Rail Simulator
14. března 2017 Novinka - Train Sim World

Stream TSW před vydáním

Váháte s předobjednáním TSW ? Potom by Vám v rozhodování mohl pomoci Stream na Twitch kanálu Dovetail Games, který by měl být 15.3. v 19h našeho času. Stream by měl ukazovat současný stav hry před čtvrtečním vydáním. Pokud jej promeškáte, potom má být záznam k dispozici na youtube. Ještě další věc, pokud jste hru ještě nezakoupili, potom můžete využít 32% slevu na serveru gamersgate, kde je hra v akci. Ušetříte tak ještě dalších 12% z akce na Steamu, kde je sleva pouze 20% a to navíc pro majitele předchozích Train Simulatoru. GamersGate Vám dá slevu i bez předchozích verzí. A nemusíte se bát, jedná se o ověřený obchod. Zakoupením hry na GamersGate získáte číslo, které aktivujete na Steamu a tím se Vám vloží hra na Steamu do knihovny.

Diskuse k článku [15 komentářů]

13. března 2017 Novinka - Transport Tycoon

OpenTTD 1.7.0 RC1

Tak jak vycházela nová menší verze OpenTTD i několikrát do roka tak poslední verze skončila pouze na čísle 1.6.1 (tedy jen jedna nová verze). Už to vypadalo, že letos se 1.4. nedočkáme další verze a ejhle. Autoři zamakali a venku je verze 1.7.0 RC1 (finální verze bude k dispozici 1.4. stejně jako předešlé roky). Autoři přidali další novinky do NewGRF api a opravili spoustu chyb. RC1 verzi je možné stahovat přímo z domácí stránky projektu. Finální verzi potom bude možné stahovat i z lokálního downloadu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. března 2017 Novinka - Ostatní

Mashinky

Při pohledu na hru Mashinky Vás určitě něco napadne. O této hře jsem totiž informoval již před rokem ještě pod názvem Logistics. Jedná se o českou tycoonovku zaměřenou na vlakovou dopravu. Hra by měla obsahovat multiplayer až pro 8 hráčů. Jako takovou zajímavou vlastností bude možnost do mašinky nasednout i jako strojvedoucí. Ranná verze hry (Early Acces) bude k dispozici již tento rok v dubnu přímo na Steamu. Vypadá to, že se nám rodí pěkná konkurence k Transport Tycoonu (ten je ale zaměřen na veškerou dopravu) nebo respektive k Train Fever. Hra navíc získala první místo na indie expo GDS conference 16. Teď už se podívejte na trailer pro tuto hru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. března 2017 Download - Ostatní

The Railway UE4 - signal DEMO

Na Unreal Enginu 4 nám vznikají velice zajímavé projekty co se vláčků týče. Dneska si ukážeme jeden z nich. The Railway UE4 bude vlaková hra, ve které se vžijete do role několika osob (strojvedoucí, signalista a kdo ví co ještě). Autor momentálně do světa vypustil DEMO modulu signalisty, který ma za úkol ovládat určitý úsek tratě a na něm řídit vlakovou dopravu. Na mnohých železnicích je to role umírající zejména s příchodem plné automatizace. Takže alespoň díky této hře si budete moci postát v budce, která má několik táhel na ovládání návěstidel. Berte v potaz, že se jedná pouze o hratelnou ukázku. Vlak není vůbec nascriptován a tak netuší, že se má na návěstidle stůj zastavit. Je to jen ukázka jak to bude všechno ve finále fungovat. Pokud si tuto hříčku z Unreal Engine 4 chcete vyzkoušet, potom Vás čeká 600 MB downloadu. Některým může postačit pouze ukázkové video. Osobně to vidím jako velice nadějný projekt a jsem zvědav jak bude vypadat další verze. (na lokálním downloadu je připravena poslední revize 4, někteří s ní mají problém a proto je lepší třeba sáhnout po revizi 2, která je k downloadu tady).

Autor:
Celý článek » | download [618.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW předprodej

DTG na Steamu spustilo předprodej Train Sim World. A jak bylo plánováno dříve, majitelé jakékoliv verze Train Simulatoru (né od toho Microsoftu) se dočkají slevy 20% (samozřejmě není to nic extra, ale i tak to potěší). Klasická sleva při předobjednání je 10% z původní ceny. Samozřejmě pokud si počkáte na letní slevy, tak se může stát, že produkt bude stát i 50% z původní ceny (ono ostatně ze začátku nebude až takový problém počkat, protože hra nemá editor, nemá multiplayer a těch 6 scénářů Vám asi mnoho nezabere). Osobně mám předobjednáno, takže jsem zvědav jak bude finální produkt vypadat.
S vydáním PC verze měla jít do prodeje původně i XBOX ONE verze. Ta je bohužel odložena a více informací plánují autoři vypustit později. Čistě teoreticky by měla být k dispozici ještě tento rok.

Diskuse k článku [4 komentářů]

25. února 2017 Novinka - Ostatní

Derail Valley VR

Hrát vlakové simulátory na klávesnici je určitě zajímavé stejně tak jako ovládání myší či na gamepadu. Jiná liga je samozřejmě Raildriver, ale o tomhle tento zajímavý vlakový simulátor s názvem Derail Valley VR není. Jak již název napovídá (respektivě ten konec VR), jedná se o simulátor čistě fungující s VR sadou. Pokud tedy patříte mezi ty majetnější, kterým není líto vyhodit nemalé peníze za VR sadu (je podporováno HTC Vive za krásných 26000 Kč), potom si tento simulátor můžete vyzkoušet. Demo je zdarma přímo na Steamu. Virtuálně se budete moci procházet po kabině vlaku, ovládat různé héblata pomocí rukou (jediné co bude chybět k dokonalosti je pocit toho doteku). Každopádně i tak je to opět o level nahoru (aby né za ty prachy :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. února 2017 Novinka - Train Sim World

TSW má Steam stránku

Pokud nechcete promeškat vydání Train Sim World, potom je dobré navštívit již připravenou stránku na Steamu, kde si můžete produkt přidat do svého listu přání a tím vlastně sledovat vydání hry. Datum vydání i cena bude již brzy upřesněna přímo od tvůrců. Součástí hry budou tři loko, jedna trať a 6 misí. Hra bude umožnovat 24h jizdní řád podle reality což ve výsledku znamená, že každý den bude jiný. Při vydání nebudou k dispozici žádné editory ani multiplayer. Vše by se mělo do hry přidat s aktualizací, která by měla být k dispozici někdy v září či říjnu. V tuto dobu bude k dispozici i první DLC pro hru. Zajímavostí je i vydání pro XBOX ONE, které by mělo být k dispozici s vydáním pro PC. Takže teď už můžeme jen čekat...

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. února 2017 Novinka - Train Sim World

TSW odložen a další info

Autoři TSW rozhodli posunout datun vydání z únoru na březen. Myslím si, že je to rozumné rozhodnutí s tím, že dostaneme vylazenější simulátor. Autoři opravili spoustu chyb z bety, vylepšili optimalizaci, spoustu nepotřebného kódu vyházeli, dopsali druhý, zmenšili některé zbytečně velké textury, a naučili se pořádně využívat fyziku, kde neni potřeba tak dávají více prostoru procesoru, apod. Zapracovali i na zvuku a brždění souprav. Zde autoři původně pro kontrolu fyziky vložili špatné hodnoty, takže to byla ta nejlehćí oprava, kterou museli provést. Celé info přinesu po návratu domů, na mobilu se to píše špatně. Jinak v angličtině to najdete na domovské stránce.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. ledna 2017 Novinka - Ostatní

Train Mechanic Simulator 2017

Simulátory modelové železnice už máme. Dokonce máme simulátory řízení vlakového provozu a nebo přímo řízení vlaků. Mnohým se možná zastesklo, když vycházel Car Mechanic Simulator, proč to není i na vlaky. No a ejhle, v dubnu tohoto roku se dočkáme Train Mechanic Simulatoru 2017. K dispozici budou 3 dílny ve kterých najdete přes 2000 dílů na opravy. Plocha hry bude otevřený svět o velikosti 25km2. Setkáme se s opravami parních lokomotiv, dieselových či elektrických (celkem 9 vlaků). Celou hrou Vás potom provede 75 vyvážených misí. Podle přiloženého traileru to vypadá zajímavě. Určitě to bude stát minimálně za vyzkoušení. Cena produktu zatím nebyla stanovena. Hru bude možné zakoupit na Steamu. Tento rok zřejmě nadešel čas vyzkoušet si tuhle špinavou práci pěkne z pohodlí domova.

Diskuse k článku [1 komentářů]

30. ledna 2017 Download - OpenRails

OpenRails 1.2

I když to občas při návštěvě domovské stránky OpenRails vypadá, že se nic neděje tak opak je pravdou. Nová finální verze je sice k dispozici jednou za rok, ale pořád můžete sáhnout po rozpracované verzi, která se dočkává aktualizací téměř denně. Teď je tedy k dispozici OpenRails v1.2, která opět přinesla několik novinek, vylepšení a hlavně oprav chyb. Pro nováčky, kteří neví co je OpenRails, jen připomenu, že se jedná o freeware simulátor, který pracuje se soubory stařičkého Microsoft Train Simulátoru. OpenRails tak podporuje 32bit i 64bit procesory. Verzi 1.2 si můžete stáhnout z lokálního downloadnu a nebo můžete navštívit domovskou stránku projektu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [40.5 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]