1. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - lokomotivy na trati část 2

Před pár dny jsem zveřejnil video, které ukazuje téměř všechny lokomotivy na trati WSR. Jednalo se pouze o ukázkovou verzi a momentálně mám rozpracované 2 tratě, kde bude tenhle mód dostupný. Chtěl bych jen upřesnit formulaci všechny loko na trati. I když se jedná o takovou banalitu a není problém nacpat opravdu všechny existující lokomotivy na všechny tratě tak sami brzo poznáte, že to až taková sranda není a tuhle modifikaci by jste mi okamžitě otřískali o hlavu. Důvod je prostý, né všechny lokomotivy dokáží odbrzdit určité vagóny. Modifikaci pečlivě testuji a nefunkční lokomotivy z formací vyhazuji, protože je v dané formaci jen pro parádu. Samozřejmě může být rozdíl v osobním i nákladním vagónu a tak je zcela možné, že lokomotiva co nezvládla odbrzdit osobná vůz, si hravě poradí s nákladní soupravou a tak o danou lokomotivu na trati prostě nepřijdete. Dále přemýšlím zda má smysl mixovat UK, US a DE lokomotivy. Jednak UK s DE samozřejmě nejdou k vůli jinému spřáhlu, ale u UK a DE takový problém většinou není. I zde je potřeba samozřejmě nejdříve vše vyzkoušet a proto bych se momentálně přikláněl k verzi, že dostanu na UK tratě všechny UK loko, DE tratě všechny DE loko a US tratě všechny US loko. A kde to bude možné (na určité formace), tak můžeme i kombinovat. Zároveň bych rád kombinoval třeba nákladní vozy (občas by se mohl ve formaci nákladních vozu zjevit i nějaký osobní vůz - zde bych klidně použil všechny dostupné vozy - rozdělil to podle spřáhel).
Pod článkem je ukázka z tratě NEC, kde je ještě potřeba dostat F40PH (Caltrain) a vozový park z HH. Momentálně řeším problém, že jsou lokomotivy schované pod jednou lokomotivou. Po vyřešení tohoto problému přijde NEC a po této trati i MSB. Potom začnou práce na HH (trať, kterou pravděpodobně všichni mají) a zbytek bude následovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny lokomotivy na trati

I když to vypadá, že se z mé strany nic neděje, tak opak je pravdou. Makám makám na modifikacích a již brzy bych mohl představit svůj nový mód - všechny vlaky na všech tratích (ještě ladím elektriku a jednotky 166, 101, 422, HST a Talent2). Po lokomotivách se zaměřím i na vagóny. Potom už nebude problém hrát zajímavé formace a nebudete muset čekat na další uvolněnou formaci. Pod článkem je mimochodem video, které vše ukazuje v akci na trati West Somerset. Samozřejmě elektrické lokomotivy na trati nefungují, ale trať se nebrání v nahrání lokomotivy na trať. No a pokud bych chvilku počkal tak by i elektrická lokomotiva odjela, protože AI je to úplně jedno zda je trať elektrifikovaná či nikoli. Modifikaci budu vydávat postupně pro každou trať zvlášť.

Diskuse k článku [4 komentářů]

28. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - nové DLC již brzy

DTG vypustilo první screen z nového DLC. Tentokrát by se mělo jednat o UK trať, která má dokonce třetí kolej. Dočkáme se tedy konečně i elektrických jednotek pro UK. Poloha tratě zatím není upřesněna. Navíc nebylo oznámeno ani datum vydání. Již z dřívějších zkušeností můžeme dedukovat, že nové DLC bude k dispozici za 14 dní. Navíc neočekávám, že by DTG vypustilo nové DLC v době slev na Steamu. Osobně jsem na novou trať zvědav. Co myslíte, když bude obsahovat třetí kolej, pojedou zde jednotky M7 z LIRR ? :) To se dozvíme hned po vydání... Ostatně můžeme udělat i živější provoz na LIRR, kde do provozu zapojíme jednotku z této UK tratě (pokud ovšem bude fungovat).

Diskuse k článku [1 komentářů]

22. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 52 - Leeds - Manchester v 0.4

Nová verze modifikace Class 52 pro Leeds Manchester. Verze přesouvá Class 52 z nefunkční formace (Class52 x 19 plně naložených vagónů). Samotná jednotka nezvládla ani první stoupání. Zkusil jsem formaci 2x Class 52, ale tyto jednotky nedokáží spolu spolupracovat a tak jediná možnost jak jednotky opravdu zprovoznit bylo vyskočit z první jednotky, utíkat do druhé, zde všechno nastavit a dát plyn naplno (odbrzdit), potom utíkat zpátky do první jednotky a zde vše taktéž nastavit. Asi uznáte, že tohle není moc praktické a tak byla jednotka 52 nahrazena Class 31, která umí vesele spolupracovat. Došlo tedy k výměně formace a Class 52 se vrací na 13 vozovou formaci, kde došlo k malé změně (používá nákladní vozy z TS2Prototype-WindowsNoEditor-DSNClass31.pak (pokud tedy toto DLC nemáte, potom Vám Class 52 na nákladní formaci nebude fungovat). Zde doporučím sáhnout po jedné z prvních verzí, která taktéž obsahovala Class 52 na 13ti vozové formaci).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.5 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 31 - NTP (low fuel challenge)

Vzhledem k tomu, že nelze momentálně stále tvořit scénáře a já zatím nejsem schopen pracovat se souborem jízdích řádů tak jsem se rozhodl trošku modifikovat jednu formaci, kterou jsem připravil. Původně jsem měl pro tuto formaci připravenou jednotku Class52, ale ta nebyla schopná překonat hned první převýšení (pokud startujete po 15 hodině) a navíc neumí spolupracovat s další Class52 pokud jsou zapojeny za sebou. Jednotku 52 jsem tedy umístil místo Class31 na onu 13ti vozovou formaci a na formaci po Class52 jsem umístil 3x Class 31 a 17 plně naložených vagónů. Jenže zde to nekončí. Zjistil jsem totiž, že můžu lehce modifikovat stav paliva pro každou jednotku zvlášť. A zde to začíná být zajímavé, protože v tomto módu se nachází tak akorát palivo na dojezd. Během své jízdy pocítíte hned 2x ztrátu tažné síly, protože postupně dojde palivo jedné i druhé jednotce. Ve finále Vám zůstane pouze jedna se kterou to již musíte zvládnout. Navíc není přesně dáno kdy ostatním jednotkám dojde palivo... vše záleží na spotřebě při jízdě. Dokážete tedy dojet s celou soupravou do cílové destinace ? To záleží jen na Vás...

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

18. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 31 pro Leeds Manchester

Dnešní modifikace přinese nové DLC Class 31 i na trať NTP (Leeds Manchester). Smutné je, že nahrazuje na této formaci Class 52, ale na druhou stranu jsem díky této úpravě zjistil, že jsem špatně připravil Class52 s 18ti vozy, protože ta se nezobrazovala. Pro správnou funkčnost budete potřebovat Leeds, nákladní DLC a samozřejmě Class 31. Ještě je důležité smazat Class52 Leeds modifikaci, kterou nahradím onou 18ti vozovou formací. Pokud ji neodstraníte tak Class 31 nepůjde na dané trati vidět.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

13. listopadu 2019 Download - Train Sim World

F40PH pro NEC

Po menší pauze pokračujeme v nastoleném tempu s modifikacemi. Tentokrát Vám přináším jednotku F40PH pro trať NEC, kde bude obsluhovat Amfleet vozy a na konci je umístěn CabCar (řídící vůz). Osobně momentálně nemám otestováno zda onen řídící vůz zvládne ovládat i tuto jednotku (to nechám už na Vás). Vzhledem k tomu, že autoři neprojevili zrovna extra kreativitu při tvorbě formací na této trati, tak jsou zde pouze 2 formace, které jsou použitelné... dlouhá destinace a krátká destinace. Abych zachoval ACS64 tak jsem zvolil menší zlo a jednotku F40PH jsem nasadil na kratší vzdálenost.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat addony NEC, SFJ a AmtrakSW1000R.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.8 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

12. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - car mod (druhá verze)

Car mod pro TSW se snažím neustále vylepšit (momentálně jsem zařadil pohled od řidiče). Model vozu je úplně základní, žádný zázrak pro testování. Mám rozdělané i další verze, které se snažím zprovoznit. Zatím se tedy můžete pokochat dalším videem. V tomto režimu jsem si trochu zavzpomínal na stařičký Test Drive 2 či 3 ještě z dob DOSu :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

11. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Talen2 pro MSB

Pokračujeme v modifikacích formací. Dneska je na řadě jednotka Talent2, kterou jsem zařadil do jízdního řádu na trati MSB. Nahrazuje 3 vozovou jednotku. Důležité je, že v menu nepřijdete o žádnou loko, která je součástí této tratě. Pokud vlastníte mód DB422 pro MSB, potom chvilku trvá, než se Talent2 ukáže v Service režimu. Je to dáno právě jednotkou DB422. Jinak po ukončení tratě s návratem do menu je Talent2 stále dostupný v menu na rozdíl od DB422.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

11. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

Jízda autem v TSW :)

Tak sem si řekl, že se s TSW jen tak nezasvatím. Ono je sice hezké měnit formace, ale co třeba zkusit i něco jiného ? Někdo v nějakém fóru brečel, že je škoda, že nejde jezdit v TSW autem. No a tak jsem si řekl, že proč ne :) A tak jsem věnoval pár hodin zkoumání jak na to... výsledek můžete vidět ve videu pod článkem. Zatím to má jednu nevýhodu, nejde z auta vystoupit :D Teď už jen zapracovat na možnosti vystoupení a pokračování jako chodec...

Diskuse k článku [1 komentářů]