11. listopadu 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Click 2 play

Český distributor Comgad spustil svůj digitální obchod, kde je možné zakoupit české verze her v digitální podobě. Proč o tom píši ? Zrovna teď běží začáteční akce, kde jsou všechny hry téměř o 50% levnější, takže pokud jste pořád váhali s nákupem Trainz Simulator 12 tak teď máte tu možnost si jej za 399 Kč koupit. Upozorňuji předem, že se jedná skutečně o Trainz Simulator 12 a né Train Simulator 2012. Jak už jsem jednou avízoval, nechápu proč se hra u nás jmenuje jako Trainz Simulator 2012 a to i přes fakt, že vystavený obal má na sobě pouze číslovku 12. Docela povedené klamání zákazníků.

Diskuse k článku [4 komentářů]

23. října 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Česká verze TS 12 opět odložena

Původně měla česká verze Trainz Simulatoru 12 vyjít 22.10.2011, ale jak to tak vypadá datum je opět posunuto. Nové plánované datum vydání je stanoveno na 11.11.2011. Je to přesně v den, kdy má Comgad spustit i digitální distribuci click2play. Zda bude tento titul i součástí této distribuce zatím není známo. Každopádně si na českou verzi Trainz Simulatoru 12 ještě nějaký ten týden počkáme. Mimochodem dávejte si pozor co si kupujete, protože z nějakého neznámého důvodu se tato hra u nás v obchodech jmenuje Trainz Simulator 2012 tak ať si nemyslíte, že si kupujete produkt od Railsimulator.com. Tyhle dvě hry nemají spolu vůbec nic společného a každá je zaměřená na jiný okruh hráčů.

Diskuse k článku [4 komentářů]

30. srpna 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

TS 12 - česká verze odložena

Podle některých webů měla česká verze Trainz Simulator 12 vyjít právě 31.8.2011, ale právě čím blíže se datum vydání blížilo tím se začaly data měnit a teď to vypadá, že česká verze vyjde až v říjnu tohoto roku. Udávané datum vydání přímo od distributora Comgad je 21.10.2011. Jiní prodejci udávají rovnou až konec října. Osobně nevím, co zde trvá tak dlouho (hra je venku už nějaký ten měsíc), ale nemyslím si, že hra obsahuje 100 stránkový manuál, který by dělal takové potíže přeložit. Hra sama o sobě, alespoň download verze z ruzných serverů, je přeložena do několika jazyků což znamená, že když si nastavím v menu češtinu, tak je hra česky. Přinese tedy česká verze na DVD i něco nového co v současné počeštěné verzi od Auranu není ? (samozřejmě přeložený obal hry a manuál nepočítám) Toť otázka do pranice.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. srpna 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator 12 - update 2

I když trošku se spožděním, ale hlásit se to musí :) Venku je druhý update pro hru Trainz Simulator 12 od Auranu. List oprav je vskutku dlouhý, takže jej vynecháme. Update by měl fungovat na následující verze:
* 46957
* 47059
* 47452
* 47772
Z vaší hry se tak stane verze 48249. Pro multiplayer je potřeba vlastnit poslední build a to včetně všech addonů. Stahovat jej můžete ze stránek auranu. Hlavně si nezapomeňte vybrat tu správnou verzi.

Diskuse k článku [6 komentářů]

8. srpna 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator 12 - 50% sleva

Cena Trainz Simulator 12 je v tomto týdnu slevněna o 50% což ve výsledku dává za hru nějakých 480 Kč. Pokud tedy po této hře toužíte tak je tato cena určená právě pro Vás. Nemyslím si, že se někdy v brzké době dočkáme podobné ceny a sleva určitě neklesne na tento nový kousek (který se u nás mimochodem zatím stále neprodává a až se začne prodávat tak je jeho cena stanovena na 700 Kč + poštovné) pod 50%. Auran navíc moc slevy nedělá a většinou ze slev vypouští nové tituly. Takže pokud Vás tahle akce zajímá, potom navštivte web Gamersgate.com. Ještě dodám, že akce končí v neděli 14. srpna. Jinak produkt je plně updatovatelný! Né jak verze 2010 stažená mimo Auran.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. července 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

N3V tituly 50% dolů

Impulse Driven má v dnešní akci všechny N3V tituly (Auran) o 50% dolů až na jeden. Zřejmě asi tušíte, že nový Trainz Simulator 12 není v této slevě zahrnut. Každopádně i tak tam můžete najít pěknou Trainz kolekci za zajímavé ceny, které se pohybují okolo 170 Kč za 1 titul. Chcete-li se na celou kolekci podívat potom to zkuste tady. Zřejmě asi neodolám a zakoupím nějaký z těch titulů. Jen je škoda, že Trainz Simulator 12 neklesl alespoň o 30% když né o 50%.

Diskuse k článku [1 komentářů]

9. června 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator 12 na steamu

Auran konečně pustil Trainz Simulator 12 i na Steam. Otázkou ale je, zda je to plně updatovatelná verze nebo opět na tuto verzi nebude existovat žádný další update ? Přeci jen vyhodit 36 euro není jen tak. Hra je navíc na steamu v akci a to s 10% slevou. Pokud Vás Steam zajímá více než Auran download potom si tuto verzi můžete zakoupit tady. Osobně si počkám, až se někde Auran oficiálně vyjádří k této Steam verzi a nebo až se vyjádří samotní hřáčí, kteří si tuto Steam verzi zakoupí. Hry ze Steamu vetšinou vyžadují speciální update, který se instaluje přímo z jejich systému, protože spustitelný exe soubor obsahuje kontrolu účtu na Steamu. Pak tu zůstává opět stejná alternativa jako u TS 2010, zakoupit na Steamu, získat legálně nabitou kopií sériové číslo a najít si alternativu. Není to hezká cesta, ale dokud si bude Auran hrát na mrtvého brouka a nic s tímto problémem neudělá... kromě jejich arogantních řečí, že si tu hru máte koupit u nich a máte po problémech, tak není zřejmě jiná cesta.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. června 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator MAC

Netrvalo to dlouho a po oznámení Trainz Simulator pro MAC je MAC verze i venku. Podle screenů to vypadá, že se autoři moc nenamáhali a předělali 2 roky starou hru (2010) pro MAC bez možnosti multiplayeru a to za stejnou cenu jako stojí nová verze Trainz Simulator 12. Je mi jasné, že majitelé MAC počítačů existenci tohoto simulátoru ocení, vždyť pro jejich systém nic takového zatím není. Pokud tedy patříte ke štastným vlastníkům MAC OS 10.5 potom si tuto hru můžete u auranu zakoupit za $49,99 AUD. Jedná se zatím pouze o digital download verzi (pochybuju že bude i krabicová) a osobně jsem zvědav zda tato verze dorazí i do jiných digitálních obchodů jako např. steam, protože Steam má zajímavou politiku s tím, že když vlastníte u nich hru na PC a existuje MAC verze tak ji máte v ceně (už neplatíte znovu). Zda to bude platit i u tohoto titulu není jasné, protože zde není přímo ve jméně Trainz Simulator 2010 ale pouze Trainz Simulator MAC.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. dubna 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator 12 - update

Netrvalo to dlouho a venku je první update pro Trainz Simulator 12, který udělá z verze 46957 verzi 47059. Update o velikosti 8,6 MB se Vám stáhne automaticky při spuštění hry. Pokud se tak nestane tak je tady druhá možnost a to update stáhnout manuálně tady. Ať se update stáhne automaticky nebo manuálně tak proces updatování je úplně stejný a opět to zabere nějakou tu minutu (spíš ale desítky minut). A co vlastně tento update obsahuje ?
- update autorů (velice důležité :)
- opraven iTrainz klient, který se nedokázal při odpojení znovu připojit
- zlepšena stabilita iTrainz na některých síťových konfiguracích
- schování jmen v multiplayeru při přepnutí do 3D pokud je UI skryto
- opraveno několik chyb při které měly za násladeke pád hry
- opravena i položka v Multi playeru (konkrétně serverová část), která měla za následek pád a vypnutí hry.
Dovolím si tipnout, že tento update je venku i k vuli zablokování nelegálních sériových čisel. Nemám možnost vyzkoušet, ale třeba se někdo takový najde.

Diskuse k článku [8 komentářů]

19. dubna 2011 Novinka - Trainz Simulator 12

Trainz Simulator 12 i jinde

Pokud Vám vadí politika Auranu stejně jako mě co se redownloadu týče, potom se nabízí další možnost, kde si Trainz Simulator 12 pořídit v digitální podobě a to za obdobnou cenu jako u Auranu. Hlavně v té ceně máte možnost neomezeného stahování vždycky maximální rychlostí takže za měsíc nemusíte znovu kupovat 1st class ticket aby jste nemuseli čekat na download několik dní. Navíc je možnost vložení různých slevových kódů, které chodí na emaily takže ta cena může být i nižší. A o jakém obchodě je vlastně řeč ? Jedná se o Gamersgate, který taktéž hodně používám takže moje reference jsou jen a jen kladné a nikdy jsem neměl žádné potíže. (nesnažím se dělat tomuto obchodu reklamu, ale pouze upozorňuji na další možnost zakoupení této hry) Download her funguje opravdu rychle. Pokud tedy máte zájem, hru si můžete zakoupit přímo tady. Pro mě osobně je tohle lepší možnost jak to kupovat u Auranu. Hra obsahuje dokonce auto update, takže by i tato verze měla být plně updatovatelá ze strany Auranu. Gamersgate nepoužívá žádné své DRM (žádnou ochranu) takže je tam jen ochrana Auranu pomocí aktivačního sériového čísla. Zde asi odpadá problém, který nastal u Steamu, protože Steam si do hry vkládá svůj kód a pro ten by Auran musel dělat zvláštní update.

Diskuse k článku [2 komentářů]