Rail Simulator
2. února 2018 Články - Ostatní

Train Station Simulator - první dojmy

V prosinci loňského roku se na trh dostala hra Train Station Simulátor v předběžném přístupu. Tento článek tedy nebude recenzí na finální hru, ale jedná se stejně jako u Mashynek pouze o takové první dojmy. Než se pořádně rozepíšu tak Vás předem upozorním, že se nejedná o žádný vlakový simulátor, ale jedná se o takový celkem zajímavě provedený simulátor vlakového nádraží. Pokud Vás tedy zajímá co od této hry očekávat a zatím váháte s její koupí, potom by Vám tento článek mohl pomoci v rozhodování... [více »]

Autor:
Diskuse k článku [0 komentářů]

2. února 2018 Novinka - Trainz: New Era

Trainz NEXT

V první polovině tohoto roku se dočkáme další velké aktualizace pro vlakový simulátor Trainz New Era. Ten by měl posunout hru po vizuální a fyzikální stránce zase vpřed. Trainz NEXT je momentálně pouze pracovní název, protože autoři sami nevědí jak tento update pojmenovat. Pro majitele hry bude samozřejmě zdarma. Mimochodem teď je možné koupit platinovou edici hry za cenu 30 USD (hodnota celého balíku je 285 USD což je pěkná úspora).

Diskuse k článku [1 komentářů]

1. února 2018 ... - ...

Něco k zamyšlení

Není týden co by se na mě nevyřítilo z nějaké stránky, že existuje nějaký nový script na těžbu krypto měn, který se Vám spustí přímo v prohlížeči po navštívení dané stránky a funguje po dobu co je uživatel na dané stránce. Nedávno byl internet plný informací, že už těží i youtube uživatelé díky nějaké reklamě co se tam zobrazovala. A tak si říkám, kdy se najde nějaká vyčůraná herní firma, která si dá nějaký těžební algoritmus přímo do nějaké hry a hráč tak bude vydělávat peníze dané firmě při hraní jejich hry. V dnešní době, kdy se některé hry chovají jako špatně optimalizované a mají mega požadavky na PC, (a přitom to jsou takové blbosti se čtverečkovou grafikou apod...) se to dá krásně zamaskovat právě za tu optimalizaci. Hráč si ani nevšimne, že když hraje tetris tak mu běží procesor na 100% apod... A hlavně mu ani nedojde, že by mohl těžit pokud by to autoři přímo nedali do podmínek. Na druhou stranu by to nebyl zase tak špatný herní model, místo mikro transakcí, které využívá třeba 50% uživatelů (věřím, že je jich více), by hra na sebe vydělávala právě přes těžbu. Čím déle, tím by se uživatelům odemklo více ze hry, apod... Klidně bych si dovedl představit situaci, že bych hrál Train Simulator 2018 a za pár hodin jízdy bych od autorů dostal nějaké další DLC dle vlastního výběru zdarma apod... (nebylo by to zdarma, protože během toho hraní bych si ho vytěžil). Takže teď už jen čekat až se toho nějaké studio chytne :) A co Vy ? Líbil by se Vám takový herní model nákupů DLC ? Samozřejmě hra by musela být pořád hratelná a nevyužitý výkon by se využil na těžbu. [více »]

Autor:
Diskuse k článku [3 komentářů]

29. ledna 2018 Novinka - Train Sim World

TSW na XONE

Pokud patříte mezi netrpělivé čekatele Train Sim World pro Xbox ONE, potom je zde dobrá zpráva. Podle polského obchodu by měla být hra k dispozici již tento rok a to konkrétněji v červnu 2018. Osobně bych bral tohle datum s rezervou, protože zatím autoři stále mlží a mlží a jen dodávají, "Až budeme vědět něco konkrétnějšího tak o tom budem psát". To stejné mimochodem platí i pro editory na kterých se, podle jejich slov, usilovně pracuje. Jsem jen zvědav zda se dočkáme tento rok editorů i slibovaného multiplayeru.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2018 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 v3

Run8 Train Simulátor ve verzi 2 se tady moc neohřál a autoři již plánují vydat koncem tohoto roku verzi 3. Ta by měla opět přinést několik novinek a to zejména co se počasí týče. Jen pro neznalé připomenu, že Run8 Train Simulátor je primárně určen pro online hraní, kdy se připojíte k serveru, vyberete si soupravu a pak už jen čekáte na Vaše povolení. Tratí Vás provází dispečeři, kteří mají na starosti určité úseky na trati. Jejich úkolem je zajistit hladký provoz bez nehod. Osobně mám odehráno v tomto simulátoru již několik desítek, možná i stovek hodin a zatím jsem nikdy nelitoval investovaných peněz. Verze 2 se navíc prodává s větším počtem tratí než tomu bylo u první verze. Ta obsahovala jednu základní a zbytek bylo potřeba dokoupit (asi jako model Train Sim World). Run8 TS je jeden z nejlepších vlakových simulátorů a to i přestože to nejsou hotové grafické orgie jako u TSW (i když ten už taky nevypadá tak hezky jako tomu bylo při betě, optimalizace se bohužel na kvalitě razantně promítla).

Diskuse k článku [1 komentářů]

29. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2016 - gift #2

Po včerejším matematickém úkolu, kdy řešením byl kompletní aktivační kód pro Train Simulator 2016, je tady dneska něco pro luštitele. V tajence najdete opět aktivační kód pro Train Simulator 2016 a opět platí to co včera... prosím po aktivaci hry alespoň poděkujte v diskusi ať se o to nemusejí pokoušet i ostatní. Doporučuji uložit obrázek, vytisknout a nebo ho otevřít v malování a písmenka pěkně přeškrtávat. Písmenka co zůstanou jsou součástí tajenky. Pro správný výsledek se postupuje od prvního neškrtnutého písmenka až po poslední. Pokud někdo stále neví jak se luští osmisměrky, potom je dobré si někde přečíst nějaké pravidla. A teď už Vám jen mohu popřát hodně štěstí při luštění.


Diskuse k článku [1 komentářů]

28. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2016 - gift

25.12. jsem zde dal první kód pro hru Train Simulator 2016, která se aktualizuje na verzi 2018 a to zcela zdarma. Nevím zda se někomu povedlo kód již aktivovat, protože do diskuse toho moc nenaskákalo. Každopádně dneska je tu kód druhý a aby to opět nebylo jednoduché ho jen zkopírovat a rychle vložit do Steamu tak jsem pro Vás připravil vyřešení dalšího úkolu. Máme tři množiny (MW05V), (YDYNZ) a (98MNA). Každá množina obsahuje znaky dané části klíče pro Steam. Jediný problém je, že nejsou přesně seřazeny a ke správnému výsledku se budete muset dopočítat. Berme tedy v potaz, že Váš momentální kód vypadá takto MW05V-YDYNZ-98MNA, kdy M je na pozici číslo 1, Y na pozici číslo 6 a 9 je na požici číslo 11. Pro správné řešení je zde několik matematických příkladů :)
M1 = 2+2+2+2*2-4
W2 = M1+M1+M1-4
03 = W2:2+2*3
54 = W2-M1+4
V5 = (M1^2-W2):2
Y6 = M1:2
D7 = 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1-W2+1+1+1+1+1
Y8 = Y6 < Y8 ale také D7 > Y8
N9 = Y8-D7+2
Z10 = N9^2+1*1
911 = (W2+2):2
812 = M1 < 812 a 911 > 812
M13 = M1+M1+Y6
N14 = V5-D7+Y8
A15 = Y6^3-W2-Y8
Hodně štěstí při luštění a stejně jako v prvním případě i zde poprosím o poděkování v diskusi pod článkem od správného luštitele, který si hru aktivuje.

Diskuse k článku [1 komentářů]

25. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Veselé Vánoce

Opět nadešel čas roku, kdy jsou domácnosti vybaveny stromky, cukrovím a kupou dárků. Celé to dokreslují různé koledy. A stejně tak jako loni i letos bude pár dárečků i od trainsim.cz. Tentokrát jsem se zaměřil přímo na vlakový simulátor. Není to sice žádná pecka, ale věřím, že ten kdo tento simulátor ještě nemá, tak ho Steam aktivační kód jistě potěší. Jde o hru Train Simulator 2016, která se samozřejmě aktualizuje automaticky na verzi 2018. Pokud tedy již Train Simulátor máte, potom prosím přenechte kód někomu, kdo jej ještě nemá a hru by opravdu chtěl. A aby to nebylo tak jednoduché, kód jsem přepsal podle následujícího klíče:
5=N O=0 9=I 7=L ,=- J=P 1=D Z=A Q=6 2=Y R=4 3=R T=4 a kód pro Train Simulator 2016 je tedy následující:
5O9O7,J11ZO,Q2R3T. Prosím o toho, kdo kód aktivuje ať alespoň poděkuje v diskusi pod článkem. Pomůže to ostatním od smutných pohledů, že kód je již aktivován a nebudou se tedy o to pokoušet dále. Během následujících dní budou ještě minimálně další dva kódy. Hezké Vánoce :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

13. prosince 2017 Novinka - Ostatní

Runaway Train

Představte si situaci, že stojí vlaková souprava na nádraží, ale indiáni vytrhali všechny koleje. Vaším úkolem je zajistit hladký provoz soupravy přes všechny nádraží na mapě tím, že ty koleje prostě postavíte. A aby to nebylo až snadné, vlak pořád jede a hlavně s každým položením nových kolejí i pěkně zrychluje. Dokážete projet všechny nádraží bez vykolejení ? Tahle výzva na Vás čeká ve hře Runaway Train, kterou si můžete pořídit na Steamu za 3 eura.

Diskuse k článku [0 komentářů]

11. prosince 2017 Novinka - Ostatní

Train Station Simulator

I když nejde o řízení vlaků i tahle hra si zde info zaslouží. Train Station Simulátor je simulátor řízení vlakového nádraží. Čekají Vás hodiny zábavy při stavbě a modernizace nádraží a veškeré managerské činnosti k tomu. Budete stavět automaty na lístky, lavičky, podlahu, stěny... prostě celé rozložení nádražní budovy je jen na Vás. Aby toho nebylo málo tak pro celý chod si musíte najmout i personál, který bude dohlížet na úklid či správnou funkčnost všech zařízení. Předběžný přístup se odemkne již 14. prosince tohoto roku (cena zatím není stanovena). Autoři plánují postupně dodat počasí, nehody, popadané stromy na trati, apod... Myslím si, že se z toho stane zajímavý simulátor. Více info můžete najít přímo na Steam stránce projektu.

Diskuse k článku [0 komentářů]