Trainz Classics
4. ledna 2019 Novinka - Ostatní

The Railway

V Unreal Enginu 4 se tvoří hry jak na běžícím páse a o těch vláčkových ani nemluvím. Jedním z těch zajímavých projektů je potom The Railway, kdy se vžijete do povolání na železnici. Z prvních projektů, který ukazuje video ukázka je modul dispečera (staničáře), který reaguje na zvonění a řídí návěstidla ať může vlak úsekem projet. Hra by se měla objevit na Steamu, ale ještě tomu tak není. Datum vydání zatím není známo (bude to ale tento rok). Mimochodem autor vypustil před rokem i menší hratelné DEMO, které je od současné verze značně rozdílné.

Diskuse k článku [0 komentářů]

3. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Subway Construction Simulator 2018

Přemýšleli jste jak nejhůře utratit své peníze ? Pokud ano, potom je pro Vás Subway Construction Simulator 2018 jak dělaný. Čistě teoreticky by měla hra nabídnout stavbu metra včetně stanic. Vzhledem k arzenálu, který budete používat bych to se stavbou moc neviděl. Ve hře totiž úplně schází TBM (razící stroj na budování tunelů). Ostatně co taky za 5 euro čekat ? Rekordní prodeje hra určitě netrhne... maximální počet hráčů jsou momentálně 2 :) a to se mezi ně neřadím. Vzhledem k tomu, že hra nemá žádné demo, potom je jediná možnost (myslím legální možnost) si hru na Steamu zakoupit, zjistit jaký je to brak a potom ji bez problémů refundovat. Podle diskuse na Steamu to uživatel vydržel hrát 10 minut, pro refund nesmíte překročit 2 hodiny. Mimochodem hra měla vyjít už v roce 2017, byla ale pozdržena (nevím z jakého důvodu, protože vypadá stejně jako před rokem a dokonce poslední update buildu proběhl před rokem). Hra navíc nese oznažení In-App Purchases (nákupy v aplikaci). Pokud tedy nevíte co s 5ti eury, potom s chutí do toho :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

2. ledna 2019 Novinka - Ostatní

Zatím nikdo ?

Jak to tak vypadá (nemám bohužel možnost ověřit) tak zatím nikdo neposkládal a neaktivoval kód u Auranu. A pokud ano, tak ani nepoděkoval. Osobně kód nemůžu vyzkoušet, protože by se hra potom připsala na můj účet a ostatní by měli smůlu. Pokud je tedy nějaký správný luštitel, který hru už odemkl ať to prosím napíše do diskuse. Pokud se ještě nikdo nenašel a schází Vám nějaká část tak to taktéž můžete napsat do diskuse. Třeba Vám trochu poradím... pokud se hru nepodaří nikomu odemknout do 10.1. tak postupně začnu zveřejňovat řešení. Máte tedy ještě nějaký ten den na to rozluštit některé hádanky.

Diskuse k článku [5 komentářů]

1. ledna 2019 Novinka - Locomotion

OpenLOCO

Stejně jako klasický Transport Tycoon se dočkal své freeware verze OpenTTD tak i následné pokračování s názvem Locomotion se dočkalo své vylepšené verze OpenLOCO. Vypadá to, že zatím všechny výborné strategie od Ch.S. se dočkaly svých Open zástupců. Na OpenLOCO pracují lidé, kteří mají na svědomí i OpenRCT2. Současná verze nese označení 18.02. Zatím je ke správnému fungování OpenLOCO potřeba vlastnit originální Locomotion soubory (hra se dá pořídit na Steamu nebo GOGu). Autoři mají jasný cíl a tím je kvalita OpenTTD a to včetně možnosti vlastních grafických a hudebních souborů, že už nebude potřeba vlastnit originální Locomotion. Ostatně OpenRCT2 už takové soubory nevyžaduje. Připomenu jen, že Locomotion běží v podstatě na enginu právě RollerCoaster Tycoonu 2. Pokud jste tedy fanoušky Locomotion, potom by Vám tenhle freeware projekt neměl uniknout. Minimálně to stojí za vyzkoušení.

Diskuse k článku [0 komentářů]

31. prosince 2018 Novinka - Train Sim World

TSW - zábava na nohou

Není asi tajemstvím, že Train Sim World obsahuje Collectables, které můžete sbírat. Každá trať obsahuje svoje a na trati jich je rozeseto hned několik. Většina jich jde najít na každé stanici či kousek od ní. Jenže mě zaujalo něco jiného. Hra totiž obsahuje osla... ano čtete to správně, ve hře je možné najít osla. Každá trať má jednoho (pouze CSX HH má 2 a LIRR má dokonce 3) až na poslední DLC Leeds - Manchester, který neobsahuje žádného osla.
A že jde najít osla v opravdu zajímavých situacích dokazuje moje sbírka právě z LIRR, kde se nachází hned 3 různá místa.
První osel se nachází snad v kanalizační stoce za mřížema pod mostem, stojí po kolena ve vodě a dá se k němu normálně dojít.
Druhý osel to schytal ještě více... v DTG se někdo pořádně rozjel, protože v autě na místě řidiče bych normálně osla nehledal. I k tomuto se dá normálně dojít. Pozice na mapě
No a třetí osel to taky nebude mít jednoduché. Sice má od ostatních více svobody, ale zase žít na střeše baráku taky asi nebude to pravé ořechové. Tenhle osel je normálně viditelný přímo z kolejí. Pozice na mapě.
Hledání oslíků je zábava na dlouhé večery, protože mapy jsou rozsáhlé a né ke všem se dá dojít hned. Tratě obsahují zábrany, které je nejprve důležité překonat (občas se najde totiž skulinka, kde DTG vynechalo třeba metr okraje). Mimochodem za nalezení oslíka Vás hra nějak neodmění, je to jen pro zábavu :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

30. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Poslední část kódu

Poslední část kódu je tedy obsažena v této poslední novince.50
Celý kód je nutné zadat do portálu myTrainz. Pokud zde nemáte ještě účet tak je potřeba jej vytvořit.43
Dále bych chtěl poprosit správného luštitele, kterému se povede produkt aktivovat jako prvnímu, aby zde napsal do diskuse alespoň poděkování a tím v podstatě dal ostatním zprávu, že se již dané číslo nemají pokoušet aktivovat.35
Tímto přeji ještě poslední úspěšné luštění a doufám, že se správnému luštiteli bude dárek v podobě jedné Trainz hry od Auranu líbit.36
Zároveň zde po úspěšné aktivaci zveřejním odpovědi na všechny části luštění.

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Kdy bude poslední část ?

Jistě netrpělivě očekáváte poslední část aktivačního kódu. Z důvodu poruchy internetu jsem byl nucen přesunout zveřejnění kódu na 30.12. Stane se tak mezi 10 a 11 hodinou. Mohl bych jej zveřejnit teď, ale spousta luštitelů má momentálně půl noc a zřejmě by to nebylo vůči ním fér. Omlouvám se tedy za pozdržení kódu o jeden den a věřím, že poslední část Vám dá zabrat minimálně stejně dobře jako čtvrtá část.

Diskuse k článku [0 komentářů]

28. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Metro Sim Hustle opět odloženo

Jak to tak vypadá, tento rok se nedočkáme ani jedné metro hry. Nejdříve byl odložen Metro Simulátor 2019 a teď je odloženo i Metro Sim Hustle. Obě hry mají najednou v datu vydání únor 2019 (respektive coming soon, ale autor potvrdil únor 2019. Je to škoda, protože na oba simulátory jsem se těšil a zatím to vypadá, že s tím autoři trochu bojují. Snad je odsun na únor 2019 tím posledním a hra skutečně vyjde i když to bude zatím hra v předběžném přístupu.

A pokud čekáte na pátou část kódu tak dneska to bude velmi jednoduché.
První znak = včerejší první znak
druhý znak = první znak z první části kódu
třetí znak = první znak z druhé části kódu
čtvrtý znak = poslední číslo letošního roku
Zítra bude k dispozici poslední část kódu.

Diskuse k článku [1 komentářů]

27. prosince 2018 Novinka - Ostatní

Čtvrtá část kódu

Věřím, že všichni netrpělivě očekáváte čtvrtou část kódu. Dnešní hádanka bude velice zajímavá, pro někoho třeba hodně lehká a některým dá opravdu zabrat. Dnešní část se skládá opět ze čtyř znaků a aby to bylo složitější, nepovím zda obsahuje čísla a písmena. A ještě abych to udělal složitější, tak soubory, které si postupně otevřete obsahují písmena či čísla a mezi nimi se může nacházet písmeno či číslo jiné (to je v tomto případě daný znak - mimochodem nemusí obsahovat žádné jiné písmeno či číslo a pak je samotný znak hned jasný. Pojďme tedy na to...
První znak najdete tady, druhý potom tady. Na třetí se po vyluštění prvních dvou můžete podívat tady no a poslední je potom tady.
Dnešní kolo bych nazval hledání jehly v kupce sena :) Tak good luck!

Diskuse k článku [0 komentářů]

26. prosince 2018 Novinka - Zusi

ZUSI a Steam

Po Eisenbahn simulátoru (EEP) se na Steam podívá i ZUSI. Zřejmě se tak stane v průběhu roku 2019. Oficiální datum uvedení zatím není známo, ale myslím si, že to bude během první poloviny roku. Pro ZUSI to může znamenat zlepšení prodejů, protože Steam má v sobě velký potenciál a spousta hráčů dá přednost Steamu před jejich vlastním obchodem. Steam je taky jeden z mála důvodů proč si třeba hráči nekoupí Run8 Train Simulátor. Jen připomenu, že ZUSI 3 je komerční německý vlakový simulátor, který kromě samotné hry obsahuje i editor tratí.

V tomto textu se schovává třetí část kódu. Dneska je to trošku těžší, ale budeme to postupně stupňovat. Věřím, že se i tak najde spousta dobrých luštitělů (jsou to 2 písmena, číslo a písmeno).

Diskuse k článku [0 komentářů]