Trainz Classics
2. února 2019 Novinka - Ostatní

Derail Valley venku

Jsou simulátory o kterých stačí napsat jednu novinku a pak se na ně může v klidu zapomenout a potom jsou simulátory, které se vyplatí připomínat neustále. Jedním z takových simulátorů je Derail Valley, který se nedávno odemkl v předběžném přístupu za neuvěřitelnou cenu 17 euro. Za tu chvilku co je venku stihl simulátor nasbírat spousty kladného hodnocení (to se o TSW při vydání říct nedalo a i teď to stagnuje). Derail Valley bylo tvořeno původně pouze pro VR technologie, ale hra podporuje i klasické hraní což je pro ni velké plus. Ve hře máte volnost pohybu (obdobně jako u TSW), ale na rozdíl od TSW, zde je volnost pohybu a celý systém krásně využit. Osobně mě hra momentálně baví více jak TSW. Pokud tedy váháte DV pořídit, potom se koukněte na přiložené video. Navíc hra má skvělou podporu od autorů, kteří opravují nahlášené chyby jak na běžícím páse a do hry přidávají další možnosti. Důležité je si uvědomit, že se jedná o produkt v předběžném přístupu, který se může snad už jen vylepšovat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. února 2019 Novinka - Ostatní

Subtransit

Je libo pořádný simulátor Metra ? Potom je dobré počkat na Subtransit. Subtransit je zasazen do Ruského prostředí (Moskevské metro) a je poháněn Unreal Enginem 4 (tedy stejný engine jako Train Sim World). Jenže již při prvním prozkoumání si je možné všimnout, že autoři Subtransit se věnují každému detailu což se zrovna o DTG říct nedá. Ostatně kvalitu můžete porovnat i na následujícím obrázku. Odkaz na reálnou fotku a potom na obrázek ze hry. Sami můžete vidět, že detaily jsou úžasné. Krom toho autoři hodně času věnují dokonalé simulaci.
Subtransit by mohl být k dispozici ještě tento rok (pokud se zadaří) a po vydání by měly být dostupné i editační nástroje pro tvorbu vlastních tratí. Všechno to zní až moc dobře (mimochodem autoři mají za sebou simulátor metra na Source engine za použití Garryho Modu).
Přihazuji ještě rok starý trailer pro tento simulátor, který se i po zvukové stránce za nic nemusí stydět.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. února 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - co by bylo kdyby ?

TSW je mezi námi neuvěřitelné 2 roky a momentálně se za tu dobu téměř nikam neposunul. Důvod je samozřejmě jediný a tím jsou konzole. Konzole jsou totiž za optimalizací již existujících tratí (o tom jsem již psal), ale momentálně bylo potvrzelo, že konzole jsou i za tím, že ve hře není tolik vizuálních efektů. Klasickou cestou jak to nabízí Unreal Engine to totiž pro konzole nejde a tak to nemá raději nikdo (doufal jsem, že TSW pro PC a pro konzole jsou dva samostatné produkty, ale není tomu tak). Hromadění sněhu přes koleje a rozrážení sněhu vlakem tak není momentálně díky konzolím možné. Situace by se mohla zlepšit s příchodem nástrojů, protože pro každou trať si můžete nadefinovat své vlastnosti a to včetně hromadění sněhu na trati. Otázkou ovšem je, kdy tyhle nástroje vyjdou (původní datum před vánoci bylo posunuto na rok 2019). Navíc tratě vytvořené uživateli nepůjdou fungovat na konzolích a proto je možné využít maximum z enginu i editoru.
Autoři momentálně díky konzolím nevyužívají ani možnosti dynamického střídání počasí, tání sněhu či dalších opravdu zajímavých efektů, které Unreal Engine zvládá bez problémů.

Diskuse k článku [5 komentářů]

21. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Roblox a vlaky

O vlakových módech pro Minecraft jsem již psal (respektive jsem zmínil jeden, ale je jich podstatně více). Jenže Minecraft má jednu malou nevýhodu, je to placené a né každý si to pořídí jen aby na tom hrál vlaky :) Naštěstí Minecraft není jediná platforma, pro kterou existují vlakové režimy. Druhou takovou platformou je Roblox. Roblox je zcela zdarma a do PC se Vám stáhne v podstatě jen takový klient a vše ostatní je online. Roblox můžete používat na Androidu, Applu, Xboxu, PC. Takovou jednou zajímavější vlakovou hříčkou pro Roblox je potom Terminal Railways, která obsahuje i karavanový vlak prezentovaný tehdá v Top Gearu :) Ostatně vlakových her je tam podstatně více.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. ledna 2019 Novinka - RailWorks

RW Enhancer

Pokud se Vám vizuální stránka Train Simulátoru 2019 nezdá na dnešní dobu úžasná, potom by Vám mohl pomoci RW Enhancer, který Vám vylepší vizuální stránku hry a vymáčkne tak z 10 let starého enginu ještě něco navíc. Nebude to samozřejmě zadarmo, protože tahle modifikace stojí 10 euro. Důležité je vědět, že ji nemá na svědomí Dovetail Games a může se klidně stát, že s nějakou aktualizací přestane být podporována a nebo nebude fungovat pro Train Simulator 2020. To je samozřejmě daleko, momentálně program funguje a vylepšuje hru opravdu hezky. Ostatně na domovské stránce mají sekci obrázků a neschází i video ukázky. Investice do tohoto rozšíření se určitě vyplatí.

Diskuse k článku [4 komentářů]

15. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Mashinky - aktualizace

Mashinky dostávají nový rozměr. Autor totiž zprovoznil 64 bitovou verzi a zároveň do hry přidal Steam Workshop. Ve finále to znamená, že zpřístupnil modifikování hry. Ve hře můžete modifikovat téměř cokoliv - mapy, lokomotivy, vagóny, budovy, typ nákladu, tokeny, scripty (zatím stále ve vývoji), typ terénu, vegetaci, zvuky, hudbu, ikonky menu, jazyky, barvy hráče a spoustu dalšího. To je už parádní výčet možností, které můžete modifikovat. Krom toho je na Workshopu k dispozici už spousta českých zajímavých lokomotiv a množství různých modifikací bude raketově růst. Tímto Mashinky určitě získají spoustu dalších hráčů a cena 23 euro je pro takhle dobře vypadající český kousek opravdu zanedbatelná. Hra je mimochodem stále zatím v předběžném přístupu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

15. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - update

Včera se dostal ven nový update pro Train Sim World. Obecně by měl vylepšit osvětlení při průjezdu tunelem. Stávalo se, že kabina blikala i když v tunelu nebyla žádná světla. Jenže vylepšení se nějak neprojevilo. Spíš to vypadá, že sice vypnuli blikání, ale raději nechali kabinu viditelnou i při vypnutém světlu v kabině. S každým upgradem to jde se simulátorem dost s kopce.
Kromě toho aktualizace obsahuje i opravy pro CSX Heavy Haul - opraveny dvě padání hry
LIRR - vesměs opravy na jednotce M7 a to včetně AI.
Opravy se podle všeho dočkalo i poslední DLC Leeds - Manchester, ale o tom není v oficiálním listu ani zmíňka. Dá se to poznat pouze podle data změny souboru. Zda budou opravy plně funkční ukáže hned první testování. Zatím to vypadá, že hra spíše degraduje a s jednou opravou se pokazí dalších x věcí.

Diskuse k článku [1 komentářů]

11. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Derail Valley - předběžný přistup

Zajímavých vlakových simulátorů existuje mnoho, ale tenhle Derail Valley vypadá nejzajímavěji. 18. ledna se totiž hra odemkne v předběžném přístupu. O hře jsem mimochodem již dávno psal, když bylo k dispozici pouze demo. A včem je hra vlastně zajímavá ? Krom parádní podpory VR v ní budete mít opravdu zajímavou kariéru. Hra bude podporovat i hru na monitoru a to včetně ovládání klávesnicí a myši. Mimochodem pokud si chcete VR verzi vyzkoušet a nechcou se Vám investovat tisíce do VR sady, potom můžete sáhnout třeba po Vridge prográmku, který vytvoří emulaci pro Váš mobilní telefón a klasický headset za pár stovek.
No a teď už se mrkněte na trailer co od této hry můžete očekávat. Jen dodám, že fyzika vykolejení není úplně ideální, ale ty ostatní věci okolo vypadají více než zajímavě - tohle bych si klidně dokázal představit v TSW, jen by se autorům muselo chtít.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Disneyland Railroad Steam Simulator

Čekáte na pořádnou páru pro Train Sim World ? Můžu Vás ujistit, že se ještě dlouho načekáte, protože DTG zatím nezačalo páru přidávat do svého Simugraphu, který ovládá fyziku vlaků v TSW. Než se tedy dočkáme mám pro Vás náhradu v podobě Disneyland Railroad Steam Simulator. Ač to zní hrozně, jedná se opravdu o parádně nasimulovanou páru, řekl bych že jedna z nejlepších simulací. Ostatně kvalitě odpovídá i cena, která je $49. Za tuto cenu obdržíte 2 parní lokomotivy s plně funkční kabinou, kde můžete pracovat jako strojvedoucí či pomocník (klidně i oba najednou), 2 lokace (Disney land z roku cca 1955 a cca 1956. Simulátor má kromě skvělé fyziky i střídání dní a nocí a to včetně funkčního počasí. Ke hře navíc obdržíte 100 stránkový manuál v elektronické podobě. Je možnost si jej i objednat v tištěné podobě za $29.
Ale teď už nechme toho psaní a mrkněte se raději na trailer.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. ledna 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - DLC na další 2 roky

Pro TSW se můžeme minimálně tento a snad i příští rok těšit na další várků DLC. DTG si totiž na Steamu 4. ledna registrovalo 10 dalších DLC pro tento simulátor a to pod čísly 1010130 až 1010139. Názvy a velikost jsou samozřejmě utajené, ale již nyní jde tato dlc dohledat ve Vašem appinfo.vdf v adresáři Steam -> appcache. Nemusí se nutně jednat pouze o tratě či lokomotivy, ale může jít i scénáře. O jaké DLC půjde ukáže až čas. Zároveň bylo odemčeno DLC 2 ještě z předchozích registrací. To může znamenat, že se možná tento či příští měsíc dočkáme oznámení a vydání nové tratě (teoreticky by to mělo být z Německého prostředí a mělo by se jednat o Rostock).

Diskuse k článku [0 komentářů]