Trainz Classics
9. května 2017 Novinka - Ostatní

Flight Sim World (FSW)

Sice s 5ti měsíčním spožděním, ale přeci jen je tady oznámení nástupce Flight Simulatoru X s názvem Flight Sim World. Autoři Dovetail Games totiž vlastní licenci na Microsoft Flight Simulátor a novou verzi tohoto simulátoru předělali do 64bitové architektury a pořádně ji okořenili. Musím uznat, že trailer vypadá velice zajímavě a jsem zvědav jak si povede nový FSW v těžké konkurenci Prepar 3D a Xplane 11. Datum vydání early access verze je květen 2017 (tedy někdy v průběhu). Je dobré vědět, že pokud si pořídíte hru v early access tak se nejedná o finální produkt a hra se bude ještě zlepšovat. Ve většině případů je EA verze levnější než finální, ke které se samozřejmě EA verze dopracuje a Vy tím můžete i ušetřit. Hru na Steamu najdete tady. Osobně do EA verze investuju, protože jsem v podstatě investoval i do EA TSW (to je ta současná verze hry, která se pořád ještě netváří jako finální i když si autoři myslí něco jiného). Více info můžete najít přímo na domovské stránce projektu. A teď už ten trailer:

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. května 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 4 beta

Témeř po měsíci ticha je k dispozici nový beta update, který mění jednak build hry a druhak opravuje další řadu chyb. Velikost downloadu je cca 400 MB a dostat se k němu můžete přes Steam - TSW - pravé tl. myš., vlastonsti a tam najdete záložku BETAS. Zde si potom zvolíte u4tb a beta se začne stahovat. Tento update slouží hlavně pro testování a pokud vše půjde jak má, potom by měl být během následujícího týdne k dispozici i jako finální. Autoři samozřejmě dále pracují na rozšíření hry a při dotazu ohledně multiplayeru se vyjadřovali stylem: multiplayer né jen že někdy bude, ale on přichází... Konkrétná datum zprovoznění multiplayeru není zatím známo (předpokládám že vyjde s prvním DLC), ale je jasné, že díky multiplayeru se doba hraní rozhodně prodlouží. Autoři vše již brzy oznámí a to včetně XBOX ONE verze.

Diskuse k článku [3 komentářů]

13. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3

Autoři dnes oficiálně vypustili již třetí update pro Train Sim World. Zaměřili se zejména na vylepšení optimalizace. Takže SimuGraph využívá všechny jádra, které procesor má. Dále byla opět vylepšena podpora klávesnic (nemám možnost zatím vyzkoušet zda je česká skutečně v pořádku). Opravili i load - save potíže, přidali nějaké chybějící zvuky, apod... Na Steam foru už si nový update někteří pochvalují, že jim to skutečně vylepšilo FPS. Osobně to na mé stestavě zjistím až večer. Update se instaluje ze Steamu automaticky. Pokud jste se účastnili beta updatů, potom jste byli automaticky přesunuti do klasické verze.

Diskuse k článku [3 komentářů]

7. dubna 2017 Novinka - Ostatní

Railway Empire

Vypadá to, že se s hrama v tycoon stylu roztrhl pytel. Loni se nám do sbírky dostal Transport Fever, v přípravě pro letošní rok je český projekt Mashinky a na čtvrtý kvartál tohoto roku je připravováno i vydání hry Railway Empire, kterou tvoří tvůrci velice známého Tropico (Kalypso Games). Railway Empire je zasazena do Severní Ameriky a začínat bude v roce 1830. Úkolem bude postavit vlakovou síť. Celkem bude k dispozici přes 40 do detailů vymodelovaných vlakových souprav. Budete stavět nebo nakupovat různá nádraží, depa, továrny či turistické atrakce aby byla Vaše vlaková síť pro cestující atraktivní a měli zájem cestovat. Bude Vás čekat 100 neuvěřitelných let, ve kterých se budete snažit s Vaší společnosti přežít. Hra bude k dispozici nejdříve a konzole xbox one, PS4 a později na PC (Windows i Linux). Na PC bude prostor i pro modery, takže se můžeme dočkat i dalších let.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - spousta balastu v souborech

Před 14ti dny se na svět dostala teoreticky finální verze Train Sim World. Simulátor, který posunul vlakové simulátory zase o kousek dál. Nebudu se vyjadřovat k nedodělané optimalizaci i když nás autoři ujišťovali, že na tom zamakali a hra využívá prostředky jinak než v betě. Při porovnání souborů z tratě bety a plné verze jsem si všiml rozdílných velikostí souborů. Zde došlo k oné optimalizaci, protože spousta souborů je téměř o 50% menších než v betě. Další zajímavostí je i fakt, že finální verze obsahuje soubory, které jsou určeny pro betu a ve finální verzi se nenačítají (takže bordel autorů). Nejvíce balastu je možné najít u jízdních řádů, kde je několik jízdních řádů z bety, potom něco z ledna 2017, pár testovacích jako MattsTest, mptest, BEN_TEST_250117, SandPatchDemo (tenhle je z bety), SandPatchDemo2 (tohle může být klidně finální verze jízdních řádů, která v service režimu nefunguje korektně), SandPatchTimetableJan2017, TEST a TestRunMP. Nevím co si mám představit pod MP, že by test multiplayeru ? Stejně tak se dá najít spousta balastu i mezi scénáři, kde je taktéž možné najít MattTest či TestScenarios. Tyhle scénáře se ve hře nezobrazují, protože nemají komplet soubory. Takových souborů je ve hře samozřejmě více. Ve finále to vypadá tak, že autoři zkompilovali hru s veškerým balastem, který jejich složka unreal enginu obsahovala.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Trainz

Trainz REMASTERED

Nevím co je to dneska za módu předělávat staré kousky do nového kabátku. Ve většině případů je to jen recept jak z uživatelů vytáhnout další peníze. Trainz REMASTERED nebude samozřejmě výjimkou. Auran se rozhodl stařičký Trainz (ano skutečně jde o první díl) předělat do nového kabátku. Pohánět jej bude engine ze hry Trainz: New Era. Pro majitele New Era se bude jednat o další zajímavé DLC, ale samozřejmě se bude dát pořídit i jako samostatný produkt (to pro nemajitele New Era). Pokud tedy patříte mezi skalní fanoušky prvního dílu a ještě teď jezdítě po rozmazaném kostičkovaném světě, potom můžete zajásat. Datum vydání je stanoveno na konec tohoto roku. Cena zatím nebyla stanovena. Bohužel pro majitele prvního Trainz se nechystá žádná sleva. Pokud chcete nový kabátek, potom si jej musíte znovu koupit.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Simulator 2

Microsoft a Train Simulator 2

Vypadá to, že oživení značky Microsoft Train Simulátor už není daleko. Microsoft totiž ve svém posledním prohlášení prozradil, že by chtěl znovu produkovat hry a dojde i na dříve pozastavené projekty. Nutno říci, že Train Simulator 2 nebyl nikdy zrušen, ale byl pouze pozastaven na dobu neurčitou a to ještě 2 měsíce před datem vydání. Je jasné, že bude potřeba provést nějaké změny v rozpracované verzi, ale i kdyby to vydali tak jak to je, určitě by to mnozí uvítali. Teď už jen můžeme čekat až Microsoft zveřejní první informace o hrách, které se chystá vydat ještě tento rok.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3 beta

Taková várka updatů od Dovetail Games se jen tak nevidí. Autoři zřejmě ani nespí a makají na opravách ve dne i v noci. Je v podstatě 14 dní od vydání a zatím tu byl update každý týden. I třetí update opravuje nějaké potíže s nahráváním uložených pozic, opravuje podporu více jádrových procesorů a opravuje samozřejmě ještě pár dalších věcí. Vzhledem k tomu, že se jedná o betu je nutné ve vlastnostech hry na steamu v záložce BETA zvolit tu s číslicí 3. Pokud se vše zadaří jak má, potom by měla být finální verze této aktualizace venku již na začátku nového týdne. Jen se tak sám sebe ptám, co dělali autoři od ledna, kdy jim BETA skončila. Potíže s multicore procesory měla už jejich BETA a dostali na to určitě nemálo reportů. Na druhou stranu je od nich hezké, že se snaží sjednat nápravu co nejrychleji.

Diskuse k článku [4 komentářů]

29. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 2

Venku je po týdenním testování update 2 pro hru Train Sim World. Autoři se údajně zaměřili na optimalizaci pro lepší fungování. Názory v diskusích na tento update jsou rozdílné, někteří nepozorují žádný rozdíl ve FPS, jiní říkají, že je tam rozdíl k lepšímu o 20 FPS apod... Dále byla opravena podpora klávesnic s jinou znakovou sadou. Opraveno bylo i nahrávání uložených her, nějaké detaily v lokomotivách a zvuk. Kompletní seznam změn najdete na Steam foru ke hře. Patch má 2,9 GB, ale k downloadu Vás čeká něco kolem 600 - 800 MB.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 1

Den po vydání TSW autoři vypustili do světa první update, který konečně bere v potaz, že existují i jiné klávesnice než US. Právě US konfigurace měla za následek, že kamery nefungovaly při zachování české klávesnice před spuštěním simulátoru. Zároveň odstraňuje problém s VR spouštěním. Update je zatím testovací a získat jej můžete pokud na Steamu ve vlastnostech hry přepnete na získávání beta updatů. U této možnosti není vyžadováno žádné heslo. Update neřeší problém s optimalizací hry, to bude běh na delší trať. Pokud nechcete stahovat testovací updaty, potom si raději počkejte na oficiální update.

Diskuse k článku [1 komentářů]