10. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Disneyland Railroad Steam Simulator

Čekáte na pořádnou páru pro Train Sim World ? Můžu Vás ujistit, že se ještě dlouho načekáte, protože DTG zatím nezačalo páru přidávat do svého Simugraphu, který ovládá fyziku vlaků v TSW. Než se tedy dočkáme mám pro Vás náhradu v podobě Disneyland Railroad Steam Simulator. Ač to zní hrozně, jedná se opravdu o parádně nasimulovanou páru, řekl bych že jedna z nejlepších simulací. Ostatně kvalitě odpovídá i cena, která je $49. Za tuto cenu obdržíte 2 parní lokomotivy s plně funkční kabinou, kde můžete pracovat jako strojvedoucí či pomocník (klidně i oba najednou), 2 lokace (Disney land z roku cca 1955 a cca 1956. Simulátor má kromě skvělé fyziky i střídání dní a nocí a to včetně funkčního počasí. Ke hře navíc obdržíte 100 stránkový manuál v elektronické podobě. Je možnost si jej i objednat v tištěné podobě za $29.
Ale teď už nechme toho psaní a mrkněte se raději na trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Řešení k dárku

Vypadá to, že se konečně našel šťastlivec, který hru aktivoval, gratuluji. Nyní tedy přikládám řešení úkolů.
První část kódu - celý kód byl schován v názvu obrázku
Druhá část - ta byla předpokládám jednoduchá, ale i tak prozradím, že římská deset je X, BVE byl Janponský simulátor a byla v něm pouze Japonština (J), počet DLC pro TSW se dá najít na Steamu pod Train Sim World (je jich tam 5), no a polský simulátor byl Mechanik (M).
Třetí část - ta byla trošku záludná, mnozí z Vás hned opisovaly písmena a čísla co jsou vyznačení, ale řešením byly právě písmena a čísla v odkazech. A pokud v novince vidítě pouze 3 tak ten poslední je právě mezera mezi editor tratí.
Čtvrtá část - tohle byl trochu masakr, ale pokud se Vám povedlo rozluštit minimálně 2 znaky, potom jste zjistili, že se tam vždy schovává znak podobný danému znaku. Tedy pod 8 se schovává B, pod V potom U, číslo 5 nahradí S no a pod písmenem E se schovává F (za způsobené oční vady se omlouvám :).
Pátá část byla jednoduchá, stačilo rozluštit vše před tím a a doplnit na konec číslo 8 jako poslední číslice roku 2018.
Poslední část byla taky trochu mazaná, mnozí jste nenašli ani náznak. Tažke v 6té části jsou schované čísla, jsou psaná bílou barvou (kdo si tedy označil novinku myší tak měl šanci čísla vidět). No a pak už jen stačilo zjistit co vlastně čísla znamenají, najít na internetu patřičný převadeč z HEXA do ASCI a výsledek je na místě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Malá nápověda

Díky emailům, které jsem dostal jsem usoudil, že většina z Vás se zasekla jednak na počtlu DLC, které tento rok TSW obdrželo a druhak na čtvrté části kódu. Tak to trochu upřesním... chtěl jsem dát jednoduché otázky, které jsou dohledatelné a tak mě nenapadlo, že nemrknete na Steam pod hru TSW, kde se zobrazí DLC.
No a ke čtvrté části kódu ? Tam to vypadá, že hodně z Vás usoudilo, že tam žádný jiný znak není... budete překvapeni, ale v těch tisících se nachází vždy jeden znak jiný (ve všech 4 případech).
To jsou zatím Vaše nejčastější potíže s řešením, doufám, že touto nápovědou jsem to trochu upřesnil a již brzy zde bude nějaký šťastlivec, kterému se podaří hru zapsat pod svůj účet.

Diskuse k článku [2 komentářů]

4. ledna 2019 Novinka - Ostatní

The Railway

V Unreal Enginu 4 se tvoří hry jak na běžícím páse a o těch vláčkových ani nemluvím. Jedním z těch zajímavých projektů je potom The Railway, kdy se vžijete do povolání na železnici. Z prvních projektů, který ukazuje video ukázka je modul dispečera (staničáře), který reaguje na zvonění a řídí návěstidla ať může vlak úsekem projet. Hra by se měla objevit na Steamu, ale ještě tomu tak není. Datum vydání zatím není známo (bude to ale tento rok). Mimochodem autor vypustil před rokem i menší hratelné DEMO, které je od současné verze značně rozdílné.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Subway Construction Simulator 2018

Přemýšleli jste jak nejhůře utratit své peníze ? Pokud ano, potom je pro Vás Subway Construction Simulator 2018 jak dělaný. Čistě teoreticky by měla hra nabídnout stavbu metra včetně stanic. Vzhledem k arzenálu, který budete používat bych to se stavbou moc neviděl. Ve hře totiž úplně schází TBM (razící stroj na budování tunelů). Ostatně co taky za 5 euro čekat ? Rekordní prodeje hra určitě netrhne... maximální počet hráčů jsou momentálně 2 :) a to se mezi ně neřadím. Vzhledem k tomu, že hra nemá žádné demo, potom je jediná možnost (myslím legální možnost) si hru na Steamu zakoupit, zjistit jaký je to brak a potom ji bez problémů refundovat. Podle diskuse na Steamu to uživatel vydržel hrát 10 minut, pro refund nesmíte překročit 2 hodiny. Mimochodem hra měla vyjít už v roce 2017, byla ale pozdržena (nevím z jakého důvodu, protože vypadá stejně jako před rokem a dokonce poslední update buildu proběhl před rokem). Hra navíc nese oznažení In-App Purchases (nákupy v aplikaci). Pokud tedy nevíte co s 5ti eury, potom s chutí do toho :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Zatím nikdo ?

Jak to tak vypadá (nemám bohužel možnost ověřit) tak zatím nikdo neposkládal a neaktivoval kód u Auranu. A pokud ano, tak ani nepoděkoval. Osobně kód nemůžu vyzkoušet, protože by se hra potom připsala na můj účet a ostatní by měli smůlu. Pokud je tedy nějaký správný luštitel, který hru už odemkl ať to prosím napíše do diskuse. Pokud se ještě nikdo nenašel a schází Vám nějaká část tak to taktéž můžete napsat do diskuse. Třeba Vám trochu poradím... pokud se hru nepodaří nikomu odemknout do 10.1. tak postupně začnu zveřejňovat řešení. Máte tedy ještě nějaký ten den na to rozluštit některé hádanky.

Diskuse k článku [5 komentářů]

30. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Poslední část kódu

Poslední část kódu je tedy obsažena v této poslední novince.50
Celý kód je nutné zadat do portálu myTrainz. Pokud zde nemáte ještě účet tak je potřeba jej vytvořit.43
Dále bych chtěl poprosit správného luštitele, kterému se povede produkt aktivovat jako prvnímu, aby zde napsal do diskuse alespoň poděkování a tím v podstatě dal ostatním zprávu, že se již dané číslo nemají pokoušet aktivovat.35
Tímto přeji ještě poslední úspěšné luštění a doufám, že se správnému luštiteli bude dárek v podobě jedné Trainz hry od Auranu líbit.36
Zároveň zde po úspěšné aktivaci zveřejním odpovědi na všechny části luštění.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Kdy bude poslední část ?

Jistě netrpělivě očekáváte poslední část aktivačního kódu. Z důvodu poruchy internetu jsem byl nucen přesunout zveřejnění kódu na 30.12. Stane se tak mezi 10 a 11 hodinou. Mohl bych jej zveřejnit teď, ale spousta luštitelů má momentálně půl noc a zřejmě by to nebylo vůči ním fér. Omlouvám se tedy za pozdržení kódu o jeden den a věřím, že poslední část Vám dá zabrat minimálně stejně dobře jako čtvrtá část.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle opět odloženo

Jak to tak vypadá, tento rok se nedočkáme ani jedné metro hry. Nejdříve byl odložen Metro Simulátor 2019 a teď je odloženo i Metro Sim Hustle. Obě hry mají najednou v datu vydání únor 2019 (respektive coming soon, ale autor potvrdil únor 2019. Je to škoda, protože na oba simulátory jsem se těšil a zatím to vypadá, že s tím autoři trochu bojují. Snad je odsun na únor 2019 tím posledním a hra skutečně vyjde i když to bude zatím hra v předběžném přístupu.

A pokud čekáte na pátou část kódu tak dneska to bude velmi jednoduché.
První znak = včerejší první znak
druhý znak = první znak z první části kódu
třetí znak = první znak z druhé části kódu
čtvrtý znak = poslední číslo letošního roku
Zítra bude k dispozici poslední část kódu.

Diskuse k článku [1 komentářů]

27. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Čtvrtá část kódu

Věřím, že všichni netrpělivě očekáváte čtvrtou část kódu. Dnešní hádanka bude velice zajímavá, pro někoho třeba hodně lehká a některým dá opravdu zabrat. Dnešní část se skládá opět ze čtyř znaků a aby to bylo složitější, nepovím zda obsahuje čísla a písmena. A ještě abych to udělal složitější, tak soubory, které si postupně otevřete obsahují písmena či čísla a mezi nimi se může nacházet písmeno či číslo jiné (to je v tomto případě daný znak - mimochodem nemusí obsahovat žádné jiné písmeno či číslo a pak je samotný znak hned jasný. Pojďme tedy na to...
První znak najdete tady, druhý potom tady. Na třetí se po vyluštění prvních dvou můžete podívat tady no a poslední je potom tady.
Dnešní kolo bych nazval hledání jehly v kupce sena :) Tak good luck!

Diskuse k článku [0 komentářů]