23. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Logo pack v1.6

K downloadu je připraven oblíbený balíček různých log pro livery editor. Verze 1.6 nepřináší nic nového pro TSW 2 a TSW 3. Radovat se můžou majitelé TSW 4 (taktéž sice nic nového v balíčku), protože verze 1.6 dostala podporu i pro TSW 4. Do balíčku nebylo od minulé verze přidáno nic nového. Hráči TSW 2 a TSW 3 jej tedy můžou momentálně vesele ignorovat :) Kromě log balíček obsahuje i nějaké grafity, které můžete na své soupravy přilepit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [919.7 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

22. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Unlimited layer a SPAD remover

A je to tady :) Po vydání TSW 4, které mají k dispozici momentálně hráči, kteří si předobjednali deluxe nebo special verzi, je zde oblíbená utilitka, která odstraní limit vrstev v livery editoru. DTG sice zvedlo limit na 1000, ale pro některé hráče s velkou kreativitou to je pořád nedostatečné. Dají se totiž najít výtvory, které mají i přes 5000 vrstev. DTG pro TSW 4 navíc změnilo jméno hlavního souboru a z TS2Prototype se stal TrainSimWorld (tedy jen změna jména souboru, ostatní je pořád TS2Prototype :)) Každopádně oblíbená utilitka kromě odstranění limitu vrstev odstraňuje i SPAD (tedy ukončení hry při průjezdu na červenou - ve většině případů třeba problém AI souprav). Pravidla pro utilitku jsou stejná jako pro TSW 2 a 3. Při každé aktualizaci jádra hry a hlavního .exe souboru je potřeba utilitu znovu spustit (před tím je potřeba odstranit .bak soubor).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [8.2 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

19. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.03

Update
I přestože jsem modifikaci testoval, tak to vypadá, že při přípravě finální verze pro vydání se něco pokazilo a spousta věcí nefunguje správně. Byl jsem nucen soubor odebrat. Pro Vás to znamená znovu čekání a pro mě opět nekonečná práce při opravě chyb.

Po nekonečné práci na tomto jízdním řádu je zde konečně nová verze, která do hry přináší více jak dalších 50 servisů a to s označením 9JXX. Jako bonus jsem k jízdnímu řádu přihodil i upravený Journey mode, který taktéž obsahuje tento jízdní řád. No a aby toho nebylo málo, připravil jsem i takovou jednoduchou kapitolu s Class 700 přímo v Journey režimu. Třešničkou na dortu může být jeden úkol, kde budete mít možnost řídit soupravu Class 700/1 FLU (chtěl jsem ji dát i do jízdního řádu, ale ještě nemám přidané ty správné servisy). Class 700/1 FLU je mimochodem jen modifikované verze klasické 700/0 a to jen prodloužením o další 4 vozy. Nejedná se o plnohodnotnou 700/1. [více »]

Autor: pampaliny
Diskuse k článku [0 komentářů]

13. září 2023 Novinka - Ostatní

MetroSIM

První zmíňka o MetroSIM se udála na nějaké výstavě, kde SimKol prezentoval své produkty. Od té doby se nevědělo zda se opravdu taková hra připravuje. Teď už je to více než jisté, protože autoři se chystají v nejbližších dnech představit trailer a spustit samostatnou Steam stránku právě pro tento simulátor. Žádné další podrobnosti k tomuto simulátoru momentálně nejsou, ale věřím že s příchodem traileru a samostatné Steam stránky se dozvíme více. Jen doufám, že od vydání traileru a spuštění Steam stránky nebudeme čekat 2 roky na první hratelnou verzi :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. září 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail se blíží do finále

Podle posledních informací od samotných autorů se SimRail blíží do velkého finále a z hry, která je momentálně stále označena jako předběžný přístup se konečně stane plnohodnotná finální verze (to neznamená, že vývoj nepůjde dál). I po vydání finální verze můžeme očekávat spoustu dalších věcí, které chtějí autoři do hry přidat - parní lokomotivy, možnost posunování, mechanické stavědla na dispečerském stanovišti, single player mise, trasa do Krakova, apod. Přechodem na finální verzi hry jen autoři splní svůj TODO list, který měli při vydání EA verze. Aktualizace, která vlastně změní stav hry a přinese do hry spoustu zajímavých věcí, můžeme očekávat v nejbližších dnech. No a co vlastně onen dlouho očekávaný update přinese ?
Jednotku EN57, kompletní roční období (jaro, léto, podzim a zimu), nové dispečerská stanoviště, ETCS, nový systém počasí, osvěženou vegetaci, podporu gamepadu a spoustu dalších vylepšení. Každopádně tenhle update posune SimRail zase o několik levelů dále. Nezapomínejme, že ve výrobě jsou dále minimálně 2 DLC (tedy o těch zatím víme) a to Německé a US.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - WSR jízdní řád s AI HST

Na trati West Sommerset (na jedné z konečných) se nachází část úseku, kde vedou 2 tratě vedle sebe. Na žádost uživatelů jsem do této části přidal alespoň servisy ovládané počítačem. Jedná se o jednotky HST, které jezdí z portálu do portálu co 15 minut. Není to nic převratného, ale alespoň z části to danou část mapy trochu oživí. Bohužel úsek je tak krátký, že se nevyplatí tam dávat nějaký servis, který by mohl hrát i hráč. Pro správnou funkci budete potřebovat jedno z prvních DLC (GWR) a samozřejmě West Sommerset. V menu pak uvidíte 2 jízdní řády (ten co končí with HST je s HST :)) . Jako bonus jsem přihodil i Journey mode s tímto upraveným jízdním řádem.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [233.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

25. srpna 2023 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Simulator playtest začal

Pokud jste využili registrace na playtest, potom by Vám dnešním dnem měla dorazit pozvánka k tomuto testu (tedy pokud budete mezi vybranými štastlivci). Ověřit si to můžete na Steam stránce. Playtest je v podstatě stejná verze, která bude potom k dispozici jako prologue. Pokud se na Vás tedy nedostalo zde, potom nezoufejte, protože prologue by měl být k dispozici krátce po playtestu (pokud se tedy nenaskytnou nějaké větší potíže). Osobně jsem pozvánku dostal, takže si hru můžu již vyzkoušet. Velikost downloadu je krásných 8 GB. Jsem zvědav co playtest všechno nabídne a zda se vůbec ta dlouhá čekací doba, co se vydání týče, na hře projevila.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. srpna 2023 Novinka - Train Sim World

TSW 4 již 26. září

Dalo se to čekat, TSW 4 bude venku 26. září a již dneska začíná předprodej. Dnes byl také k dispozici 2 hodinový stream, který hru dokonale představil. Všechny asi nadchne Scenario Planner 2.0, Livery Designer 2.0 a nebo dokonce Free roam. Všechny tyto novinky do hry přinášejí velice zajímavé inovace (i když free roam je lehce obšlehnutý god mode:)) Zároveň je připraveno i několik zajímavých novinek jako je lepší déšť na oknech, lepší trakční vedení, lepší mlha, apod... I systém bodování se dočká lepšího fungování a tak je také označen jako 2.0 :) Zajímavostí jsou i kategorie lokomotiv a jejich ovládání... Již v menu uvidíte zda se jedná o jednoduchou loko a nebo o něco komplexnějšího. TSW 4 bude obsahovat 3 tratě v základu. K dispozici bude i delux a special verze, které budou navíc obsahoval extra loko Vectron a parní loko Flying Scotman. Special verze by měla navíc obsahovat soundtrack a 2 další bonusy (vztahuje se jen na Steam verzi hry) a 3 další tratě.
Jenže celé tohle by mě nechávalo celkem chladným. DTG se ale rozhodlo (a trochu jsem to i čekal po tom co mi převzali kolegu z unofficial editoru) konečně vydat PC editor pro TSW v své první verzi. Bude se jednat o betu, která se samozřejmě bude zlepšovat. K dispozici bude v den vydání samotného TSW 4 a pro jeho stažení je potřeba mít účet na Epicu (není tam potřeba mít hru, stačí jen ten editor. Epic nedovoluje distribuci na jiných platformách). Tím si mě rozhodně DTG získalo a díky editoru jsem ochoten jim dát ještě další šanci a TSW 4 si zakoupit :)

Diskuse k článku [6 komentářů]

18. srpna 2023 Novinka - SimRail 2021

SimRail novinky

Může se zdát, že SimRail po častějších aktualizacích trošku upadl a studio si dává menší pauzu. Ostatně přes léto se dá vždy očekávat slabší sezóna. Autoři každopádně na hře pořád pracují a již brzy by měly být k dispozici nové verze lokomotiv i jednotek v barvách dopravce Silesian Railways. Stejně tak bude k dispozici i další lokomotiva EU07 s předělanou kabinou. Autoři během toho aktualizují jádro samotného enginu na novější verzi a během toho i optimalizují hru. Do hry se snaží přidávat neustále další vlastnosti, které si hráči přáli. Jen je škoda, že zahlcené studio, které přidává jednu vlastnost za druhou tak muselo odsunout vydání finální verze hry snad až ke konci roku. Ono by to nebylo na škodu, kdyby se s tím neposunul i editor, který má být k dispozici až po vydání finální verze hry. Za mě škoda, protože hra měla dobře našlápnuto a nedostatek jiných DLC či editačních nástrojů ji pomalu sráží. Samozřejmě TSW taktéž při vydání měl pouze jednu trať, 24h jízdní řád a snad 6 scénářů. Jenže tam trvalo 5 měsíců a bylo k dispozici první DLC. SimRail sice od vydání trať o něco rozšířil, ale scénáře bez AI souprav nejsou zábavné. Věřím, že po letních prázdninách se vše opět v plné parádě rozjede... do hry přijede dlouho očekávaná parní loko + spoustu dalších věcí.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. srpna 2023 Download - Train Sim World

TSW 3 - BML jizdní řád s Class 700 v1.02

Může to vypadat, že se poslední dny něvěnuji ničemu jinému než tomuto jízdnímu řádu, protože se dočkal během krátké doby již třetí verze, ale není tomu tak. Věnuji se spoustě jiným věcem, ale poslední verze jízdního řádu obsahovala menší chybu v podobě nekomplatních informací. Díky tomu docházelo k zobrazování špatných informací na informačních systémech pro cestující (jednalo se konkrétně o informaci, která obsahovala počet vozů pro daný servis). Tahle aktualizace tedy přináší pouze opravu pro informační tabule.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.7 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]