ZD Simulator - novinky 4.9.6 + download

Autoři ruského ZD Simulátoru vypustili novou verzi s označením 4.9.6. Stejně jako v předchozích případech i teď je potřeba stáhnout celý balíček, který narostl na krásných 816MB. Učinit tak můžete přímo z lokálního downloadu nebo přímo z homepage projektu. A teď už k novinkám této verze, které Vám v tomto článku popsal Leonell.

Instalátor je v angličtině a až na detail, že odsouhlasíte licenci zobrazenou v ruštině (čili na nevybaveném počítači zcela nečitelnou), žádný problém nenastal.

Při prvním spouštění ignorujete zobrazenou ruštinu a vyberete v Language volbu "English.lng" pro angličtinu (češtinu jsem zatím nedělal).

V sekci Graphics si hned můžete všimnout dvou novinek: doplněn byl grafický parametr VSYNC a na zkoušku je doplněn parametr PIXEL SHADERS a s ním stíny v kabině (zatím funguje jen u lokomotivy CHS7).

Nově byl vytvořen systém, kdy aktivační klíče bude možné získávat automaticky přes web. Na nákupní stránce (zde) (je v angličtině) zadáte email a autorizační kód (ten je vidět v menu). Pokud jste od minule neměnili hardware (a máte ZDSIM koupený) tak vám přijde klíč obratem.

Po spuštění v kabině lokomotivy si můžete vyzkoušet další přidanou věc, pohyb dopředu a dozadu pomocí SHIFT+NAHORU a SHIFT+DOLU. Připomeňme, že se zmáčknutým pravým tlačítkem se myší rozhlížíte na všechny strany. Šipkou VPRAVO/VLEVO jdete "bokem" do stran, šipka DOLU vrací standardní pohled. Volbou SHIFT+VPRAVO a SHIFT+VLEVO se rozhlížíte do stran.

U VL80T bylo přidáno schéma napájecích obvodů a schéma bylo nově uděláno pro lokomotivu 2ES5K. Se schématy souvisí i další novinka - je možné je nyní zvětšovat schémata kolečkem myši, což mně ale nevím proč nefunguje. Do schématů (obecně) se dostanete kliknutím pravého tlačítka v kabině.

Z hlediska vizualizace byl u všech lokomotiv přidán paprsek reflektoru a zadní světla lokomotiv, to si ale užijete jenom u externího pohledu, který je jen v placené verzi. Dále bylo vylepšeno osvětlení krajiny sluncem.

Při urychlení času ve scénáři (CTRL+NAHORU) se urychlují nyní i ostatní vývoj. Nevím co si pod tím představit, respektive jak to fungovalo před tím - já nikdy "neurychloval".

Byl upraven vzhled profilu trati zobrazený v horní části simulátoru, aby byl přehlednější. Tato část pomáhá při seznání trati.

Dále byly odstraněny zjištěné příčiny neočekávaného vykolejení při jízdě a opraveny pády v některých scénářích.

V systému bodování průběhu jízdy již nejsou za nadměrnou spotřebu odebírány body a naopak bylo vylepšeno bodování správného rozjezdu a brzdění, protože se teď sleduje více parametrů.

A teď něco ne úplně pozitivního - autor se rozhodl, jak píše "z hlediska záchrany projektu", zachovat platícím zákazníkům právo na nové verze pouze na jeden rok, poté budou moci aktivovat nové verze s měsíčním zpožděním (pokud si nedokoupí "další rok").
Každopádně je okolo toho spousta zlé krve a bůhví, jak to všechno dopadne. Mimo Rusko a Ukrajinu asi prodeje nic moc (ono taky donedávna si to v azbuce málokdo užil) a u nich se asi taky moc prodejů nerealizuje.

Doplněno: změnil jsem popis okolností těch nových pravidel.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [2]

aleksakolompar | | 25. prosince 2015 | 20:53 |

supre igtati ovakve igre

Tomáš | 20. dubna 2013 | 20:54 |

je super