7. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - DE modifikace oprava

Vzhledem k tomu, že své modifikace testuji na čisté hře tak se občas stane, že mě vše funguje bez problémů a jiní mají s danou modifikací potíže. Už jsem řešil jeden problém s UK modifikací a tentokrát je zde i problém s DE modifikací. Jednoduchá oprava spočívá v přejmenování souboru např. na DEmod12.pak. Nejlepší je úplně odmazat TS2Prototype- a čistě bez mezer napsat název souboru. Pokud Vám tedy DE modifikace padá na trati MSB a RRO, potom je oprava snadná... přejmenujte soubor. Na čisté hře se mi žádné potíže neprojevili.

Diskuse k článku [0 komentářů]

5. července 2020 Download - Train Sim World

TSW - DE modifikace v 1.2

Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi modifikace s označením 2.0 a moje původní modifikace 1.1 zatím neustále padá díky aktualizaci od DTG tak jsem se rozhodl vypustil alespoň malý update pro původní verzi. Celý update spočívá v tom, že jsem odstranil jednotku BR 422, která způsobovala padání hry (DTG totiž udělalo update a odebralo 3 vozovou formaci 422 ze hry a já jsem na tuhle formaci linkoval). Stejně tak aktualizovali soubory formací a já jsem zatím upravil jen některé soupravy. Na oplátku za odebrání jednotky 422 ze všech tratí kromě RRO jsem do modifikace přidal dieselovou loko BR 204, kterou si tak můžete konečně užít na všech tratích. Modifikace není úplně perfektní, jednalo se jen o rychlovku, ale je hratelná a hra mi zatím ani jednou nespadla. Jednotku 422 samozřejmě vrátím a to všetně jednotky BR 425... vše chce jen čas... myslím, že jsem na dobré cestě a věřím, že se Vám to čekání vyplatí.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [74.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

4. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW 2 - cirkus na tratích

Po čtvrtečním traileru ohledně předělané tratě SPG pro TSW 2 přišel na řadu opět stream, který byl věnovaný otázkám. Jak nejdříve hlásalo DTG, že PC hráči dostanou to co konzole (naprosto identické), tak dnešní stream ukázal pravý opak... Omezenost servisů a délka formací pro konzole je toho důkazem. Tak se tak nějak sám sebe ptám, co se stalo s tímto tvrzením... když né konzole tak nikdo :) Konzole budou mít cca 20 - 40 vozů na formaci, PC hráči 60 (nic extra, ale alespoň trochu pokrok). Padlo i několik otázek na scenario planer - nepůjdou dělat posunovací servisy, nepůjdou na trať naházet čekající vozy, nepůjde udělat servis s připojením nějaké soupravy a zase s odpojením na jíném místě... v podstatě jste odkázáni na jízdu z A do B :) Kde ale využijete scenario player na plno je cirkus :) Aneb jak udělat ze simulátoru mega arkádu, kde můžete jezdit s elektrickou soupravu na neelektrifikované trati (nebude to sice defaultně povolené, musí se to ve hře povolit, ale kam to DTG kleslo ?) Osobně jsem tyhle varianty mohl dávno vypustit i pro TSW 1 (i zde bych mohl vypnout fyziku), ale to by asi jejich hesla o realistickém simulátoru vzala za své.
Zatím mě tedy DTG nepřesvědčilo o tom, že bych si nutně musel pořídit TSW 2. Stejně negativně jsem dopadl i s dotazem na partner program, kde jsem psal, že bych měl zájem být součástí... jednoznačná odpověď, že nemají žádné developerské nástroje a že editor je složitý dokazuje jen to, jak si autoři myslí že jsou PC hráči totální amatéři, co se nedokážou s nějakým editorem poprat (škoda jen, že autoři prostě soudí podle sebe).

Diskuse k článku [2 komentářů]

1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - více jízdních řádů pro jednu trať

DTG nás od začátku krmí tím, že TSW dokáže zvládnout pouze jeden jízdní řád pro Service (timetable) mód. A že pro funkčnost více jízdních řádů by potřebovali změnit celé UI a konfiguraci hry. Jenže oni už to tak nějak nevědomky udělali při představení Journey režimu. Každý servis v Journey režimu má totiž definován jízdní řád jaký má používat. No a ten stejný jízdní řád si hra nahraje a bude jej používat do doby, než zase jízdní řád změníte. Ve video ukázce vidíte přepnutí jízdního řádu na trati SPG z finální verze hry na betu (Journey mód jsem musel patřičně modifikovat :))

Diskuse k článku [0 komentářů]

1. července 2020 Novinka - Train Sim World

TSW - nevydané testovací scénáře

V současné verzi TSW jsou pozůstatky ještě z bety a první verze. Pozůstatky tam najdete v podobě jízdních řádů a jednoho scénáře. Ostatně onen scénář jsem již dávno vypustil ven. Jenže první verze TSW toho obsahovala daleko více než obsahuje verze současná. Kromě scénářů, které byly později ze hry odstraněny a zůstaly jen ty jízdní řády, bylo možné najít i testovací scénáře pro funkčnost hry (kolik toho hra snese). Jeden takový scénář můžete vidět i na videu, které jsem nahrál. Většina odstraněných scénářů je vývojové verze hry, kdy se z daných částí stříhalo video pro různé prezentace.
Při snaze použít dané scénáře ve hře jsem narazil na nemilé překvapení... první verze TSW totiž běžela na verzi UE4 4.14 a současná verze je na verzi 4.16, takže soubory spolu nejsou kompatibilní a první verze TSW neumožňovala žádné modifikace. Naštěstí s prvním DLC nastal přechod na 4.16 a světe div se, i v této verzi jsou dané soubory k dispozici a to ve verzi 4.16, kterou se mi již podařilo několikrát přesvědčit, že hra ten soubor prostě chce :) Video tedy pochází z první verze 4.16, kterou taktéž asi moc lidí nemá a v současné verzi nefungují jak mají (došlo k několika zásadním změnám). Takže jsem se rozhodl vzít ty nejzajímavější scénáře (moc jich není) a předělám je do současné verze hry, aby byly plně hratelné. Nějakou chvilku to zabere, ale minimálně ten testovací scénář (první na videu) bude stát za to :)

Diskuse k článku [0 komentářů]

30. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v1.2

V předchozí verzi 1.1 se vyskytla chyba v Class 31 na trati NTP, kde nečekaně při nahrávání servisů hra padala. Opravil jsem tedy danou chybu a je tedy k dispozici verze 1.2. Kdyby se vyskytla ještě nějaká další chyba tak neváhejte o tom informovat v diskusi pod článkem.
Pro instalaci smažte existující .pak soubor a nakopírujte nový.

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [60.7 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

28. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - Cement Circle Scenario Fix

Jak to vypadá, DTG si moc práce nedalo s testováním posledného DLC a jeho dopadu na ostatní formace, které se používají i ve scénářích. No a díky právě poslední aktualizaci došlo ke změnění některých formací na trati TVL. Díky této změně se potom scénář Cement Circle pro Class 31 stál nedohratelným, protože Dispatcher nevěděl jak naložit s otočenou formací. Osobně nečekám, že by DTG ještě před ukončením podpory vypustilo nějakou opravu. Naštěstí to lze jednoduše opravit a postačí k tomu mnou zatím získané dovednosti :) Pokud máte tedy TVL a k tomu i Class 31, potom by tahle oprava měla být určena právě pro Vás. Instalace je stejná jako při ostatních modifikacích a je popsána v readme.first uvnitř archivu.
Co je opraveno ?
- formace, které měly otočené loko jsou modifikoval a nahrál do adresáře formací přímo v daném scénáři (původní formace jsou stále i v servicemode adresáři)
- modifikace jízdního řádu daného scénáře aby používal formace ze složky formace uvnitř scénáře
Scénář je bez problémů dohratelný do konce... jenže modifikace sebou přinesla 2 kosmetické chyby (těžko si jich všimnete, ale já o nich vím :)
- při startu scénáře sice vidíte kompletní formaci (je plně funkční), ale při zobrazení 2D mapy zjistíte, že je ve formaci nějaké díra... nemá vliv na hraní, formace funguje bez problémů
- modifikací jízdního řádu došlo k naručení scriptu pro zobrazovací tabule u souprav 101 (zobrazení cílové destinace). AI tak nemá přednastavenou cílovou destinaci - nedošlo k poškození - když si vezmete AI soupravu, tak tu destinaci můžete nastavit ručně :) Pouze jsem modifikací naručil automatický script... opravím později :)
Tohle jsou 2 chyby, které jsem vypozoroval... a teď už hurá do hraní :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [30.9 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

24. června 2020 Novinka - Boso View Express

BVE 6 RC2

Pro mnohé asi překvapení (musím uznat, že mě to také překvapilo :), ale pracuje se již na nové verzi Japonského freeware simulátoru BVE. V současné době je venku již druhý Release Candidate. Na stránce má napsanou podporu Win 8.1 a Win10, ale bez problémů funguje i na Win 7. Aktuální RC2 si můžete stáhnout na homepage projektu. K dispozici je zatím jedna trať. Mimochodem na jeho blogu je i verze 5.8, která zatím na oficiální domovské stránce není k dispozici.

Diskuse k článku [0 komentářů]

23. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - UK modifikace v 1.1

Po delším čekání je tady aktualizovaná verze UK módu, která přidává všechny UK loko na všechny UK tratě + DBS 66 na DE tratě (pokud máte DE modifikaci). No a co je vlastně v této verzi nového ? Vzhledem k tomu, že zatím stále pracuji na nové verzi UK módu a nebude to jen tak hned, tak jsem se rozhodl aktualizovat své staré modifikace. První z nich je tedy právě UK, do které jsem přidal Class BR 20 na všechny tratě. Myslím si, že na některých formacích se tato loko celkem zapotí. Pokud nebudete schopni nějaký servis dokončit, potom klidně napište jméno servisu, čas startu a hlavně tratě na kterých dané servisy najdu. Bez těchto informací se těžko vyhnu stejnému problému i u nové UK modifikace 2.0 :)

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [60.6 KB] | Diskuse k článku [0 komentářů]

16. června 2020 Download - Train Sim World

TSW - odemčené Class 20 servisy bez Class 20

A je to tu zase, tak jak jsem oznámil již dříve... pokud vyjde update TSW, který přidá do hry podporu Class 20 tak já uvolním modifikaci, která odemkne 4 servisy pro Class 20 bez Class 20 :) A opravdu se tak stalo, DTG vypustilo dneska update a modifikace je tady. Pravděpodobně se jedná o poslední modifikaci pro nové DLC, protože TSW se již dalších DLC nedočká a jak jsem avizoval dříve, TSW2 si nehodlám koupit.
Pro správnou funkčnost budete potřebovat trať TVL a BR nákladní DLC. Dané 4 scénáře jsou schovány pod lokomotivou Class37 pod čísly 6E46, 6E47, 6E48 a 6E49. Class 20 bude zřejmě nahrazovat i jiné servisy, ale tyhle jsou nově přidané. Navíc se Class 20 ukáže i na trati WSR. Kromě Class 20 přinese nové DLC i nový nákladní vůz PGA (ten jsem ve svém módu nahradil).

Autor: pampaliny
Celý článek » | download [4.1 KB] | Diskuse k článku [3 komentářů]