16. března 2019 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.0 RC1

OpenTTD drží většinu roku bobříka mlčení, ale když se blíží jejich datum vydávání hlavních verzí tak dají o sobě vědět. Již za 14 dní se dočkáme verze 1.9.0. No a protože chcou svůj finální produkt zveřejnit bez chyb, které by hráči spíš škodily, tak dali k dispozici Release Candidate verzi. Autoři každopádně slibují lepší frekvenci aktualizací než tomu bylo teď. Spoustu času totiž věnovali přesunům a tvorbě nového webu. Releace Candidate 1 si můžete každopádně stáhnout z domovské stránky. Finální verze bude k dispozici 1.4. - ostatně jako každý rok. No a kdo OpenTTD nezná, pro něho připomenu, že se jedná o free verzi klasického Transport Tycoonu, která v současné době nevyžaduje žádné soubory z původní hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2017 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.7.0 RC1

Tak jak vycházela nová menší verze OpenTTD i několikrát do roka tak poslední verze skončila pouze na čísle 1.6.1 (tedy jen jedna nová verze). Už to vypadalo, že letos se 1.4. nedočkáme další verze a ejhle. Autoři zamakali a venku je verze 1.7.0 RC1 (finální verze bude k dispozici 1.4. stejně jako předešlé roky). Autoři přidali další novinky do NewGRF api a opravili spoustu chyb. RC1 verzi je možné stahovat přímo z domácí stránky projektu. Finální verzi potom bude možné stahovat i z lokálního downloadu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. března 2016 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.6.0 RC-1

Stejně jako každý rok i letos to nebude jiné. OpenTTD se 1.4. dočká nové verze s označením 1.6.0 V současné době byl uvolněn Release Candidate 1. Ten obsahuje několik novinek v podobě nového GRF souboru. Kompletní seznam změn a novinek najdete tady. Release Candidate 1 si pak můžete stáhnout tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. března 2015 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.0 RC1

Od nového roku jsem nenapsal ohledně OpenTTD ani tečku. Nebylo pomalu ani co psát, protože autoři na Vánoce vypustili verzi 1.5.0 beta1, potom byl dlouho klid a naskočila verze 1.5.0 beta2. No a zase dlouho klid až do včerejšího dne, kdy se konečně ukázal RC1. Verze 1.5.0 má přinést nekolik novinek o kterých jsem psal už při první beta verzi. Release Candidate 1 je k dispozici přímo na homepage projektu. Finální verze by mohla být snad 1.4.2015 (téměř pravidelně vydávají autoři 1.4. nějakou novou verzi takže bych za tohle snad dal i ruku do ohně :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2014 Novinka - Transport Tycoon

OepnTTD 1.5.0 - beta1

Jako každý rok i letos si autoři ke kenoci roku připravili novou verzi OpenTTD s označením 1.5.0. Novinek není málo, ale otázkou je, kolik z toho hráči využijí. Byl zvednut limit pro výšku mapy, takže teď si můžete udělat opravdu krásné hornaté mapy. Betu si můžete stáhnout přímo z domácí stránky. Finální verze by mohla být k dispozici snad první týden v lednu 2015. Pro neznalce OpenTTD jen dodám, že se jedná o klon stařičkého a doposud nepřekonaného Transport Tycoonu (i když nějaké ty pokusy o překonání byly tak hra pořád odolává).

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. července 2013 Novinka - Transport Tycoon

Transport Tycoon pro Android a iOS

Nebudeme se bavit o OpenTTD, které už na androidu běhá. Řeč bude o originálním Transport Tycoonu od Chrise Sawyera. On sám se totiž rozhodl, že připraví tento rok verzi právě pro tyto systémy a spustil k tomu i domovskou stránku na které můžete najít i kratičké upoutávkové video. Hra by měla mít propracované dotykové ovládání, ale prvky by měly zůstat stejné jako ve stařičkém Transport Tycoonu z roku 94. Je neuvěřitelné jak dlouho už je tahle hra s námi a pořád má díky modifikaci OpenTTD velkou hráčskou základnu. Škoda jen, že to zatím nevypadá na nějaké opravdu povedené pokračování Transport Tycoonu pro PC.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2013 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD - facebook

Po možnosti hrát OpenTTD v prohlížeči se autoři vrhli i na verzi pro Facebook. Koncem tohoto měsíce by měla být spuštěna beta verze tohoto projektu, která bude fungovat obdobně jako klasická verze s tím rozdílem, že celý report Vašeho hraní se bude postovat na Vaši zeď. Zajímavá bude volba kompletního multiplayeru s tisíci hráči, kdy o některé města budete muset hlasovat. Přibudou i mikro platby, které budou fungovat jako malý uplatek radním daného městečka. Osobně už se těším až se mi na zdi ukáže, ze můj vlak poprvé přijel do nějaké stanice a 50 dalších lidí mi to olajkuje. Jsem zvědav jak tohle ve finále dopadne.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. března 2013 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.3.0 RC2

Finální verze OpenTTD 1.3.0 se nezadržitelně blíží, ale ještě před tím je venku druhý release candidate. V této nové verzi bylo opraveno několik chyb nahlášených z RC1. Ve finální verzi 1.3.0 bude i nové téma v úvodním menu hry. V současné době na domácí stránce probíhá hlasování. Release Candidate 2 si můžete stáhnout tady. Finální verze by mohla být k dispozici do konce měsíce března. Možná se ji dočkáme opět 1.4.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. prosince 2012 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.3.0 beta 1

Jako každý rok i letos autoři OpenTTD na Vánoce připravili novou verzi jejich obchodní strategie OpenTTD, která je velmi podařeným, odvážím se říct že i daleko lepším klonem stařičkého Transport Tycoonu. Nová verze přináší opět spoustu novinek, ze kterých jsou samotní autoři nadšeni. Vylepšili knihovnu NewGRF (což je grafická knihovna) a vylepšili i podporu scriptů. Jedná se zatím o beta verzi, která ještě není vylazena k dokonalosti, ale i tak stojí určitě za vyzkoušení. Jako vždy najdete download přímo na domácí stránce projektu. Majitelé mega balíčku se dočkají aktualizace ve večerních hodinách.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. října 2012 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.2.3 RC-1

Autoři freeware obchodní strategie OpenTTD (klon legendární strategie Transport Tycoon) vypustili do světa novou verzi 1.2.3 opět jako Release Candidate 1. Opravuje spoustu chyb, které se podařilo autorům do hry dostat v předešlých verzích. Jako vždycky autoři prosí o Vaší pomoc s hledaním chyb, aby mohla finální verze 1.2.3 být s co nejmenším počtem chyb. Release Candidate 1 si můžete stáhnout na homepage projektu. Uživatelé mega balíčku se dočkají updatu ve večerních hodinách.

Diskuse k článku [0 komentářů]