Train Driver - recenze

Na trh se dostal samostatně spustitelný přídavek pro hru Trainz Railroad Simulator 2004 a 2006 se jménem Train Driver. Přídavek nevyžaduje ani jednu z těchto her, protože obsahuje samotné jádro Trainzu. Stojí ale tenhle přídavek za to ? Podrobnější informace si můžete přečíst v této recenzi.

Instalace hry a první chyby
Hra nebo addon (jelikož je to samostatně funkční, budeme tomu říkat hra:) se prodává na DVD. Je to zcela pochopitelné, když je velikost přes 2 GB. Jenže ouha, onu velikost generují zejména připravené Service Packy pro Trainz Railroad Simulator 2004, které zabírají krásný 1 GB na mediu. Mimochodem k mání je i Service Pack na českou verzi hry TRS2004.
Při spuštění samotné instalace budete dotázání na místo, kam se má hra nainstalovat. Ostatně to znáte ze všech instalačních programů. Jenže ouha, i přestože si vyberete svou vlastní složku, hra se Vám nemilosrdně a bez jakéhokoliv dalšího ptaní nainstaluje do Program Files a Vaši zvolenou složku sice vytvoří, ale nechá ji prázdnou.
Ještě připomenu, že na DVD najdete rovnou 3 různé instalačky. Největší, 1 GB verze, je samospustitelná hra. Druhé dvě verze mají své označení, TRS2004 a TRS2006. Pomocí těchto instalátorů uděláte ze samostatné hry plnohodnotný addon pro jednu z těchto verzí.

Spuštění aneb kde to všechno je?
Při prvním spuštění na Vás vyskočí známe jednoduché okno, ve kterém si zvolíte Start, Setup, Documents a nebo Exit. Je krásné, že má hra svůj Launcher, škoda jen, že byli autoři tak líní předělat i onen nápis a nechali v něm Trainz Railroad Simulator 2006.
Po různých konfiguracích a spuštění hry se dostanete do velice zjednodušeného menu. Najdete v něm pouze volbu jízdy, vozového parku a Exit. Pravda, trošku málo na samostatnou hru a to ještě zejména když obsahuje tak málo věcí.

Tohle Vás má bavit hodiny ?
Po prvním lehce oškubaném menu zjistíte i další nemilou věc. Hra obsahuje pouze jednu jedinou trať a to né příliš dlouhou za to ale realisticky zpracovanou. O celou zábavu se má postarat 20 připravených misí z toho některé jsou tutoriály, které Vás mají ovládání naučit.
Samotné ovládání je stejné jako v TRS2004 nebo TRS2006. Vlak můžete ovládat přímo z kabiny vlakové soupravy nebo pomocí jednoduchého DCC ovladače jak jej znáte již z předchozích dílů Trainzu. Tak a tím Vaše veškeré herní možnosti končí.

Editory ?
I přestože se jedná o hru na stejném jádře jako Trainz Railroad Simulator, tak zde žádný editor terénů nenajdete. Dokonce zde není ani žádná komunikace s Planet Auran. Co to znamená ? Do této hry nepřidáte žádnou novou trať ani žádný stažitelný addon. Proto je zde možnost nahrát hru jako addon do jednoho z Trainzu.

A copak se nám zase nepovedlo ?
Jádro Trainzu se podepsalo samozřejmě na chybách, které z tohoto addonu nedělají nic bůh ví jak realistického. Zkrátka chyby stejné jako v TRS 2006 a navíc mě dokonale překvapilo vykolejení vlakových souprav. To si to tak uháníte krajinou a najednou Vám odskočí první vagon co máte za mašinou někam do krajiny a tím pro Vás hra končí. Opravdu potěší třeba před koncem mise. Pak by mě zajímal detail, co dělá aktivní ikona pantografu na trati, kde jezdíte s parní lokomotivou a kde není žádná elektrifikace.

Co napsat na závěr?
Train Driver je pouhý addon, který bych označil za komerční demo už jen z důvodu, že se zde nedá nic přidat a nedají se využívat žádné další možnosti jako v plnohodnotném Trainzu. Je značně očesaný a bez původních her docela ztrácí na zábavě. Možná i proto se jmenuje hlavní soubor s tratí jenom demo. Jedna trať, 20 misí je jen na pár hodin bohužel končící zábavy. Pokud vlastníte již TRS2004 nebo 2006, potom je tento addon zajímavým přídavkem. V opačném případě bych po addonu ani neštěknul, protože na internetu se dají stáhnout 2 hratelné dema, ve kterých zjístíte taktéž možnosti Trainzu a nemusíte za to platit.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [2]

ventil | | 24. března 2006 | 09:14 |

povedzte mi ci su v tejto hre znamejsie vlaky trebars zo slovenska alebo z ceska pripadne z okolitych statov za odpoved dakujem ! tu je moj mail ventil@zmail.sk

Karel Vaněček | 2. března 2006 | 14:46 |

Ahojky. Musím říct, jelikož mám moc rád tento styl hry, že je je to hezký ale má to i někdy nevýhody, když pořádně nevíte co máte udělat, nevíte náhodou někdo o něhjaké češtině do této hry...