2. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - UK loko a UK tratě - ukázka

Pomalu se blíží vydání UK módu pro TSW, který zpřístupní všechny UK lokomotivy na všech UK tratích a přidá i Class 66 (DB verzi) na německé tratě do nákladních formací. Předpokládané vydání by mělo být již tento víkend. Ještě schází modifikovat pár formací, ale jen tak pro zajímavost... zatím se mi daří dostat na jiné tratě i HST a Class 166. Trať, kde nebude HST, Class 166 a Class 101 je pouze WSR, která obsahuje pouze málo formací k modifikaci. Ostatně ve video ukázce můžete vidět jednotku HST, která se potká s jednotkou Class 166 a to na trati Leeds - Manchester.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW a nahrazení celé formace

Již při tvorbě DE modifikace jsem se snažil vyřešit jak suplovat celou formaci abych nemusel různě modifikovat formace a brát některé formace z určitých servisů. Během tvorby jsem bohužel na tuto možnost nepřišel. Jenže teď nastala změna a při tvorbě UK modifikace jsem se opět věnoval i tomuto problému. A většinou to jen tak nevzdám což se tentokrát vyplatilo. Stejně jako jde suplovat klasická lokomotiva či vagón, tak se mi povedla nasuplovat i celá formace. V krátké ukázce můžete vidět menu z tratě DSN, kde jde vidět Class 101 i Class 166 (101). Ono 101 je pro mě pouze jen informační, že formace skutečně funguje, ve finální verzi bude Class 166 bez (101). Při nahrání hry se zobrazí Class 101, po restartu opět 101, ale po dalším restartu už Class 166. Vzhledem k tomu, že tato možnost není ve hře zatím využita, tak jsem ji jako první využil já :) Rád bych ji minimálně teď aplikoval na DE modifikaci, kde jsou jednotky 422 a Talent2.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny UK loko na UK tratích - stav

Na své další modifikaci neustále dělám. UK modifikace je o něco horší než DE, protože obsahuje podstatně větší vozový park. Zatím co DE modifikace obsahovala 23 vozů (elektrické lokomotivy, BR 422, Talent2, řídící jednotky 767, 766 a několik osobních i nákladních vozů) tak UK modifikace jich obsahuje 30 (to nepočítám několik druhů osobních vozů k jednotce HST). Tvorba této modifikace je tedy o něco náročnější, zatím jsem pořád u modifikování vozového parku a k samotným formacím se dostanu až po dokončení. Zítra bych chtěl minimálně vypustit aktualizaci pro DE modifikaci, kde se do RSN i MSB přidají i vozy z RRO. A přemýšlel jsem i o přidání dieselové lokomotivy Class66, která je i v barvách DB. Pro tuto možnost si musím pohrát s některými formacemi osobních souprav, protože Class66 nedokáže ovládat dveře na těchto soupravách a to ani přes klávesu TAB. Pro nákladní dopravu je plně vyhovující.
Stav UK modifikace je momentálně (pokud to mám vyjádřit v %) cca tak 40% (možná je to více, ale nedokážu momentálně přesně určit jak rychle se poperu s formacemi a kolik jich bude vlastně potřeba modifikovat). Jedno je jistné, rok 2019 zřejmě UK modifikací neuzravřu, bude k dispozici až začátkem ledna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích 1.0

Netrvalo to tak dlouho, od poslední novinky uběhlo 24 hodin a modifikace ve verzi 1.0 je konečně venku.
Co všechno modifikace přináší ?
- všech 6 DE elektrických lokomotiv na všech DE tratích
- Talent2 a BR422 byla taktéž na některé tratě dodána (někdy se zobrazí později v menu)
- aktualizovány všechny formace pro osobní vlaky
- přidány formace nákladních vlaků (některé se náhodně generují)
- oprava suplování lokomotiv (před tím to nefungovalo korektně)
- přidáno suplování osobních i nákladních vagónů
- kompletní přemodifikování klíčových souborů pro lokomotivy a vagóny

Co přijde ještě dodělat (po Vánocích)?
- přidání nákladního vozu Laaers na RSN (do RRO jsem již přidal)
- přidání nákladního vozu z RRO do MSB a RSN
V obou případech se jedná o nákladní vozy, které se skládají ze dvou části a proto se nepřidávají do hry automaticky jako ostatní nákladní i osobní vozy.

Pro správnou funkčnost budete potřebovat všechny DE addony pro TSW (včetně lokomotivy 182 - tuším že se jedná o nákladní balíček). Pro instalaci přepište původní DE modifikaci. Ostatní mé DE modifikace ze složky DLC odstraňte!. Může se stát, že nastanou opět potíže s jinou neoficiální modifikací - způsobeno špatnou adresářovou strukturou jiných modifikací, které nerespektují pevně danou strukturu z TSW. Vše jsem několikrát testoval a během testování mi hra ani jednou nespadla. Pokud Vám tedy hra spadne a máte jiné modifikace (skiny, zvuky, apod...) tak je bude potřeba někam přesunout a potom je postupně nahrávat zpátky... vždy u toho zapnout hru a čekat co se stane dokud nenarazíte na špatnou modifikaci. Co je třeba vědět... načítání tratě se o něco prodloužilo, protože hra načítá vagóny i lokomotivy z několika .pak souborů a k tomu ještě generuje některé nákladní formace, mějte tedy trpělivost :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [64.2 KB] | Diskuse k článku [10 komentářů]

23. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DE modifikace a její stav

Zřejmě netrpělivě očekáváte finální verzi DE modifikace (bude vydána jako verze 1.0). No a protože jsem o ní dlouho nepsal tak teď prozradím aktuální stav. K dnešnímu dni je 100% hotové Leipzig S2 DLC, RSN DLC a MSB DLC (přiložený obrázek zobrazuje právě náhodnou formaci z MSB). Schází ještě tak 50% z RRO a modifikace může jit ven. Předpokládám, že těch 50% bych mohl stihnout ještě dneska s tím, že vydání by proběhlo zítra jako Vánoční dárek :D
No a co můžete od této modifikace očekávat ?
Verze 0.5 přinesla pouze osobní vlaky s tím, že jsem ještě pořádně nevěděl jak funguje nahrazování mašin, takže i když jste si zvolili v menu jinou loko pro danou formaci tak na trati jste se Vaše formace projevila, ale ostatní zůstaly s defaultní lokomotivou. V nové verzi tomu již bude jinak. Navíc jsem všechny modifikace upravil aby lokomotivy fungovaly náhodně. Dokonce i osobní vozy se budou skládat náhodně do formací.
Stejná aplikace proběhla i pro nákladní vozy, každá mixovaná formace by měla být jiná (zanechal jsem jen některé se stejnými vozy). Do nákladních formací jsem přihodil i osobní vozy. Osobně musím říct, že jsem s výsledkem spokojen, ale finální hodnocení nechám na Vás.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat zřejmě všechny DE DLC (momentálně jsou na Steamu v akci tak proč toho nevyužít). Nefunkčnost předchozí verze (0.5) pro některé byla zapříčiněna právě formacemi Talent2 a 422 i pro jiné tratě. Vzhledem k tomu, že je hra nemohla najít tak prostě padla (v této verzi tomu nebude jinak, protože modifikace má přinést téměř vše z DE co v TSW existuje na všechny DE tratě).
Takže zatím příjemné prožití Vánočních svátků a vydržte do zítra :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - East Coastway - všechny UK lokomotivy

Součástí posledního DLC je servis (schovaný v jizdních řádech), který do této tratě dodává téměř všechny UK lokomotivy (5 lokomotiv + modifikace). Servis s názvem RailTour vynechal lokomotivy z tratě WSR. No a protože je nefér tam tyhle lokomotivy mít, tak jsem opět trošku začaroval a k downloadu je připravena modifikace, která pro daný servis zpřístupní i ostatní chybějící UK lokomotivy. Nenajdete zde HST, Class 166 nebo Class 101 (to bych se musel poprat s jinou formací). Pokud tedy vlastníte poslední DLC, potom není důvod zkusit tuhle modifikaci. Jen je škoda, že se jedná pouze o jeden servis, který jede jen jednou denně a tím taky brzy omrzí i přestože jej budete moci projet hned 10ti lokomotivami.
V současné době dodělávám DE modifikaci, která se zaměří již na komplet (pasažéry i nákladní dopravu) a mám rozdělanou i UK modifikaci, která by měla přinést všechny lokomotivy na všechny tratě a v některých případech i HST, Class 166 či Class 101. Pokud se zadaří, tak se dočkáte ještě tento týden :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.1 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

12. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - jiné modifikace s DE modifikací

Pro TSW existuje spousta různých modifikací od skinů po zvuky. Jenže autoři různých modifikací při tvorbě nerespektovali správné jméno složky lokomotivy, kterou modifikovali a to má za následek padání hry. Hra občas zkousne a funguje. Problém nastane s DE modifikací, která dodržuje správnou strukturu TSW složek. Ve většině případech hra padá (problém není způsoben DE modifikací, když odstraníte všechny neoficiální skiny tak vše funguje). Pokud máte tedy s DE modifikací potíže a padá, potom odstraňte všechny neoficiální skiny, zvuky a postupně je přidávejte zpátky. Nefunkční modifikaci můžete odstranit a nebo mi dát link v diskusi k jejímu downloadu a já ji můžu pro správnou funkčnost v TSW opravit.

Diskuse k článku [2 komentářů]

10. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v0.5

Čekání je u konce :) K dispozici první verze DE modifikace pro TSW, která přidává všechny elektrické lokomotivy na všechny německé tratě a to včetně všech 3 řídících jednotek (nejdou vidět pouze na RRO, ale na tom ještě zapracuji). Pro instalaci a správnou funkčnost doporučuji odstranit všechny DE modifikace, které jsem před tím vytvořil a které vlastníte. Důležité je vědět, že pokud nevlastníte nějakou loko tak se prostě nezobrazí.
Je nutné abych zde zdůraznil, že černá loko 185 je stavěná původně pro nákladní dopravu. S jednotkama 767 a 766 sice dobře spolupracuje, ale nemá v kabině tlačítka na otvírání dveří. Vše by mělo jít přes klávesu TAB (pokud ani tam neuspějete, je nutné vyskočit z vlaku a otevřit alespoň jedny dveře na soupravě (potom je i zavřít).
Jak jsem již psal minule, jedná se o kompletní modifikaci lokomotiv (některé důležité suplovací prvky byly nahrazeny jinými, protože určité suplovací prvky jsou na některých tratích zakázány). Tímto se může stát, že při nové trati nebudou některé loko suplovat správně (po vydání nového DE dlc vše samozřejmě upravím aby vše fungovalo).
V neposlední řadě tento balíček obsahuje i opravu Talent2 pro RRO, kde v první verzi nešlo nahrávat soupravu přímo z menu. No a teď už se v klidu pusťte do stahování, instalace a hraní. Pokud najdete nějakou chybu, potom o ní klidně informujte v diskusi a já se ji pokusím do další verze odstranit.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [20.1 KB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

8. prosince 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - všechny DE loko na všech DE tratích preview

Řekl bych, že je dílo téměř dokonáno. Sebral jsem všechny německé loko a to včetně řídicích vozů, jednotek 422 a Talent2 a vložil je do ostatních německých tratí. Momentálně jsou elektrické loko netřízené a tak je v tom trošku chaos. Bude dobré se rozhodnout, která lokomotiva půjde jak fungovat (některé pro řídíci vozy, jiné pro náklad a další pro ty posuny třeba). Kompletní balíček všech jednotek zveřejním k downloadu již tento týden. Půjde pouze o německé loko pro německé tratě.
S tímto balíčkem příjde i oprava Talent2 pro RRO, kdy jednotka nebyla schopná správně načíst při volbě z menu a vždy spadla. Bohužel mezera mezi vozem 2 a 3 zůstala. Co se mi zatím nepovedlo opravit je jednotka 422 a její pomalé zobrazování na některých tratích.
Dodám jen, že se jedná o náročnější modifikaci, se kterou přijdete o klasické nastavení u lokomotiv (hodnoty zobrazující se v menu ještě zapracuji). Lokomotivy nebudou pravděpodobně fungovat při vydání nového DE DLC, protože jsem jim modifikoval určité hodnoty. Lehkou úpravou jsem schopen lokomotivy dostat i na další DE tratě. Modifikace byla nutná z toho důvodu, že některé názvy byly zakázané pro určité tratě.
Ve finále ještě ukázkové video, kde se můžete pokochat co vše se Vám zobrazí a v čem se na všech tratích svezete. Na konci videa je i ukázka z Talent2 na RRO. Mimochodem trať MSB a tuším že i RSN obsahuje i 422, ale déle trvá než se načtou a tak nejsou ve videu vidět. Tak co... které tratě a jednotky uděláme v dalším balíku ? :) Jinak není problém postupně do DE mixovat i UK loko + vozy, protože mají většinou stejná spřáhla.

Diskuse k článku [3 komentářů]

3. prosince 2019 Download - Train Sim World

TSW - BiLevelAutorack s auty

Když DTG vypustilo betu jejich TSW s tratí HH tak se na trati nacházely soupravy, které měly auta uvnitř. Vozům se říká Bi Level Autorack. Po vydání finální verzi hry došlo k optimalizacím a auta byla odebrána. Respektive nějaký update to rozbil. Smutné je, že autoři nedokázali auta za celou dobu dostat zpátky. Jenže teď nastala změna a zde je opravný balíček, který vrátí auta pěkně zpátky tam kam patří. Užívejte si tedy opět plně naloženou soupravu. Tahle oprava poslouží všem, protože Bi Level Autorack je součástí základní hry (součástí tratě HH, která je dostupná ve všech TSW verzích kromě konzolí). Instalace je snadná, stačí zip rozpakovat na stejné místo jako jiné modifikace a pak spustit hru. No a potom už jen u samotné tratě zvolit Timetable a AC4400, kde jsou přítomny právě formace s Autorack.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [5.2 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]