17. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - US mod v1.1 již brzy

Jak již nadpis článku napověděl, nová verze modifikace je téměř na spadnutí. Momentálně mám novou loco na všech potřebných tratích, ale nejsem s výsledkem úplně spokojen. Snažím se nahradit formací na SPG (2xF40+40 vozů) za nové vozy + loco, ale vůbec se tomu nechce :) Věnuji tomu ještě dnešní večer a pokud formace neumoudří, potom vydám modifikaci tak jak ji mám teď. Další pokusy můžu dělat po vydání. Novinek tedy nebude mnoho, jen BabyBullet na NEC a SPG. Zároveň ve čtvrtek vychází další DLC (trať), kde bude potřeba zapracovat již stávající DLC a loco z nové traťe potom rozhodit na ostatní tratě. To už by nemělo zabrat tolik času jako současné DLC - nejvíce času u nového DLC mi zabral právě boj s nahrazováním formací.

Diskuse k článku [0 komentářů]

14. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW update

Včerejší update na novější verzi TSW neproběhl zcela bez problémů. Pro majitele všech DLC to bylo takové jedno malé peklo v podobě několika hodinové aktualizace. Jenže jedno větší peklo to bylo pro DTG (řekl bych že doslova noční můra). Při první aktualizaci totiž omylem uvolnili vývojářskou verzi TSW, která vůbec nečetla profil hry z klasického adresáře jako běžná verze. Navíc developerská verze prozradila, že se chystá Mastery pro SPG a to včetně dioramy a doplněné krajiny. Stejně tak developerská verze obsahovala i nějaké testovací modely lokomotiv pro SPG. Bohužel během hodiny DTG stihlo hru znovu aktualizovat a tak byla vývojová verze nahrazena okamžitě tou správnou. Navíc vývojová verze má v sobě defaultní věci z editoru a to včetně možnosti hrát více hráčů na jednom PC pomocí split screanu (obraz se dá rozdělit až na 4 malé okna a hrají 4 hráči - vzhledem k rozložení klávesnice je to samozřejmě nemožné).
Správná verze pro změnu odhalila, že se můžeme těšit ještě na jedno americké DLC v podobě dieselové lokomotivy MP15 pro trať SFJ.
S updatem to šlo špatně tedy hned od samého začátku a po dokončení správné aktualizace ve hře stejně nefungují některé formace správně. Ovšem stalo se i to, čeho jsem se obával nejvíce. DTG aktualizovalo soubory formací a konfiguračních souborů pro vozový park. Ve výsledku se sice lokomotivy zobrazují jak mají, ale při nahrání do tratě se nahraje lokomotiva jiná. Mě tedy čeká aktualizace všech formací a konfiguračních souborů. Momentálně jsou tedy modifikace nepoužitelné i když některé soupravy, které jsou pevně nastavené (např. 422 pro RT, Talent2 pro RRO) fungují bez problémů.
Update 17:30
DTG dnes vypustilo další update, který opravuje chyby v suplování. Všechny mé modifikace by měly opět fungovat bez problémů :) Každopádně teď pracuji na Baby Bullet modifikaci, zatím se při použití all US módu nezobrazuje v menu hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

12. února 2020 Novinka - Train Sim World

US, DE, UK modifikace po updatu

Již zítra se dočkáme vydání Baby Bullet DLC pro TSW, které se ve hře zobrazí právě na trati SFJ. Jenže občas se stane, že s nějakým DLC přijde i menší aktualizace samotného jádra hry. Ostatně nemusí to přijít zítra, ale může se to stát příští týden před vydáním kanadského DLC. Při vydání aktualizací vyskočí hned několik otázek... takže co může asi hráče nejvíce zajímat ?

1) Co se stane s modifikacemi po aktualizaci ?
V první řadě je velmi důležité, co bude aktualizace obsahovat. Pokud se aktualizuje samotné jádro hry, ale formace a konfigurační soubory souprav zůstanou nedotčené, potom bude vše fungovat normálně.
Pokud se ovšem při aktualizacích sáhne i na formace či konfigurační soubory souprav, potom můžou přestat modifikace fungovat. Říkám, že můžou přestat, ale ve většině případů nepřestanou, pouze nebudou obsahovat nové věci přidané do souborů s formacemi a konfiguračních souborů souprav a to do doby, než soubory aktualizuji na novější verze. Navíc máte vždy možnost modifikaci ze hry odstranit a to smazáním příslušného .pak souboru. Větší problém by nastal, pokud by aktualizovali jízdní řády a kompletně přejmenovali formace... potom by mnou modifikované formace hra vlastně vůbec nenačítala.

2) Co se stane po vydání nového Baby Bullet DLC
Stane se jen jedna věc. Suplování jednotky za již existující nebude zřejmě fungovat správně, protože jsem změnil veškeré konfigurace v soupravách. Tím jsem všem soupravám nastavil stejné hodnoty (můžou tak všichni za všechny suplovat). Hodnoty u Baby Bullet budou zatím nastaveny přímo od DTG a tím dojde ke značnému omezení suplování. Hned po vydání předělám hodnoty, které budou odpovídat již ostatním modifikovaným soupravám - vše ovšem záleží na tom, zda DTG neaktualizuje i ostatním soupravám konfigurační soubory - viz. první otázka...

3) Bude Baby Bullet dostupná i na jiných US tratích ?
Oficiální cestou má být souprava pouze pro SFJ. Samozřejmě pokud se nebude souprava moc bránit tak jí s radostí umístím i na ostatní tratě (zřejmě pouze NEC, nevím zda má smysl i SPG nebo LIRR i když třeba LIRR by chtěla trošku obohatit o soupravy).

Jak to vše dopadne se dozvíme samozřejmě zítra po 19h, kdy bude DLC venku. Může se stát, že větší opravy přijdou až při vydání tratě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - Hamilton - Oakville DLC

A je to oficiálně venku, dočkáme se prvního Kanadského DLC pro TSW. Nepůjde o nějakou dlouhou trať (41 km), ale tohle DLC je spíše zaměřeno na posuvnou práci a přesunu vozů z jedné továrny do druhé apod (těch je rozmístěných na mapě hned několik). Pro svou práci dostanete k dispozici dieselovou lokomotivu GP9rm v barvách Canadian National a lokomotivu GP38-2 taktéž v barvách Canadian National. K lokomotivám dostanete i 4 nákladní vozy (řekl bych, že všechny již v TSW existují) a to včetně vozu BiLevelAutorack, který je ve hře od samého počátku. Na dotaz, zda bude tento vůz obsahovat osobní vozy jako tomu bylo v betě, mi bylo kladně odpovězeno (ostatně původní vůz jsem opravil a náklad do něj zpátky přidal - mód je k downloadu v sekci TSW).
Pohádkové řeči o dokonalé realitě, dokonalých zvucích, apod... tentokrát vynechám. Datum vydání je nastaveno na 20. února a DLC je možné zakoupit již v předprodeji a to za cenu 27 euro (potom se cena zvedne na 30).
Po vydání se opět pustím do aktualizace US modifikace. Koukám, že se rozhodně nudit nebudu :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

5. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - další DLC - Canada ?

DTG nelení a po představení nové připravované loko pro SFJ je tady i nová trať. Trať je očekávaná z Amerického kontinentu. DTG se vytasilo s 2 sekundovou ukázkou se záběrem na lokomotivu v barvách Kanadské společnosti - že by konečně Kanadská trať ? A ještě něco je velmi zajímavého... pamatujete si na téměř 18 měsíců starý seznam, který zobrazoval seznam připravovaných DLC ? No a pamatujete si na Rostock ? Tak on je sice jeden Rostock v Německu, ale není tajemstvím, že je Rostock i v Kanadě. Zda bude trať skutečně právě z tama se ukáže samozřejmě později. Opět je datum vydání neznáme, ale dá se očekávat konec února.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. února 2020 Novinka - RailWorks

Train Simulator bundle

Na serveru Humble Bundle je k dispozici krásný balík Train Simulátoru v hodnotě cca $450. Vše je rozděleno do 3 různých částek, které můžete zaplatit a částky se můžou průměrně měnit podle toho co se jak prodává. Do Humble Bundle knihovny dostanete Steam klíče, které potom můžete na Steamu aktivovat. Věci, které již máte potom není problém za pomocí klíčů někomu darovat či se o ně klidně podělit zde. Možná tím někomu jinému uděláte radost. Osobně si klíče od svých existujících DLC schovám a rozdám je zase při nějaké příležitosti (tak jako Vánoční dárky, které letos bohužel nebyly).
Mimochodem jen za $1 si pořídíte i samotný Train Simulator 2020 + 4 DLC což není vůbec špatné. V bundlu sice nejsou úplně nejaktuálnější věci, ale na doplnění knihovny to bohatě stačí.

Diskuse k článku [2 komentářů]

4. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - vlastní projekt - jak to jde ?

Nedávno jsem zde zveřejnil takový první větší úspěch co se menu hry týče. Podařilo se mi dostat do menu vlastní projekt. Momentálně mám již i náhledovou ikonu (před tím nebyla). Jenže jsem za pomocí modifikací jiných tratí zjistil, že tím jsem zatím s menu skončil. Hlavním problémem je totiž jízdní řád no a bez jízdního řádu hra nečte žádné data pro menu. Je jí dokonce úplně jedno, že různé scénáře mají svůj jízdní řád. Dokud není hlavní jízdní řád v pořádku, potom se nezobrazují ostatní ikony v podmenu tratě (bílé obdélníky). Což pro mě znamená, že musím rozchodit nejdříve jízdní řády a potom se můžu pustit do pokračování s projektem. Po takových menších drbkách s formacemi teď musím rozluštit jak vlastně funguje jízdní řád, co je obsahem souborů a jak toho využít k vlastnímu projektu. Tohle vypadá konečně na pořádnou výzvu, ale pokud se mi to podaří, potom již nebude problém vytvořit v budoucnu i nějaký ten funkční scénář.

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. února 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - MP36PH-3C DLC

Před vydáním další tratě pro TSW se musíme spokojit s dalším vlakovým DLC. Konkrétně se jedná o MP36PH-3C Baby Bullet. Jednotka je zasazena na poslední US DLC (SFJ), kde bude ve formacích nahrazovat již existující jednotku. Datum vydání není stanoveno, cena je zatím taktéž velkou neznámou, ale když si vzpomeneme na minulé vydávání DLC od oznámení, potom dojdeme k číslu cca 14 dní od oznámení (no a vzhledem k tomu, že k oznámení došlo ještě minulý týden tak už moc toho čekání nebude). Předpokládaná cena by měla být 14 euro.
Předpokládám, že po vydání budete očekávat US mod update, který samozřejmě připravím co nejrychleji to půjde. Vše záleží na provedených změnách.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2020 Novinka - Train Sim World

Nový projekt v TSW menu

Už dlouho jsem nepsal o nějaké nové modifikaci, která se mi povedla. Ostatně pořádně nebyl ani čas, protože jsem se věnoval hodně módům lokomotiv pro všechny tratě (podle zemí). Dneska to můžeme každopádně napravit.
Už je to nějaký ten pátek (či sobota), co jsem zveřejnil nahrání jiné mapy z TSW menu. Modifikoval jsem některé důležité soubory a všechno šlo jak po másle (tehdá to vypadalo jako povrch Marsu). Později jsem předvedl funkční eskalátory do metra. Jenže již delší dobu se snažím dostat svůj projekt přímo do menu hry. Stálo mě to hodiny a hodiny nadávání, neustálého zapínání a vypínání hry (kdyby měl Steam statistiku na počet zapnutí hry, potom bych byl na prvních místech :). No a po dlouhém půl roce (s menší odmlkou) se konečně zadařilo. Na přiloženém videu můžete vidět všechny tratě v TSW + jeden malý bonus, který je zatím bílý. To se samozřejmě brzo změní, jen je potřeba připravit potřebné ikony. Zatím nedojde k nahrání žádné tratě, první důležitý bod mám ale úspěšně splněn. Samozřejmě mě čeká ještě kus práce a dlouhá cesta, než se na mapě bude něco dít, ale i za takovou maličkost jsem rád... Tak co, kdo bude rychlejší... DTG s editorem, nebo já s testovací tratí ? :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. ledna 2020 Novinka - Ostatní

LOTUS - silniční modul

Během loňského prosince se platforma LOTUS rozrostla o další modul. K železničnímu modulu se přidal silniční, který umožní řídit auta, autobusy, trolejbusy, nákladní auta, motory, atd... v podstatě téměř vše co jezdí po cestě. I tento modul není zdarma a je jej nutné zakoupi. Pro funkčnost je vyžadována základní hra.
Nutné říci, že LOTUS je stále v předběžném přístupu a postupně se rozšižuje a vylepšuje. Mimochodem hra se začíná trošku prodražovat. Při koupi kompletního balíku zaplatíte momentálně přes 100 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]