Trainz Simulator 2010 - multiplayer část 1

Přesně v poslední den měsíce ledna Auran uvolnil mulptiplayer mod pro jejich Trainz Simulator 2010. Jedná se zatím o veřejnou betu, která by se měla dále tvořit podle ohlasů uživatelů. Plní zatím tahle verze očekávání Auranu nebo se Auran vydal špatným směrem a multiplayer nebude tak zajímavý jak se ze začátku zdálo. Na některé otázky najdete odpovědi v první části tohoto článku. Druhá část bude později následovat... respektive, bude vše ještě dále doplněno.

Přišel den D a rozhodl jsem se stáhnout onen multiplayer update o velikosti 70 MB. Tento update je použitelný jen na poslední oficiální build 44088 takže uživatelé různých digitálních verzí z digitální distribucí mají smůlu, protože tam se build zastavil a zatím na něj není update a asi jen tak nebude. Zajímavá, leč odporná strategie Auranu, který se snaží vytřískat ze hry opravdu co nejvíce peněz. Auran totiž radí, kupte si verzi od nás na Auran store i když ta verze je dražší jak všude jinde. Jenže jak už bylo řečeno nedávno, s nákupem jste dostali legální sériové číslo takže není problém (i když to není asi nejideálnější řešení, ale do doby než se Auran rozhodne dělat podporu pro všechny své verze je to asi jediné řešení za ty jeho praktiky).
Instalace + updaty
Instalace hry samotné trvá chvilku. Peklo přichází až při updatování hry, kdy se musíte dostat na zatím poslední build 44088 na který můžete použít další update. Nevím, kdo Auranu vytvořil tenhle jejich update systém, ale ten člověk asi nemá pojem o čase. Dovedete si představit, že si koupíte original DVD se hrou, přijdete natěšeni domů, nainstalujete hru a řeknete si, nahraju tam updaty ať mám aktuální build. A ouha... natěšeni, že si hned zahrajete pěkně narazíte. Osobně jsem začal updatovat nejdříve stylem, z jednoho buildu na druhý a čekalo mě to celkem 3x. Bohužel při aplikaci druhého updatu to trvalo tak dlouho (ten update má 210 MB a zabral celou noc a ráno se nedokončil stejně), že jsem se rozhodl to ukončit v procesech a začít znovu. Ku mému štěstí Auran vypustil i update se kterým se dostanete ze základní verze až k poslední. Zajásal jsem a update o velikosti 250 MB si stáhl a spustil nový proces updatu. To už bylo v kalendáři 1.2. a já byl stále natěšen, že snad brzy si onen multiplayer vyzkouším. Hurá, update se dokončil po úžasných 6!ti hodinách a mě čekal poslední update a to update s multiplayerem. Ač to bude znít neuvěřitelně tak onen 70 MB update zabral další 4! hodiny. Jak já miluju steam a ty jeho updaty. I ostatní hry mají svižné updaty jen tohle je prostě peklo.

Spuštění hry a hurá na multiplayer
Hotovo, máme po updatech a probíhá nastavení hry. Je potřeba nakonfigurovat Planet Auran účet aby hra poznala, že jste seriové číslo opravdu zadali před 10.1.2011 a že se tedy můžete stát součástí otevřené bety. Beta obsahuje všechny tratě, ale pro multiplayer jsou pouze dvě - Port Ogden & Northern a Harbor Master. Otvírám tedy trať Port Ogden & Northern, volím jednu ze založených her (není jich mnoho, cca 5 a každá obsahuje 3 - 7 hráčů takže žádný nával zatím). Klikám na připojení a další stopka... Vaše verze hry neobsahuje aktuální věci, je potřeba je updatovat. Dávám tedy ano a tahle hláška vyskakuje do nekonečna takže nic. Koukám tedy do hlavního menu, kde mi svítí 102 položek k updatu. Listuji seznamem a snažím se ty položky stáhnout... nic se neděje... nepodařilo se připojit. Tady se asi něco Auranu nepovedlo říkám si a vyskakuji ze hry. Sleduji fóra a nejsem sám kdo má tenhle problém. Naštěstí rada jak tenhle problém vyřešit a to přes Content Manager. Rada sice dobrá, ale pro ty co nevlastní 1st class download ticket je to k ničemu. Servery přetížené takže ani 1.2. sem se k multiplayeru nedostal, boj vzdávám v 1h ráno.

2.2.2011 - nemám slov, vytahuji kreditní kartu a platím si 1st Class download ticket na 3 měsíce. Takhle se asi dělá business. Teď už se dokážu po stažení všech věcí připojit do hry takže tyhle dojmy se dozvíte až to všechno řádně otestuji. Každopádně 2 denní zápolení se hrou než se vůbec člověk připojí je asi jen pro silné nervy.

Další downloady:

Přidání příspěvku do diskuse

Jméno:
E-mail:
Website:
ICQ:
MSN:
Předmět:
Text zprávy:

Diskuse k článku [2]

cybgate | 3. února 2011 | 11:08 |

Ty update jsou vážně peklo. :( Škoda, že TRSko nejde nějak zaregistrovat pod STEAM, leda znovu koupit... :(

Kuba | 2. února 2011 | 18:02 |

To potěší, nakonec zjistíš že servery nejedou. Auran vždycky věděl jak vydělat na ubohých hráčích