MSTS a virtuální počítače

Mnozí z Vás si třeba klasický Microsoft Train Simulátor ani nezahrají. Skalní fanoušci a komunita ovšem udržují tuhle hru stále při životě. Hra byla primárně tvořena pro starší operační systémy a tak je jasné, že né vždycky se Vám podaří ji spustit na novějších systémech. Co je horší, ono ji ani nejde spustit pořádně v žádném virtuálním počítači. Respektive hra by spustit šla, ale největší problém je samotná instalace, která se ani nerozjede. Pokud si tedy chcete Microsoft Train Simulátor užít v plné parádě a navíc s podporou 3DFX (to si dnešní mládež ani nedovede představit jaký to byl boom :), potom se vrhněte na tento článek, který by Vám měl se samotným spuštěním pomoct.

V první řadě budeme potřebovat pár věcí. Pro virtuální počítač budeme používat klasický DOSBox. V názvu je sice patrné slovo DOS, ale veřte nebo ne, tenhle virtuální stroj podporuje i Windows. Za sebe můžu doporučit edici Daum (download).
Ve druhé řadě budeme potřebovat inslatačku samotného systému Windows. Pro Microsoft Train Simulator bohatě stačí Windows 95 (bohužel je nutné nějaký vlastnit).
Nainstalujte tedy DOSBox a stáhněte si soubor s konfigurací pro Windows 95. Než začneme instalovat, doporučím Vám postahovat si i potřebné ovladače:
S3 Trio64
SoundBlaster 16
Voodoo
Gravis Ultrasound
DirectX 8a
Windows Installer
S3 Trio64 Bios
Scitech DD a Univbe
Windows 98 Startovací disketa a DOS 6.22 boot disk.

Teď už máme arzenál ovladačů kompletní a můžeme se pustit do samotné instalace. Spustíme DOSBox a vytvoříme HDD na který budeme instalovat Windows 95 a později samotný MS Train Simulator. V DOSBoxu spustíme příkaz imgmake win95.img -t hd -size 1024 -nofs. Po vytvoření ukončíme DOSBox a editujeme konfigurační soubor. Samozřejmě editovat nemusíte, ale příkazy na připojení disků budete muset psát pořád dokola. Rozpakujeme image z 622c.exe a ten potom připojíme do dosboxu (editujeme konfigurační soubor
imgmount 0 622c.img -t floppy -fs none
imgmount 2 win95.img -size 512,63,64,520 -t hdd -fs none
Soubor uložíme a spustíme DOSBox. Teď napíšeme boot -l a. Pokračujeme spuštěním příkazu FDISK a konfigurací hdd, který bude mít Windows 95. Jak se instaluje samotný Windows Vám tady popisovat nebudu. Stejně tak jak se instalují ostatní ovladače. Jen Vám dám takovou radu, při spuštění systému Windows v DOSBoxu přijdete o veškeré příkazy DOSBoxu, takže ovladače i MSTS je potřeba instalovat jako z CD (iso připojíte v dosboxu přes příkaz při samotném spuštění dosboxu a to iso zůstane jako jednotka i ve Windows). Po finální instalaci samotného MSTS je potřeba spustit ještě konfiguraci, nastavit grafiku Voodoo a hurá do hraní. Hra vypadá v DOSBoxu dobře, občas je problém s FPS, ale tohle je překousnutelné. Kdybych to měl porovnat s FPS od TSW, tak MSTS je na tom lépe.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [0]

Diskuse k tomuto článku nebyla započata.