Trainz Classics
7. dubna 2017 Novinka - Ostatní

Railway Empire

Vypadá to, že se s hrama v tycoon stylu roztrhl pytel. Loni se nám do sbírky dostal Transport Fever, v přípravě pro letošní rok je český projekt Mashinky a na čtvrtý kvartál tohoto roku je připravováno i vydání hry Railway Empire, kterou tvoří tvůrci velice známého Tropico (Kalypso Games). Railway Empire je zasazena do Severní Ameriky a začínat bude v roce 1830. Úkolem bude postavit vlakovou síť. Celkem bude k dispozici přes 40 do detailů vymodelovaných vlakových souprav. Budete stavět nebo nakupovat různá nádraží, depa, továrny či turistické atrakce aby byla Vaše vlaková síť pro cestující atraktivní a měli zájem cestovat. Bude Vás čekat 100 neuvěřitelných let, ve kterých se budete snažit s Vaší společnosti přežít. Hra bude k dispozici nejdříve a konzole xbox one, PS4 a později na PC (Windows i Linux). Na PC bude prostor i pro modery, takže se můžeme dočkat i dalších let.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - spousta balastu v souborech

Před 14ti dny se na svět dostala teoreticky finální verze Train Sim World. Simulátor, který posunul vlakové simulátory zase o kousek dál. Nebudu se vyjadřovat k nedodělané optimalizaci i když nás autoři ujišťovali, že na tom zamakali a hra využívá prostředky jinak než v betě. Při porovnání souborů z tratě bety a plné verze jsem si všiml rozdílných velikostí souborů. Zde došlo k oné optimalizaci, protože spousta souborů je téměř o 50% menších než v betě. Další zajímavostí je i fakt, že finální verze obsahuje soubory, které jsou určeny pro betu a ve finální verzi se nenačítají (takže bordel autorů). Nejvíce balastu je možné najít u jízdních řádů, kde je několik jízdních řádů z bety, potom něco z ledna 2017, pár testovacích jako MattsTest, mptest, BEN_TEST_250117, SandPatchDemo (tenhle je z bety), SandPatchDemo2 (tohle může být klidně finální verze jízdních řádů, která v service režimu nefunguje korektně), SandPatchTimetableJan2017, TEST a TestRunMP. Nevím co si mám představit pod MP, že by test multiplayeru ? Stejně tak se dá najít spousta balastu i mezi scénáři, kde je taktéž možné najít MattTest či TestScenarios. Tyhle scénáře se ve hře nezobrazují, protože nemají komplet soubory. Takových souborů je ve hře samozřejmě více. Ve finále to vypadá tak, že autoři zkompilovali hru s veškerým balastem, který jejich složka unreal enginu obsahovala.

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Trainz

Trainz REMASTERED

Nevím co je to dneska za módu předělávat staré kousky do nového kabátku. Ve většině případů je to jen recept jak z uživatelů vytáhnout další peníze. Trainz REMASTERED nebude samozřejmě výjimkou. Auran se rozhodl stařičký Trainz (ano skutečně jde o první díl) předělat do nového kabátku. Pohánět jej bude engine ze hry Trainz: New Era. Pro majitele New Era se bude jednat o další zajímavé DLC, ale samozřejmě se bude dát pořídit i jako samostatný produkt (to pro nemajitele New Era). Pokud tedy patříte mezi skalní fanoušky prvního dílu a ještě teď jezdítě po rozmazaném kostičkovaném světě, potom můžete zajásat. Datum vydání je stanoveno na konec tohoto roku. Cena zatím nebyla stanovena. Bohužel pro majitele prvního Trainz se nechystá žádná sleva. Pokud chcete nový kabátek, potom si jej musíte znovu koupit.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Simulator 2

Microsoft a Train Simulator 2

Vypadá to, že oživení značky Microsoft Train Simulátor už není daleko. Microsoft totiž ve svém posledním prohlášení prozradil, že by chtěl znovu produkovat hry a dojde i na dříve pozastavené projekty. Nutno říci, že Train Simulator 2 nebyl nikdy zrušen, ale byl pouze pozastaven na dobu neurčitou a to ještě 2 měsíce před datem vydání. Je jasné, že bude potřeba provést nějaké změny v rozpracované verzi, ale i kdyby to vydali tak jak to je, určitě by to mnozí uvítali. Teď už jen můžeme čekat až Microsoft zveřejní první informace o hrách, které se chystá vydat ještě tento rok.

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. dubna 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 3 beta

Taková várka updatů od Dovetail Games se jen tak nevidí. Autoři zřejmě ani nespí a makají na opravách ve dne i v noci. Je v podstatě 14 dní od vydání a zatím tu byl update každý týden. I třetí update opravuje nějaké potíže s nahráváním uložených pozic, opravuje podporu více jádrových procesorů a opravuje samozřejmě ještě pár dalších věcí. Vzhledem k tomu, že se jedná o betu je nutné ve vlastnostech hry na steamu v záložce BETA zvolit tu s číslicí 3. Pokud se vše zadaří jak má, potom by měla být finální verze této aktualizace venku již na začátku nového týdne. Jen se tak sám sebe ptám, co dělali autoři od ledna, kdy jim BETA skončila. Potíže s multicore procesory měla už jejich BETA a dostali na to určitě nemálo reportů. Na druhou stranu je od nich hezké, že se snaží sjednat nápravu co nejrychleji.

Diskuse k článku [4 komentářů]

29. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 2

Venku je po týdenním testování update 2 pro hru Train Sim World. Autoři se údajně zaměřili na optimalizaci pro lepší fungování. Názory v diskusích na tento update jsou rozdílné, někteří nepozorují žádný rozdíl ve FPS, jiní říkají, že je tam rozdíl k lepšímu o 20 FPS apod... Dále byla opravena podpora klávesnic s jinou znakovou sadou. Opraveno bylo i nahrávání uložených her, nějaké detaily v lokomotivách a zvuk. Kompletní seznam změn najdete na Steam foru ke hře. Patch má 2,9 GB, ale k downloadu Vás čeká něco kolem 600 - 800 MB.

Diskuse k článku [0 komentářů]

21. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - update 1

Den po vydání TSW autoři vypustili do světa první update, který konečně bere v potaz, že existují i jiné klávesnice než US. Právě US konfigurace měla za následek, že kamery nefungovaly při zachování české klávesnice před spuštěním simulátoru. Zároveň odstraňuje problém s VR spouštěním. Update je zatím testovací a získat jej můžete pokud na Steamu ve vlastnostech hry přepnete na získávání beta updatů. U této možnosti není vyžadováno žádné heslo. Update neřeší problém s optimalizací hry, to bude běh na delší trať. Pokud nechcete stahovat testovací updaty, potom si raději počkejte na oficiální update.

Diskuse k článku [1 komentářů]

17. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - První dojmy

TSW je konečně venku a je na čase se podělit o první dojmy. Download hry zabral 3 GB, po celkové instalaci hra zabere 8 GB - tedy ještě o pár desítek či stovek MB méně než BETA. Jde vidět, že toho bylo dost optimalizováno.
Při prvním spuštění se ocitnete hned u tratě a čeká Vás tutoriál, který nejde přeskočit. Doporučuji Vám před spuštěním hry nastavit klávesnici na anglickou, protože součástí tutoriálu jsou i kamery na klávesách +ěš (123) a ty samozřejmě při české klávesnici nefungují. Ve výsledku budete muset tutorial opakovat, pokud si tu klávesnici nenastavíte hned (klávesy nejdou ve hře nastavit!)
Další věc, která zamrzí ze startu je nastavení hry. Rozlišení je nastaveno na 640x480 ? a celkově je hra prezentována v režimu okno + celá obrazovka - stejné to bylo opět i v beta verzi.
Ale pojďme k věci, protože při nastavení všeho na Ultra včetne FHD rozlišení jede hra nádherně (moje konfigurace i7 4Ghz, 16GB RAM, 6GB GTX 1070). Je tam rozdíl minimálně o 20 FPS než v betě.
A teď už k samotné akci ve hře. Nechtěl jsem ztrácet čas nad tutoriály a vrhl jsem se rovnou na první scénáře. První scénář Vám zabere takových 40 minut, se soupravou se musíte dostat k odstaveným připraveným vagónům někde na trati. Druhý scénář je podobný tomu v betě, kdy na yardu máte 3 lokomotivy, které musíte někam dopravit (připojit k soupravě, odpojit a natankovat či nastartovat kompletně loko, odbrzdit a přes točnu ji připojit k další soupravě. Mise velice zajímavá a časově zabere také tak 45 minut. Z časové tísně jsem měl možnost zahrát první tři mise s tím, že třetí je zajímava a opravdu se v ní hodně naběháte :) Ono oběhnout celou soupravu od zadní loko po přední zabere nějakou tu minutu a přidává to přeci jen na realističnosti strojvedoucích než jen kliknout klávesou a ocitnout se hned v opačné kabině.
Hra má ještě nějaké nedostatky, ale vypadá to, že nový build je snad venku skoro každý den, protože při prezentaci den před vydáním ukazovali build 42 a k downloadu už byl build 43. Co autoři nestihli přidat je pohupování kabiny i když to slibovali, protože na to naráželo dost hráčů při testování bety. Finančního podpoření rozhodně nelituju, protože si hru zatím náramně užívám jo a textu na překlad je poměrně hodně :)

Diskuse k článku [12 komentářů]

16. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - další video

Od vydání TSW nás dělí už jen pár hodin. Ono dlouhé čekání si můžete zkrátit dalším videem, které pochází přímo od Matta Peddlesdena (jeden z autorů TSW). Myslím si, že není třeba psát další omáčku, zkrátka klikněte na play a kochejte se.

Diskuse k článku [1 komentářů]

15. března 2017 Novinka - Train Sim World

TSW - první video preview

Uživatel TrainsimUSA měl jedinečnou příležitost zahrát si finální verzi Train Sim World, ke které se dostanou ostatní až zítra v 18h. Na videu můžete vidět všechny 3 lokomotivy, průjezd vlaku přes plnící uhelnou věž, kdy je možné spatřit i jak se uhlí ve voze plní. Video neobsahuje mluvené slovo, ale občas přiletí nějaký ten titulek. Na takové první preview to vypadá dobře a myslím si, že to bohatě stačí na to, aby si hráč udělal nějakou představu. Osobně jsem na hru víc a víc natěšen a rozhodně nelituju předprodeje.

Diskuse k článku [0 komentářů]