Densha de GO!

Nedávno jsem Vám nabídl 2 linky k downloadu dema na skvělou automatovou a konzolovou hru. Jedná se o vlakový simulátory, který spíše připomíná arkádové pojetí hry. Proč arkádové? Densha De GO! byla původně koncipována jen na automatové použití a tam na ní potřebovali vydělávat a né, aby každý hrál i 3 hodiny.

Proto museli přijít s nápadem, jak hru upravit, aby splňovala některé důležité faktory:
 • výdělek
 • zábava
 • hratelnost
 • originalita

  O tom, že hra opravdu začala vydělávat není pochyb. Byla určena pro Japonský trh, kde takovéhle rychlovlaky, a jiné věci na kolejích potkáte úplně normálně. Originalita vlastně spočívala v simulaci, protože v té době ještě žádný jiný vlakový simulátor nebyl. Jen co se nabažil automatový trh, začala firma Taito předělávat svou Denshu na téměř všechny konzole, gameboye, apod... Jen s PC konverzí to vypadalo opravdu bledě. Jenže teď je všemu konec.

  I přestože Taito v současné době pracuje na čtvrtém pokračování, Vy jste měli možnost ochutnat celkem už 3! odlišné díly této skvělé hry. Prvním z nich byla Densha De GO! 2 Pro. Demo mělo pouze jednu trať s jedním úsekem na kterém jste mohli potkat i protijedoucí vlak. V tomhle byla Densha oproti jiným simulátorům skutečně napřed, protože potkávaní protijedoucích vlaků bylo do doby MTS tabu. Další zajímavostí prvního dema byly za deště pohyblivé stěrače, což nemůžete vidět nikdě jinde! Třetí zajímavostí jsou i komentáře ve vlaku jako u nás v IC, kdy Vás průvodčí seznámí s trasou vlaku a popřeje Vám příjemnou cestu. Tady specifikace prvního, graficky dobře provedeného a po zvukové stránce dokonalého DEMA na Denshu 2 PRO.

  Podívejme se ale na zoubek dvoum novým přírůstkům. První 25ti megové demo patřilo hře Densha de GO! 2 - 3000. Číslo 3000 zřejmě značí s jakou soupravou v této hře budete jezdit i když při sledování DEMA jsem viděl ještě jednu soupravu se kterou se podle mého názoru také svezete. Demo začíná na nádraží a po odpravení vlaku můžete frčet dalo by se říci neomezenou rychlostí. Velikým zpestřením hry je i zastávka uprostřed tratě, kdy čekáte před tunelem, než přijede protijedoucí vlak. Hra je v tomto místě dokonalá, protože né vždycky nějaký vlak potkáte, zkrátka se to střídá. Zajímavostí je i chování cestujících. Při normálním brždění se celkem nic zajímavého neděje, ale zkuste třeba z ničeho nic zabrzdit z nuly na číslo 8! Otevře se okno s cestujícím a přímo uvidíte, jak na danou situaci reaguje, prostě zábavné. Prostředí DEMA je hozeno do horské krajiny s tunely. A to že jich není málo zjistíte hned jak dostanete první penále za nezahoukání před jedním z nich. Tady bych si dovolil hru některým zkazit, protože během mého testování dema sem objevil čirou náhodou při projetí všech kláves, že zde funguje něco jako cheat na 999 trestných bodů. Cheat se aktivuje klávesou W. Co se týče zvukového a grafického zpracování, je na kapánek větší a dokonce i na kapánek horší pozici jak předešlá verze. Asi sem to blbě vyjádřil :) Zvuk je práve o kapánek lepší a grafika obráceně. Po hratelnostní stránce se budete bavit jen chvíli, protože DEMO má opět jeden jediný úsek s jednou zastávkou a jednou mezizastávkou.

  A teď přiskočíme k tomu hlavnímu demíčku, které mělo velikost 50 MB. Ti co jej stáhli určitě nelitovali jako já, i když po prvním pokusu hru nainstalovat sem si málem vytrhal všechny vlasy s hrůzou, že jsem stáhl 50 MB a jsou k ničemu. Hold začalo testování a přišel sem na fintu jak provést instalaci dobře :)

 • spustit instalátor, hra se začne rozbalovat do adresáře kde máte Váš TEMP
 • jakmile se spustí program Install Shield a v něm udělaná japonská instalace, přepněte se pomocí ALT+TAB někam do windows aby jste se mohli dostat do TEMPU
 • překopírujte adresář s rozpakovanou instalací někam do zvláštního adresáře
 • editujte soubor SETUP.INI a v něm najděte položku language.
 • poslední dvojčíslí 11 změňte na 09 (jen u první položky)
 • teď spusťte setup.exe a naskočí několik error tabulek. Všechny odklepejte a počkejte, než instalace skončí. Má to nevýhodu, že průběh instalace nevidíte.
 • Soubory se kopírují do adresáře Program Files na disku C, kde si vytvoří adresář Company_NameProduct_Name.
  Takhle by to mělo na 99% fungovat.Po probádání instalace už přijde čas ma úříjemnější věci a mezi ně patří bezesporu i odměna za pracně prováděnou instalaci. Odměnou je samotné spuštění hry. Nebude se Vám chtít vůbec věřit, že se jedná o nějaké DEMO nebo o nějaký trapný simulátor. Prvky, které autoři zakomponovali do tohoto třetího pokračování, omráčí i další vývojáře vlakových simulátorů. Ale vezmeme to popořadě.

  Největší velikost DEMA = i delší trať a mnohem více zábavy. Nečekejte proto po stuštění opět jeden úsek tratě. Budete mít co dělat, aby jste trať na 3 trestné body dokončili celou :) Grafické zpracování je dokonalé a po zvukové stránce není třeba nic dodávat. Prostě naprosto dokonalé. Jenže k samotné dokonalosti si může připočítat Taito další BOD!! BOD s opravdu velikým B!. Nevíte za co? Zkuste zastavit s vlakem na nádraží např. v Microsoft Train Simulátoru. Stane se něco? Krom toho tedy, že na nádraží v MTS nestojí žádní lidé. Ano, máte pravdu, nestane se vůbec nic a to je MTS novější než Dnesha De GO! 3. Při zastavení na nádraží v tomhle úžasném DEMU uvidíte totiž doposud ve vlakových simulátorech nevídané. Kamera totiž vyskočí sama z CabViewu a zaujme krásný šikmý boční pohled na soupravu, kde vidíte jak lidé nastupují a vystupují!. I tohle by v podstatě stačilo, ale ozve se něco podobného jako Ukončete výstup a nástup, dveře e zavírají. Najednou se Vám v levém reproduktoru ozve v japonské řeči nějaký křik uzpěchaných japonců, kteří dopbíhají na poslední chvíli i přestože jsou už dveře z poloviny zavřené. Před doklapnutím ještě stihnou naskočit, což na mě působilo opravdu efektně a díky jim za to!! Tohle demo kazí jen fakt, že se jedná bohužel o DEMO :(

  To jsem to krásně srovnal, ale teď si uvědomuji, že jsem neprozradil, za co se strhávají trestné bodíky.

 • překročená rychlost = pár bodů dolů
 • překročení rychlosti na delší dobu = body dolů + záchranná brzda
 • průjezd na červenou = v mnohých případech GAME OVER
 • přejezd zastávky o cm = pár cenných bodíků dolů
 • pozdní příjezd = každá sekunda bod dolů
 • nezahoukání = body dolů
 • zatáhnutí záchranné brzdy při jízdě = body dolů
 • prudké brždění = body dolů
 • dřívějíší odjezd = body dolů.
  Možná je více věcí, za které dostanete trestné bodíky, ale tyhle patří mezi nejzákladnější.

  Na závěr není co dodat. Pokud by se našlo více lidí, kteří by měli zájem o jednu z verzí pro PC, určitě by se dalo větší množstí objednat. Bohužel při jednom kusu se objednávka pořádně prodraží. Přece jen, hra je určena pouze pro Japonský trh a tak dovoz z japonska něco stojí. Já osobně bych do toho určitě šel a stále hledám ještě další PC verze. V součané době je pro PC:

 • Densha de GO!
 • Densha de GO! 2
 • Densha de GO! 2 PRO
 • Densha de GO! 2 - 3000
 • Densha de GO! 3
  Něco málo sem zaslech i o Kyshia de GO pro PC (nebo tak nějak :)), kdy jezdíte s parvní mašinkou. Přesnější seznam po ověření dodám.
 • Další downloady:

  Přidání příspěvku do diskuse

  Jméno:
  E-mail:
  Website:
  ICQ:
  MSN:
  Předmět:
  Text zprávy:

  Diskuse k článku [0]

  Diskuse k tomuto článku nebyla započata.