1. července 2005 Novinka - Ostatní

Loco-Mania zatim nikde

Česká nadějně vypadající hra Loco-Mania zatím nikde. Původní datum vydání znělo koncem dubna a teď tady máme začátek července a od autorů hry nevyskočila žádná nová zpráva, ani obrázek. Pro jistotu se nezobrazuje ani diskuzní forum. Připomenu, že v této hře se z Vás měl stát dispečer na určitém vlakovém úseku pod který spadají i nějaké nádraží a Vašim úkolem má být plynulý provoz na trati. Vypravovat a přijímat vlakové soupravy na nádraží, dělat jim příslušnou cestu, apod... Takových hříček i teď najdete spoustu, ale žádnou v takovém 3D kabátku. Snad se tohoto českého projektu dočkáme alespoň do konce prázdnin.

Diskuse k článku [2 komentářů]

20. června 2005 Download - Ostatní

ArcRail 3.0 shareware

Po více jak roce se Mirakron rozhodl vypustit novou verzi komerčního vlakového simulátoru ArcRail. Po grafické stránce to vypadá, že se od předchozí verze moc nezměnilo. Kdo ví co se vůbec opravdu změnilo kromě čísla verze ? Plnou neomezenou verzi získáte po zaplacení částky $20 za kterou obdržíte licenční seriové číslo, které Vám hru odemkne. To už Microsoft Train Simulátor nebo Trainz Railroad Simulátor 2004 vyjdou levněji a získáte k nim více možností a hlavně velkou komunitu. Pokud si alespoň chcete novou verzi ArcRail simulátoru vyzkoušet, potom je pro Vás připravena shareware verze o velikosti 2,3 MB k lokálnímu downloadu.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [2 komentářů]

26. května 2005 Download - Ostatní

Dsim 4.0

Na jedné japonské stránce sem našel zajímavý vlakový simulátor s názvem Dsim. Zajímavý je v tom, že nevidíte koleje přímo, ale koukáte na soupravu vlastně z boku. Dalo by se to přirovnat k oněm spořičům nebo ke starým 2D plošinovkám. Věřím ale že pohled nebude právě tou onou překážkou si simulátor stáhnout a vyzkoušet. Na jeho homepage najdete k němu další potřebné věci. K lokálnímu downloadu Vám nabízím DLL knihovny pro tento simulátor a potom přímo samotný simulátor. Obojí ma zanedbatelnou velikost (600kb). Přeju Vám hodně zábavy při hraní tohoto simulátoru.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [0 komentářů]

26. května 2005 Download - Ostatní

Spoor Sim 2.0

Po více jak čtvrt roce je tady opět nová verze simulátoru s názvem Spoor Sim dříve pod označením jako Steam Simulator. A co je v této verzi nového ? Je přídána možnost ukládat pozici jízdy, můžete tedy pokračovat od místa uložení. Je přidáno pár dalších kláves, které najdete v souboru readme.txt. Najdete v něm mimo jiné i informace o editorech na textury. To jsou samozřejmě všechno kladné novinky, ale tou zápornou novinkou je fakt, že nová verze už není freeware. K downloadu je tedy pouze 30ti denní verze a to ještě s omezenou funkčností. Zaregistrovat se můžete pro plnou funkčnost tady.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [3 komentářů]

23. května 2005 Novinka - Ostatní

Freight Yard Manager

Byla ohlášena další vlaková hra, tentokráte s názvem Freight Yard Manager. O čem že hra vlastně bude ? Dalo by se říct, že je to taková pomalu Loco-Mania ve 2D satelitním pohledu. Pod správu dostanete kolejový úsek, vesměs nějaké překladiště a budete mít za úkol udržovat správný chod, vypravovat vlaky na čas a ze správné koleje. Posouvat vlaky, přepřahávat, a mnoho dalších věcí. Pokud Vás právě takové simulátory zajímají, potom Vám mohu doporučit zaregistrovat se na testování přímo na homepage projektu. Zajímavostí je i možnost multiplayeru, kdy každý z hráčů spravuje určitý úsek tratě.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. května 2005 Download - Ostatní

Loco-mania trailer #1

O chystané české hře Loco-Mania jsem Vás už informoval. Doposud nebylo k dispozici kromě psaného infa a pár screenů vlastně nic. Dneska je pro Vás připraveno první tří minutové video přímo ze hry. Stáhnout si jej můžete tady v jeho méně kvalitní low-res verzi, ale ve velikosti pro všechny zcela příznivé (11MB). O něco kvalitnější hi-res verzi si můžete stáhnout přímo na domácí stránce hry. Hra by měla vyjít už v květnu nebo snad začátkem června.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [5 komentářů]

19. dubna 2005 Novinka - Ostatní

Jak je to s E3?

Na tomto serveru je k dispozici seznam her, které budou prezentovány na výstavě E3. Pokud si celý seznam projdete, zjistíte že se v něm nenachází žádná vláčková hra. Jak to tak vypadá tak slibované představení TrainMaster Train Simulátoru nebo TrainArtisan Train Simulátoru se konat asi nebude. Dokonce ani Auran zatím nemá v seznamu připravovanou novou verzi Trainz Railroad Simulátoru. Malinkou nadějí je ještě průběžné doplňování seznamu. Snad se tam nakonec alespon jedna vláčková hra objeví.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. března 2005 Novinka - Ostatní

Loco-mania screeny

Na oficiální stránce české hry Loco-mania je k dispozici dalších 18 nových screenů ze hry. Na screenech můžete vidět i zahraniční vozový park, zejména TGV soupravy. Hra by měla vyjít podle informací ve forech už teď v březnu, ale zatím není nic potvrzeno. Skutečné datum vydání je zatím zatajeno.

Diskuse k článku [0 komentářů]

22. ledna 2005 Download - Ostatní

Spoor Sim 1.0

Určitě si všichni moc dobře pamatujete na testovací simulátor Steam Simulator 4.0 beta. I přestože jste v tomhle testovacím simulátoru moc věcí ovládat nemohli, jednalo se spíše o to podívat se jak vypadá samotný engine a fyzika. SL Sim byl najednou přejmenován na SpoorSim a označen verzí 1.0. Jedná se o freeware simulátor simulující vlaky patřící Jižní Africké vlakové společnosti. Vice informací i screenů najdete přímo na homepage. Balíček o velikosti téměř 13 MB je pro Vás připraven k lokálnímu downloadu. Simulátor nabízí 100 mílí dlouhou trať a Dieselovou loco Electric Class 33.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [13 komentářů]

19. ledna 2005 Download - Ostatní

Simulatore di Treno 2.03

I Italové mají svůj vlakový simulátor nesoucí název Simulatore di Treno. A jak už to tak poslední dobou bývá zvykem ani intalský simulátor nenajdete nikde na internetu pod položkou freeware. K dispozici je jen pouho pouhé DEMO, které je časově omezené. Pamatuji si na demo z verze 2.02, kdy jsem stihl sotva nastartovat mašinu a hra se ukončila :) Samotný balíček s demem obsahuje i editor. Pomocí tohoto dema můžete do hry nahrávat i spousty tratí, které se povalují různě na internetu. Grafika samotného simulátoru je poněkud strohá, budete si připadat jako při spuštění windows (95,98) v nouzovém režimu. Ale co Vám budu povídat, obrázek o hře si přece můžete udělat i Vy pokud toto demo vyzkoušíte. K dispozici je pouze italská verze!

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [0 komentářů]