25. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - US mod v 1.0

Po delší době čekání Vám přináším slibovanou US modifikaci, která přináší všechny diesel loco na všechny tratě (kromě LIRR). Vzhledem k tomu, že elektrifikovaná trať je momentálně jen jedna tak nebylo možné zařadit na seznam i ACS-64 (i když jako nefunkční loko bych ji klidně mohl do nějaké formace nákladního vlaku hodit, nebo klidně i osobního s tím, že hlavní loko by byl nějaký diesel).
Kompletně bez modifikace je LIRR a M7 (i když né tak úplně, protože jsem přeci jen přenastavil konfigurační soubory M7 pro budoucí DLC :)
I když jsem modifikaci několikrát testoval a díky tomu došlo k menšímu zdržení tak se i tak může ukázat nějaká chyba. Zatím vím pouze o chybě na SFJ, kde různé formace celkem čarují s hlavní lokomotivou. Výsledkem je, že se místo vybrané lokomotivy z menu nahraje lokomotiva kompletně jiná. Celé to může být způsobeno tím, jak se zachází s formacemi v daném jízdním řádu. Např. ráno je hlavní loko jiná než potom během dne, kdy dojde k prohození. Autoři tak využívají danou formaci třeba celý den. Vaše loko se tak sice nahraje, ale je úplně někde jinde a pro Vaši soupravu hra vybrala něco jiného. Řešením je samozřejmě nastavit lokomotivu pevně, ale ta by se pak nestřídala s jinou lokomotivou a byl by celkem problém obsadit všechny diesel loko.
Instalace je jako vždy jednoduchá, stačí zkopírovat .pak soubor do složky DLC - více rozepsáno v přiloženém readme.first.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [50.1 KB] | Diskuse k článku [4 komentářů]

21. ledna 2020 Download - EU07

Maszyna 20.01

Autoři polského freeware vlakového simulátoru Maszyna nám každý rok servírují minimálně jednu novou verzi, která obsahuje jak několik novinek či oprav, tak i sem tam nějakou novou lokomotivu, vagóny či dokonce tratě. No a teď je právě ten čas, kdy je venku verze 20.01 (20 značí rok a 01 je první měsíc). Kompletní seznam novinek najdete v přiloženém en-readme.html uvnitř archivu. Stahovat můžete přímo z lokálního downloadu. Na oficiálním fóru je potom k downloadu torrent, pokud by Vám klasický download dělal problém.

Autor:
Celý článek » | download [3.8 GB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

19. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US mod odložen

Věřím že jsou někteří z Vás, kteří netrpělivě čekáte na US modifikaci pro TSW. I když mám 99% hotovo (všechny nákladní formace jsou bez problémů) tak to 1% co schází je způsobeno právě soupravou Caltrain a Amfleet. Amfleet má i formace, kde je přítomen CabCar stejně jako tomu je u Caltrain. Jenže CabCar z Caltrain nespolupracuje s ACS-64 a obráceně. Proto je nutné suplovat celou formaci. Samozřejmě je zde jednoduchý způsob, který jsem použil v DE modifikaci. Jenže tímto způsobem přijdete při modifikaci o CabCar s Amfleet soupravou. No a vzhledem k tomu, že je na NEC trati pouze jedna formace s ACS-64 co jede celý úsek a potom jedna formace s CabCar tak by bylo smutné o to přijít i když náhrada by byl Caltrain. Bohužel jak jednoduše fungovalo nahrazování formací u UK modifikace, zde je to trošku složitější. Mohl bych teď vypustit US modifikaci pouze pro nákladní vlaky a potom dodělat ty osobní. Osobně bych radši vypustil ven komplet a pak se věnoval opravám na DE, UK a US. Dejte mi tedy ještě čas do úterý. V úterý vypustím modifikaci v jedné či druhé verzi (čistě nákladní soupravy a nebo vše).
Jen dodám, že US modifikace se zdála být ze začátku tou nejlehčí (nejméně věcí, protože LIRR nic jiného neobsahuje, ale zase komplikovanější).

Diskuse k článku [3 komentářů]

18. ledna 2020 Novinka - Ostatní

Train Driver 2 (2019.3.4)

Polské simulátory pro nás nejsou velkou neznámou. Ostatně v Polsku to všechno jednoho dne začalo DOSovským simulátorem Mechanic, který toho na svou dobu uměl dost. Ostatně jaký jiný simulátor Vám v té době nabídl náhodně generovanou trať. Později začal vznikat simulátor EU07, který se postupně probojoval k názvu Maszyna. Jenže tím to zdaleka nekončí, protože již v roce 2017 jsem Vás informoval o projektu Train Driver 2, který stále žije a k dispozici jsou novější verze. Hlavním tahákem právě Train Driveru 2 je multiplayer, který hrává celkem spousta hráčů. Simulátor lze hrát i jako singl. Snad jedinou překážou pro některé hráče může být polština. Každopádně simulátor je zdarma a rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení... jen dodám, že vypadá graficky podobně jako právě Maszyna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

18. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.1

I když zřejmě netrpělivě čekáte na US modifikaci tak já jsem trošku zamakal na DE opravách. US modifikace bude k dispozici do neděle. Ale teď už pojďme na info o opravách.
- verze 1.0 krásně pracovala s formacemi a nahrazování lokomotiv a vagónů fungovalo parádně... tedy až moc :) Omylem jsem totiž nastavil nahradit vždy a tak základní lokomotivy a vagóny definované ve formaci byly automaticky nahrazeny něčím jiným. Takto se sice lokomotiva zobrazovala v menu, ale nebylo možné ji na trati potkat (jen při výběru dané loko v menu ji bylo možné řídit). Verze 1.1 již tenhle problém nemá a nahrazování je nastaveno na né úplně vždy :) Na trati tak potkáte všechny lokomotivy i nákladní vozy.
Ve verzi 1.1 jsem opravil i duplicitní jednotky 422 a Talent 2. Určitě jste si všimli, že v menu Vám u těchto jednotek svítila možnost switch livery. No a určitě jste si i všimli, že bylo možné jezdit trať pouze jedním směrem. Pokud jste chtěli zkusit i druhý směr, potom bylo nutné právě provést přepnutí jednotky z jedné na druhou. Teď je vše hezky schované a vše se zobrazí pod jednou jednotkou.
Verze 1.1 nepřináší nahrazování souprav jako tomu je u UK modifikace. Zde jsou trošku větší komplikace, ale věřím že vše protlačím do verze 1.2.
Verzi 1.1 si můžete stáhnout při kliku na download. Při rozbalování do složky DLC jen přepište původní soubor. Při testování jsem nezaznamenal žádnou chybu či pád hry, ale kdyby jen přeci něco nastalo, klidně se o to podělte v diskusi a já se problém pokusím co nejdříve vyřešit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [67.1 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

11. ledna 2020 Novinka - RailWorks

TS 2020 - Ashford-Lille

Pro Train Simulator 2020 je v přípravě zajímavé DLC od Just Trains. Jedná se o trať Ashford - Lille, která vede z UK do Francie a po své cestě překonává i Euro tunnel. Trať o celkové délce 177 km bude obsahovat spoustu zajímavých věcí. Podrobnější info zatím není známo, ale ve většině případů DLC od Just Trains jsou na velmi vysoké úrovní a vyplatí se do nich investovat. Jak dlouho bude tvorba ještě trvat je ve hvězdách. Na Just Trains stránce není zatím uvedeno ani datum vydání. Co zde ale můžete vidět jsou první zajímavé obrázky.

Diskuse k článku [2 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US modifikace - 80%

Práce na US modifikaci jsou v plném proudu. Momentálně mám cca 80% hotovo (všechny loko i vagóny jsou modifikované) a schází dodělat již jen formace. I když je formací hodně tak nezaberou takovou dobu jako celková příprava lokomotiv a vagónů. Na přiloženém obrázku je GP38-2 ve verzi Union Pacific na trati Sand Patch Grade (SPG). Má představa je taková, že na SPG bude pouze nákladní doprava (pokud přidám osobní tak zřejmě v podobě Caltrain). Trať NEC obsahuje nákladní i osobní a tedy u nákladní využiji všechny dostupné loko (stejně tak i na trati SPG), u osobní bude fungovat nahrazení celé soupravy a tak na trati NEC budete potkávat i Caltrain a to jak samostatný vlak tak i s CabCar jednotkou.
Jediná trať, kde bohužel nebude jiná doprava je LIRR, protože tam se toho opravdu moc vymyslet nedá. Maximálně můžeme nasadit Caltrain a Amfleet+diesel lokomotivu (trať není elektrifikovaná) jako náhradu, která se bude zobrazovat náhodně (nechám si projít ještě hlavou). No a poslední DLC obsahuje opět nákladní a osobní dopravu což znamená, že zde bude opět vše kromě ACS-64 (Amfleet vozy připojíme na jiný diesel).
Práce ještě hodně, ale to nejhorší mám za sebou. No a protože US toho nemá tolik, tak se zaměřím i na náhodně generované soupravy jako tomu bylo u DE modifikace. Předpokládané dokončení této modifikace by mohlo být 15.1.-17.1.2020. Po vydání se konečně pustím do oprav DE a UK modifikací.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2020 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.10.0-beta2

Od začátku listopadu 2019 byla k dispozici první beta nové verze OpenTTD s označením 1.10.0. Původní finální verze měla vyjít právě na Vánoce, ale nestalo se tak. Na Vánoce byla k dispozici beta2. Nová verze OpenTTD by měla přinést opět nějaké novinky a vylepšení. Betu 2 si můžete momentálně stáhnout z domovské stránky. Rozhodně stojí minimálně za vyzkoušení i když se nejedná ještě o finální verzi.
Asi není třeba opakovat, že OpenTTD je freeware verze stařičkého Transport Tycoonu, která podporuje hru až 16ti hráčů v multiplayeru a již od jisté verze nevyžaduje originální soubory od Transport Tycoonu. Zatím se stále jedná o jednu z nejlepších strategických her s dopravu. Hra nesází na mega grafiku, ale rozhodně svou hratelností neurazí (těžko se přestává :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.0

A je to venku. Po několika hodinách testování jsem se rozhodl vypustit UK modifikaci (všechny UK loko na všech UK tratích). Zaměřil jsem se i na MU jednotky (nejsou sice úplně všude, ale jsou na většině tratích). Při tvorbě této modifikace jsem zjistil další věc, kterou můžu používat a tak jsem ji hned využil (v podstatě to je zatím nevyužitá funkce, kterou ani DTG nikde nepoužilo). Hodlám tak upravit i DE modifikaci, kde bych díky této funkci mohl dostat některé MU jednotky i na jiná místa.
UK modifikace, stejně jako DE modifikace, obsahuje kompletní předělání souprav a vozů. Zatím jsem se nezaměřil na náhodné generování nákladních souprav (dost času mi zabralo zkoumání nahrazování formací). Pokud UK modifikaci nahrajete k DE modifikaci, potom se Vám i na německých tratích zobrazí Class 66 loco na nákladních soupravách. Pro správnou funkčnost bude dobré odebrat ostatní UK modifikace z této stránky co máte ve hře. A ještě další věc... nepřejmenovávejte .pak soubor, nechte jej s !, protože jsem zjistil, že celkem záleží na pořadí nahrání .pak souborů. Při jiném názvu Leeds Manchester padal.
Modifikaci jsem dlouho testoval, měla by fungovat bez problémů, ale i tak se může občas něco najít. Proto neváhejte a klidně každou chybu či připomínku piště do diskuse k downloadu. Jinak dole je ukázka co modifikace přináší.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [59.2 KB] | Diskuse k článku [11 komentářů]

2. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - UK loko a UK tratě - ukázka

Pomalu se blíží vydání UK módu pro TSW, který zpřístupní všechny UK lokomotivy na všech UK tratích a přidá i Class 66 (DB verzi) na německé tratě do nákladních formací. Předpokládané vydání by mělo být již tento víkend. Ještě schází modifikovat pár formací, ale jen tak pro zajímavost... zatím se mi daří dostat na jiné tratě i HST a Class 166. Trať, kde nebude HST, Class 166 a Class 101 je pouze WSR, která obsahuje pouze málo formací k modifikaci. Ostatně ve video ukázce můžete vidět jednotku HST, která se potká s jednotkou Class 166 a to na trati Leeds - Manchester.

Diskuse k článku [0 komentářů]