16. srpna 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 Final již brzy

Autor BVE simulátoru se rozhodl vypustit finální verzi připravovaného BVE 5 koncem tohoto měsíce. Zda se mu to vydaří či nikoliv je čistě na něm. Osobně jsem sázel na to, že se dočkáme BVE 5 do Vánoc. V současné době autor dokončuje hru a opravuje nalezené chyby. Na BVE 5 jsem zvědav, zda alespoň dožene laťku OpenBVE nebo ji nastaví vysoko. Uvidíme, necháme se překvapit. BVE 5 by měl být zdarma stejně jako jeho předchůdci.

Diskuse k článku [0 komentářů]

19. června 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 v.0.8 (update)

Update
Autor nedopatřením zkomprimoval onu trať pro BVE 5 se špatnou adresářovou strukturou. Na webu je už aktualizovaná verze, takže pokud jste stáhli včerejší verzi potom Vám doporučuji danou trať stáhnout znovu.

Ven se dostala další testovací verze připravovaného BVE 5. Novinek o proti verzi minulé není málo. Jednou z hlavních novinek je určitě okolní doprava (počítačem řízené soupravy). Dále jsou přidány jízdní řády a možnost rychlého přeskoku mezi stanicemi (stačí poklikat na stanici v jízdním řádu). S novou verzí samozřejmě přichází i oprava existujících chyb (alespoň těch o kterých autor ví). Kromě BVE 5 byla aktualizována i trať a převodník z verze 4. Stahovat můžete jako vždycky přímo z oficiální stránky. Pokud to s tou rychlostí vydávání nových verzí půjde tak jak teď (tedy co měsíc), potom by jsme se mohli v srpnu nebo září dočkat verze 1.0 což by měla být finální první verze i když to je zatím daleko. Všechno záleží na volném času autora.

Diskuse k článku [0 komentářů]

6. června 2011 Novinka - Boso View Express

OpenBVE - Circle Line

I pro BVE existuje Circle Line. Trať není ještě kompletní, ale co je zatím hotovo je část nadzemní tratě. Stejný úsek je možné najít i ve WoS vol. 3. Na WoS vol 3 se valí velká kritika, že nadzemní část odflákli a vůbec neodpovídá realitě. Na youtube je možné najít i videa, kde si hráči dali tu práci a projeli trať ve WoS vol. 3 a připojili k ní reálné video. Musím uznat, že WoS vol. 3 je opravdu hodně očesané. Pravím opakem je právě Circle Line pro OpenBVE, protože obsahuje všechny podstatné detaily a položení kolejí odpovídá téměř realitě. Jedinou vadou na kráse je samozřejmě grafické zpracování... určitě nedosahuje takových kvalit jako ve WoS vol. 3 i když kdo ví jak to bude vypadat ve finále. Přeci jen, trať je zatím rozpracovaná a tyhle kosmetické grafické úpravy jsou jen lepší textury. Circle Line pro OpenBVE můžete najít tady.

Diskuse k článku [5 komentářů]

11. května 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 BETA

I přestože Mackoy provádí aktualizace projektu tak náhodně (poslední update v lednu a nový až teď) tak není projekt BVE 5 mrtev. V současné době se posunul do stádia BETA kdy je možné si ze stránek projektu stáhnout verzi IM0.7 a to včetně tratě po které se můžete projet. Autor zatím neimplementoval možnost vlastního nastavení klávesnice, jízdní řád, pasažéry (a to jak nástup tak i výstup), a spoustu dalšího. Dole na stránce je potom k mání i nová verze convert programu z BVE 4, který je taktéž dobré stáhnout, protože starší verze obsahovala chybu. Snad se ještě letos dočkáme finální verze i když při takovém tempu snad až na konci roku 2012. Ale nechme se překvapit, zatím to vypadá více než dobře.

Diskuse k článku [3 komentářů]

1. února 2011 Novinka - Boso View Express

OpenBVE Multiplayer - Newtown

O multiplayeru pro OpenBVE jsem Vás informoval už hodně dávno. Tehdá se jednalo o jednu z prvních verzí, kdy toho ještě opravdu moc nešlo. V červenci loňského roku vyšel nenápadný updatu, který verzi 0.3 změnil na verzi 1.0. Jenže autoři nebyli spokojeni a tak začali tvořit celý multiplayer znovu a výsledkem je Multiplayer s kodovým označením Newtown. Co tahle nová verze umí ? Především je důležité napsat co neumí a tím je zatím nemožnost vytvořit vlastní server a hlavně nepodporuje jiné tratě než NYCT ze stránek BVE Station. K dispozici jsou 2 funkční servery na kterých chytíte i několik hráčů hrajících tuto hru. Jak to celé funguje ? V podstatě je dán nějaký jízdní řád a hráči jsou postupně připojováni podle toho jízdního řádu do hry. Před začátkem hry se volí trať a pro danou trať i úkol.
Hlavní novinkou poslední verze je možnost vidět na trati i soupravy spoluhráčů což před tím nešlo. Poslední verzi multiplayeru pro OpenBVE najdete tady. Dále poslední verzi OpenBVE najdete tady.
A jak se to celé spouští ?
Spustíte OpenBVE pomocí onoho multiplayer exe souboru. Klikáte na Start ME (což je multiplayer), volíte ve speciálním okně server, trať a nick. Tím to zatím končí, vracíte se do normální nabídky kde volíte trať a misi a dáváte start BVE. Tím se nahraje samotná trať. Až už je vše nahráno tak klikáte na Connect a ve finále jste připojeni k online hře. Postup je zatím trošku komplikovaný tak snad se autorům zadaří jej v budoucích verzích zjednodušit. Traťe včetně souprav najdete na stejném serveru jako onen multiplayer balíček.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. ledna 2011 Novinka - Boso View Express

BVE 5 tento rok

Autor freeware simulátoru BVE, který připravuje BVE 5 prozradil, že by rád tuto verzi dokončil tento rok. BVE 5 je zatím stále ve stádiu vývoje. Jeho poslední funkční veřejný build můžete stáhnout tady. Osobně jsem zvědav jak bude finální verze vypadat, protože projekt začal vznikat po zveřejnění OpenBVE, kdy se komunita rozhodla tento simulátor upravit k obrazu svému a to se jím taky zatím daří. Překoná tedy BVE 5 ono OpenBVE, které spolupracuje se soubory z předešlých BVE simulátorů ? Nechme se překvapit, jedno je jisté... simulátor bude opět zdarma.

Diskuse k článku [0 komentářů]

25. prosince 2010 Download - Boso View Express

BVE 5 v0.6

I když se občas zdá, že je vývoj nového BVE 5, od originálního japonského tvůrce, mrvý tak zdání může klamat. Autor jednou za čas zveřejní nějaké ty novinky jako teď například jak bude vypadat struktura scénářů ve hře. Kromě psaných a obrázkových novinek se ale dostane ven občas i nová verze tohoto projektu. Poslední verzí je tedy BVE 5 v0.6. Stejně jako předchozí verze i tahle ještě neobsahuje kompletní zvuky, ale na vyzkoušení to bohatě stačí. Stahovat ji můžete z lokálního downloadu.

Autor:
Celý článek » | download [9.7 MB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

1. června 2010 Novinka - Boso View Express

BVE TS 5 (IM0.5)

Po nedávné novince, kdy autor aktualizoval design stránek pro BVE5 a rovněž aktualizoval blog s novým screenem je k dispozici konečně i download této nové verze. Takže máte-li zájem vyzkoušet si po téměř půl roce novou verzi BVE tak to můžete udělat přes následující odkaz, který Vás zavede na autorův blog. Je tam sice směska různých znaků, ale slovo download je čitelné úplně krásně.

Diskuse k článku [1 komentářů]

21. května 2010 Novinka - Boso View Express

BVE 5 update a nový web

Jak to tak vypadá tak je tady další malý update ohledně BVE 5, který je už nějaký ten rok či dva ve vývoji. Autor tohoto simulátoru už dokonce předělal homepage. Kromě nového designu na homepage autor aktualizoval i jeho blog, kde zveřejnil další screen na kterém je možné vidět jak půjde za provozu nastavovat vzdálenost pro viditelnost (vykreslování), typ filtrování a hlavně zda chcete spouštět simulátor v okně nebo přes celou obrazovku. Zajímavostí je i položení kolejí, které už nevypadá tak kostrbatě při změnách převýšení, ale už je krásně zaobleno jako v reálu. Škoda jen, že nepřiložil i nějaký funkční download této novější verze. Takhle nám zůstává pořád půl roku stará verze. Datum finální verze není samozřejmě známo, ale mohlo by to být tento rok.

Diskuse k článku [0 komentářů]

8. prosince 2009 Novinka - Boso View Express

OpenBVE - multiplayer

Simulátor OpenBVE je už nějaký ten rok mezi námi, ale pořád mu něco chybělo. Teď už je tomu trošku jinak. Jiná komunita ze serveru BVE Station totiž vypustila do světa multiplayer verzi OpenBVE. Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. Celý tenhle mód si můžete stáhnout tady. Nevýhodou je, že to funguje zatím jenom na jejich připravené trati, ale veřím, že ostatní tratě na sebe nenechají dlouho čekat. Zatím se nejedná o finální verzi a tak se musíte spokojit i s tím, že tenhle mód se občas odporoučí s nějakou chybovou hláškou pryč. Pro správné spuštění tohoto módu je nutné mít nainstalován klasický OpenBVE. Aktuální verzi OpenBVE najdete na domácí stránce.

Diskuse k článku [0 komentářů]