4. dubna 2022 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 12.2

Po dlouhých několika letech, kdy se autorům dařilo vydávat novou klíčovou verzi OpenTTD vždy 1.4 se letos tento počin nezdařil. Původně totiž předpokládali, že 1.4 vypustí do světa verzi 13.0. Bohužel došlo k několika komplikacím a verze 13 se zatím nekoná. Jako útěcha nám musí stačit alespoň verze 12.2, která obsahuje několik oprav. Na druhou stranu minulý rok jsme se dočkali dvou klíčových verzí, kdy autoři vypustili verzi 11 právě 1.4 a potom na podzim honem verzi 12.
Novou verzi OpenTTD 12.2 si můžete stáhnout na homepage projektu. Pro neznalce jen dodám, že OpenTTD je vylepšená verze již stařičkého Transport Tycoonu, která má neustále své fanoušky a rozhodně dokáže zabavit na hodiny na rozdíl od některých novějších her :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. prosince 2021 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 12.1

Ne, není to chyba v nadpisu novinky. Promeškal jsem verzi 12.0 a najednou je tu hned verze 12.1 :) Každopádně asi všem došlo (minimálně těm, kteří sledují vydávání hlavních verzí OpenTTD), že došlo k nějaké změně. Autoři totiž vždy před Vánoci vydávají první bety a RC verze pro hlavní klíčovou verzi, která pravidelně již několik roků vychází vždy 1.4.. Proč tedy náhle změna a verze 12.x je tady s velkým předstihem ? Verze 12.x totiž přináší kompletně předělaný multiplayer (ne, není se třeba děsit, předěláno bylo pouze serverové jádro). Co to pro uživatele znamená ? Hráč, který chce hostovat hru, tak ji prostě vytvoří a všem ostatním rozešle kód na který se mají připojit. Osobně bych to přirovnal k TeamVieweru, kde taktéž pro server vygenerujete uživatelské jméno a heslo (kód). Díky tomu odpadá nastavování různých portů. Samozřejmě to má svá pro i proti, protože ve finále se nejedná o přímé spojení mezi serverem a hostem, ale je zde ještě mezi server, který tohle všechno zajišťuje (to Vás ovšem zajímat až tak moc nemusí... do doby než daný server nebude stíhat a nebo bude mít výpadky). Za mě je to od autorů OpenTTD dobrý krok jak přiblížit multiplayer ještě více hráčům, protože většina z nich jede na linkách, kde si prostě port nastavit nemůžou a tak pro ně kompletně odpadla možnost vytvoření vlastní hostované hry.
Novou verzi OpenTTD si již tradičně můžete stáhnout na domovské stránce projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2021 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.11.0

Každoročně ve stejnou dobu vychází vždy nová verze OpenTTD. Po verzi 1.10 je zde tedy 1.11. Autoři opět přidali několik zajímavých novinek. Navíc na zítra připravují svůj druhý stream, kde budou taktéž mluvit o rozpracovaných věcech. Verzi 1.11.0 si můžete stáhnout z domovské stránky. Jen pro neznalé, OpenTTD je freeware mnohonásobně vylepšený klon stařičkého Transport Tycoonu od Chryse Sawyera, který již ke svému spuštění nevyžaduje originální soubory z této hry. Navíc od klasicky podporuje až 16 hráču pro multiplayer a spousta hráčů si s ním užijí několika hodinovou zábavu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. března 2021 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.11.0 RC1 a 1.4. ve znamení Steamu

Přestože jsem za poslední rok o OpenTTD moc nenapsal, tak autoři stále pokračují s vydáváním nových verzí a vypadá to opět (ostatně jako každý rok), že 1.4. se dočkáme finální verze s označením 1.11.0, která je momentálně v označena jako RC1. Stahovat ji můžete stejně jako vždycky přímo na homepage projektu. Osobně jsem nějakou tu verzi vynechal a při nedávném nainstalování desítkové verze jsem byl mile překvapen, kolik je tam změn.
Od 1.4. dojde k přidání dalšího distribučního kanálu této freeware hre. Hra je již teď k dispozici na Steamu v podobě předpripravené stránky. Od 1.4. si tak budete moci ve svém Steam účtu aktivovat OpenTTD 1.11.0 a ostatní verze se Vám potom budou aktualizovat automaticky. To na co Maszyna už několik měsíců čeká (zřejmě nějaké potíže s integrací Steamu), se autorům OpenTTD povedlo celkem rychle. Bude zajímavé sledovat, zda tím získá OpenTTD větší hráčskou základnu. Ono je přeci jen zábavnější hrát multiplayer s 16ti hráči než jen třeba 2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. června 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.2

Na začátku června vyšla nová verze freeware hry OpenTTD. Opraveno bylo několik chyb a to zejména v multiplayeru. Pokud patříte mezi OpenTTD hráče, kteří hrají právě multiplayer, potom je nová verze určena hlavně Vám. Samozřejmě je opraveno i několik dalších chyb, které ocení i ostatní hráči. Pro neznalé jen připomenu, že OpenTTD je open source freeware klon klasického Transport Tycoonu a za svou existenci se z něho stala samostatná hra, který již nevyžaduje originální Transport Tycoon soubory, protože je autoři plně nahradili. Novou verzi můžete jako vždy stahovat na domovské stránce projektu.
Již při minulém updatu jsem psal něco ohledně multiplayer session a rád bych tedy hodil do placu třeba datum. Pojďme třeba 19. června nebo 20. června ve večerních hodinách hodit jedno sezení (vytvoříme hru, domluvme se předem na velikosti mapy a zábava může začít :) Návrhy a případně i jiné data můžete zanechat v komentáři, stejně tak i komentář, že máte zájem (pevně věřím, že se pořád najdou nějací čeští hráčí, kteří tuhle hry hrají).

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0

Je to již tradice, že se v dubnu dočkáváme vždy hlavní verze OpenTTD. Letos tomu, ostatně kdo by to čekal, není jinak a nová verze OpenTTD 1.10.0 je konečně tady. Ostatně beta byla k dispozici již na konci listopadu s tím, že to chtějí do Vánoc uzavřít... což se zřejmě nepovedlo :) Ale teď je již vše napraveno a domovské stránce je finální verze připravena k downloadu. Musím říct, že od verze 1.0 urazilo OpenTTD opravdu velký kus cesty. Chtělo by to někdy udělat pořádnou OpenTTD session s 16ti hráči :) Zkusím něco vymyslet.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0-beta2

Od začátku listopadu 2019 byla k dispozici první beta nové verze OpenTTD s označením 1.10.0. Původní finální verze měla vyjít právě na Vánoce, ale nestalo se tak. Na Vánoce byla k dispozici beta2. Nová verze OpenTTD by měla přinést opět nějaké novinky a vylepšení. Betu 2 si můžete momentálně stáhnout z domovské stránky. Rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení i když se nejedná ještě o finální verzi.
Asi není třeba opakovat, že OpenTTD je freeware verze stařičkého Transport Tycoonu, která podporuje hru až 16ti hráčů v multiplayeru a již od jisté verze nevyžaduje originální soubory od Transport Tycoonu. Zatím se stále jedná o jednu z nejlepších strategických her s dopravu. Hra nesází na mega grafiku, ale rozhodně svou hratelností neurazí (těžko se přestává :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2019 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.1

Přesně na apríla vyšla další hlavní verze OpenTTD s označením 1.9.0. Netrvalo ovšem dlouho a je k dispozici verze 1.9.1. V nové verzi bylo opraveno několik chyb, ale verze 1.9.0 se nese ve verzi optimalizací. Už by nemělo být tak náročné provozovat tisíce stanic :) Ostatně kde jsou ty časy, kdy to vše bylo omezeno na určitý počet a přes to prostě nejel vlak. Verzi 1.9.1 si můžete stáhnout z domovské stránky. Jako vždy připomenu, že OpenTTD je vlastně freeware klon klasického Transport Tycoon či Transport Tycoon Deluxe - mimochodem pro mě stále nepřekonané strategie. I jeho nástupce (Locomotion) se moc nepovedl. OpenTTD již od jisté verze nevyžaduje originální soubory ze samotné hry, vše je již předěláno do free verze. Pokud jste nikdy Transport Tycoon nehráli a jste stále OpenTTD nepolíbení, potom hru minimálně stojí vyzkoušet. Můžou se stát maximálně 2 věci, buď Vás nechytne a nebo se od ní neodtrhnete. Hra ma navíc skvělý multiplayer až pro 16 hráčů.

Autor:
Celý článek » | download [5.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. března 2019 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.0 RC1

OpenTTD drží většinu roku bobříka mlčení, ale když se blíží jejich datum vydávání hlavních verzí tak dají o sobě vědět. Již za 14 dní se dočkáme verze 1.9.0. No a protože chcou svůj finální produkt zveřejnit bez chyb, které by hráči spíš škodily, tak dali k dispozici Release Candidate verzi. Autoři každopádně slibují lepší frekvenci aktualizací než tomu bylo teď. Spoustu času totiž věnovali přesunům a tvorbě nového webu. Releace Candidate 1 si můžete každopádně stáhnout z domovské stránky. Finální verze bude k dispozici 1.4. - ostatně jako každý rok. No a kdo OpenTTD nezná, pro něho připomenu, že se jedná o free verzi klasického Transport Tycoonu, která v současné době nevyžaduje žádné soubory z původní hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2017 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.7.0 RC1

Tak jak vycházela nová menší verze OpenTTD i několikrát do roka tak poslední verze skončila pouze na čísle 1.6.1 (tedy jen jedna nová verze). Už to vypadalo, že letos se 1.4. nedočkáme další verze a ejhle. Autoři zamakali a venku je verze 1.7.0 RC1 (finální verze bude k dispozici 1.4. stejně jako předešlé roky). Autoři přidali další novinky do NewGRF api a opravili spoustu chyb. RC1 verzi je možné stahovat přímo z domácí stránky projektu. Finální verzi potom bude možné stahovat i z lokálního downloadu.

Diskuse k článku [0 komentářů]