TSW - (ne)opravy

Již od prvního vydání TSW (tehdá ještě jako CSX HH) bylo jasné, že hra bude potřebovat spoustu oprav. Od jejího vydání až po dnešní den taktéž několik oprav proběhlo. Bohužel proběhlo i několik optimalizací, které se dost na hře podepisují.
Sand Patch Grade - trať, kde se optimalizovalo nejvíce. Nejdříve přišla na řadu horší kvalita textur a modelů (už v té době se totiž snažili autoři hru rozchodit na PS4 a XBOX ONE, bohužel bez úspěchu, hra načetla danou trať, ale souprava se nedokázala rozjet - příliš náročné pro konzole). A na řadu tak přišlo jednak odstranění aut z nákladních vozů a v pozdější fázi zmizely i kontejnery. Je tak možné, že se DTG stále snaží optimalizovat tuhle trať na úkor PC verze tak aby fungovala i na konzolích.
NEC - i tahle trať se po vydání dočkala optimalizací a z tratě zmizely některé modely a to včetně vegetace. O nefunční signalizaci radši ani nemluvím.
RSN - německá trať, která byla považována za jednu z těch lepších se taktéž dočkala optimalizací. A krom optimalizací se autoři postarali taktéž o rozbití vozového parku. Jednak přestalo fungovat odpojování vagónů u osobní jednotky (odpojit jde pouze mašina) a druhak nefungují stěrače.
Optimalizace se dočkaly i vlivy počasí - schazí zimní textury, na okně se nedrží sníh.
Spousta optimalizací je prováděna z důvodu konzolí. Jak se těmto optimalizacím vyhnout a zachovat si stále dobře vypadající produkt ? Rada je jednoduchá... alespoň já jsem to tak začal praktikovat. Ve složce DLC i ve složce PAKS se nacházejí .pak soubory. Je dobré si je zálohovat (sice to zabere nějaké to místo, ale ve finále budete třeba rádi). S každým novým updatem či při zakoupení nového DLC doporučuji okamžitě nové DLC zálohovat či nový updatovaný .pak zálohovat (budete mít sice hodně verzí, ale pokud zjistíte, že nový pak nefunguje jak má a obsahuje chyby, potom se můžete vrátit ke starému). Takto jsem třeba vyřešil funkčnost stěračů i možnost odpojení vozů v RSN. Proto tedy zálohujte a to hlavně nově zakoupená DLC, která ještě neprošla optimalizací (většinou hned po vydání).

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [3]

Highlander | 10. ledna 2019 | 11:54 |

pampaliny: to je možné, ale v TS je k dispozici editor, takže podobné blbosti tam neřeším.

pampaliny | 7. ledna 2019 | 16:49 |

Highlander: jen pro info, osly lze dohledat i v klasickém Train Simulatoru 20xx :)

Highlander | 7. ledna 2019 | 12:28 |

Možná by pomohlo rozmístění několika oslů do terénu?? (Viz. minulý článek.)
Nikoliv, dělám si legraci. Určitě by ale pomohlo, kdyby oslové přestali za ony nestoudné ceny tyhle nedodělky od DTG kupovat.