Trainz Classics
25. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Druhá část kódu

Po včerejší první části (doufám, že se Vám ji podařilo najít) je tady druhá část kódu. Začneme něčím jednoduchým
První znak = římské číslo deset.
druhý znak = BVE je freeware simulátor, v jakém jazyce bylo k dispozici BVE 1 ? (pro druhý znak je důležité první písmeno jazyka - např. angličtina by bylo A)
třetí znak (číslo) = kolik DLC pro TSW vyšlo v tomto roce (nebudeme počítat finální verzi hry, ale čistě DLC a to včetně lokomotiv)
čtvrtý a poslední znak = prvního písmeno polského freeware simulátoru, který byl k dispozici ještě pro DOS a byl to takový předchůdce všech simulátorů. Mimochodem tento simulátor obsahoval generátor tratí včetně ročního období.
Tak to by bylo všechno, teď už máte k dispozici v podstatě 1/3 celého aktivačního čísla.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. prosince 2018 Novinka - Trainz

Trainz Railroad Simulator 2019 venku

Po předběžném přístupu je oficiálně venku Trainz Railroad Simulator 2019. Zakoupit jej můžete za $70. Není to zrovna nejlevnější záležitost. Ostatně Auran nabízí i další možnosti financování a tím je měsíční. Zaplatíte si tak jen za měsíc hraní - nevýhodou je, že hru vlastně nevlastníte. Proto pokud se plánujete ke hraní vrátit tak vyjde nejlevněji právě normální poplatek.

No a pokud čekáte na první hádanku tak je obsažena v této novince. Jedná se o první 4 znaky (jsou to písmena) kódu pro dáreček. Přeji příjemné hledání :)

Diskuse k článku [5 komentářů]

23. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Dárečky

Poslední roky jsem během Vánoc rozdával na tomto webu dárečky v podobě Steam aktivačních kódů. Dárečky byly financovány z intextové reklamy, která byla na tomto webu. Bohužel intextová reklama přestala fungovat a financování webu a zároveň dárečků je proto složitější. Mohl bych na stránky naházet spoustu reklamních bannerů, ale intextová reklama byla taková nejméně obtěžující. Do budoucna tedy musím najít nějaké rozumné neobtěžující řešení, které pokryje roční hosting webu a zůstane i na dárečky pro Vás. Letos bude dáreček tedy jen jeden a proto bude o něco složitější jej získat. Jen naznačím, že se bude jednat o produkt, který bude potřeba registrovat na myTrainz stránkách. Kódy od Auranu na rozdíl od Steamu obsahují 5 pomlček a 6 částí kódu. Těchto 6 částí kódu jsem se rozhodl rozložit do 6ti různých hádanek, které najdete průběžně na těchto stránkách. První nápovědu na 4 znaky či čísla zde umístím během dnešního dne či večera. Přeji příjemné luštění a samozřejmě klidné prožití Vánočních svátků.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - service režim

Velkým lákadlem hry Train Sim World je 24 hodinový service režim, který by měl fungovat v podstatě neomezeně 24/7. Jenže jak se ukázalo, režim 24h je skutečně reálný a po 24 hodinách je mapa úplně mrtvá a nové soupravy nevyjedou. Stačí si tedy ve hře nastavit čas 23:55 a jak se hra přehoupne přes půl noc tak už nic nového nenajdete. Hra jednoduše nedokáže resetovat jízdní řád a začít tady od začátku. Nejvíce se to dá pozorovat třeba na NEC trati, kde první souprava vyjíždí v 0:15 (tedy není to pro Vás dlouhá doba na čekání). Pokud si na daném nádraží nastavíte 23:55 tak bude úplně mrtvé a můžete čekat klidně do 0:20, ale žádná souprava nepřijede. Pokud si na stejném nádraží nastavíte 0:10 tak už na nástupišti bude souprava čekat. Snad tedy autoři 24h jízdní řád opraví a bude fungovat tak jak má i po půl noci.

Diskuse k článku [2 komentářů]

21. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

LIRR - vyhazov z vlaku

LIRR je venku nějaký ten pátek, ale i přes nějaký ten pátek obsahuje chybu, kdy lze cestující vyhodit z vlaku :) Tak si tak představte, že nemáte lístek a přižene se revizor, který Vás jen tak drapne (né jen jednoho, ale celou skupinu) a přes zavřené dveře Vás všechny vykopne. Takhle komicky totiž vypadá celá tato situace. Mimochodem tlačení lidí funguje pouze když se vlak pohybuje. Pokud stojí ve stanici tak jsou lidi pevně přilepeni k zemi.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. prosince 2018 Download - OpenRails

OpenRails 1.3.1

Mezi verzí 1.2 a 1.3 uběhl téměř rok bez aktualizací. Tentokrát to vypadá, že autoři jsou o něco aktivnější a po kratší době vydávají verzi 1.3.1. Důvodem vydání verze 1.3.1 je oprava 10ti chyb, které dokázaly znepříjemnit hraní. K lokálnímu downloadu nabízím samostatný simulátor bez ostatních věcí. Na domovské stránce potom najdete i 2 různé verze, které obsahují trať.
K tomuto simulátoru můžete využít Váš archiv z Microsoft Train Simulátoru.

Autor:
Celý článek » | download [43.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

21. prosince 2018 Download - Train Sim World

TSW - RSN aktualizace textur

Jste majiteli RSN pro Train Sim World ? A připadají Vám okolní budovy až moc zašedlé ?Potom je zde pro Vás řešení. K downloadu je připraveno barevnější provedení. Nečekejte žádný mega zázrak, ale rozhodně se na vše dívá mnohem lépe než na původní textury. Nickhawk (autor balíku) chtěl upravit mnohem více věcí, ale do doby než budou editory k dispozici tak s tím zřejmě nehne. Ostatně i za takovou úpravu mu patří díky.
Zip soubor extrahujete do složky DLC ve Vašem Train Sim World adresáři (přesněji do TS2Prototype->Content->DLC). Vaše stávající textury zůstanou ve hře, modifikace je pouze nahrazuje, ale nepřepisuje. Pokud se budete chtít vrátít k původnímu vzhledu, potom stačí daný .pak soubor smazat.

Autor: Nickhawk
Celý článek » | download [6.7 MB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

17. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - Tools Stream - záznam

Minulý týden DTG představilo jednu část z editoru v krásném komentovaném dvou hodinovém Streamu. Pokud jste Stream nestihli v živém přenosu, potom je zde možnost podívat se ze záznamu. Musím říct, že celé video je hodně poučné a jde na něm krásně vidět jak se bude pracovat při tvorbě scénářů a jízdních řádů. Na mě udělalo velice dobrý dojem a čím dál víc se nemůžu dočkat slibovaných nástrojů. Autoři plánují brzy další video Stream, kde ukážou i stavbu tratí či další věci z editoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Zora no Densha

Už jsme tady měly jeden projekt ruského metra pro Source engine od Valve, který využíval Garry´s mod. Zora no Densha není úplně tak novinkou, ale ještě jsem o něm nepsal. Jedná se v podstatě o vlakový mód vytvořeny pro Minecraft a jak jistě tušítě, ke své funkčnosti bude Minecraft i vyžadovat. V Zora no Densha si veškeré funkce a vlastnosti vlaku můžete naprogramovat a tak si realističnost vyšperkujete na maximum. Dokonce i vlakové jednotky si vymodelujete v daném editoru. Pokud patříte mezi majitele Minecraftu tak tenhle mód rozhodně stojí za vyzkoušení. Pro ostatní je tu alespoň trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - Tools Stream

Vypadá to, že čtvrtek bude velice zajímavý den. Né jen že se dočkáme dalšího DLC pro Train Sim World, ale na DTG twitch kanálu bude možné shlédnout první živý vstup přímo z editoru pro TSW. Stream je naplánován po streamu Leeds - Manchester - tedy na 9 hodinu večer našeho času (pokud jsem to teda dobře přepočítal). Předběžně je známo, že bude ukázána tvorba scénářů (možná i jízdních řádů). Zda nám bude představena i tvorba samotných tratí je zatím ve hvězdách. Autoři budou prezentovat editor, který půjde potom komunitě někdy začátkem příštího roku k dispozici. Pokud Vás tedy zajímá funkčnost daných nástrojů, potom si tenhle Stream rozhodně nenechte ujít.

Diskuse k článku [0 komentářů]