1. dubna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0

Je to již tradice, že se v dubnu dočkáváme vždy hlavní verze OpenTTD. Letos tomu, ostatně kdo by to čekal, není jinak a nová verze OpenTTD 1.10.0 je konečně tady. Ostatně beta byla k dispozici již na konci listopadu s tím, že to chtějí do Vánoc uzavřít... což se zřejmě nepovedlo :) Ale teď je již vše napraveno a domovské stránce je finální verze připravena k downloadu. Musím říct, že od verze 1.0 urazilo OpenTTD opravdu velký kus cesty. Chtělo by to někdy udělat pořádnou OpenTTD session s 16ti hráči :) Zkusím něco vymyslet.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0-beta2

Od začátku listopadu 2019 byla k dispozici první beta nové verze OpenTTD s označením 1.10.0. Původní finální verze měla vyjít právě na Vánoce, ale nestalo se tak. Na Vánoce byla k dispozici beta2. Nová verze OpenTTD by měla přinést opět nějaké novinky a vylepšení. Betu 2 si můžete momentálně stáhnout z domovské stránky. Rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení i když se nejedná ještě o finální verzi.
Asi není třeba opakovat, že OpenTTD je freeware verze stařičkého Transport Tycoonu, která podporuje hru až 16ti hráčů v multiplayeru a již od jisté verze nevyžaduje originální soubory od Transport Tycoonu. Zatím se stále jedná o jednu z nejlepších strategických her s dopravu. Hra nesází na mega grafiku, ale rozhodně svou hratelností neurazí (těžko se přestává :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2019 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.1

Přesně na apríla vyšla další hlavní verze OpenTTD s označením 1.9.0. Netrvalo ovšem dlouho a je k dispozici verze 1.9.1. V nové verzi bylo opraveno několik chyb, ale verze 1.9.0 se nese ve verzi optimalizací. Už by nemělo být tak náročné provozovat tisíce stanic :) Ostatně kde jsou ty časy, kdy to vše bylo omezeno na určitý počet a přes to prostě nejel vlak. Verzi 1.9.1 si můžete stáhnout z domovské stránky. Jako vždy připomenu, že OpenTTD je vlastně freeware klon klasického Transport Tycoon či Transport Tycoon Deluxe - mimochodem pro mě stále nepřekonané strategie. I jeho nástupce (Locomotion) se moc nepovedl. OpenTTD již od jisté verze nevyžaduje originální soubory ze samotné hry, vše je již předěláno do free verze. Pokud jste nikdy Transport Tycoon nehráli a jste stále OpenTTD nepolíbení, potom hru minimálně stojí vyzkoušet. Můžou se stát maximálně 2 věci, buď Vás nechytne a nebo se od ní neodtrhnete. Hra ma navíc skvělý multiplayer až pro 16 hráčů.

Autor:
Celý článek » | download [5.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. března 2019 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.0 RC1

OpenTTD drží většinu roku bobříka mlčení, ale když se blíží jejich datum vydávání hlavních verzí tak dají o sobě vědět. Již za 14 dní se dočkáme verze 1.9.0. No a protože chcou svůj finální produkt zveřejnit bez chyb, které by hráči spíš škodily, tak dali k dispozici Release Candidate verzi. Autoři každopádně slibují lepší frekvenci aktualizací než tomu bylo teď. Spoustu času totiž věnovali přesunům a tvorbě nového webu. Releace Candidate 1 si můžete každopádně stáhnout z domovské stránky. Finální verze bude k dispozici 1.4. - ostatně jako každý rok. No a kdo OpenTTD nezná, pro něho připomenu, že se jedná o free verzi klasického Transport Tycoonu, která v současné době nevyžaduje žádné soubory z původní hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2017 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.7.0 RC1

Tak jak vycházela nová menší verze OpenTTD i několikrát do roka tak poslední verze skončila pouze na čísle 1.6.1 (tedy jen jedna nová verze). Už to vypadalo, že letos se 1.4. nedočkáme další verze a ejhle. Autoři zamakali a venku je verze 1.7.0 RC1 (finální verze bude k dispozici 1.4. stejně jako předešlé roky). Autoři přidali další novinky do NewGRF api a opravili spoustu chyb. RC1 verzi je možné stahovat přímo z domácí stránky projektu. Finální verzi potom bude možné stahovat i z lokálního downloadu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. března 2016 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.6.0 RC-1

Stejně jako každý rok i letos to nebude jiné. OpenTTD se 1.4. dočká nové verze s označením 1.6.0 V současné době byl uvolněn Release Candidate 1. Ten obsahuje několik novinek v podobě nového GRF souboru. Kompletní seznam změn a novinek najdete tady. Release Candidate 1 si pak můžete stáhnout tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. června 2015 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.1

V dubnu jsme se dočkali finální verze 1.5.0. Během května vyšla verze 1.5.1 RC1 a teď je konečně venku klasická 1.5.1. Od verze 1.5.0 bylo opraveno několik chyb a upraveno několik drobností pro lepší hratelnost. Verzi 1.5.1 si můžete stáhnout přímo z lokálního downloadu v mega balíčku nebo v klasickém zip souboru. Mega balíček obsahuje vše potřebné pro správné hraní. Pokud sáhnete po ZIP souboru, potom je potřeba doplnit ještě OpenSFX, OpenGFX a OpenMSX nebo doplnit data z Transport Tycoon. Majitelé předchozích mega balíčků můžou spustit updater.exe a hra se jim aktualizuje na verzi 1.5.1.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.9 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2015 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.0

1.4.2015 vyšla nová verze OpenTTD s označením 1.5.0. Autoři tak dodrželi svůj každoroční termín a novou verzi stihli do 1.4. dokončit. Vzhledem k vytíženosti jsem download umístil až teď. Novinek je dost, ale tou hlavní jsou podstatně větší kopce. Teď už si můžete stavět opravdu alpské pohoří. Stejně jako vždy je pro Vás připravena k downloadu kompletní verze, která obsahuje všechny knihovny včetně updateru, který Vám zajistí novou verzi hry při každém vydání nové verze. Velký balíček tak můžete stáhnout jen jednou. Pro ty, kteří už mají balíček stažený je tu samozřejmě připraven update (stačí spustit updater.exe). No a pro ostatní, kteří nevěří spustitelným souborům je připraven zip soubor se samotnou hrou. Nutno dodat potřebné knihovny OpenGFX, OpenSFX a OpenMSX. Z lokálního downloadu si můžete stáhnout 32 bitové verze. Pokud chcete 64 bitové či verze pro jiný OS, potom je potřeba stahovat přímo na domovské stránce.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [18.9 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

19. března 2015 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.5.0 RC1

Od nového roku jsem nenapsal ohledně OpenTTD ani tečku. Nebylo pomalu ani co psát, protože autoři na Vánoce vypustili verzi 1.5.0 beta1, potom byl dlouho klid a naskočila verze 1.5.0 beta2. No a zase dlouho klid až do včerejšího dne, kdy se konečně ukázal RC1. Verze 1.5.0 má přinést nekolik novinek o kterých jsem psal už při první beta verzi. Release Candidate 1 je k dispozici přímo na homepage projektu. Finální verze by mohla být snad 1.4.2015 (téměř pravidelně vydávají autoři 1.4. nějakou novou verzi takže bych za tohle snad dal i ruku do ohně :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2014 Novinka - Transport Tycoon

OepnTTD 1.5.0 - beta1

Jako každý rok i letos si autoři ke kenoci roku připravili novou verzi OpenTTD s označením 1.5.0. Novinek není málo, ale otázkou je, kolik z toho hráči využijí. Byl zvednut limit pro výšku mapy, takže teď si můžete udělat opravdu krásné hornaté mapy. Betu si můžete stáhnout přímo z domácí stránky. Finální verze by mohla být k dispozici snad první týden v lednu 2015. Pro neznalce OpenTTD jen dodám, že se jedná o klon stařičkého a doposud nepřekonaného Transport Tycoonu (i když nějaké ty pokusy o překonání byly tak hra pořád odolává).

Diskuse k článku [0 komentářů]