6. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 101 pro GWE

Modifikace, kterou si žádalo několik lidí. Class 101 pro GWE. Nevýhodou této modifikace je odebrání Class 166, která je klasicky součástí GWE. I přestože je ve hře hned několik formací s Class 166 tak DTG do jízdního řádu použilo pouze jednu a tak to tak dopadlo. Pokud tedy budete chtít Class 166 vrátit, potom stačí tento .pak soubor normálně smazat. Většinou se snažím dělat modifikace tak, aby zůstaly všechny originální soupravy na trati a k tomu bylo ještě něco víc. V tomhle případě to bohužel nešlo, maximálně bych mohl nahradit nějakou verzi HST, ale otázkou je, zda DTG použilo různé formace s HST v jízdním řádu.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

5. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 33 pro Tees Valley Line

Na Vaše přání je k dispozici Class 33 pro Tees Valley Line. Jedná se o nákladní soupravu. Mod zachovává ostatní loko, ale ubral nějaké mise z lokomotivy Class 37-5.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat Tees Valley Line DLC a samozřejmě lokomotivu Class 33, která je taktéž dostupná jako DLC. Instalace je stejná jako u předešlých modifikací. Pokud budete chtít modifikaci odstranit, potom stačí daný .pak soubor z TSW smazat.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.7 KB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

4. listopadu 2019 Download - Train Sim World

TSW - nepoužitý scénář

Včera jsem Vás informoval o nezařazeném scénáři (je součástí hry, ale nebyl v konfiguraci) a dneska Vám modifikaci pro zobrazení scénáře nabízím k downloadu. Jedná se o scénář pro základní hru (TSW CSX, TSW 2019, TSW 2020) a nevyžaduje tedy žádné speciální DLC. Scénář neobsahuje definice co se má dělat, je tedy čistě na Vás jak se s ním poperete. Obsahuje sice jízdní řád, ale ten je zde zřejmě pouze pro zobrazení souprav. Zatím jsem nezaznamenal žádný pohyb kromě soupravy, kterou si poskládáte Vy. Nečekejte žádnou pecku :)
Scénář najdete v menu klasicky pod tratí Sand Patch Grade, kde si zvolíte scénáře. Měl by se zobrazit jako první (nebude mít obrázek, ale čistě bílý obdélník). Instalace je stejná jako u ostatních .pak souborů a je popsána v přiloženém readme.first.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3.4 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

3. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 66 pro RSN v0.2

V modifikaci Class 66 s HKA pro RSN byla chyba a daný servis nešlo dokončit, protože téměř na konci bylo potřeba některé vozy odpojit. Bohužel se stalo nečekané a vozy prostě odpojit nešlo. Zde je tedy oprava v podobě smíšené formace, kdy je zde pár vozů HKA (tak aby šlo úkol dokončit) a potom pár vozů Roos-t 645. Zatím jsem neměl čas tuto lokomotivu přidat na některé další formace. Mohlo by to vyjít v průběhu tohoto týdne. Pokud tedy vlastníte první verzi Class66 HKA RSN, potom je dobré stáhnout aktualizovaný soubor a hlavně původní .pak nezapomeňte přepsat.

Update souboru - 22:55 (3.11.2019)
Ač se to nestává tak často, tak tentokrát se mi povedlo sice formaci opravit, ale chyba nastala zase o pár kroků dál. Vagóny HKA jsem tedy kompletně odstranil a vše jsem nahradil smíšenou formací. Teď už by měl scénář kompletně fungovat. Soubor je stejný, pokud jste tedy stáhli soubor před 23:00 potom je dobré jej znovu stáhnout. Mimochodem soubor nově vyžaduje vlastnictví i MSB.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.9 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

3. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - nezařazený scénář

Ještě než DTG vydalo TSW tak zkoušelo různé testovací scénáře. Spousta bordela z těchto scénářů zůstala pořád ve hře. Něco bylo dokonce použito na tvorbu trailerů. No a to bych nebyl já, kdybych se v tom trochu nepohrabal a ten scénář nevyhrabal :) Jedná se o testovací scénář, který nemá žádné instrukce, ale je v něm naskládaná spousta lokomotiv a nějaké ty vozy. Pořádně jsem jej neměl šanci ještě vyzkoušet. Video z načtení scénáře najdete pod článkem. Teď už jen zapracovat na vlastním scénáři :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. listopadu 2019 Download - Train Sim World

TSW Class 52 - Leeds - Manchester

Po Class 33 přichází na řadu i Class 52 pro trať NTP (Leeds - Manchester). Loco jsem zařadil do jednoho osobního vlaku a potom do několika nákladních. Důležité je, že nepřijdete o žádnou loko z tratě. Pokud vlastníte i Class 33, potom budete mít na trati pestro (budete potkávat různé soupravy). Pro správnou funkčnost této modifikace budete pořebovat DLC Class 52, Nákladní DLC pro NTP a ve finále i NTP (Leeds Manchester).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [3 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]

1. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

TSW BR Class 31

DTG oznámilo další DLC pro Train Sim World a tím je překvapitě dieselová lokomotiva BR Class 31. DLC by mělo fungovat na trati Tees Valley Line. Podle všeho bude fungovat na nákladních i osobních soupravách. Součástí tohoto DLC bude i nákladní vůz PCA Cement Tank Wagon. Cena zatím nebyla stanovena, ale odhaduji 15 euro. Datum vydání je ohlášeno na 14. listopadu. Pro ty, kteří nevlastní TVL trať a přesto by si chtěli s loko zajezdit minimálně na současných tratích, připravím samozřejmě modifikaci :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. listopadu 2019 Download - Train Sim World

Class 66 s HKA pro RSN

K dispozici je další formace, tentokrát zasazená na trať RSN. Jedná se o Class 66 a nákladní vozy HKA. Souprava je vybrána tak, aby projela celou trať. I tahle modifikace má jednu vadu na kráse. Momentálně obsahuje pouze jeden servis. I zde plánuji později rozšíření o další servisy.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat DLC Ruhr Sieg Nord a GWE (součástí TSW 2020).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [2.6 KB] | Diskuse k článku [1 komentářů]

1. listopadu 2019 Novinka - Train Sim World

Testovací modifikace (nevydané)

Při různých hrátkách s formacemi jsem najednou docílil toho, že v hlavním menu jsem si mohl místo lokomotivy vybrat nákladní vůz HKA :) Z jeho statistik je zjevné, že to nebude žádná sláva a taky nebyla. Po nahrání tratě jsem se ocitl na peronu daleko od mojí soupravy. Nákladní vozy tedy ve hře ovládat nejde.

DTG přestalo do tratí dávat oslíky a na Discord serveru mě vyhecovali, ať oslíky přidám. Sice trať HH už dva oslíky obsahuje, ale co třeba hotové pastviny ? :) Zároveň vše chtěli okořenit palmama. Výsledek (bez textur) můžete vidět na daném obrázku. Škoda jen, že nejsou oslíci animovaní, to by bylo na pastvinách veselo.

Co třeba místo kontejnerů na trati HH převážet i jiné náklady ? Třeba novou jednotku metra ke kompletnímu složení :) Tahle modifikace má jednu vadu na kráse. Když je na vagónu naložena pouze jedna souprava tak to vypadá hezky, ale většinou jsou na vagónu naložené 2 soupravy (místo kontejnerů) a to už nevypadá tak reálně. Pokud budu chtít někdy tuto modifikaci vydat, budu muset ještě rozluštit funčnost kontejnerů a zajistit pouze jeden vůz metra na každém vagónu.

No a po metro soupravě na nákladním voze přišla třešnička na konec a tím je metro souprava přímo na trati LIRR :) Souprava není momentálně plně funkční (samozřejmě do této tratě ani nepatří), nemá ještě patřičné konfigurace a hlavně model není nastaven správně (při nástupu se propadnete podlahou :)) Je potřeba rozluštit ještě pár věcí a možná se souprava jednoho dne dostane do pohybu.

Toť zatím vše z mých zajímavých pokusů pro TSW. Pracuji na dalších zajímavých věcech. Až je dotáhnu do nějakého viditelného bodu tak dám určitě vědět stejně jako tomu bylo s formacemi :)

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. listopadu 2019 Download - Train Sim World

TSW Caltrain s Amfleet na HH v 0.2

Po včerejší modifikaci Caltrain jsem dostal další prosbu o vytvoření modifikace s Amlfeet vozy. Vzhledem k tomu, že předchozí verze měla pouze jeden servis tak se další modifikace určitě hodí. Díky ní má tento mód již 3 možnosti hraní, které mnozí využijí. Na trati se dokonce s jednou soupravou potkáte. Přídavek do tohoto módu obsahuje 40 vozů. Pokud nechcete mít tak dlouhou soupravu tak ji jednoduše na začátku hry rozpojte a pokračujte jen s tím co chcete. Zastávky na trati HH nejsou nějak vyznačené, ale věřím že je poznáte. Jinak při zvolení daného scénáře se nemůžete řídit pokyny, které jsou nascriptované, ale hrejte si dle Vašeho uvážení :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.3 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]