11. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Trip Simulator

Vypadá to, že tento rok bude ve znamení metra. Kutí se hned několik projektů a jedním z nich je i Metro Trip Simulator. Hra plná napětí, adrenalinu, logických hádánek a spoustou akce okolo. Jste cestující v ruském metru a snažíte se najít cestu z tohoto bludiště ven. Najdete ji dříve než umřete ? Hororová hra viděna z vlastního pohledu. Autor ji mimo jiné označil jako 18+. Datum vydání a cena zatím nebyla zvěřejněna, ale už teď je možnost si hru přidat do seznamu přání a čekat na upozornění o vydání. (na Steamu je ovšem napsáno 11. května což je vlastně dneska. Tak co, budete prozkoumávat ruské podzemí ? :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019 - update

Není to tak dlouho co je venku Metro Simulator 2019 a už je zde první patch. Ten opravuje několik chyb ve hře, které bohužel měly dopad na dokončení některých scénářů. Jenže co je zajímavější, patch 1.1 přidává do hry češtinu. Mnohým tohle určitě pomůže.
Co se týče samotné hry, za mě musím říct, že simulátor je velice zajímavý. Jde vidět, že byl kladen důraz na ovládací prvky (není jednoduché uvést soupravu do pohybu a synchronizovat hlásič apod.) Jedinou vadou na kráse je bohužel občasná nemožnost dokončení misí (a to i tutoriálů), protože hra se zasekne na nějakém scriptu a nejde s tím nic udělat. Věřím, že tyhle nedostatky se povedou co nejdříve odstranit a z Metro Simulátoru 2019 bude dokonalý simulátor. Pokud se vše podaří, potom by zítra mohla být hotova a sestříhaná první video ukázka.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019 EA

Po delším čekání je venku slibovaný Metro Simulátor 2019. Jak již autor dříve uvedl, hra je momentálně v předběžném přístupu, ale zase za 10 euro se koupě určitě vyplatí. V současné době hra bude obsahovat ještě nějaké chyby, které autor hodlá průběžně opravovat. Osobně simulátor testuji, takže dám brzy podrobnější info (můžete tak počkat s nákupem na takovou preview recenzi). Pro nedočkavce je potom hra k dispozici na Steamu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

Class 52 pro TSW

Možná si pamatujete na seznam, který zobrazoval připravované DLC pro Train Sim World. Tehdá jsem tuhle informaci našel v jednom ze souborů z TSW a podělil se s tímto úlovkem s komunitou. Mnoho lidí seznamu nevěřilo, ale ukázalo se, že skutečně obsahuje i připravovaná DLC. Ostatně seznam DLC jsem našel ještě před oznámením DLC LIRR a Leeds - Manchester. Další tratí měl být německý Rostock, ale tím autoři na chvilku přerušili daný seznam (zřejmě pokus dokázat, že seznam je fake). Jenže nedávno vypuštěná loko DB 182 dokazuje, že seznam je stále aktuální a to platí i pro nově oznámenou loko Class 52. Asi není třeba říkat, že seznam neobsahuje všechna DLC a navíc od doby uveřejnění se daný soubor se seznamem v TSW vůbec neaktualizoval (zřejmě autoři změnili postup). Každopádně již brzy dorazí Class 52 pro trať WSR. Pro TSW jsou to tedy hned 2 nové loco, které vyjdou zřejmě týden po sobě. V přípravě je ale ještě jedno DLC (zatím není známo zda se jedná o trať či další loko). Podle logu na Steamu jde o DLC 12, DLC 13 a DLC 14 (jedno z nich zatím není odtajněno) s čísly 1010131, 1010132 a 1010133 (tyhle čísla lze dohledat v appinfo.vdf ve Vašem Steam adresáři (najdete tam i ostatní čísla o kterých jsem psal v lednu).

Diskuse k článku [9 komentářů]

15. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

BR 155 pro TSW

Jako by těch německých DLC nebylo málo. Po nedávném uvolnění BR 182 se teď můžeme těšit na BR 155, která bude určena zejména pro trať Ruhr-Sieg Nord. Loco je určena pro nákladní dopravu a měla by tuto z části mrtvou trať (ostatně mrtvé jsou téměř všechny) částečně oživit. Pro mě je to jen další DLC, které mě momentálně nechává chladným, protože jsem se zařekl, že dokud nebudou venku editory tak už další DLC nezakoupím. Bohužel takových lidí je málo. Ostatní s radostí nasypou peníze DTG do kapes. Datum vydání (předpokládám zřejmě někdy příští týden nebo za 14 dní).

Diskuse k článku [1 komentářů]

14. dubna 2019 Download - ZD Simulator

ZD Simulátor 5.5

ZD Simulátor asi není třeba představovat, ale pokud by zde byl někdo kdo o tomto simulátoru slyší poprvé, potom připomenu, že se jedná o jeden z nejrealističtějších vlakových simulátorů. Pochází z ruska a důležité je, že se nejedná o freeware. Na druhou stranu licence je téměř zadarmo (15 dolarů). Naposled jsem o tomto simulátoru psal, když byl ještě ve verzi 5.2. Pár měsíců uplynulo a je tady verze 5.5. Bohužel anglická stránka hry obsahuje stále verzi 5.0.0. Původní verze byla pouze v ruštině, ale autoři zapracovali i na anglické mutaci. Co se licence týče, po jejím zakoupení máte ostatní aktualizace zdarma (tedy i verzi 5.5).

Autor:
Celý článek » | download [1.6 GB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

9. dubna 2019 Download - Transport Tycoon

OpenTTD 1.9.1

Přesně na apríla vyšla další hlavní verze OpenTTD s označením 1.9.0. Netrvalo ovšem dlouho a je k dispozici verze 1.9.1. V nové verzi bylo opraveno několik chyb, ale verze 1.9.0 se nese ve verzi optimalizací. Už by nemělo být tak náročné provozovat tisíce stanic :) Ostatně kde jsou ty časy, kdy to vše bylo omezeno na určitý počet a přes to prostě nejel vlak. Verzi 1.9.1 si můžete stáhnout z domovské stránky. Jako vždy připomenu, že OpenTTD je vlastně freeware klon klasického Transport Tycoon či Transport Tycoon Deluxe - mimochodem pro mě stále nepřekonané strategie. I jeho nástupce (Locomotion) se moc nepovedl. OpenTTD již od jisté verze nevyžaduje originální soubory ze samotné hry, vše je již předěláno do free verze. Pokud jste nikdy Transport Tycoon nehráli a jste stále OpenTTD nepolíbení, potom hru minimálně stojí vyzkoušet. Můžou se stát maximálně 2 věci, buď Vás nechytne a nebo se od ní neodtrhnete. Hra ma navíc skvělý multiplayer až pro 16 hráčů.

Autor:
Celý článek » | download [5.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2019 Novinka - Train Simulator 2

MSTS 2 source code

Možná Vám to uniklo, možná ne, ale Microsoft koupil GitHub, platformu pro zveřejňování zdrojových kódů. Již dříve na dané platformě zveřejnil Windows 1.0, MS-DOS 6.22 no a teď přišlo překvapení v podobě uveřejňování zrušených projektů. A jedním z prvních projektů, který Microsoft uveřejnil je Train Simulator 2, který byl několikrát obnoven, ale potom nadobro pozastaven na dobu neurčitou... a ta pořád platí. Momentálně si tedy můžete stáhnout zdrojové kódy hry, zkompilovat a kochat se co vlastně Microsoft zrušil. Nutné říci, že zdrojové kódy obsahují i editor a generátor tratí. Co ve zdrojových kódech nenajdete jsou modely souprav, budov a ani žádnou trať. Zdrojové kódy obsahují pouze jádro hry, do kterého můžete přidávat své věci. Pokud tedy chcete zdrojové kódy stáhnout, potom zavítejte na tuto stránku.

Diskuse k článku [5 komentářů]

1. dubna 2019 Novinka - Mechanik

Mechanik HD

Různých remaků vzniká poměrně mnoho, ale u vlakových simulátorů se jich moc nedočkáme. Teď to ale vypadá, že se dočkáme alespoň HD verze jednoho z prvních vlakových simulátorů, který kdy byl. Tehdá fungoval pod DOSem a obsahoval dokonce generátor tratí. Navíc hra neobsahovala editor, ale tratě mohl dělat každý (vše se hezky psalo). Teď se můžeme těšit na HD verzi, která bude obsahovat lepší textury, opět generátor tratí (4 roční období). Je dobré vědět, že si hra zachová způsob hraní jako tomu bylo v minulosti. Nepočítejte tedy s jiným pohledem, kamera je pouze v kabině. Co bude pouze jiné je okolní doprava, která v originální DOS verzi nebyla. Datum vydání HD verze je stanoveno na polovinu tohoto roku a pravděpodobně se bude jednat o placenou verzi (cena do $10)

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW editor odložen na neurčito

Nejdříve DTG spustilo lživou kampaň ohledně editoru, že bude do konce roku 2018. Nalákali tak spoustu hráčů ve Vánoční akci k zakoupení TSW. Jenže těsně před Vánoci potom stroze oznámili, že se editor přesouvá na začátek roku 2019. Čtvrt roku za námi a editory nikde (mě osobně to nepřekvapuje). Jenže DTG nelení a jde ještě dál (v tomhle oboru jak dobře naštvat uživatele patří mezi špičky). Po vzoru TML Studios (mimochodem ti taktéž do dnešní doby nemají editor pro jejich Fern Bus simulator) odkládají editor na neurčito. Důvodem může být aktualizace na novější verzi enginu (4.22), protože současná verze 4.16 nemá dostatečnou podporu a na epic marketu si do této verze moc dodatků nekoupíte. Většinou jsou podporované verze 4.19 - 4.21 či 4.22. Kdy se tedy editoru dočkáme je ve hvězdách, ale v tomto roce to zřejmě nebude.

Diskuse k článku [4 komentářů]