Unreal Engine 4 - Subway Simulator

Od uvolnění Unreal Engine 4 začaly vznikat velmi zajímavé projekty. Stačí připomenout, že se tvoří minimálně 2 vlakové simulátory (jeden od Dovetail Games a druhý od Crosstie Studios). Nevíme samozřejmě kolik dalších projektů je utajených. Každopádně komunita nelení a tvoří a tvoří. Výsledkem bude Subway Simulator vytvořený v Unreal Enginu 4. S autory tohoto simulátoru jsem už nějaký ten den v kontaktu, takže ohledně tohoto simulátoru už mám nějaké střípky. Pokud toužíte po více informacích, potom stačí kliknout na nadpis tohoto článku.

V první řadě je potřeba říct, že bude simulátor zasazen do New Yorku. Teď možná většina z Vás přestala díky této informaci číst dále. Pro ostatní, které to dál zajímá je třeba zmínit, že hra nebude vyobrazovat pouze jednu linku, jako tomu je třeba u World of Subways, ale komplet systém což zaručuje hodiny zábavy. Hlavní činností hry bude kompletní kariéra a to i v multiplayeru. Sice tohle slibovalo už i TML Studios. Z jejich strany to však moc dobře nedopadlo. Věřím, že tady se dočkáme změny.
Celé to začne na nějaké adrese, kterou si vyberete ze seznamu. Pamatujte, hra bude mít multiplayer a spousta bytů může být brzo obsazena. Samozřejmě těch levných bytů či ubytoven. Postupem času se můžete rozhlédnout po lepším bydlení, které si za herní měnu můžete koupit. Tím tak uvolníte místo dalšímu hráči, který se bude moci do multiplayeru připojit. Další důležitou součástí je přijímací řízení a hlavně testy. Né každý je zrozený pro řízení soupravy a hra si Vás prostě nejdříve otestuje (něco jako autoškola). Ze začátku Vám bude vše v učebně teoreticky vysvětleno a předvedeno. Potom si dáte nějakou tu jízdu s intruktorem v soupravě no a ve finále přijde dovednostní test díky kterému budete moci řídit soupravy a nebo Vás čeká pouze život poflakovače a cestujícího.
Pro ty úspěšnější, kteří projdou cedníkem čeká slíbená práce strojvedoucího. Nástup pracovní doby si zjistíte při Vašich směnách. Nutno podotknout, že v singl player režimu si můžete čas různě posunovat. V multiplayeru bude dán čas serverem na který se budete připojovat a nepůjde posunovat. Není podmínkou vždy nastoupit do své směny. Hra Vás za to nebude trestat. Navíc to mají autoři tak šikovně vymyšlené, že za Vás prostě najde náhradu (strojvedoucí, který bude třeba připojený a jen se poflakovat po městě dostane zprávu, že musí být v tolik a tolik tam a tam jako záskok, protože jiný nepřišel do práce). Stejně tak je systém ošetřen, kdyby se někdo najednou odpojil ze hry pří řízení soupravy. Hra tak dohledá nejbližšího volného strojvedoucího a okamžitě mu pošle zprávu, že má nastoupit směnu tam a tam.
Ve hře bude fungovat kompletní režim stravování, odpočívání a vylučování. Na obrazovce se Vám občas ukáže, že máte hlad nebo že je potřeba navštívit nějakou tu toaletu. Na únavu je potom dobrá postel a odpočinek, který si můžete dopřát ve Vašem kutlochu.
Chování hry bude velmi propracované a díky skvělému fyzikálnímu modelu UE4 se můžete těšit na zatím nevídané věci. Ve stanicích budou poletovat papírky či lidem vlát vlasy při příjezdu soupravy. Venku bude vlát tráva a v tunelech se budou prohánět krysy. Občas můžete narazit na nějakou tu muchu, která zanechá na předním skle flek. Vliv na chování bude mít i počasí, které bude od krásného až po opravdu extrémní. Co je zajímavější je právě volba tohoto počasí, protože v singlu si můžete počasí zvolit nebo nechat hru zobrazit reálné počasí. V multiplayeru bude hra ukazovat počasí, které je právě v New Yorku.
Co je určitě potěšující zpráva, autoři nechtějí zůstat jen u New Yorku a chcou zakomponovat i další města. Datum vydání je zatím stanoveno na konec roku 2015, ale vše se může ještě změnit. Cena by se měla pohybovat kolem 49 euro. Dobrá zpráva je, že si do hry můžete přidávat vlastní obsah přes Unreal Editor 4. Ten se samozřejmě nebude zobrazovat v multiplayeru. Tím si tak můžete vytvořit i klidně svou vlastní trasu. Jsem zvědat kolik se Vás na konci roku sejde v New Yorku, který by měl být téměř dokonale zpracován podle svých digitálních předloh.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [2]

Najlvin | 7. dubna 2015 | 23:43 |

Vypadá to hodně dobře, ale už zase New York... To už je snad čtvrtá hra, o které vím... škoda, že se někdo tak šikovný nenajde u nás, aby se pustil do Pražského metra. Já vím, jeden tým tu na tom pracuje, ale co si budeme povídat - na kvalitu grafiky Unreal 4 enginu to prostě nemá ani zdaleka...

Pethulla | 2. dubna 2015 | 11:25 |

Tak pokud to teda není apríl, tak to zní dost zajímavě. Tak zajímavě, že se tomu skoro nechce věřit. Pokud to má být kompletní systém, tak to znamená 24 linek, 400+ stanic a celková délka tratí přes 350 km.
P.S. Oprav si, prosím, to úplně poslední slovo v článku. To fakt bije do očí.