7. ledna 2003 Novinka - Train Simulator

DemEX na teren pro MSTS


Jak vyzrát na DEM pro Microsoft Train Simulátor? Tahle otázka se uhnízdila určitě každému z Vás v hlavě. A kromě nějakých malých řešení jako DEM Extractor nebo MicroDEM a jiných podobných programů tu máme konečně něco, co teoreticky dokáže s DEM soubory pracovat a přímo to formovat do MTS. Na následujících čtyřech screenech můžete vidět jak vypadala trať před a po použití tohoto programu. No a kdo že je ten tajemný program? Jedná se o DEM-EX. Pokud si jej stáhnete přímo z homepage budete upozornění, že se jedná o shareware verzi. Registrace stojí 20 dolarů. A velikostně se také nemusíte bát, Váš modem se ani trošku nezapotí, protože 800kb je opravdu málo. Bohužel licenční podmínky nedovolují lokální download, tak se budete muset vrhnout na homepage.

Diskuse k článku [0 komentářů]

7. ledna 2003 Novinka - Trainz

Trainz Ultimate Collection u nas nebude

Dneska jsem dostal definitivní rozhodnutí ohledně Ultimate Trainz Collection. Pokud se po téhle hře pídíte a čekáte na české vydání, mám pro Vás smutnou zprávu. UTC u nás nevyjde, tedy alespoň ne u CD Projektu. Pokud se u nás bude UTC prodávat, tak zřejmě za plnou cenu u JRC (1799,-). Nebo si jej můžete objednat přímo u Auranu, kde to vychází zhruba na 1500,- + poštovné přes kilo. Nemuselo by to být dražší než u JRC.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2003 Download - Train Simulator

ZS BDshmeer

Rado dneska na své homepage zveřejnil model osobního vozu ZS BDshmeer, který si můžete ve velmi povedeném provedení stáhnout z lokálního downloadu.

Autor: Rado
Celý článek » | download [5.6 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2003 Download - Train Simulator

ZS Apeer

Rado zveřejnil na své homepage nový model osobního vozu ZS Apeer, který si můžete stáhnout z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [5.1 MB] | Diskuse k článku [2 komentářů]

6. ledna 2003 Novinka - Train Simulator

Japonské addony i v Evropě

Pamatujete si ještě, jak jsem Vás informoval o Japonských addonech, které pro Japonskou verzi MTS tvořil Twilight Express ? Pokud si na to pamatujete, potom Vás určitě potěší informace, že addony je možné koupit už i v evropě. Addony prodává japonská firma Aerosoft. Objednání je možné zatím přes internet, ale všechno by mělo fungovat hladce. Na CD se totiž nachází i verze pro anglickou verzi MTS, takže instalace proběhne bez sebemenších problémů. Japonci zveřejnili i addon, o kterém jsem vůbec nevěděl. Jedná se o addon Electric Locomotive. Zatím nemám žádné další informace o tomhle addonu, ale budu se je snažit získat co nejdříve. Jinak nesmím zapomenout, že tu máme japonské addony ve screenech.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2003 Novinka - Train Simulator

OndraJ a jeho plány v tomto roce


Ondra prozradil co všechno připravuje. A už podle screenů toho není opravdu málo. O jeho připravované trati jsem se už zmínil, ale nikdo netušil, že Ondra maká i na jiných modelech. Jak dokumentuje screen vlevo, pracuje se i na modelu motorového vozu CD 850/851. Na druhém screenu se můžete pokochat krásným pohledem na další tramvaj T3. No a na posledním screenu můžete vidět opět model CD 810+010. Ten bude tentokráte s hi-res texturou. No a jaké bude pořadí? Já předpokládám, že model 810+010 vyjde jako první, potom se vyklube T3, pak ještě pár překvapení a nakonec i onen rozpracovaný model 850/851. Máme se v tomto roce na co těšit.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. ledna 2003 Download - Train Simulator

Mise pro trať 140

Protože většina z Vás si nevěděla s českou misí na trať 140 rady, Petr mi poslal novou verzi, ke které dodal i info o instalaci. Velikost je tak zanedbatelná, že si můžete dovolit stáhnout tuhle misi po druhé. Download je tady.
Petr mi také poslal návod na instalaci tratě 140. Takže pokud si nevíte s instalací rady, stáhněte si tenhle soubor. Díky Petře.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2003 Download - Train Simulator

Autobus pro MSTS

Ondra Janiš zapracoval na nové verzi autobusů. Předešlá verze se nepovedla a MTS ji neměl moc rád. Autobusy totiž couvaly. Teď už by mělo být všechno v pořádku, protože tahle verze je označena jako finální. Stahovat můžete tady nebo v downloadech mezi modely. Díky Ondro.

Autor:
Celý článek » | | Diskuse k článku [1 komentářů]

4. ledna 2003 Novinka - Trainz

Špatné zprávy pro Trainzáky

Pro všechny pisatele, kteří se stále ptají na věcičky ohledně hry Trainz tu mám hned 2 zprávy. První se zbavím novinky o Service Packu 4. Auran stále tento SP4 nedokončil do finální verze, takže i když se překládá třeba beta, na finální verzi si budeme muset počkat zase o něco déle. Poděkujme Auranu.
A druhá věc je pro druhou polovinu pisálků. Zda se bude překládat i Ultimate Trainz Collection zatím nikdo neví. Bylo mi naznačeno, že je něco takového v jednání, ale finálně o tom není rozhodnuto. Takže to berte zatím jako 70% ne a 30% ano :).

Diskuse k článku [0 komentářů]

4. ledna 2003 Novinka - Ostatní

Betatest skončil, bude prodej

Definitivně skončil beta test strategie Rails Across America, kterou na náš trh dodá firma CD Projekt a to kompletně v češtině. Překlad hry je opravdu na vysoké úrovni. Překladu se dočkal i editor, který je ke hře přiložený. Hra se bude prodávat za 499,-. V obchodech by se mohla objevit už v únoru.

Diskuse k článku [0 komentářů]