Trainz Classics
11. května 2018 Novinka - Trainz

Trainz Railroad Simulator 2019

Jaké to překvapení, N3V se vrací ke starému značení a po Trainz: New Era přichází opět Trainz Railroad Simulator s označením 2019. Poslední takové značení nesla verze 12 což je tedy už několik let zpátky. Datum vydání je stanoveno na poslední čtvrtletí tohoto roku (očekávejme listopad, prosinec). Hra bude zveřejněna i v předběžném přístupu od července tohoto roku (což už je za pár). A jako dárek si pro Vás Auran připravil Trainz Simulator 2009 zdarma! Stačí se jen přihlásit na odběr novinek. Více informací jak získat verzi 2009 zcela zdarma najdete přímo na stránce projektu. Domovská stránka verze 2019 je potom tady. Verze 2019 je postavena na aktualizovaném jádru Trainz: NEW Era. Více informací bude oznamováno průběžně.

Diskuse k článku [4 komentářů]

1. dubna 2018 Návod - Train Simulator

MSTS a virtuální počítače

Mnozí z Vás si třeba klasický Microsoft Train Simulátor ani nezahrají. Skalní fanoušci a komunita ovšem udržují tuhle hru stále při životě. Hra byla primárně tvořena pro starší operační systémy a tak je jasné, že né vždycky se Vám podaří ji spustit na novějších systémech. Co je horší, ono ji ani nejde spustit pořádně v žádném virtuálním počítači. Respektive hra by spustit šla, ale největší problém je samotná instalace, která se ani nerozjede. Pokud si tedy chcete Microsoft Train Simulátor užít v plné parádě a navíc s podporou 3DFX (to si dnešní mládež ani nedovede představit jaký to byl boom :), potom se vrhněte na tento článek, který by Vám měl se samotným spuštěním pomoct. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2018 Novinka - Ostatní

World of Climbing

Po velmi vydařených Bus Simulátorech a World of Subway simulátorech přichází TML Studios úplně s něčím novým. Rozhodli se experimentovat tak jako Cascade Games Foundry, kteří mají na svědomí simulátor potápěče. TML Studios se nepouští do hlubin, ale raději se rozhodli stoupat do oblak. Jejich připravovaný projekt World of Climbing (tedy svět horolezení) Vás zavede průběžně na některé zajímavé místa pro horolezce. K dispozici bude vždy nějaký areál pohoří, které můžete překonávat. Těšit se můžete na různé zrádnosti co se týče počasí, lavin či praskajících ledovců. Celou hru bude pohánět samozřejmě Unreal Engine 4. První díl nás zavede do Rakouských a Švýcarských alp. Hra bude obsahovat několik pohoří, režim kariéry, klasické volné lezení, apod... K disopozici by měl být i multiplayer pro spolupráci v lezení, ale i pro závody v lezení. Všechno to zní velmi zajímavě, sám jsem na to zvědav i když to nemá nic s vláčky společného. Může to být minimálně stejně zábavné jako rybaření, ale u toho zažijete určitě více akce. Krom toho hra bude podporovat technologii VR.

Diskuse k článku [0 komentářů]

13. března 2018 Novinka - Train Sim World

TSW NEC odloženo

Tak to vypadá, že 15.3. se nového DLC pro TSW nedočkáme. Autoři se rozhodli datum vydání posunout o neuvěřitelných 5 dní, protože během testování našli ještě nějaké chyby. Nové datum vydání je tedy plánováno na 20.3.. Teď je jen otázkou, zda bude tohle DLC opravdu bez chyb a nebo jen chtějí uměle prodloužit předprodej, protože to moc nejde. Osobně jsem také přemýšlel zda je stále podporovat nákupem dalších DLC, když hra obsahuje tolik chyb a opravy se nějak nehrnou. Místo oprav se tlačí další a další DLC. Nakonec jsem se rozhodl autory podpořit a NEC jsem si předobjednal. Tak jen doufám, že to pořádně vyladí.

Diskuse k článku [1 komentářů]

2. března 2018 Novinka - Train Sim World

TSW NEC DLC a TSW Founders Edition

V první řadě se budeme věnovat dalšímu DLC pro Train Sim World, které nás zavede opět do USA na NEC (škoda že hra kopíruje DLC z jejich Train Simulátoru). Není to nic překvapujícího. Vypadá to, že si autoři pod pojmem World představují Německo, UK a USA. Osobně jsem očekával nějaké zajímavé lokace z celého světa. Tak uvidíme, třeba se dočkáme za rok, dva, tři. Každopádně tohle DLC vychází již 15. března a teď je možné jej předobjednat za zvýhodněnou cenu. Je nutné zdůraznit, že je potřeba vlastnit základní verzi hry. Se samotným vydáním nového DLC přijde i balík oprav na již existující verze hry.

TSW Founder Edition není nic jiného než TSW: GWR, které je tvořeno pro XBOX ONE. I tahle hra bude obsahovat pouze jednu trať (jde vidět, že chcou i pro XBOX ONE vydělat pěkně na ostatních DLC). Ostatní tratě přijdou možná později jako další placené DLC. TSW Founder Edition vychází již 9. března jako download verze.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. února 2018 Články - Ostatní

Train Station Simulator - první dojmy

V prosinci loňského roku se na trh dostala hra Train Station Simulátor v předběžném přístupu. Tento článek tedy nebude recenzí na finální hru, ale jedná se stejně jako u Mashynek pouze o takové první dojmy. Než se pořádně rozepíšu tak Vás předem upozorním, že se nejedná o žádný vlakový simulátor, ale jedná se o takový celkem zajímavě provedený simulátor vlakového nádraží. Pokud Vás tedy zajímá co od této hry očekávat a zatím váháte s její koupí, potom by Vám tento článek mohl pomoci v rozhodování... [více »]

Autor:
Diskuse k článku [0 komentářů]

2. února 2018 Novinka - Trainz: New Era

Trainz NEXT

V první polovině tohoto roku se dočkáme další velké aktualizace pro vlakový simulátor Trainz New Era. Ten by měl posunout hru po vizuální a fyzikální stránce zase vpřed. Trainz NEXT je momentálně pouze pracovní název, protože autoři sami nevědí jak tento update pojmenovat. Pro majitele hry bude samozřejmě zdarma. Mimochodem teď je možné koupit platinovou edici hry za cenu 30 USD (hodnota celého balíku je 285 USD což je pěkná úspora).

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. února 2018 ... - ...

Něco k zamyšlení

Není týden co by se na mě nevyřítilo z nějaké stránky, že existuje nějaký nový script na těžbu krypto měn, který se Vám spustí přímo v prohlížeči po navštívení dané stránky a funguje po dobu co je uživatel na dané stránce. Nedávno byl internet plný informací, že už těží i youtube uživatelé díky nějaké reklamě co se tam zobrazovala. A tak si říkám, kdy se najde nějaká vyčůraná herní firma, která si dá nějaký těžební algoritmus přímo do nějaké hry a hráč tak bude vydělávat peníze dané firmě při hraní jejich hry. V dnešní době, kdy se některé hry chovají jako špatně optimalizované a mají mega požadavky na PC, (a přitom to jsou takové blbosti se čtverečkovou grafikou apod...) se to dá krásně zamaskovat právě za tu optimalizaci. Hráč si ani nevšimne, že když hraje tetris tak mu běží procesor na 100% apod... A hlavně mu ani nedojde, že by mohl těžit pokud by to autoři přímo nedali do podmínek. Na druhou stranu by to nebyl zase tak špatný herní model, místo mikro transakcí, které využívá třeba 50% uživatelů (věřím, že je jich více), by hra na sebe vydělávala právě přes těžbu. Čím déle, tím by se uživatelům odemklo více ze hry, apod... Klidně bych si dovedl představit situaci, že bych hrál Train Simulator 2018 a za pár hodin jízdy bych od autorů dostal nějaké další DLC dle vlastního výběru zdarma apod... (nebylo by to zdarma, protože během toho hraní bych si ho vytěžil). Takže teď už jen čekat až se toho nějaké studio chytne :) A co Vy ? Líbil by se Vám takový herní model nákupů DLC ? Samozřejmě hra by musela být pořád hratelná a nevyužitý výkon by se využil na těžbu. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [3 komentářů]

29. ledna 2018 Novinka - Train Sim World

TSW na XONE

Pokud patříte mezi netrpělivé čekatele Train Sim World pro Xbox ONE, potom je zde dobrá zpráva. Podle polského obchodu by měla být hra k dispozici již tento rok a to konkrétněji v červnu 2018. Osobně bych bral tohle datum s rezervou, protože zatím autoři stále mlží a mlží a jen dodávají, "Až budeme vědět něco konkrétnějšího tak o tom budem psát". To stejné mimochodem platí i pro editory na kterých se, podle jejich slov, usilovně pracuje. Jsem jen zvědav zda se dočkáme tento rok editorů i slibovaného multiplayeru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2018 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 v3

Run8 Train Simulátor ve verzi 2 se tady moc neohřál a autoři již plánují vydat koncem tohoto roku verzi 3. Ta by měla opět přinést několik novinek a to zejména co se počasí týče. Jen pro neznalé připomenu, že Run8 Train Simulátor je primárně určen pro online hraní, kdy se připojíte k serveru, vyberete si soupravu a pak už jen čekáte na Vaše povolení. Tratí Vás provází dispečeři, kteří mají na starosti určité úseky na trati. Jejich úkolem je zajistit hladký provoz bez nehod. Osobně mám odehráno v tomto simulátoru již několik desítek, možná i stovek hodin a zatím jsem nikdy nelitoval investovaných peněz. Verze 2 se navíc prodává s větším počtem tratí než tomu bylo u první verze. Ta obsahovala jednu základní a zbytek bylo potřeba dokoupit (asi jako model Train Sim World). Run8 TS je jeden z nejlepších vlakových simulátorů a to i přestože to nejsou hotové grafické orgie jako u TSW (i když ten už taky nevypadá tak hezky jako tomu bylo při betě, optimalizace se bohužel na kvalitě razantně promítla).

Diskuse k článku [2 komentářů]