7. června 2019 Novinka - Zusi

ZUSI 3 přijíždí na Steam

O tom, že bude ZUSI 3 na Steamu jsem již psal. V té době nic konkrétnějšího nebylo, ale teď už je to jasné. Hra se na Steamu odemkne 18. června. Za distribuci na Steam můžeme poděkovat Aerosoftu, který pro hru připravil i angličtinu. Cena zatím nebyla stanovena, ale dá se předpokládat, že bude stejná jako na oficiálních ZUSI stránkách. Navíc Steam verze nese v názvu Aerosoft Edition, ale podle všeho je stejná jako hobby edice. Každopádně tím, že se ZUSI 3 dostalo na Steam tak se můžeme někdy v akcích těšit i na nějakou tu slevu. Jinak ZUSI 3, na rozdíl od TSW, bude obsahovat hned všechny nástroje na tvorbu (ono už je obsahuje od samotného vydání na oficiálních stránkách). Pokud jste tedy po ZUSI 3 již dříve pokukovali a nemožnost mít hru v knihovně na Steamu byla pro Vás překážkou, potom je tento problém vyřešen a do své knihovny si hru můžete již 18. června přidat.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Ostatní

Transport Fever 2 trailer

V posledním čtvrtletí tohoto roku se dočkáme skvělé strategické hry Transport Fever 2. Bude se jednat o vylepšené pokračování prvního dílu. Pro neznalé připomenu, že se jedná o obchodní dopravní strategii, kde funguje lodní, nákladní, autobusová, vlaková i letecká doprava. Vašim úkolem je se starat o chod Vaší společnosti. V podstatě se jedná o takový lépe grafický provedený Transport Tycoon s několika vychytávkami. Druhý díl samozřejmě bude chtít být lepší jak první a musím říct, že z traileru to vypadá hodně zajímavě. Ostatně to můžete posoudit i sami.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Train Sim World

TSW: Amtrak’s Yard Goat! DLC

Po nákladním DLC se můžeme brzy těšit na další DLC, které tentokrát rozšíří US DLC NYC. Můžeme se tak těšit na posunovací loko Amtrak SW1000R. DLC Vám tedy přinese práci posunovače, který se bude starat o správné řazení osobních souprav. K dispozici budou 3 scénáře a samozřejmě 24 hodinový režim. Datum vydání je zatím neznámo, ale očekávám toto DLC někdy příští týden, nejpozději 14 dní. Tím se nám zase trochu rozroste trať Northeast Corridor New York, která konečně na některých místech ožije. Kompletní info o tomto připravovaném DLC včetně obrázků můžete najít tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. června 2019 Novinka - Train Sim World

TSW - Leeds - Manchester - nákladní DLC

S vydáním TSW změnilo DTG trochu politiku co se DLC týče. Ještě při vydání tratě Leeds - Manchester DTG ujišťovalo hráče, že se dočkají updatu, který bude obsahovat i nákladní provoz. No a skutečně se tento čtvrtek dočkáme, jenže z původního free updatu se stal najednou placený addon.
Každopádně DLC bude obsahovat 2 verze lokomotivy BR Class 40 a Class 08. Cena DLC zatím nebyla zveřejněna, ale věřím, že bude zase kolem 14 euro tak jako u předchozích.
Ještě že DTG nevydá nejdříve zelenou placenou placku, potom DLC koleje, DLC budovy, DLC vegetaci, DLC zvířata, DLC vlaky. No a ve finále pak pro všechno třeba ještě zvuky a kdo by to chtěl mít hezké a né rozmazané (to je tím jak recyklují modely z TS tak si může zakoupit třeba textury HD DLC :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. května 2019 Články - Ostatní

Metro Sim Hustle venku a první dojmy

Dneska je venku dlouho očekávaný a několikrát odkládaný Metro Sim Hustle. Hra ve které se vžijete do role strojvedoucího Metra téměř se vším všudy. Osobně jsem neodolal a hru si v předběžném přístupu zakoupil. Momentálně je do 7. června v akci za 14 euro což není zrovna částka co by mě zrujnovala a jsem ochoten podpořit někoho, kdo tomu věnuje opravdu svůj čas jen neslibuje, ale hlavně plní.
Po stažení 2 GB obsahu mě překvapilo celkem přehledné menu. Ovládání hry je jednoduché, vystačíte si s několika klávesami. No a jak hra působí ? Ještě není čas na recenzi, ale první dojem je pozitivní. Ostatně stačí si přečíst více... [více »]

Autor:
Diskuse k článku [0 komentářů]

30. května 2019 Novinka - Ostatní

Trackside - trailer

Jistě si na tento počin pamatujete. Jen né zřejmě pod tímto jménem, protože hra se dříve jmenovala The Railway. Teď se tedy představuje pod jménem Trackside. O co vlastně jde ? Má se jednat o simulátor, kde si vyzkoušíte více povolání na dráze. Již nějaký ten rok je k dispozici ukázkové hratelné demo, kde jste v roli staničáře (verze ještě nefunguje korektně, ale pro představu to stačilo). Teď je pro jistotu k dispozici video, které ukazuje hru v akci a to včetně pohledu do menu. Datum vydání bylo posunuto na třetí kvartál tohoto roku. Hra by měla vyjít na Steamu (momentálně nemá existující Steam stránku). Tenhle projekt sleduji téměř od počátku a začínám se na něj těšit víc a víc.

Diskuse k článku [2 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

LOTUS - München Tram DLC

Na konci března vyšlo první DLC pro LOTUS simulátor. DLC s názvem München Tram Vás zavede do německého města München, kde se budete prohánět po tramvajové lince 12, 27 a 28 s tramvají R2.2b. Průměrně trvá jízda po jedné lince cca 20 minut. Každá linka má 12 - 16 zastávek což není zrovna málo. I tohle DLC je na Steamu označeno jako Předběžný přístup. Dá se tedy očekávat, že se do finální podoby ještě něco změní. Jen upřesním, že LOTUS Simulátor je taktéž v předběžném přístupu za 40 euro. No a DLC je k tomu za krásných 30 euro.

Diskuse k článku [0 komentářů]

27. května 2019 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle - 31. května

A je to tady, bylo stanoveno nové datum vydání předběžného přístupu pro hru Metro Sim Hustle. Tento netradiční simulátor metra Vás zaměstná jako strojvedoucího metra se vším všudy. Budete mít byt, kde budete spát, budete chodit utrácet své peníze do klubů, obchodů, heren (tam můžete své peníze i vydělávat). No a to hlavní, budete chodit prostě na šichty do práce. Autor zapracoval již hodně věcí do hry, ale tím to nekončí. Na hře stále pracuje a do hry bude přidávat další a další věci, které mu komunita poradí. Osobně jsem na tento simulátor velmi zvědav. 31. května se tedy ukáže, zda mělo smysl čekat...

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Ostatní

Mashinky - 5 éra venku

Na začátku května vyšel další velký update pro českou strategickou hru Mashinky, který do hry přinesl již pátou éru. No a co vlastně pátá éra obsahuje ?
5 nových lokomotiv - 3 elektrické, 1 dieselová a jedna quest lokomotiva. Zároveň byl obohacen i vozový park o 6 vagónů (1 quest vagón).
Průmysl se dočkal 3 nových budov s vylepšením, dále jsou zde 2 nové budovy bez vylepšení. Díky elektrické éře je zařazen i nový typ tratě a nové depo.
Kromě vozového parku, budou a tratě jsou k dispozici i nové zvuky, lepší vizualizace, apod... Éra se automaticky instaluje jako update a je zcela zdarma. Pokud tedy vlastníte Mashinky a nějakou dobu jste je nehráli, potom je teď právě čas je znovu zapnout, protože nová éra bude již nějaký ten pátek ve Vaší verzi nainstalovaná.

Diskuse k článku [0 komentářů]

24. května 2019 Novinka - Train Sim World

Tees Valley Line

Pro TSW je venku další trať, která je situována opět do Anglie. Zatím vesele pokračuje kolečko DE, UK a US (i když zde je momentálně prodleva). Trať je vedena Darlingtonu do Saltburn-by-the-Sea. Těšit se můžete na 3 dieselové loco (trať není elektrifikovaná) Class 37, Class 08 a Class 101. Na trati je několik zastávek a celkem 100 věcí ke sbírání.
Mimochodem samotná trať je pro UK klíčová pro průmysl s ocelí a z historického hlediska je to v podstatě první komerční železnice. O Vaší zábavu se postará 5 scénářů, tutoriály a hlavně jako vždy 24 hodinový jizdní řád.
Pokud jsou tedy UK tratě Vaším šálkem kávy, potom si můžete toto DLC zakoupit tady a to za cenu 30 euro. Pokud nepotřebujete mít hned všechny DLC při vydání, potom se vyplatí počkat (za chvilku jsou letní akce) na nějakou tu slevu, kterých je jako pro Train Simulator tak i pro TSW opravdu v průběhu roku hodně.

Diskuse k článku [1 komentářů]