Rail Simulator
8. ledna 2019 Novinka - RailWorks

Train Simulator - relay mode

Pamatujete si ještě na relay režim, který se na jeden rok probojoval do Train Simulátoru, aby byl v zápětí další rok opět odstraněn ? Otázkou je jak moc byl ze samotného simulátoru odstraněn, protože ve Vašem Railworks adresáři se dají dohledat právě soubory, které se vážou na Relay režim. Jedná se konkrétně o soubory ScreenFrontEndMultiPlayer.dlg, ScreenFrontEndMultiplayerCoOp.dlg, ScreenFrontEndMultiplayerCoOpChoose.dlg a ScreenFrontEndMultiPlayerCoOpJoinAs.dlg. Pro upřesnění se jedná o menu. Při prozkoumání daných souborů jsem našel právě odkazy na Relay režim. Samotné názvy souborů spíš lákají ke klasickému multiplayeru. Ten byl sice pro verzi Railworks 3 plánován, ale autoři jej nedokázali dotáhnout do konce. Mimochodem stejný problém má momentálně i jejich Train Sim World, který do dnešního dne nemá multiplayer a už se o něm 2 roky pouze mluví.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Řešení k dárku

Vypadá to, že se konečně našel šťastlivec, který hru aktivoval, gratuluji. Nyní tedy přikládám řešení úkolů.
První část kódu - celý kód byl schován v názvu obrázku
Druhá část - ta byla předpokládám jednoduchá, ale i tak prozradím, že římská deset je X, BVE byl Janponský simulátor a byla v něm pouze Japonština (J), počet DLC pro TSW se dá najít na Steamu pod Train Sim World (je jich tam 5), no a polský simulátor byl Mechanik (M).
Třetí část - ta byla trošku záludná, mnozí z Vás hned opisovaly písmena a čísla co jsou vyznačení, ale řešením byly právě písmena a čísla v odkazech. A pokud v novince vidítě pouze 3 tak ten poslední je právě mezera mezi editor tratí.
Čtvrtá část - tohle byl trochu masakr, ale pokud se Vám povedlo rozluštit minimálně 2 znaky, potom jste zjistili, že se tam vždy schovává znak podobný danému znaku. Tedy pod 8 se schovává B, pod V potom U, číslo 5 nahradí S no a pod písmenem E se schovává F (za způsobené oční vady se omlouvám :).
Pátá část byla jednoduchá, stačilo rozluštit vše před tím a a doplnit na konec číslo 8 jako poslední číslice roku 2018.
Poslední část byla taky trochu mazaná, mnozí jste nenašli ani náznak. Tažke v 6té části jsou schované čísla, jsou psaná bílou barvou (kdo si tedy označil novinku myší tak měl šanci čísla vidět). No a pak už jen stačilo zjistit co vlastně čísla znamenají, najít na internetu patřičný převadeč z HEXA do ASCI a výsledek je na místě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - (ne)opravy

Již od prvního vydání TSW (tehdá ještě jako CSX HH) bylo jasné, že hra bude potřebovat spoustu oprav. Od jejího vydání až po dnešní den taktéž několik oprav proběhlo. Bohužel proběhlo i několik optimalizací, které se dost na hře podepisují.
Sand Patch Grade - trať, kde se optimalizovalo nejvíce. Nejdříve přišla na řadu horší kvalita textur a modelů (už v té době se totiž snažili autoři hru rozchodit na PS4 a XBOX ONE, bohužel bez úspěchu, hra načetla danou trať, ale souprava se nedokázala rozjet - příliš náročné pro konzole). A na řadu tak přišlo jednak odstranění aut z nákladních vozů a v pozdější fázi zmizely i kontejnery. Je tak možné, že se DTG stále snaží optimalizovat tuhle trať na úkor PC verze tak aby fungovala i na konzolích.
NEC - i tahle trať se po vydání dočkala optimalizací a z tratě zmizely některé modely a to včetně vegetace. O nefunční signalizaci radši ani nemluvím.
RSN - německá trať, která byla považována za jednu z těch lepších se taktéž dočkala optimalizací. A krom optimalizací se autoři postarali taktéž o rozbití vozového parku. Jednak přestalo fungovat odpojování vagónů u osobní jednotky (odpojit jde pouze mašina) a druhak nefungují stěrače.
Optimalizace se dočkaly i vlivy počasí - schazí zimní textury, na okně se nedrží sníh.
Spousta optimalizací je prováděna z důvodu konzolí. Jak se těmto optimalizacím vyhnout a zachovat si stále dobře vypadající produkt ? Rada je jednoduchá... alespoň já jsem to tak začal praktikovat. Ve složce DLC i ve složce PAKS se nacházejí .pak soubory. Je dobré si je zálohovat (sice to zabere nějaké to místo, ale ve finále budete třeba rádi). S každým novým updatem či při zakoupení nového DLC doporučuji okamžitě nové DLC zálohovat či nový updatovaný .pak zálohovat (budete mít sice hodně verzí, ale pokud zjistíte, že nový pak nefunguje jak má a obsahuje chyby, potom se můžete vrátit ke starému). Takto jsem třeba vyřešil funkčnost stěračů i možnost odpojení vozů v RSN. Proto tedy zálohujte a to hlavně nově zakoupená DLC, která ještě neprošla optimalizací (většinou hned po vydání).

Diskuse k článku [3 komentářů]

5. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Malá nápověda

Díky emailům, které jsem dostal jsem usoudil, že většina z Vás se zasekla jednak na počtlu DLC, které tento rok TSW obdrželo a druhak na čtvrté části kódu. Tak to trochu upřesním... chtěl jsem dát jednoduché otázky, které jsou dohledatelné a tak mě nenapadlo, že nemrknete na Steam pod hru TSW, kde se zobrazí DLC.
No a ke čtvrté části kódu ? Tam to vypadá, že hodně z Vás usoudilo, že tam žádný jiný znak není... budete překvapeni, ale v těch tisících se nachází vždy jeden znak jiný (ve všech 4 případech).
To jsou zatím Vaše nejčastější potíže s řešením, doufám, že touto nápovědou jsem to trochu upřesnil a již brzy zde bude nějaký šťastlivec, kterému se podaří hru zapsat pod svůj účet.

Diskuse k článku [2 komentářů]

4. ledna 2019 Novinka - Ostatní

The Railway

V Unreal Enginu 4 se tvoří hry jak na běžícím páse a o těch vláčkových ani nemluvím. Jedním z těch zajímavých projektů je potom The Railway, kdy se vžijete do povolání na železnici. Z prvních projektů, který ukazuje video ukázka je modul dispečera (staničáře), který reaguje na zvonění a řídí návěstidla ať může vlak úsekem projet. Hra by se měla objevit na Steamu, ale ještě tomu tak není. Datum vydání zatím není známo (bude to ale tento rok). Mimochodem autor vypustil před rokem i menší hratelné DEMO, které je od současné verze značně rozdílné.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Subway Construction Simulator 2018

Přemýšleli jste jak nejhůře utratit své peníze ? Pokud ano, potom je pro Vás Subway Construction Simulator 2018 jak dělaný. Čistě teoreticky by měla hra nabídnout stavbu metra včetně stanic. Vzhledem k arzenálu, který budete používat bych to se stavbou moc neviděl. Ve hře totiž úplně schází TBM (razící stroj na budování tunelů). Ostatně co taky za 5 euro čekat ? Rekordní prodeje hra určitě netrhne... maximální počet hráčů jsou momentálně 2 :) a to se mezi ně neřadím. Vzhledem k tomu, že hra nemá žádné demo, potom je jediná možnost (myslím legální možnost) si hru na Steamu zakoupit, zjistit jaký je to brak a potom ji bez problémů refundovat. Podle diskuse na Steamu to uživatel vydržel hrát 10 minut, pro refund nesmíte překročit 2 hodiny. Mimochodem hra měla vyjít už v roce 2017, byla ale pozdržena (nevím z jakého důvodu, protože vypadá stejně jako před rokem a dokonce poslední update buildu proběhl před rokem). Hra navíc nese oznažení In-App Purchases (nákupy v aplikaci). Pokud tedy nevíte co s 5ti eury, potom s chutí do toho :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Zatím nikdo ?

Jak to tak vypadá (nemám bohužel možnost ověřit) tak zatím nikdo neposkládal a neaktivoval kód u Auranu. A pokud ano, tak ani nepoděkoval. Osobně kód nemůžu vyzkoušet, protože by se hra potom připsala na můj účet a ostatní by měli smůlu. Pokud je tedy nějaký správný luštitel, který hru už odemkl ať to prosím napíše do diskuse. Pokud se ještě nikdo nenašel a schází Vám nějaká část tak to taktéž můžete napsat do diskuse. Třeba Vám trochu poradím... pokud se hru nepodaří nikomu odemknout do 10.1. tak postupně začnu zveřejňovat řešení. Máte tedy ještě nějaký ten den na to rozluštit některé hádanky.

Diskuse k článku [5 komentářů]

1. ledna 2019 Novinka - Locomotion

OpenLOCO

Stejně jako klasický Transport Tycoon se dočkal své freeware verze OpenTTD tak i následné pokračování s názvem Locomotion se dočkalo své vylepšené verze OpenLOCO. Vypadá to, že zatím všechny výborné strategie od Ch.S. se dočkaly svých Open zástupců. Na OpenLOCO pracují lidé, kteří mají na svědomí i OpenRCT2. Současná verze nese označení 18.02. Zatím je ke správnému fungování OpenLOCO potřeba vlastnit originální Locomotion soubory (hra se dá pořídit na Steamu nebo GOGu). Autoři mají jasný cíl a tím je kvalita OpenTTD a to včetně možnosti vlastních grafických a hudebních souborů, že už nebude potřeba vlastnit originální Locomotion. Ostatně OpenRCT2 už takové soubory nevyžaduje. Připomenu jen, že Locomotion běží v podstatě na enginu právě RollerCoaster Tycoonu 2. Pokud jste tedy fanoušky Locomotion, potom by Vám tenhle freeware projekt neměl uniknout. Minimálně to stojí za vyzkoušení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - zábava na nohou

Není asi tajemstvím, že Train Sim World obsahuje Collectables, které můžete sbírat. Každá trať obsahuje svoje a na trati jich je rozeseto hned několik. Většina jich jde najít na každé stanici či kousek od ní. Jenže mě zaujalo něco jiného. Hra totiž obsahuje osla... ano čtete to správně, ve hře je možné najít osla. Každá trať má jednoho (pouze CSX HH má 2 a LIRR má dokonce 3) až na poslední DLC Leeds - Manchester, který neobsahuje žádného osla.
A že jde najít osla v opravdu zajímavých situacích dokazuje moje sbírka právě z LIRR, kde se nachází hned 3 různá místa.
První osel se nachází snad v kanalizační stoce za mřížema pod mostem, stojí po kolena ve vodě a dá se k němu normálně dojít.
Druhý osel to schytal ještě více... v DTG se někdo pořádně rozjel, protože v autě na místě řidiče bych normálně osla nehledal. I k tomuto se dá normálně dojít. Pozice na mapě
No a třetí osel to taky nebude mít jednoduché. Sice má od ostatních více svobody, ale zase žít na střeše baráku taky asi nebude to pravé ořechové. Tenhle osel je normálně viditelný přímo z kolejí. Pozice na mapě.
Hledání oslíků je zábava na dlouhé večery, protože mapy jsou rozsáhlé a né ke všem se dá dojít hned. Tratě obsahují zábrany, které je nejprve důležité překonat (občas se najde totiž skulinka, kde DTG vynechalo třeba metr okraje). Mimochodem za nalezení oslíka Vás hra nějak neodmění, je to jen pro zábavu :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

30. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Poslední část kódu

Poslední část kódu je tedy obsažena v této poslední novince.50
Celý kód je nutné zadat do portálu myTrainz. Pokud zde nemáte ještě účet tak je potřeba jej vytvořit.43
Dále bych chtěl poprosit správného luštitele, kterému se povede produkt aktivovat jako prvnímu, aby zde napsal do diskuse alespoň poděkování a tím v podstatě dal ostatním zprávu, že se již dané číslo nemají pokoušet aktivovat.35
Tímto přeji ještě poslední úspěšné luštění a doufám, že se správnému luštiteli bude dárek v podobě jedné Trainz hry od Auranu líbit.36
Zároveň zde po úspěšné aktivaci zveřejním odpovědi na všechny části luštění.

Diskuse k článku [0 komentářů]