30. května 2019 Novinka - Ostatní

Trackside - trailer

Jistě si na tento počin pamatujete. Jen né zřejmě pod tímto jménem, protože hra se dříve jmenovala The Railway. Teď se tedy představuje pod jménem Trackside. O co vlastně jde ? Má se jednat o simulátor, kde si vyzkoušíte více povolání na dráze. Již nějaký ten rok je k dispozici ukázkové hratelné demo, kde jste v roli staničáře (verze ještě nefunguje korektně, ale pro představu to stačilo). Teď je pro jistotu k dispozici video, které ukazuje hru v akci a to včetně pohledu do menu. Datum vydání bylo posunuto na třetí kvartál tohoto roku. Hra by měla vyjít na Steamu (momentálně nemá existující Steam stránku). Tenhle projekt sleduji téměř od počátku a začínám se na něj těšit víc a víc.

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - München Tram DLC

Na konci března vyšlo první DLC pro LOTUS simulátor. DLC s názvem München Tram Vás zavede do německého města München, kde se budete prohánět po tramvajové lince 12, 27 a 28 s tramvají R2.2b. Průměrně trvá jízda po jedné lince cca 20 minut. Každá linka má 12 - 16 zastávek což není zrovna málo. I tohle DLC je na Steamu označeno jako Předběžný přístup. Dá se tedy očekávat, že se do finální podoby ještě něco změní. Jen upřesním, že LOTUS Simulátor je taktéž v předběžném přístupu za 40 euro. No a DLC je k tomu za krásných 30 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle - 31. května

A je to tady, bylo stanoveno nové datum vydání předběžného přístupu pro hru Metro Sim Hustle. Tento netradiční simulátor metra Vás zaměstná jako strojvedoucího metra se vším všudy. Budete mít byt, kde budete spát, budete chodit utrácet své peníze do klubů, obchodů, heren (tam můžete své peníze i vydělávat). No a to hlavní, budete chodit prostě na šichty do práce. Autor zapracoval již hodně věcí do hry, ale tím to nekončí. Na hře stále pracuje a do hry bude přidávat další a další věci, které mu komunita poradí. Osobně jsem na tento simulátor velmi zvědav. 31. května se tedy ukáže, zda mělo smysl čekat...

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Ostatní

Mashinky - 5 éra venku

Na začátku května vyšel další velký update pro českou strategickou hru Mashinky, který do hry přinesl již pátou éru. No a co vlastně pátá éra obsahuje ?
5 nových lokomotiv - 3 elektrické, 1 dieselová a jedna quest lokomotiva. Zároveň byl obohacen i vozový park o 6 vagónů (1 quest vagón).
Průmysl se dočkal 3 nových budov s vylepšením, dále jsou zde 2 nové budovy bez vylepšení. Díky elektrické éře je zařazen i nový typ tratě a nové depo.
Kromě vozového parku, budou a tratě jsou k dispozici i nové zvuky, lepší vizualizace, apod... Éra se automaticky instaluje jako update a je zcela zdarma. Pokud tedy vlastníte Mashinky a nějakou dobu jste je nehráli, potom je teď právě čas je znovu zapnout, protože nová éra bude již nějaký ten pátek ve Vaší verzi nainstalovaná.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Train Sim World

Tees Valley Line

Pro TSW je venku další trať, která je situována opět do Anglie. Zatím vesele pokračuje kolečko DE, UK a US (i když zde je momentálně prodleva). Trať je vedena Darlingtonu do Saltburn-by-the-Sea. Těšit se můžete na 3 dieselové loco (trať není elektrifikovaná) Class 37, Class 08 a Class 101. Na trati je několik zastávek a celkem 100 věcí ke sbírání.
Mimochodem samotná trať je pro UK klíčová pro průmysl s ocelí a z historického hlediska je to v podstatě první komerční železnice. O Vaší zábavu se postará 5 scénářů, tutoriály a hlavně jako vždy 24 hodinový jizdní řád.
Pokud jsou tedy UK tratě Vaším šálkem kávy, potom si můžete toto DLC zakoupit tady a to za cenu 30 euro. Pokud nepotřebujete mít hned všechny DLC při vydání, potom se vyplatí počkat (za chvilku jsou letní akce) na nějakou tu slevu, kterých je jako pro Train Simulator tak i pro TSW opravdu v průběhu roku hodně.

Diskuse k článku [1 komentářů]

11. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Trip Simulator

Vypadá to, že tento rok bude ve znamení metra. Kutí se hned několik projektů a jedním z nich je i Metro Trip Simulator. Hra plná napětí, adrenalinu, logických hádánek a spoustou akce okolo. Jste cestující v ruském metru a snažíte se najít cestu z tohoto bludiště ven. Najdete ji dříve než umřete ? Hororová hra viděna z vlastního pohledu. Autor ji mimo jiné označil jako 18+. Datum vydání a cena zatím nebyla zvěřejněna, ale už teď je možnost si hru přidat do seznamu přání a čekat na upozornění o vydání. (na Steamu je ovšem napsáno 11. května což je vlastně dneska. Tak co, budete prozkoumávat ruské podzemí ? :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

4. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019 - update

Není to tak dlouho co je venku Metro Simulator 2019 a už je zde první patch. Ten opravuje několik chyb ve hře, které bohužel měly dopad na dokončení některých scénářů. Jenže co je zajímavější, patch 1.1 přidává do hry češtinu. Mnohým tohle určitě pomůže.
Co se týče samotné hry, za mě musím říct, že simulátor je velice zajímavý. Jde vidět, že byl kladen důraz na ovládací prvky (není jednoduché uvést soupravu do pohybu a synchronizovat hlásič apod.) Jedinou vadou na kráse je bohužel občasná nemožnost dokončení misí (a to i tutoriálů), protože hra se zasekne na nějakém scriptu a nejde s tím nic udělat. Věřím, že tyhle nedostatky se povedou co nejdříve odstranit a z Metro Simulátoru 2019 bude dokonalý simulátor. Pokud se vše podaří, potom by zítra mohla být hotova a sestříhaná první video ukázka.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019 EA

Po delším čekání je venku slibovaný Metro Simulátor 2019. Jak již autor dříve uvedl, hra je momentálně v předběžném přístupu, ale zase za 10 euro se koupě určitě vyplatí. V současné době hra bude obsahovat ještě nějaké chyby, které autor hodlá průběžně opravovat. Osobně simulátor testuji, takže dám brzy podrobnější info (můžete tak počkat s nákupem na takovou preview recenzi). Pro nedočkavce je potom hra k dispozici na Steamu.

Diskuse k článku [0 komentářů]

16. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

Class 52 pro TSW

Možná si pamatujete na seznam, který zobrazoval připravované DLC pro Train Sim World. Tehdá jsem tuhle informaci našel v jednom ze souborů z TSW a podělil se s tímto úlovkem s komunitou. Mnoho lidí seznamu nevěřilo, ale ukázalo se, že skutečně obsahuje i připravovaná DLC. Ostatně seznam DLC jsem našel ještě před oznámením DLC LIRR a Leeds - Manchester. Další tratí měl být německý Rostock, ale tím autoři na chvilku přerušili daný seznam (zřejmě pokus dokázat, že seznam je fake). Jenže nedávno vypuštěná loko DB 182 dokazuje, že seznam je stále aktuální a to platí i pro nově oznámenou loko Class 52. Asi není třeba říkat, že seznam neobsahuje všechna DLC a navíc od doby uveřejnění se daný soubor se seznamem v TSW vůbec neaktualizoval (zřejmě autoři změnili postup). Každopádně již brzy dorazí Class 52 pro trať WSR. Pro TSW jsou to tedy hned 2 nové loco, které vyjdou zřejmě týden po sobě. V přípravě je ale ještě jedno DLC (zatím není známo zda se jedná o trať či další loko). Podle logu na Steamu jde o DLC 12, DLC 13 a DLC 14 (jedno z nich zatím není odtajněno) s čísly 1010131, 1010132 a 1010133 (tyhle čísla lze dohledat v appinfo.vdf ve Vašem Steam adresáři (najdete tam i ostatní čísla o kterých jsem psal v lednu).

Diskuse k článku [9 komentářů]

15. dubna 2019 Novinka - Train Sim World

BR 155 pro TSW

Jako by těch německých DLC nebylo málo. Po nedávném uvolnění BR 182 se teď můžeme těšit na BR 155, která bude určena zejména pro trať Ruhr-Sieg Nord. Loco je určena pro nákladní dopravu a měla by tuto z části mrtvou trať (ostatně mrtvé jsou téměř všechny) částečně oživit. Pro mě je to jen další DLC, které mě momentálně nechává chladným, protože jsem se zařekl, že dokud nebudou venku editory tak už další DLC nezakoupím. Bohužel takových lidí je málo. Ostatní s radostí nasypou peníze DTG do kapes. Datum vydání (předpokládám zřejmě někdy příští týden nebo za 14 dní).

Diskuse k článku [1 komentářů]