Rail Simulator
23. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Dárečky

Poslední roky jsem během Vánoc rozdával na tomto webu dárečky v podobě Steam aktivačních kódů. Dárečky byly financovány z intextové reklamy, která byla na tomto webu. Bohužel intextová reklama přestala fungovat a financování webu a zároveň dárečků je proto složitější. Mohl bych na stránky naházet spoustu reklamních bannerů, ale intextová reklama byla taková nejméně obtěžující. Do budoucna tedy musím najít nějaké rozumné neobtěžující řešení, které pokryje roční hosting webu a zůstane i na dárečky pro Vás. Letos bude dáreček tedy jen jeden a proto bude o něco složitější jej získat. Jen naznačím, že se bude jednat o produkt, který bude potřeba registrovat na myTrainz stránkách. Kódy od Auranu na rozdíl od Steamu obsahují 5 pomlček a 6 částí kódu. Těchto 6 částí kódu jsem se rozhodl rozložit do 6ti různých hádanek, které najdete průběžně na těchto stránkách. První nápovědu na 4 znaky či čísla zde umístím během dnešního dne či večera. Přeji příjemné luštění a samozřejmě klidné prožití Vánočních svátků.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Zora no Densha

Už jsme tady měly jeden projekt ruského metra pro Source engine od Valve, který využíval Garry´s mod. Zora no Densha není úplně tak novinkou, ale ještě jsem o něm nepsal. Jedná se v podstatě o vlakový mód vytvořeny pro Minecraft a jak jistě tušítě, ke své funkčnosti bude Minecraft i vyžadovat. V Zora no Densha si veškeré funkce a vlastnosti vlaku můžete naprogramovat a tak si realističnost vyšperkujete na maximum. Dokonce i vlakové jednotky si vymodelujete v daném editoru. Pokud patříte mezi majitele Minecraftu tak tenhle mód rozhodně stojí za vyzkoušení. Pro ostatní je tu alespoň trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. listopadu 2018 Novinka - Ostatní

PragueSim

Simulátorů na Unreal Enginu 4 vzniká celkem dost a jeden přichází i z České Republiky. Jmenuje se PragueSim a jedná se o simulátor Pražského metra. Na domovské stránce projektu je možné najít galerii včetně různých informací. Datum vydání samozřejmě není známo (otázkou je zda vůbec půjde simulátor pro veřejnost, protože v popisu má, že se bude jednat trenažér), ale v současné době autor hledá nějakého programátora, který by mu s tvorbou pomohl. Autor tvoří trasu B a má již hotov úsek od Černého mostu po Invalidovnu. Za sebe můžu jen autorovi popřát hodně štěstí při tvorbě a tajně doufat, že se tohoto simulátoru jednoho dne dočkáme.

Diskuse k článku [4 komentářů]

17. října 2018 Novinka - Ostatní

Mashinky - 4 éra

Již rok je v předběžném přístupu hra Mashinky od českého tvůrce. Při vydání obsahovala hra pouze 2 éry a to obě parní s tím, že první éra byla brzká doba parní a druhá éra čistě parní. Později pak přišla ranná doba dieselů jako třetí éra. No a teď už tu máme dobu dieselovou přímo ve čtvrté éře. Krom rozšíření dieselů se do hry dostaly i dvě nové suroviny - písek a ocel a k nim i patřičné budovy pískovna a ocelárna. Autor přidal i zajímavou novinku na budovy. Na všechny totiž přidělal několik kamer, takže je možné koukat třeba z komínu. Je krásné sledovat jak se hra s každým updatem zlepšuje. Mashinky je radost hrát.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. října 2018 ... - Ostatní

Hledá se jeden simulátor :)

Ač to zní divně tak hledám jeden simulátor. Jedná se konkrétně o simulátor různých nádraží (osobně jsem měl pro simulátor staženo nádraží Ostrava Svinov, ale bylo tam i nádraží Opava, atd... K dispozici bylo jen to nádraží, nešla vidět další cesta např. Ostrava Hl.n. či Opava apod... Podklad byl bílý, černým vyznačeno kolejiště a mohl jsem klikáním stavět cestu a řídit signalizace. Vždy to zablikalo, že tam jě nějaký vlak a po rozkliknutí to napsalo kam jede a podle toho se stavěla cesta. Navíc po té mapě ten vlak jezdil (žádné grafické orgie, tuším že jen obdélníčky a už si nepamatuji zda to bylo v barvách). Vyzkoušel jsem Grafikon, Multikon, Staničář, Kolejarz, Liberec, ... ani jeden z těchto to není. Pokud Vás tedy napadne co by to mohlo být, můžete se o název podělit v diskusi. Já jej mám určitě někde v archivu na disku, ale když nevím jak se jmenuje tak se to blbě hledá :) [více »]

Autor:
Diskuse k článku [2 komentářů]

9. října 2018 Novinka - Ostatní

Train Valley 2 - předběžný přístup

Po velmi úspěšném Train Valley přichází jeho povedenější pokračování. Train Valley 2 je pokračování s velkým P. Né každá hra se totiž dočká pokračování, které je lepší jak první díl. Ale abych Vám hru trochu přiblížil. Train Valley je hříčka, ve které hráč musí projojit různá nádraží a do těch nádraží potom směrovat vlaky podle barev. Ono to zní jednoduše, ale zase tak snadné to není. Jak je na scéně více souprav tak teprve začíná ten správny zmatek, se kterým by si měl dobrý dispečer poradit. U prvního dílu jsem se několik hodin dobře bavíl a ještě i teď se k němu občas vracím. No a pokračování sebou přináší i průmysl. Města vyžadují určité prostředky a ty je třeba dodávat (skoro jako Mashinky či Transport Tycoon ale z pohledu dispečera). Po grafické stránce je to pořád krásně kreslené a dodává to hře to pravé kouzlo. Osobně jsem dlouho neváhal a hru jsem si v předběžném přístupu zakoupil, protože tady budu mít zase na pár hodin o zábavu postaráno.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. října 2018 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019

Na konci tohoto roku nebo začátkem roku 2019 se dočkáme dalšího zajímavého simulátoru z podzemí. Od studia KishMish Games vyjde v předběžném přístupu Metro Simulator 2019. Hra by měla setrvat v předběžném přístupu minimálně 6 měsíců. No a jak už název prozradil, bude se jednat o simulátor metra a řidičem můžete být Vy. Kromě řidiče si můžete zahrát i na cestujícího a jen tak se nechat vozit. Hra je zasazena do jednoho z nejkrásnějších podzemí - Moskva a v předběžném přístupu bude obsahovat 2 linky. Finální verze by měla obsahovat několik Moskevských linek. Podle videa a obrázků to zatím vypadá povedeně a klidně by to mohla být náhrada za momentálně mrtvé World of Subways. V budoucnu autoři nehodlají zůstat pouze v Moskvě, ale chystají se zpracovat i jiné zajímavé metra v různých metropolích. Třeba se někdy dočkáme i všech 3 linek Prahy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. září 2018 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle odloženo

Kdo se těšil jako já na konec září, kdy měl vyjít v předběžném přístupu tento simulátor, tak má momentálně smůlu. Alespoň podle Steamu byl Metro Sim Hustle odložen až na 12. prosince tohoto roku. Stále platí, že hra bude v prosinci v předběžném přístupu, ale měla by být kompletní. Autor zvolil předběžný přístup pro beta testování a odlazení hry do finální podoby. Cena zatím nebyla stanovena.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. září 2018 Novinka - Ostatní

LOTUS simulator

Dlouho očekávaný LOTUS simulátor je konečně venku. Respektive není úplně venku, ale momentálně v předběžném přístupu. LOTUS simulátor má být simulátor kompletní městské dopravy (tramvaje, autobusy, metro, ...) Současná verze obsahuje pouze kolejová vozidla a je určená především pro vývojáře. Pokud tedy neplánujete tvořit pro LOTUS simulátor různý vozový park, potom bude dobré ještě s nákupem počkat. Jinak v předběžném přístupu za hru zaplatíte 39,99 EURO. Nutné ještě říci, že LOTUS mají na svědomí autoři OMSI.

Diskuse k článku [6 komentářů]

14. září 2018 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle

Již tento měsíc se dočkáme dalšího simulátoru Metra. Konkrétně to bude přesně 28. září, kdy bude Metro Sim Hustle na Steamu odemčen v předběžném přístupu. K samotnému simulátoru toho autor zatím moc neprozradil, co je patrné z videa je, že budete vydělávat peníze, investovat do soupravy, do bezpečnosti, utrácet je v obchodech a dokonce v barech. Jak moc budou tyhle části zajímavé se ukáže již brzy. Verze v předběžném přístupu by měla obsahovat vše a předběžný přístup autor zvolil z důvodu testování. I to se samozřejmě může změnit. Mimochodem cena mezi předběžným přístupem a finální verzí bude rozdílná, proto se vyplatí investovat hned a nebo potom čekat na různé Steam slevy.

Diskuse k článku [4 komentářů]