9. března 2014 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator - zajímavý update

Pokud patříte mezi majitele Run8 Train Simulátoru tak potom je dobré vědět, že je venku nový update, který přidává do hry opravdu zajímavou možnost, která mi doposud chyběla u všech simulátorů, které jsou na trhu. Nevím jak je na tom ZD Simulátor, protože tam jsem tuhle možnost nezkoumal. A o co vlastně jde ? Run8 Train Simulator nabízí zcela nový rozměr posunování vagónů, který se přiblížil opravdu maximální realitě. Vůz totiž můžete od soupravy odrazit a on setrvačností bude pokračovat tam, kde jste mu předem nastavili cestu. V jiných simulátorech posunovat tímto způsobem nejde, protože vůz se hned zabrzdí. Run8 Train Simulátor už je s námi pěkně dlouho a za tu dobu urazil opravdu pěknou cestu k čím dál větší realitě. Mnohé zřejmě odradí ona cena za simulátor, která je $40. K dispozici je i druhá trať, která taktéž stojí $40. Jenže za ty peníze dostanete sice americký simulátor, který má k dispozici pouze 2 tratě (pokud zakoupíte obě), ale za to spoustu hodin zábavy při hraní jak singl playeru tak i online se spoustou hráčů. Update si můžete stáhnout přímo z homepage. No nic, je čas oprášit vytištěné manuály k ovládání hry a pustit se znovu do hraní.

Diskuse k článku [13 komentářů]

3. dubna 2013 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 update a DLC

Run8 Train Simulator je alespoň autory považován za nejlepší vlakový simulátor co se realističnosti týče. Teď pro něj vydali autoři další update, který přidává určité věci a vylepšuje chování simulace. Autoři se snaží údajně poslouchat komunitu a do hry postupně doplňují další a další věci. Update si můžete stáhnout přímo z homepage projektu. Pro správnou funkčnost budete potřebovat i předchozí aktualizace.
Aby toho nebylo málo, autoři připravili první 2 DLC pro které už mají taktéž update. Obě DLC jsou jen nové nákladní vozy. Nutno podotknout, že budou pro multiplayer hraní zřejmě potřeba, protože jen málo lidí bude hrát a zakládat hru bez DLC. Jedno DLC stojí $6 a druhé $8 USD. Stejně jako v předchozím případě je dobré si tyto DLC po zakoupení někde zálohovat, protože se může stát, že už nedostanete další možnost si je později stáhnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. prosince 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator - scenery update

Autoři Run8 Train Simulatoru pro majitele této hry připravili další update, který tentokráte neaktualizuje verzi hry a neopravuje chyby či přidává nové funce, ale aktualizuje okolní krajinu včetně tratě. Update se jmenuje scenery update. Kolik toho aktualizuje a co včechno je vlastně v krajině opraveno či co je tam nového, o tom autoři nic nepíšou. A podle velikosti 24 MB se toho také moc usoudit nedá. Pokud tedy patříte mezi uživatele tohoto simulátoru tak onen update můžete najít tady.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. září 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 TS - update1

Run8 Train Simulátor se dočkal prvního updatu. Jedná se zatím o menší update, který řeší několik problémů v multiplayer, ale hlavně Vám dovolí přes klávesu Shift+F6 nadefinovat vlastní rozložení kláves pro ovládání. Další změnou je i nové menu, které zobrazuje konečně i nápovědu. Nejedná se tedy o jeden z hlavních připravovaných updatů. Update si můžete stáhnout tady. Před instalací je doporučeno hru zálohovat. A teď ještě jedna důležitá informace, s touto verzí nemůžete hrát s hráči, kteří zatím ještě update nenainstalovali. Ostatně toto pravidlo funguje témeř u všech her.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. srpna 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 TS - první dojem

Už od začátku autoři o Run8 Train Simulátoru říkali, že to nebude simulátor pro každého a myslím si, že měli tak trošku pravdu. Je zde malá podobnost s ruským ZD Simulátorem i když autoři se mají ještě co učit. Samotné menu hry je pěkně strohé a aby jste mohli začít hrát tak nejdříve musíte navštívit položku Options (zde bych hledal různá nastavení hry, ale bohužel v Run8 TS si zde volíte jakou session chcete začít hrát). Při spuštění hry ještě nesedíte ve vlaku, ale máte možnost si na celé trati nějakou soupravu najít a nebo můžete použít možnost, kdy se zobrazíte poblíž soupravy. A zde potom začíná zajímavá práce, která má vliv na start soupravy. Vyberete nějakou lokomotivu (většinou tu první) a zobrazí se Vám možnosti, co můžete udělat. Takže především můžete nastartovat motor..., před startem je potřeba dolít naftu. Po nastartování jedné nebo všech mašin je dobré také mašiny spojit k sobě, aby fungovalo dálkové ovládání. No a ve finále je potřeba ještě úplně na konec vlaku napojit zařízení, které v noci bliká a znázorňuje konec vlakové soupravy. Pak už se konečně můžete přenést do kabiny soupravy, kde Vás čekají další úkoly. Než jsem přišel na to, co všechno zapnout, tak se moje souprava né jednou pustila nekontrolovaně z kopce dolů. Jenže po splnění všech potřebných věcí konečně získáváte plnou kontrolu nad celou soupravou. Tím to ovšem také končí, protože zde už se to chová téměř stejně jako ostatní simulátory. Přidáváte, brzdíte (všechno se údajně chová realisticky, ale osobně jsem extra veliký rozdíl o proti jiným simulátorům nepozoroval). Souprava ani v největší rychlosti nevykolejí, při nárazu do stojícího vlaku se zastaví na místě a po několika sekundách čekání se začně pomalu posunovat skrz soupravu do které narazil... celé to vypadá hodně komicky. Ve finále vlak projede soupravou tak rychle, že jej tak tak zachytíte okem a hra kompletně zamrzne. Někde asi beta testeři udělali chybu a nebo nepočítali s tím, že někdo zkusí přehodit výhybku na kolej, kde stojí opuštěné vozy.
Zatím mě tento simulátor moc neoslovil, ale ještě jsem nezkoušel multiplayer, který je hlavním tahákem tohoto simulátoru. Osobně mě dost mrzí, že koleje nemají ani žádné zakončení a jen tak jsou odseknuté v krajině. Souprava ani zde nevykolejí, ale zastaví se na místě. V tomto týdnu bude k dispozici první update, takže jsem osobně zvědav jaké novinky přinese. Zatím to má do reálného simulátoru daleko (toť ale můj názor).

Diskuse k článku [1 komentářů]

26. srpna 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator venku

Včera, 25. srpna, se dostal finálně ven produkt zvaný Run8 Train Simulator a to za cenu $40. Zakoupit jej můžete přímo na jejich homepage. Osobně mám pořízeno, ale forma pořízení tohoto simulátoru funguje trošku složitěji než jako znáte ze Steamu. Produkt nejdříve zaplatíte (musíte uvést reálnou emailovou adresu) a pak na email obdržíte číslo, které je dobré si uschovat pro pozdější DLCčka a hlavně toto číslo slouží pro aktivaci simulátoru. Bohužel download není hned, ale odkaz na download Vám přijde během 24h. Všechno záleží na tom, kdy jste si hru koupili. Pokud je to v pracovní den, tak by to mělo být rychleji než když si hru koupíte například v noci. Jsem zvědav kolik z Vás si tento simulátor pořídí. Součástí by měl být i nějaký server, kdy se dají vytvořit hry... nebylo by tedy marné se občas domluvit a nějakou tu session vytvořit a zajezdit si všichni společně :)
Update:
Pozor, při pořízení simulátoru je dobré být minimálně 24h na příjmu, protože na email Vám přijde odkaz pro stažení, který má právě 24 hodinovou trvanlivost a pak nebude fungovat. Nevím jak se to řeší potom, každopádně je dobré si danou hru zálohovat na několika místech pro případ, že by náhodou krachnul disk. Může se totiž stát, že novou kopii hry nedostanete. Hra má mimochodem 213 MB. Je to tedy kompletně jiný přístup než na Steamu, kde si danou hru můžete stáhnout kdykoliv.

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. srpna 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 TS odložen

Run8 Train Simulator se měl dostat na světlo 17. srpna a jak to tak vypadá tak nabere malé zpoždění. Autoři posunuli datum na 25. srpna. Důvodem odložení je přídání několik zajímavých připomínek uživatelů. Na jednu stranu je to dobrý krok nejdříve doladit samotný simulátor před vypuštěním, ale na druhou stranu nejdříve nalákali datem vydání, které mají na homepage stále 17. srpna s tím, že to určitě bude, a pak hru nestihnou dodělat. Naštěstí tento projekt zřejmě nebude úplně zrušen, ale skutečně se jej jednoho dne dočkáme. Připravte si tedy $40 dolarů někam bokem ať můžete při vydání hry autory podpořit. Každopádně verze při vydání nebude obsahovat žádné editory. Těch se můžeme dočkat minimálně za rok.

Diskuse k článku [4 komentářů]

14. srpna 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Video 4

Datum vydání se blíží a autoři vypouštějí do světa zřejmě poslední video z jejich připravovaného titulu Run8 Train Simulator. Tenhle titul by měl překonat všechny doposud vydané vlakové simulátory právě svou realističností. Osobně si myslím, že ZD Simulátor to nepřekoná. Hlavně se jedná čistě o multiplayerovou hru, kterou si sice můžete zahrát i offline, ale bez okolní dopravy. Jaký bude výsledek tohoto simulátoru se dozvíme už 17. srpna, kdy bude k dispozici za cca $40 jenom download verze. A teď už se mrkněte na jejich zatím poslední video, které toho moc nového neukazuje.

Diskuse k článku [3 komentářů]

30. července 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Run8 Train Simulator - video 3

Začal další týden a s ním je tady opět nové video připravovaného Run8 Train Simulatoru. A stejně jako předchozí video ukázky i zde Vás čeká jen 12 minutový průjezd vlaku. Zajímavostí je snad jen poskakující panáček na schodech přijíždějící lokomotivy a potom až konec videa, kdy je dán záběr na okno lokomotivy a zde strojvedoucí točí hlavou a potom další záběr na vagón, kde při kliku na spřáhlo autor ve videu něco připojil. Jinak je to opět jenom jízda z externí kamery. Datum vydání je plánováno stále na 17. srpna ve formě digitálního downloadu za cenu cca $40. Hra bude hlavně multiplayerová což ve výsledku znamená, že singl player offline si zahrajete, ale nebudou v něm obsaženy AI vlaky.

Diskuse k článku [1 komentářů]

26. července 2012 Novinka - Run8 Train Simulator

Distribuce a cena

Vydání hry Run8 Train Simulátor se blíží a autoři chystají oficiální oznámení co se distribuce a ceny týče. Zatím prozradili na fóru, že hra pujde pořídit pouze jako digitální download, tzn. žádná krabicová verze nebude existovat. Co je dále důležité, hra bude vyžadovat registraci na internetu a aktivaci pro její správné fungování. To vše budou zajišťovat jejich vlastní servery. Co se ceny týče tak tu sice zveřejní již brzy, ale na fóru se rozpovídali stylem, ať si připravíme alespoň $40. Další věcí je, že se bude jednat hlavně o multiplayer simulátor. Ano bude zde možnost hrát offline jako jeden hráč, ale nebudete na trati potkávat žádné jiné vlakové soupravy. Hra zkrátka nebude obsahovat počítačem řízenou AI.
Další zajímavostí je, že se připravuje i čistě serverová verze (tzn. jen herní server, který nebude muset renderovat krajinu apod... ale bude mít na starosti právě multiplayer). Autoři se zatím nerozhodli zda bude serverová verze součástí celého balíčku (simulátor bude obsahovat i serverový kód, se kterým můžete spustit server, ale pořád to bude celý simulátor, který pak bude náročnější než jen serverová část) nebo zda se bude dát koupit potom samostatně. Otázek je zatím pořád mnoho, ale postupně se nám dostává i odpovědí. Zároveň autoři tvrdí, že při vypuštění hry bude k dispozici hned několik addonů k zakoupení. Datum vydání je stanoveno stále na 17. srpna.

Diskuse k článku [0 komentářů]