24. září 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2019

Již 11. října vyjde další verze Train Simulatoru od Dovetail Games. Stejně jako předchozí verze i tahle bude pro stávající zákazníky zdarma (myslím tím samozřejmě pouze jádro hry). Pokud se nechcete spokojit pouze s čistou aktualizací, ale chcete si dopřát i přiložené tratě k Train Simulátoru 2019, potom budete muset do hry trochu investovat a verzi 2019 si zakoupit.
A co vlastně verze 2019 přinese nového ? Kdybych se vrátil v čase, kdy došlo k vydání verze 2017 tak bych podle výroků Dovetail Games napsal, že nic nového kromě tratí vlastně nebude. Tehdá totiž autoři rozhlašovali, že sice budou Train Simulátor stále podporovat, ale už jej nebudou vylepšovat (pouze opravovat chyby) a nebudou přidávat nové věci. Takhle totiž vypadala přesně verze 2018. Vypadá to ovšem, že komunita kolem Train Simulátoru je zatím stále hodně silná a u Train Sim World to bude běh na dlouhou trať. Autoři se letos rozhodli Train Simulátor vylepšit a přidávají tak podporu 64 bitových procesorů. Co to pro Vás znamená ? Ve finále tahle podpora bude mít dopad samozřejmě ve stabilitě hry, protože ji skončí omezení na 4 GB (respektive na 2 GB). S novou verzí využijete veškerou dostupnou paměť Vašeho počítače. Více paměti = delší tratě, více detailů na trati, apod...
Co od 64 bitové verze nelze očekávat je lepší grafika, lepší FPS. Hra pořád podporuje pouze DirectX 9c a běží pořád na 10 let starém enginu.
Jinak autoři píší několika dílný článek 64 důvodů proč hrát Train Simulátor a zatím jsou u důvodu číslo 8 s tím, že 5 důvodů je 5 různých tratí, jeden důvod je datum vydání s updatem zdarma, jeden je vlastně 64 bitová podpora a ten osmý důvod jsou opět různé edice při vydání. Jsem zvědav co bude těch dalších 56 důvodů.

Diskuse k článku [16 komentářů]

1. června 2018 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 zdarma

V titulku není chyba. Tento víkend si skutečně můžete zahrát plnohodnotný Train Simulátor 2018 zdarma. Dovetail Games tak na Steamu spustilo kampaň na slevu různých DLC plus TS po celý víkend zdarma. Teď je ovšem otázka jak to bude fungovat. Spousta z Vás už má Train Simulator 2018 v rámci updatu zdarma, ale třeba nemáte tratě, které placená verze obsahuje. V rámci víkendu zdarma by se tedy teoreticky dané tratě měly stáhnout a po ukončení zase odinstalovat. Obávám se, ale že takhle to fungovat nepůjde a plnohodnotný Train Simulator 2018 si budou moct vyzkoušet pouze uživatelé, kteří ještě nemají danou hru ve své knihovně. Potom je tady ještě druhá možnost, vytvořit nový Steam účet, dát vyzkoušet hru, no a dané tratě ze hry překopírovat do Vašeho původního Train Simulatoru. Freeweekend funguje většinou tak, že se odmaže EXE soubor nebo se vydá update, který všechny soubory z daného adresáře smaže. Nebo je tu též varianta, že Vám hra zůstane na disku, ale nepůjde spustit, protože bude psát, že Vaše licence vypršela nebo že nemáte hru v knihovně. Jedna z těchto variant nastane, ale překopírované tratě by měly zůstat. Pokud tedy váháte s nákupem Train Simulatoru 2018, potom je zde zajímavá šance si hru vyzkoušet a poté se rozhodnout.

Diskuse k článku [0 komentářů]

29. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2016 - gift #2

Po včerejším matematickém úkolu, kdy řešením byl kompletní aktivační kód pro Train Simulator 2016, je tady dneska něco pro luštitele. V tajence najdete opět aktivační kód pro Train Simulator 2016 a opět platí to co včera... prosím po aktivaci hry alespoň poděkujte v diskusi ať se o to nemusejí pokoušet i ostatní. Doporučuji uložit obrázek, vytisknout a nebo ho otevřít v malování a písmenka pěkně přeškrtávat. Písmenka co zůstanou jsou součástí tajenky. Pro správný výsledek se postupuje od prvního neškrtnutého písmenka až po poslední. Pokud někdo stále neví jak se luští osmisměrky, potom je dobré si někde přečíst nějaké pravidla. A teď už Vám jen mohu popřát hodně štěstí při luštění.


Diskuse k článku [1 komentářů]

28. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2016 - gift

25.12. jsem zde dal první kód pro hru Train Simulator 2016, která se aktualizuje na verzi 2018 a to zcela zdarma. Nevím zda se někomu povedlo kód již aktivovat, protože do diskuse toho moc nenaskákalo. Každopádně dneska je tu kód druhý a aby to opět nebylo jednoduché ho jen zkopírovat a rychle vložit do Steamu tak jsem pro Vás připravil vyřešení dalšího úkolu. Máme tři množiny (MW05V), (YDYNZ) a (98MNA). Každá množina obsahuje znaky dané části klíče pro Steam. Jediný problém je, že nejsou přesně seřazeny a ke správnému výsledku se budete muset dopočítat. Berme tedy v potaz, že Váš momentální kód vypadá takto MW05V-YDYNZ-98MNA, kdy M je na pozici číslo 1, Y na pozici číslo 6 a 9 je na požici číslo 11. Pro správné řešení je zde několik matematických příkladů :)
M1 = 2+2+2+2*2-4
W2 = M1+M1+M1-4
03 = W2:2+2*3
54 = W2-M1+4
V5 = (M1^2-W2):2
Y6 = M1:2
D7 = 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1-W2+1+1+1+1+1
Y8 = Y6 < Y8 ale také D7 > Y8
N9 = Y8-D7+2
Z10 = N9^2+1*1
911 = (W2+2):2
812 = M1 < 812 a 911 > 812
M13 = M1+M1+Y6
N14 = V5-D7+Y8
A15 = Y6^3-W2-Y8
Hodně štěstí při luštění a stejně jako v prvním případě i zde poprosím o poděkování v diskusi pod článkem od správného luštitele, který si hru aktivuje.

Diskuse k článku [1 komentářů]

25. prosince 2017 Novinka - RailWorks

Veselé Vánoce

Opět nadešel čas roku, kdy jsou domácnosti vybaveny stromky, cukrovím a kupou dárků. Celé to dokreslují různé koledy. A stejně tak jako loni i letos bude pár dárečků i od trainsim.cz. Tentokrát jsem se zaměřil přímo na vlakový simulátor. Není to sice žádná pecka, ale věřím, že ten kdo tento simulátor ještě nemá, tak ho Steam aktivační kód jistě potěší. Jde o hru Train Simulator 2016, která se samozřejmě aktualizuje automaticky na verzi 2018. Pokud tedy již Train Simulátor máte, potom prosím přenechte kód někomu, kdo jej ještě nemá a hru by opravdu chtěl. A aby to nebylo tak jednoduché, kód jsem přepsal podle následujícího klíče:
5=N O=0 9=I 7=L ,=- J=P 1=D Z=A Q=6 2=Y R=4 3=R T=4 a kód pro Train Simulator 2016 je tedy následující:
5O9O7,J11ZO,Q2R3T. Prosím o toho, kdo kód aktivuje ať alespoň poděkuje v diskusi pod článkem. Pomůže to ostatním od smutných pohledů, že kód je již aktivován a nebudou se tedy o to pokoušet dále. Během následujících dní budou ještě minimálně další dva kódy. Hezké Vánoce :)

Diskuse k článku [1 komentářů]

16. listopadu 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 venku

A je to venku, Dovetail Games vypustilo další verzi jejich Train Simulatoru s označením 2018. Nová verze má obsahovat pouze pár kosmetických úprav, opravy předchozích chyb, nová menu, tři nové tratě a spoustu zábavy. Pro existující zákazníky je aktualizace zdarma. Stejně jako každý rok i letos je problém hru na Steamu zakoupit, protože ji již máte v knihovně. Zatím je možné ji zakoupit jako dárek a darovat si ji :) Věřím, že chyba bude brzo odstraněna.

Diskuse k článku [0 komentářů]

17. října 2017 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2018 oznámen

Je to venku, Dovetail Games potvrdilo, že i letos se dočkáme updatu na novější verzi jejich Train Simulátoru. Veškeré novinky (předpokládám, že jich nebude mnoho) budou autoři zveřejňovat průběžně. Předpokládané datum vydání listopad 2017. Zatím byla oznámena první trať, která bude v balíčku Train Simulator 2018 obsažena. Jako vždycky bude jádro hry zdarma. Je od DTG hezké, že stále aktualizují a snaží se vylepšit jejich hlavní projekt, protože s TSW to zatím není tak růžové jak by se zdálo.

Diskuse k článku [2 komentářů]

5. ledna 2017 Novinka - RailWorks

Seznam bloknutých DLC

O bloknutém BNSF obsahu mimo USA jsem Vás už informoval. Teď je tady seznam addonů, kterých se to týká. Ve většině případů jde o lokomotivy: BNSF SD40-2, Burlington Northern F45, BNSF GP38-2, BNSF ES44AC & SD40-2, BNSF Dash 9, BNSF ES44DC, BNSF Wagon Pack, SD75 Pack, SD70 Vol 2, GN Empire Builder, GN Wagon Pack, GN F7 Big Blue Sky, GP20 Burlington Northern, BN Wagon Pack. Co více zamrzí jsou dvě velice povedené tratě: Marias Pass a Stevens Pass. Ke většině těchto DLC se dostanete přes nějakou americkou proxy. Google je mocný nástroj, stačí vyhledat USA web proxy a máte vyhráno.

Diskuse k článku [6 komentářů]

3. ledna 2017 Novinka - RailWorks

DLC s BNSF bloknutá

Je to problém delšího charakteru a nebýt pár lidí tak si toho ani nevšimnu. Na začátku roku 2015 či 2016 se na Steamu mimo USA přestaly zobrazovat DLC, které obsahují značku BNSF. Již dříve zakoupená DLC jsou samozřejmě stále v knihovně, ale nový uživatelé si žádné DLC s BNSF zakoupit nemůžou. Důvod je jasný, DTG nemá momentálně licenci pro tyto jednotky a hlavně samotné BNSF argumentuje tím, že nemá licencovanou tuto značku mimo USA a tak jí takto nemůže mimo USA prezentovat. Osobně se v tomhle nevyznám, ale je to škoda, protože jsou tak bloknuté i určité tratě, které neuvidíme. Na druhou stranu je to jednoduché obejít, protože se stačí připojit přes americkou proxy a dlc si zakoupit. Druhou možností je požádat někoho, kdo žije v USA, aby Vám dané DLC daroval jako dárek na Steamu. Dárky totiž nejsou blokované na regiony.

Diskuse k článku [2 komentářů]

15. září 2016 Novinka - RailWorks

Train Simulator 2017 venku

Nový Train Simulator 2017 je konečně venku a na Steamu jsou hned 3 verze. Klasická, Pioneer pro nové hráče a Pioneer pro existující hráče. Pokud si lámete hlavu, proč je ve většině případů Pioneer edice pro stávající hráče dražší než pro nové hráče, pak věřte, že se jedná chybu na Steamu a je lepší počkat až se to opraví. Pokud jste noví hráčí, potom si klidně Pioneer Edici pro nové hráče můžete zakoupit. K pioneer edici dostanete stejné tratě jako ke klasické + jako bonus trať Semmering a hlavně přístup do bety TSW, která bude k dispozici v prosinci tohoto roku. Jinak jádro hry se aktualizovalo zdarma. Platící zákazníci dostanou pouze dané tratě.
Update - potíže s cenou na Steamu jsou opravené, takže obě verze stojí stejnou částku (pokud nevlastníte žádnou z tratí co je obsahem Pioneer Edice).

Diskuse k článku [3 komentářů]