verze nepřínáší nic nového, ale obsahuje spoustu oprav, které hráčům dokázaly trošku znepříjemnit hraní. Novou aktuální verzi si tak můžete stáhnout přímo na homepage a nebo z lokálního downloadu. Je zde připravena i mega verze, která obsahuje updater a všechno potřebné ke hraní. Majitelé předchozích mega balíčků si můžou spustit pouze updater, který jim hru aktualizuje na verzi 1.2.3.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [16.3 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]