10. listopadu 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Out of Bounds remover v1.0

BML jízdní řád je hotov (už jen testuju) a tak je potřeba aktualizovat i ostatní modifikace. Zde je tedy jeden z populárních módů a to Out of Bounds remover, který odstraňuje přepínač teleportující Vás přímo do menu hry. Pro TSW 3 a 2 balíček obsahoval i odstraňovač neviditelných stěn. Bohužel TSW 4 nemá rádo, když se kombinují Pluginy a Core věci. Proto je nutné vydat Out of Bounds kompletně zvlášť. Zde je tedy první a myslím že i poslední verze pro TSW 4, protože tohle nebude potřeba do vydání TSW 5 aktualizovat :) Jedině, že by DTG něco hodně změnilo.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.6 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

4. listopadu 2023 Download - Ostatní

Metro Sim 3.18

Po téměř roce je k dispozici nová verze freeware simulátoru Metro Sim, která postoupila do verze 3.18. Pořád se zatím jedná o betu. No a co přináší tahle verze nového ?
- podpora pro dveře na nástupišti (poprvé použito v Lausanne M2) - jedná se v podstatě o prosklenou bariéru, která má v místě dveří soupravy taktéž dveře. O něčem takovém se uvažuje pro linku metra D. Mimochodem dá se najít třeba v metru v Paříži.
- City of Thames žlutá linka dokončena
- City of Thames fialová linka
- City of Thames modrá linka
- Hageningen muzejní tramvajová linka
Novinek je samozřejmě více. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto simulátoru, potom si můžete aktuální verzi přímo z lokálního downloadu. Ostatní, kteří nemají vůbec tušení o tomto simulátoru, můžou minimálně vyzkoušet... nebolí to, je to zdarma a teda za mě je to dobře provedené.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [589.2 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. listopadu 2023 Novinka - Ostatní

Running Trainsim Demo

Je to téměř rok co jsem Vás poprvé informoval o tomto zajímavém projektu. No a po krásném roce je konečně k dispozici již druhé demo (první bylo kompletně neveřejné). Druhé demo s označením v011a je k dispozici pouze pro patreon podporovatele, kteří zaplatí alespoň 145 Kč s DPH (120 Kč bez DPH). K dispozici potom budete mít balíček o velikosti 3 GB, který je zaheslovaný. A aby to nebylo málo... po každém spuštění hry je potřeba zadat i 6ti místný kód, který obdržíte.
Asi se ptáte, zda se vyplatí do dema momentálně investovat. Osobně můžu říct, že jsem neočekával zázraky a jsem mile překvapen. Demo sice obsahuje dlouhou trať, ale krajina se načítá jen pro opravdu malou část. Zbytek trati je bez krajiny. Zároveň to autor vymyslel opravdu zajímavě, protože jako krajinu zahrnul jen část viditelnou z vlaku. Pokud se tedy přepnete na externí kameru, potom budete nemile překvapeni :) Osobně jsem do dema investoval a zatím toho nelituji. Rád totiž podpořím dobře vypadající projekt, který jen nekasíruje peníze, ale opravdu se i někam posouvá. Pokud se zadaří tak zkusím nahrát i nějaké video přího ze hry.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. listopadu 2023 Novinka - Train Sim World

DTG se zase předvedlo

Včera vyšla pro TSW4 jedna větší aktualizace, která jednak opravovala několik chyb v určitých DLC, ale taktéž opravovala chyby přímo v jádru. No a v jejich logu oprav bylo uvedeno, že mody by konečně měly fungovat tak jak mají (tedy jak v předchozích verzích). Jenže ouha, opak byl pravdou a v podstatě aktualizace téměř vyrušila všechny módy :) Náprava byla jednoduchá, přes steam command vrátit předchozí verzi hry (pro ty znalé co to umí) a nebo počkat až změny vrátí i DTG. Sice to trvalo nějakou dobu, ale přeci jen před včerejší půl nocí DTG vrátilo předchozí verzi zpátky. Modifikace tak stále nefungují na 100%, ale alespoň fungují.

Diskuse k článku [3 komentářů]

31. října 2023 Novinka - SimRail 2021

Update až v listopadu

Dlouho očekávaný update pro SimRail, který měl přijít v průběhu října se bohužel odkládá o jeden měsíc. Ve finále se onen velký update navíc rozdělí na dvě aktualizace. Autoři hlásí, že aktualizace na novější verzi Unity proběhla bez problémů, hra dostane novou oblohu, světla, nové počasí (dokonce i podzim a zimu :) Můžeme se těšit na polskou jednotku EN57, reálný jízdní řád, který je brán ze skutečných tabulek. Autoři slibují i podporu různých herních ovladačů a spoustu dalšího. Všechno to vypadá velice zajímavě. První aktualizace by měla být k dispozici již 21.11.2023. Kdy se dočkáme druhé části není známo, ale snad to bude do konce roku :) Mimochodem autoři zároveň zapracovali i na vylepšení systému pro tvorbu a všechno by teď mělo být pro ně rychlejší. Zda tomu tak skutečně bude se ukáže podle toho, jak dlouho budeme čekat na první DLC :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. října 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - cooking pro editor

Jak už se stalo u DTG zvykem, i editor prostě nedodali komplet a spousta moderů a tvůrců sice v editoru něco vytvoří, ale nemůžou to dostat do hry. Autoři totiž do editoru nedali jistou podsložku ve složce Source (ta taky schází), která je pro cooking velmi důležitá. Dále nepřidali hlavní AssetRegistry soubor, který je nutný pro správný cooking. Při špatné verzi souboru totiž nedojde k dokončení operace. Vzal jsem tedy neoficiální editor, vybral z něho důležité věci pro cooking, odebral jsem nepodporující platformy z různých souborů a zde je finální verze, která by měla fungovat bez problémů.
Jak správně nainstalovat?
- extrahujte soubor do Vaší složky editoru TrainSimWorld4MOD - přepiště existující soubory
- odeberte všechny soubory z plugins, které jste během té doby do editoru přidaly (jen je někam přesuňte)
- editor musí být v továrním stavu... tedy bez žádných nových pluginů, které jste si vytvořily
- spustěte generate.bat, který by měl spustit proces generování klíčového souboru z DLC, které vlastníte
- po dokončení je možné zavřít okno a spustit copy.bat, proběhne kopírování klíčového souboru na potřebné místo
Tím by měl být editor připraven na cooking. Příkaz pro cooking je potom v souboru cook.bat. Je potřeba jej editovat a dopsat vlastní cesty.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [100.1 MB] | Diskuse k článku [6 komentářů]

10. října 2023 Novinka - Ostatní

Trans-Siberian Simulator DEMO

Po nedávno vydaném playtestu, kterého se účastnilo jen omezený počet hráčů je k dispozici konečně demo. Obsah dema je totožný s playtest verzí, takže pokud se na Vás nedostalo při playtestu, tak si to můžete vynahradit teď :) Osobně jsem se u playtestu celkem bavil. Hra běží na podstatně starší verzi UE4 (jde vidět, jak dlouho trvalo, než se dostala do fáze dema). Kromě DEMA by se měl dostat ven i Prologue (toť otázkou zda se vůbec dostane) a po něm konečně finální verze hry. Pokud si chcete demo vyzkoušet, potom si jej můžete přidat na Steamu do své knihovny. Osobně můžu doporučit, i když je to trochu jiné než ostatní simulátory.

Diskuse k článku [1 komentářů]

25. září 2023 Download - Train Sim World

TSW 4 - Formation Editor unlocker

Součástí TSW 4 měl být i editor formací. Na něm se zatím neustále pracuje. Jenže při prozkoumávání souborů jsem narazil na soubory, které právě tomuto editoru patří. Je to tak... Formation editor je již obsažen ve hře. Není úplně bez chyb, jedná se stále o verzi na které se pracuje. Každopádně i tak si jej už teď můžete vyzkoušet. Jen dodám, že celkem často padá a to díky Addon manageru, který je implementován do TSW 4. Pak nahrejte klasicky do DLC složky jako ostatní modifikace. Po spuštění hry je nutné spustit nějakou trať (doporučuji training centrum, protože se načítá nejrychleji). Po načtení se vraťte do menu a běžte do sekce Creators club. Zde by se měl objevit Formation Editor. Takže jej můžete spustit a užívat si tvorbu nových formací. Pamatujte, že se nejedná o finální verzi, protože se na něm neustále pracuje.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [10.9 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

25. září 2023 Novinka - Ostatní

Running Train Simulator

Projekt, o kterém jsem informoval téměř před rokem, nabral neskutečných obrátek a musím říct, že je při pohledu na obrázky a videa problém rozeznat zda se jedná o hru a nebo jsou to reálné videa. Hra je tvořena na Unreal Engine 5 a za mě vypadá opravdu úžasně. Hra má být zasazena do fiktivního prostředí Takahashi-Hayama Railway (nejde tedy o reálnou trať). Její finální vydání je plánováno pro Steam (zatím není známo datum vydání). Autor každopádně plánuje pro Patreon podporovatele vydávat i další modifikace (daleká budoucnost).

Diskuse k článku [1 komentářů]

24. září 2023 Novinka - Train Sim World

Přešlap DTG dodal Vectron pro TSW 3

Jak už se u DTG stalo tradicí, nebyl by díl TSW, který se neobešel bez nějakého failu při publikování přes Steam. Asi jeden z nejznámějších failů je vydání developerské verze TSW 2020 a to včetně všech v té době existujících DLC. Asi nemusím připomínat, že do hodiny verzi stáhli, ale bylo spousta uživatelů (včetně mě), kteří zareagovali pohotově a na chvilku pozastavili aktualizace ze Steamu než se Dev build zálohoval :)
TSW 2 takové štěstí bohužel nemělo, zde se žádný dev build nekonal, ale zde se dočkala bonusu Epic verze, která obsahovala pdb soubor (ten slouží pro detailnější zobrazování chyb). Tento soubor tam vydržel několik aktualizací (navíc v té době bylo TSW 2 na Epicu zrovna zdarma). Asi nemusím říkat, že vypuštění pdb souboru mělo pozitivní vliv pro tvorbu neoficiálního editoru, protože obsahoval spoustu užitečných informací :)
A jdeme do finále... celou dobu jsem si říkal, že TSW 3 nic nepotkalo... jenže přeci jen :) Při vydání předběžného přístupu TSW 4 se najednou začalo aktualizovat i TSW 3. Jenže tahle aktualizace nebyla stejná jako předešlé. Totiž neaktualizovalo se jádro hry (.pak soubor) a ani samotný .exe soubor. Hledal jsem tedy co se vlastně stáhlo a pro TSW 3 se stáhl .pak soubor obsahující Vectron :) Nevím zda se tak stalo všem uživatelům nebo jen těm, kteří si předobjednali TSW 3 v Delux a Special edici. Každopádně Vectron je tam :) Nepochybuji, že DTG dokáže .pak znovu odstranit nějakou další aktualizací tím, že jej prostě vynuluje. Každopádně se nejedná o finální verzi této loco... tipnul bych si, že je to hodně ranná verze. Teď když už máme pro každou verzi TSW nějaký bonus, tak jsem zvědav co přinese TSW 4 :)

Diskuse k článku [0 komentářů]