Rail Simulator
13. října 2018 ... - Ostatní

Hledá se jeden simulátor :)

Ač to zní divně tak hledám jeden simulátor. Jedná se konkrétně o simulátor různých nádraží (osobně jsem měl pro simulátor staženo nádraží Ostrava Svinov, ale bylo tam i nádraží Opava, atd... K dispozici bylo jen to nádraží, nešla vidět další cesta např. Ostrava Hl.n. či Opava apod... Podklad byl bílý, černým vyznačeno kolejiště a mohl jsem klikáním stavět cestu a řídit signalizace. Vždy to zablikalo, že tam jě nějaký vlak a po rozkliknutí to napsalo kam jede a podle toho se stavěla cesta. Navíc po té mapě ten vlak jezdil (žádné grafické orgie, tuším že jen obdélníčky a už si nepamatuji zda to bylo v barvách). Vyzkoušel jsem Grafikon, Multikon, Staničář, Kolejarz, Liberec, ... ani jeden z těchto to není. Pokud Vás tedy napadne co by to mohlo být, můžete se o název podělit v diskusi. Já jej mám určitě někde v archivu na disku, ale když nevím jak se jmenuje tak se to blbě hledá :) [více »]

Autor:
Diskuse k článku [2 komentářů]

12. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019 - jak na 64 bit ?

Včera se většině hráčům bez potíží aktualizoval Train Simulator 2018 na verzi 2019. Jenže po aktualizování hojně hráči psali, že se jim spouští stále při kliku na hrát (play) spouští 32 bitová verze. Pokud je to i Váš problém, potom můžete udělat následující věc.
1 - ve Steamu v seznamu her klikat na Train Simulátor pravým tlačítkem a volit Train Simulator 64 bit
2 - druhá možnost je asi lepší a tou je vytvoření zástupce Railworks64 na ploše. Stačí zabrousit do Vašeho Steam adresáře, najít Railworks složku a v ní najdete soubor Railworks64.exe, pravé tlačítko myši, odeslat - na plochu (vytvořit zástupce). Pak už můžete hru spouštět přímo z plochy.
3 - třetí možnosti je rovnou přejmenovat Railworks64.exe na Railworks.exe, jenže tohle se většinou při aktualizacích znovu přepíše
Jinak osobně jsem žádný rozdíl mezi chováním 64 bitové a 32 bitové verze nezpozoroval. Občasné trhání během jízdy pokračuje i tak.

Diskuse k článku [4 komentářů]

10. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019 - je čas se připravit

Stejně jako předešlé roky i letos se chystá update jádra hry na verzi 2019. Hlavní novinkou bude i 64 bitová verze. Jenže než takový update přijde, je dobré se na něj připravit. Každý rok před aktualizací provádím zálohu své Railworks složky a každým rokem samozřejmě velikost roste. Né že bych si chtěl jen tak uchovávat starší verze hry, ale hlavním důvodem je možnost poškození hry při aktualizaci. Víme jak to někdy u aktualizací dopadá. Navíc někomu může nová verze fungovat hůře než původní a tak se raději taktéž vrátí k předchozí verzi do doby než proběhne optimalizace.
Druhou možností jak se pojistit a zajistit si bezproblémovou aktualizace je, že vypnete automatickou aktualizaci na Steamu (ve vlastnostech hry a nebo přejdete do režimu Offline) a počkáte pár dní než autoři vychytají mouchy. Je jen na Vás jakou možnost si zvolíte. Existuje i třetí možnost to risknout a aktualizovat hru bez zálohy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

10. října 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 20XX - Maps API

Není to tak dávno co jsem se rozhodl, že začnu dodělávat jednu rozdělanou trať pro Train Simulator 20xx. Při zapnutí editoru mě ovšem čekalo nemilé překvapení. Dříve fungující podklad google map najednou nefunguje. Goodle totiž změnil přístup k Maps API a momentálně je z toho placená služba. Jsou tam nějaké data zdarma, ale bez zadání Vaší platební karty se k nim nedostanete. Jenže se taktéž může stát, že trošku přečerpáte a najednou Vám google strhne $200. Vznesl jsem dotaz přímo autorům Train Simulatoru a tenhle problém mi byl potvrzen. Zároveň autoři pracují na opravené verzi API aby vše fungoval zase jak má. Otázkou je zda využijí opět google a nebo se mrknou na jíné mapy.
Momentálně tedy zatím zůstává stará osvědčená metoda RW Decals, ale i ta brzy skončí, protože Google se rozhodl k 31.10.2018 ukončit Google Earth ve verzi 5 a 6. Pokud tedy potřebujete podklady pro tratě tak je ten nejvyšší čas si vše ještě postahovat. RW Decals totiž na novějším Google Earth nefunguje.

Diskuse k článku [0 komentářů]

9. října 2018 Novinka - Ostatní

Train Valley 2 - předběžný přístup

Po velmi úspěšném Train Valley přichází jeho povedenější pokračování. Train Valley 2 je pokračování s velkým P. Né každá hra se totiž dočká pokračování, které je lepší jak první díl. Ale abych Vám hru trochu přiblížil. Train Valley je hříčka, ve které hráč musí projojit různá nádraží a do těch nádraží potom směrovat vlaky podle barev. Ono to zní jednoduše, ale zase tak snadné to není. Jak je na scéně více souprav tak teprve začíná ten správny zmatek, se kterým by si měl dobrý dispečer poradit. U prvního dílu jsem se několik hodin dobře bavíl a ještě i teď se k němu občas vracím. No a pokračování sebou přináší i průmysl. Města vyžadují určité prostředky a ty je třeba dodávat (skoro jako Mashinky či Transport Tycoon ale z pohledu dispečera). Po grafické stránce je to pořád krásně kreslené a dodává to hře to pravé kouzlo. Osobně jsem dlouho neváhal a hru jsem si v předběžném přístupu zakoupil, protože tady budu mít zase na pár hodin o zábavu postaráno.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. října 2018 Novinka - Ostatní

Metro Simulator 2019

Na konci tohoto roku nebo začátkem roku 2019 se dočkáme dalšího zajímavého simulátoru z podzemí. Od studia KishMish Games vyjde v předběžném přístupu Metro Simulator 2019. Hra by měla setrvat v předběžném přístupu minimálně 6 měsíců. No a jak už název prozradil, bude se jednat o simulátor metra a řidičem můžete být Vy. Kromě řidiče si můžete zahrát i na cestujícího a jen tak se nechat vozit. Hra je zasazena do jednoho z nejkrásnějších podzemí - Moskva a v předběžném přístupu bude obsahovat 2 linky. Finální verze by měla obsahovat několik Moskevských linek. Podle videa a obrázků to zatím vypadá povedeně a klidně by to mohla být náhrada za momentálně mrtvé World of Subways. V budoucnu autoři nehodlají zůstat pouze v Moskvě, ale chystají se zpracovat i jiné zajímavé metra v různých metropolích. Třeba se někdy dočkáme i všech 3 linek Prahy.

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. října 2018 Novinka - RailWorks

64 důvodů proč hrát Train Simulator - část druhá

Seriál na pokračování 64 důvodů proč hrát Train Simulator 19 pokračuje. V tomto díle se autoři zaměřili na zážitky. Jedním z důvodů je tedy převoz cestujících, další důvod je převoz nákladu. A aby toho nebylo málo, potom je tady ještě posunování a příprava vlakových souprav. To jsme 3 důvody vyčerpali a jsme na čísle 11. Tím to ale nekončí, ještě jsou zde 3 druhy lokomotiv (parní, elektrická, diesel), dále jsou tu unikátní tratě - klasické, magnetické (maglev).
Jedním z dalších důvodů je možnost hraní scénářů. Né všechny baví scénáře, pro ty je zpřístupněn i rychlý start a nebo free roam (volná jízda). Uff, to byl zase vyčerpávající díl plný napětí. Máme za sebou 16 důvodů. Originální článek si můžete přečíst tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. září 2018 Články - Train Sim World

Train Sim World - Editor

Vypadá to, že se ještě tento rok dočkáme velmi milého překvapení pro Train Sim World. Téměř po dvou letech čekání totiž autoři spustí Open Betu TSW editoru. Ostatně je k tomu celý článek. Pro neangličtináře se pokusím daný rozhovor alespoň přibližně přeložit. Ostatní si můžou přečíst originál. Přeložená verze se zobrazí při kliku na nadpis tohoto článku. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [0 komentářů]

24. září 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019

Již 11. října vyjde další verze Train Simulatoru od Dovetail Games. Stejně jako předchozí verze i tahle bude pro stávající zákazníky zdarma (myslím tím samozřejmě pouze jádro hry). Pokud se nechcete spokojit pouze s čistou aktualizací, ale chcete si dopřát i přiložené tratě k Train Simulátoru 2019, potom budete muset do hry trochu investovat a verzi 2019 si zakoupit.
A co vlastně verze 2019 přinese nového ? Kdybych se vrátil v čase, kdy došlo k vydání verze 2017 tak bych podle výroků Dovetail Games napsal, že nic nového kromě tratí vlastně nebude. Tehdá totiž autoři rozhlašovali, že sice budou Train Simulátor stále podporovat, ale už jej nebudou vylepšovat (pouze opravovat chyby) a nebudou přidávat nové věci. Takhle totiž vypadala přesně verze 2018. Vypadá to ovšem, že komunita kolem Train Simulátoru je zatím stále hodně silná a u Train Sim World to bude běh na dlouhou trať. Autoři se letos rozhodli Train Simulátor vylepšit a přidávají tak podporu 64 bitových procesorů. Co to pro Vás znamená ? Ve finále tahle podpora bude mít dopad samozřejmě ve stabilitě hry, protože ji skončí omezení na 4 GB (respektive na 2 GB). S novou verzí využijete veškerou dostupnou paměť Vašeho počítače. Více paměti = delší tratě, více detailů na trati, apod...
Co od 64 bitové verze nelze očekávat je lepší grafika, lepší FPS. Hra pořád podporuje pouze DirectX 9c a běží pořád na 10 let starém enginu.
Jinak autoři píší několika dílný článek 64 důvodů proč hrát Train Simulátor a zatím jsou u důvodu číslo 8 s tím, že 5 důvodů je 5 různých tratí, jeden důvod je datum vydání s updatem zdarma, jeden je vlastně 64 bitová podpora a ten osmý důvod jsou opět různé edice při vydání. Jsem zvědav co bude těch dalších 56 důvodů.

Diskuse k článku [15 komentářů]

18. září 2018 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle odloženo

Kdo se těšil jako já na konec září, kdy měl vyjít v předběžném přístupu tento simulátor, tak má momentálně smůlu. Alespoň podle Steamu byl Metro Sim Hustle odložen až na 12. prosince tohoto roku. Stále platí, že hra bude v prosinci v předběžném přístupu, ale měla by být kompletní. Autor zvolil předběžný přístup pro beta testování a odlazení hry do finální podoby. Cena zatím nebyla stanovena.

Diskuse k článku [0 komentářů]